Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Функцията Hibernate - дискусия и проблеми

Гости winnt

Препоръчан отговор

Защо така се прецаква хибернацията като е инстаиран д-тулс? Аз хибернацията я ползвах известно време преди, бях си инсталирал д-тулс, нямах проблеми. Снощи реших да го сложа в хибернация, но не искаше / в систем вюера показа Failed to load crash dump driver/ Разрових се и открих, че проблема е в диймън тулс. Махнах го и проработи. Сложих аклохол и в началото работеше , сега пак не ще.... са сложих д-тулс 3.47 /преди бях с 3.46/ и сега работи, но не знам до кога. предложете вариянт на решение!

<{POST_SNAPBACK}>

Тук се дискутира твоя проблем: http://breaman.net/index.php?p=31

а също и тук

Редактирано от Daemon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...
  • Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Hibernate - копира абсолютно всичко от РАМ паметта на твърдия диск и изключва компютъра, затова колкото РАМ памет имаш тлкова голям файл се създава на хард диска - hiberfil.sys...Аз редовно си ползвам

ДОбре мене лично ми харесва тази функция и мисля че една от полезните в целия уиндиус но искам да попитам само едно !

Какво трябва да знаем и да не правим когато използваме хибернация , за да не стане голямо "мазило" както каза колегата по горе ???

И искам да попитам, ако примерно съм бил в IRC и съм хидратирал след това и после като пусна пак системата ще стоя ли още в IRC ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ДОбре мене лично ми харесва тази функция и мисля че една от полезните в целия уиндиус но искам да попитам само едно !

Какво трябва да знаем и да не правим когато използваме хибернация , за да не стане голямо "мазило" както каза колегата по горе ???

И искам да попитам, ако примерно съм бил в IRC и съм хидратирал след това и после като пусна пак системата ще стоя ли още в IRC ?

<{POST_SNAPBACK}>

Както съм обяснил по-горе, тази функция ще ти запази всичко, което ти е стартирано в този момент. За по-голяма сигурност обаче ще те посъветвам ако работиш с някой файл да го запаметиш, защото стават гафове.

Относно mIRC, има нещо, което пропускате - след хибернация наистина програмата, ще ви е стартирана, но връзката с интернет ще бъде прекъсната (не от ваша страна, а от сървъра), така че ще трябва да се вържеш отново.

Искам да споделя нещо изключително важно тук - когато слагате компютъра си на Hibernate не правете хардуерни промени, защото системата може да се омаже тотално. Аз преди време си откачих единият хард, занесох го да наточа малко инфо и като се върнах пуснах компа от Хибернация. И .... изненада! Целият ми хард се омаза, нямаше нищо от новата информация.

Подобно нещо се получи, когато закачих още един хард, така че внимавайте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както съм обяснил по-горе, тази функция ще ти запази всичко, което ти е стартирано в този момент. За по-голяма сигурност обаче ще те посъветвам ако работиш с някой файл да го запаметиш, защото стават гафове.

Относно mIRC, има нещо, което пропускате - след хибернация наистина програмата, ще ви е стартирана, но връзката с интернет ще бъде прекъсната (не от ваша страна, а от сървъра), така че ще трябва да се вържеш отново.

Искам да споделя нещо изключително важно тук - когато слагате компютъра си на Hibernate не правете хардуерни промени, защото системата може да се омаже тотално. Аз преди време си откачих единият хард, занесох го да наточа малко инфо и като се върнах пуснах компа от Хибернация. И .... изненада! Целият ми хард се омаза, нямаше нищо от новата информация.

Подобно нещо се получи, когато закачих още един хард, така че внимавайте.

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси за полезния съвет, това предполагам означава че и примерно с инсталира на драйвери или някакви системни програми и иска рестарт, а аз го пусна хибернация и след това като го пусна пак ще е омазано всичко ? Или не разсъждавам правилно ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите се прилагат само след рестартиране на системата, а самата хибернация не предполага такава опция. Ако инсталираш драйвери и оставиш системата си в хибернация, нищо няма да стане, сякаш не си спирал компа (то това е и идеята на хибернацията).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно "Hibernation" функцията в Windows. Видях на един компютър как беше изкарана самата функция като бутон в "Turn Off" менюто. Да поясня, нали обикновено са 3 икони: "Stand By", "Turn Off" и "Restart". Някой има ли представа как мога да изведа функцията за избор там? Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Start -> Turn Off Computer:

Ако си с Welcome Screen - H или Shift(Standby става Hibernate)

Ако не си с Welcome Screen - просто избираш Hibernate от падащото меню.

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно за този Welcome Screen става въпрос, че на тази машина бяха 4 икони, като не беше нужно да се натиска Shift, за да се покаже опцията или H, за да се избере. Мерси все пак за отговора, като смятам, че той е бил полезен и за други потребители!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Функцията си е много добра

1. Както много хора вече го казаха - зареждането е светкавично

2. Което е по-важно и от първото е, че е възможно да промениш функцията на Power Button. Много е полезно ако имаш вкъщи малко дете което натиска всички копчета и то в най-неподходящия момент :yanim: напр. след 3часа работа точно преди да съхраниш всичко :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако детето натисне точно до Power button-a RESET  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ми че то това много лесно се оправя - вадиш си кабелчето за Reset и си готов - нямаш грижи ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или просто преминаваш на NTFS cool.gif

ПП по молба на Tragedy бих искал да внеса малко пояснение, защо мисля така.

Ако ползвате NTFS вместо FAT32 дори да натиснете неволно ресет-а, информацията, която използвате в момента няма да ви се изгуби, тоест много трудно може да се изгуби (ако кажа че е невъзможно, ще излъжа)

Ето тестовете, които правихме:

По време на копиране на даден файл (примерно теглим от фтп-то един филм), натискаме ресет-а и гледаме след това какво е станало.

след рестарта на РС-то, файла продължи да се сваля без проблем и ... гледахме филм. :)

Същото се отнася и за word, пишем си текст и хоп тока спира ;)

(от 6-7 опита/внезапно спиране на тока/ проблем със сваляне или копиране на филм от дял на дял - нямаше, единствено при word-a се появи проблем при единия от рестартите /явно ни е усетил, че го бъзикаме и ни прецака/ ).

Другото което е като предимство, е че няма я прословутата проверка на файловата с-ма(така наречения чек-диск),докато при FAT32 спре ли тока по-този начин 99% от случаите, проверява дали файловата му система е наред и обикновено (ако се ползва flash get - базата му с данни /default.jcd/ се смотва)

В заключение искам да кажа, че това не е реклама на NTFS (да видите колко добре работи windows-a, когато е на NTFS и колко е смотан тоя FAT32), a са опити, които сме правили, за да се провери доколко е стабилна и надеждна една с-ма при такива условия.

Винаги са възможни някакви отклонения от това, което съм написал. Да не забравяме че това все пак е windows и при различни машини работи по различен начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Технологиите се променят :) По времето на Windows 98 такова деяние би било немислимо :P

<{POST_SNAPBACK}>

тогава захранването на компютъра се връзва към реле за време. 5мин. работи-1мин.почива(приблизително на толкова време се рестартира служебния комп., които е с 98)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Функцията си е много добра

1. Както много хора вече го казаха - зареждането е светкавично

2. Което е по-важно и от първото е, че е възможно да промениш функцията на Power Button. Много е полезно ако имаш вкъщи малко дете което натиска всички копчета и то в най-неподходящия момент  :blink: напр. след 3часа работа точно преди да съхраниш всичко :)

<{POST_SNAPBACK}>

Вземи си 2GB RAM и ще видиш колко светкавична ти е точка 1 :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

Провери дали имаш достатъчно място за hibernate. Възможно е и като си направиш update на Windows и някой от ъпдейтите да збозясва тази опция!

Също е възможно някоя програма да ти трие файла hiberfil.sys

Редактирано от yri (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега изчезнала ли ти е опцията? Ако да, от някой прозорец дай на Tools -> Folder Options -> Show hidden files and folders (радио-бутон по средата на списъка) и махни чавката на Hide protected operating system files (Recommended). После виж направо в C:\ (или в дяла, на който си инсталирал Windows) дали има файл hiberfil.sys.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали ще стане като създадеш празен фаил (примерно текстов) след което го преименуваш на hiberfil.sys след което рестарт и провери дали опцията в Power Options Properties се е появила, ако е така задай си нов размер за hiberfil.sys и би трябвало да се оправи. Не съм го пробвал но предполагам че така ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Здравейте. Искам да попитам каква е разликата между Stand by и Hibernate, удачна ли е употребата им и кой от тях е за препоръчване. Благодаря предварително. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hibernate - копира абсолютно всичко от РАМ паметта на твърдия диск и изключва компютъра, затова колкото РАМ памет имаш тлкова голям файл се създава на хард диска - hiberfil.sys...Аз редовно си ползвам този режим...Хем пестиш от електроенергия, хем спестяваш време при следващото пускане на компютъра, защото все едно компютъра ти е бил на пауза.Дори ако слушаш песен и удариш HIBERNATE - заспиване...след като включиш PC-то песента ще продължи оттам където е спряла преди...А някой ще каже че е хубаво да се рестартира компютъра от време на време...Ако усетиш "тромавост" просто стартираш TASK MANAGER-a (Ctrl + Alt + Del) и убиваш процеса Explorer.exe...После стартираш File => New Task (Run) => пишеш explorer.exe и ги готов cool.gif

А за другия режим може да прочетеш тук:

http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&...n=2353&pn=1

Аз препоръчвам HIBERNATE => струва си (но всеки си преценя)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stand by:

при този режим всичката ти информация и отворени файлове се

пазят в паметта (не на харда, както при Хибернейт). Stand by e по-добър когато

си решил да оставиш компа за кратко, ако няма да го ползваш по-дълго -> Хибернейт.

Stand by зарежда по-бързо. :help:

Редактирано от to4i (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
Проблема е следния , като дам hibernate PC-то се рестартирва . Ако на някой му идва нещо на ум да помага .

Имаш ли на С: свободно място колкото ти е паметта на машината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам свободно място 6,50ГБ паметта ми е 256мб . Проблема определено не е поради липсата на дисково пространство или памет .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам свободно място 6,50ГБ паметта ми е 256мб . Проблема определено не е поради липсата на дисково пространство или памет .

Погледни дали не е прекалено фрагментирано и заради това да не може да се създаде файла за хибернация. Погледни в логовете за грешки, сигурно пише нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване