Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

angos

Бодибилдинг,фитнес и уелнес

Препоръчан отговор

Въпрост, ръсте, убиден.

Защо си мисля, че имаше една приказка за акъла и мускулите.

Знаеш ли какъв е девизът на билдерите?

"Всяка мозъчна гънка в мускулно влакно."

Даите някаква сбите информация или схема направо за кои уреди за какво служат

По подробно аз съм на 15 год. и тежа 140 ++ кила но нямам почти никакви мусколи и имам само едно лято да се управя даваите съвети плс плс

относно гънките знаете ли че мозъците на Алберт Аинщаин и ... немога точно сега да сесетя са били почти напълно гладки !!!

Отиди в някой фитнес зала и питай някой инструктор или както там се водят, предполагам те най-добре ще знаят кое, какво, как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фитнес преди 20-те години не е препоръчително. Точно когато гръббначните прешлени растат, ти ги буташ надолу с тежки предмети.

Есествено не е задължително това да се случи при тебе. Аз си ходя редовно на фитнес през лятото и пак съм си над 185см...

Споко, щом си чак на 17 не бой се, само не вдигай щангите много много ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се намеся във вашия мъжки разговор. :)

Без да имам претенции на особено компетентна в тая материя , имам що годе някаква фитнес-култура.

За първи път чувам ,че фитнеса пречи на разтежа . ohmy.gif

За мен това е лишено от логика .Спорта и в частност фитнеса стимулира всички процеси в организма и провокира растежа.

Колко ще си висок зависи от гените ти,спорта може само да помогне.

Чувала съм ,че само ако профисионално се занимаваш с вдигане на тежести може да повлияеш до известна степен негативно на растежа. Бях срещнала обаче статия в която пишеше ,че това твърдение не е научно аргументирано(като се замислиш ,в тежките категории щангистите са с внушителен ръст )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен може индиректно да го забави, като засили процеса на калциране на костите. Това е предположение разбира се, което е лишено от научна обосновка. Все пак ако някой се изкаже с категорично мнение би било добре. Въпреки, всичко аз смятам, че не се забавя/спира растежа на височина. Доказателството е, че за последните 2 години имам почти 1,5 см израстване на височина. Не съм редовен в залата единствено през последните 3 месеца, не се силя, просто си ходя за кеф. Май мъжете наистина растат до 25-годишна възраст, току виж до тогава съм станал 1,88-1,89 м (ако раста с тия темпове). cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знаеш ли какъв е девизът на билдерите?

"Всяка мозъчна гънка в мускулно влакно."

Отиди в някой фитнес зала и питай някой инструктор или както там се водят, предполагам те най-добре ще знаят кое, какво, как.

oк мерси много :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката долу съм маркирал мястото на болката.Тя се появи миналия четвъртък,а предишния ден тренирах гръб.Предполагам,че болката е причинена от слаба загрявка преди изпълнението на упражнениуто "мъртва тяга".Усещам болката само когато си поема дълбоко въздух и като се пресегна с дясната ръка.Болката отминава за 1-2 дена но след каквато и да е тренировка във фитнеса се връща(така е от една седмица).Какво препоръчвате почивка,натоварване,разтягане... ?

http://store.picbg.net/pubpic/F4/82/9a22644514c2f482.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката долу съм маркирал мястото на болката.Тя се появи миналия четвъртък,а предишния ден тренирах гръб.Предполагам,че болката е причинена от слаба загрявка преди изпълнението на упражнениуто "мъртва тяга".Усещам болката само когато си поема дълбоко въздух и като се пресегна с дясната ръка.Болката отминава за 1-2 дена но след каквато и да е тренировка във фитнеса се връща(така е от една седмица).Какво препоръчвате почивка,натоварване,разтягане... ?

http://store.picbg.net/pubpic/F4/82/9a22644514c2f482.jpg

А според мен си сложил повече кила и не си могъл да ги вдигнеш правилно. Ако си начинаещ бъди по - внимателен с мъртвата тяга и с мечката, че много можеш да си изпатиш от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да идеш да те погледне ортопед. Иначе тука можеш да попаднеш и на много "компетентни" мнения, от които после да съжаляваш, че си ги послушал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Претоварил си се.Дай си малко почивка.Като решиш отново да тренираш започни с малки килограми и постепенно ги увеличавай.Ако болката не отмине отиди на лекар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,въпросът ми е следния.От 1-2 години вече тренирам плуване във Варна в "Приморски",доволен съм от тренировките-всичко е супер..

Но разбрах,че през 2010 вече спират да издават пропуски и входа ще е със билетче(50ст.),което е кофти имайки впредвид,че тъй като живея във Владиславово,ходя с автобус до басейна и на тренировка по 2.50лв ще трябва да давам,като отделно таксата е 30лв.И по моите груби сметки тренировките ми за месец излизат около 100лв,което е неприемливо за мен. :wors: И ви питам за подобен спорт на плуването(като натоварване на цялото тяло) и що-годе добри цени и да се намира по маршрута на линия 118(червеният площад,техникумите,младост и тнт).

Чакам вашите предложения :cool:

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,въпросът ми е следния.От 1-2 години вече тренирам плуване във Варна в "Приморски",доволен съм от тренировките-всичко е супер..

Но разбрах,че през 2010 вече спират да издават пропуски и входа ще е със билетче(50ст.),което е кофти имайки впредвид,че тъй като живея във Владиславово,ходя с автобус до басейна и на тренировка по 2.50лв ще трябва да давам,като отделно таксата е 30лв.И по моите груби сметки тренировките ми за месец излизат около 100лв,което е неприемливо за мен. :wors: И ви питам за подобен спорт на плуването(като натоварване на цялото тяло) и що-годе добри цени и да се намира по маршрута на линия 118(червеният площад,техникумите,младост и тнт).

Чакам вашите предложения :cool:

Благодаря предварително :)

Фитнес братле, ФИТНЕС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гребане.

Във Варна няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лятото на морето:eek:

0 стотинки:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами до лятото :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Варна няма

Има гребане. По-скоро е за спортното училище, имат база. Дали ще убедиш треньора им да те пусне не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето една добра идея,стига да намеря във Варна( за тенис корта говоря)

А за гребането наистина добър е спорта,но както казваш,най вероятно няма да стане ако не уча в спортното

Редактирано от paf666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плуването няма аналогия!!!

Аз на твое място бях се придвижвал с велосипед до басейна.

paf666, карта за 1 месец ли струва 30лв? Интересува ме колко е карта за месец на "Приморски" за всекидневно ходене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Варна няма

Имате цяло море и няма да имате гребане? хД Ние имаме един мизерен язовир и си имаме гребане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте братовчед ми има рожден ден след 2 дена и мисля да му взема това кажете според вас става ли за нещо наитстина ? колко килограма издаржа или е калпаво ? ако някои има да сподели впечетления/дефекти.

post-251586-1262629794,84_thumb.jpg

Редактирано от s0nik4y_rs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ще го взимаш, че и аз се оглеждам за нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ще го взимаш, че и аз се оглеждам за нещо подобно.

от http://www.4fitnessbg.com

но се колебая не ми излгежда много надеждно искам някои компетентен да каже поне 80-90 кила ако издаржа без проблеми може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AB TIGHTENER Знаете ли нещо за този уред ? Итересуваме дали става за бицепс, трицепс и за гръб.Или ако намерите видеоуроци с този уред ще съм ви много благодарен или рекламата която тече по телевизията

Редактирано от radomir4y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...