Премини към съдържанието
BG-Team-DRIFT

Техномаркет Европа - мненията ви за конфигурации

Препоръчан отговор

Така, стигнах и до Техномаркет (не аз, а приятелката ми). Моля ви, дайте мнение за конфигурациите, които се предлагат там и дали има уловки. Знам, че това е общ въпрос. Мен ме интересуват точно тия уловки, които вероятно има. Аз пообиколих, но от пръв поглед ми се сториха соленички цените. Ако някой има мнение нека сподели. Да уточня, че не ме интересува конкретна конфигурация. Естествено, както се случва при всички жени, не държат на PC-то, а на TFT монитора :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега имам изключително лошо мнение за такъв тип "маркети", заради лошия гаранционен и следгаранционен сервиз.

Ето пример: купуваш си компютърна конфигурация в гаранция. Ако си от София, може да имаш късмет, защото почти всички сервизи са в столицата. Но ако си от Варна, Бургас, Пловдив не е толкова розово.

Може да провериш за справка къде се намира например гаранционния сервиз за лаптопи Toshiba за България. За останалите стоки няма особена разлика.

Има много митове и легенди, които ще ви съчинят, само да си купите стоката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така, стигнах и до Техномаркет (не аз, а приятелката ми). Моля ви, дайте мнение за конфигурациите, които се предлагат там и дали има уловки. Знам, че това е общ въпрос. Мен ме интересуват точно тия уловки, които вероятно има. Аз пообиколих, но от пръв поглед ми се сториха соленички цените. Ако някой има мнение нека сподели. Да уточня, че не ме интересува конкретна конфигурация. Естествено, както се случва при всички жени, не държат на PC-то, а на TFT монитора :lol6:

Поне за Техномаркет-В.Търново мога да ти кажа че отскоро започнаха да работят с една фирма която има офиси в почти цялата страна,фирмата е Roldex ако не се лъжа,и конфигурациите са много атрактивни и не толкова скъпи,направих едно бързо проучване в магази и фирми кадето сглабят компютри и се оказа че тези в Техномаркет са с едни от най-ниските цени.Така че според няма уловка в техните конфигурации,да не говорим че доскоро продаваха LCD 17'' ACCER за 350 лева което си е също много добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа къде са уловките - в гаранциите. От веригите компютрите са направени за продаване, а не за ползване. Един път се борих с компютър от Метро. Сервиза му беше на несъществуваща улица във Велико Търново. Друг път ми донесоха един от Техномаркет. Захранването му беше 120 W. Смених го и 120 W-атовото запазих. Не се намират такива:lol6:). В повечето случай си има проблем компютъра. Например пише, че гаранциите не се отнасят за подвижните части. Като под подвижни части разбират и хардискове. А последния от които ми се оплакваха и разглеждах се оказа че въобще няма радиатор и вентилатор на видео картата.

Погледни само как са сложени лепенките на кутията. Винаги са скъсани поне на половина. За за може да две три вдигания на кутията и да се скъсат. И край на гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така, стигнах и до Техномаркет (не аз, а приятелката ми). Моля ви, дайте мнение за конфигурациите, които се предлагат там и дали има уловки. Знам, че това е общ въпрос. Мен ме интересуват точно тия уловки, които вероятно има. Аз пообиколих, но от пръв поглед ми се сториха соленички цените. Ако някой има мнение нека сподели. Да уточня, че не ме интересува конкретна конфигурация. Естествено, както се случва при всички жени, не държат на PC-то, а на TFT монитора :P

Мани, мани :lol6:

Все пак ако не сте много претенциозни и не ви се занимава да избирате комп част по част ...

За LCD-тата ти давам следния съвет: като видиш евтино LCD с прословутата TN матрица, бягай надалеч :lol6: Ако няма средства за по-скъпо LCD, е за предпочитане един 19" CRT кашон ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мани, мани :lol6:

Все пак ако не сте много претенциозни и не ви се занимава да избирате комп част по част ...

За LCD-тата ти давам следния съвет: като видиш евтино LCD с прословутата TN матрица, бягай надалеч :lol6: Ако няма средства за по-скъпо LCD, е за предпочитане един 19" CRT кашон :P

Съгласен съм, че част по част е най добре, но да си го сглобиш сам, не някоя фирмичка, дето се мисли за велика, а един сата хард не може да ти сжърже. Аз като си направих сметка, когато си взех първия комп се оказа, че на част са ме изиграли минимум с 10-15 долара, а в последствие се оказа, че частите са и на старо!На практика компютъра ми не би трябвало да струва по-вече от 700 лева, а аз го взех за 1200. Мен най-вече ме интересува, дали цените са добри, защто на лист всеки може да направи сметка, но като отиде да купува и...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласен съм, че част по част е най добре, но да си го сглобиш сам, не някоя фирмичка, дето се мисли за велика, а един сата хард не може да ти сжърже. Аз като си направих сметка, когато си взех първия комп се оказа, че на част са ме изиграли минимум с 10-15 долара, а в последствие се оказа, че частите са и на старо!На практика компютъра ми не би трябвало да струва по-вече от 700 лева, а аз го взех за 1200. Мен най-вече ме интересува, дали цените са добри, защто на лист всеки може да направи сметка, но като отиде да купува и...

Да, разни селски фирмички също не са стока и пак ще те прекарат :lol6:

Все пак при избора на монитор по-трудно ще те прецакат, ако знаеш какво искаш :lol6:

Като цяло цените са що годе нормални, но повечето компоненти са или неактуални или не си пасват добре, като крайният резултат е доста неб*лансирана конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, разни селски фирмички също не са стока и пак ще те прекарат :)

Все пак при избора на монитор по-трудно ще те прецакат, ако знаеш какво искаш ;)

Като цяло цените са що годе нормални, но повечето компоненти са или неактуални или не си пасват добре, като крайният резултат е доста неб*лансирана конфигурация.

И аз с това впечатление останах, че конфигурацииките им не са много актуални. За жалост нямах много време за разглеждане. Аз ако си купувах комп сега, никога не бих си взел от Техномаркет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И повечето конфигурации са с мощен процесор и слаба видеокарта от рода на 5200 на Нвидия. Просто да се чудиш, какво да го правиш такъв компютър или ако въобще си нямаш хабер от компютри то ще се чудиш, защо не ти вървят новите игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста от конфигурациите са недомислени от гледна точка на функционалност.На хард който подържа SATA слагат дъно което е АТА.Слагат хард 40 гб при положение че 80 гб струва 7-8 долара повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.office1.bg/cgi-bin/eshop100/adm...080&motiv=0

погледни тази оферта, май си струва cool.gif .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.office1.bg/cgi-bin/eshop100/adm...080&motiv=0

погледни тази оферта, май си струва cool.gif .

Ей от нещо подобно се опитвам да избягам и аз, само че с Geforce6600 :P Kомпа ще се ползва от осмокласник и това вграденото видео не ми вдъхва доверие, а и s.965 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги и тях: http://www.technomarket.bg/products_cat.php

Група - IT Продукти, подгрупа - Computers.

Кажи само кой е избраният :P

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло конфигурациите на са лоши, но винаги има някоя част в тях , която да съсипва доброто впечатление. От там бих си взел единствено HP конфигурация dx2200 , доста е добра, а и не много висока цена(като се има впредвид че има лицензиран Уиндоус в комплекта). Иначе гаранциите са перфектни и има сервизни бази в по - големите градове. Както вече някой спомена поемат се от фирма Ролдекс , която ги и асемблира(нищо че повечето са марка NEO).

п.с. продавач - консултатнт съм в ИТ-отдела на ТМ-цариградско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като цяло конфигурациите на са лоши, но винаги има някоя част в тях , която да съсипва доброто впечатление. От там бих си взел единствено HP конфигурация dx2200 , доста е добра, а и не много висока цена(като се има впредвид че има лицензиран Уиндоус в комплекта). Иначе гаранциите са перфектни и има сервизни бази в по - големите градове. Както вече някой спомена поемат се от фирма Ролдекс , която ги и асемблира(нищо че повечето са марка NEO).

Май бих си взел само това :P или другите два Mac-a ( ако ,разбира се ,разполагах с толкова пари за компютър ).

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето такова като наличност нямаме, сигурно не е изписан от системата, затова пише, че може да се намери при нас.

Иначе имаме само един Mac Mini, който е "бесна" мостра и не го препоръчвам на никой ;)

Поздрави и на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иначе гаранциите са перфектни и има сервизни бази в по - големите градове. Както вече някой спомена поемат се от фирма Ролдекс , която ги и асемблира(нищо че повечето са марка NEO).

Това просто не е вярно, че гаранциите са перфектни и има сервизни бази в по-големите градове, освен София. Дадох по-горе пример за Toshiba сервиз. Просто тези техно-маркети си гледат продажбите. А къде се намира сервиза и какво ходене по мъките е, като се повреди нещо, дето сте го купили от Техномаркет или Технополис. То са пращания с куриери, чакане и нерви. Надявам се с промените, които предстоят за сервизното обслужване нещата да се пооправят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това просто не е вярно, че гаранциите са перфектни и има сервизни бази в по-големите градове, освен София. Дадох по-горе пример за Toshiba сервиз. Просто тези техно-маркети си гледат продажбите. А къде се намира сервиза и какво ходене по мъките е, като се повреди нещо, дето сте го купили от Техномаркет или Технополис. То са пращания с куриери, чакане и нерви. Надявам се с промените, които предстоят за сервизното обслужване нещата да се пооправят...

Напълно съгласен съм с вас Линк, Мид и кокомиле, макар и опита ми да е Технополис. Едната ми братовчедка си купи телевизор, който и до момента няма звук на 2-3 от българските канали, просто версията на чипа му за БГ-ПАЛ не е правилната. След разправията ето отговора на продавача им /Технополис Сливен/: Госпожо, тези телевизори са правени в Турция по наша спесификация (!!!), обърнете се към кабелния си оператор за решаване на проблема ! По-лошото е, че го взе на лизинг, тази думичка на български означава около 25-30% лихва, нещо което го няма никъде по белия свят. Никога не купувайте на лизинг ! Другата ми братовчедка от Габрово така и не дочака след 1 месец разправии да и оправят компютъра и си плати от джоба нов твърд диск. Мой съученик, видяхме се наскоро, си купил лаптоп, пак от там, технополис, на третия ден, съвсем случайно, станало ясно, че батерията му не става, просто вадиш кабела на изправителя и компютъра умира безславно. Два месеца, чакане, търсене и обаждане до софийски сервизи, признаха си, че батерията била дефектна (!!!!), как пък един поне на магазина или страшния китайски производител... не го е пуснал на майтап преди да го продават, изобщо амам ти и работата. Имам много други примери.

За да покажат конкурентни цени въпросните маркети влагат морално и физически остарели компоненти. Ето на какво попаднах наскоро, нова фирма за мен, няколко оферти "мечта". специално за Мид, да си купи една нова машинка за началото на студентската учебната година cool.gif : Магазини Ритони Специално имам в предвид предпоследната отгоре-надолу, не че другите на са "трапачи", както казва младежта днес, ето конфигурацията:

MB: ASROCK K7/KT600/LAN

CPU: AMD SEMPRON 2400+

RAM: 512MB DDR400 V-DATA

HDD: 40 GB EXELSTOR 7200

FDD: 1,44 MB NEC

VGA: GEFORCE4 MX440/64MB TVOUT

CD: DVD\RW LG

CASE: JNC-ATX 8662 /350W

LG 15” LCD МОНИТОР

+ МИШКА LOGITECH

+ КЛАВИАТУРА LOGITECH

+ BLUETOOTH

+ БЮРО ВИДЕНОВ

Цена: 999,99лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно съгласен съм с вас Линк, Мид и кокомиле, макар и опита ми да е Технополис. Едната ми братовчедка си купи телевизор, който и до момента няма звук на 2-3 от българските канали, просто версията на чипа му за БГ-ПАЛ не е правилната. След разправията ето отговора на продавача им /Технополис Сливен/: Госпожо, тези телевизори са правени в Турция по наша спесификация (!!!), обърнете се към кабелния си оператор за решаване на проблема ! По-лошото е, че го взе на лизинг, тази думичка на български означава около 25-30% лихва, нещо което го няма никъде по белия свят. Никога не купувайте на лизинг ! Другата ми братовчедка от Габрово така и не дочака след 1 месец разправии да и оправят компютъра и си плати от джоба нов твърд диск. Мой съученик, видяхме се наскоро, си купил лаптоп, пак от там, технополис, на третия ден, съвсем случайно, станало ясно, че батерията му не става, просто вадиш кабела на изправителя и компютъра умира безславно. Два месеца, чакане, търсене и обаждане до софийски сервизи, признаха си, че батерията била дефектна (!!!!), как пък един поне на магазина или страшния китайски производител... не го е пуснал на майтап преди да го продават, изобщо амам ти и работата. Имам много други примери.

За да покажат конкурентни цени въпросните маркети влагат морално и физически остарели компоненти. Ето на какво попаднах наскоро, нова фирма за мен, няколко оферти "мечта". специално за Мид, да си купи една нова машинка за началото на студентската учебната година cool.gif : Магазини Ритони Специално имам в предвид предпоследната отгоре-надолу, не че другите на са "трапачи", както казва младежта днес, ето конфигурацията:

MB: ASROCK K7/KT600/LAN

CPU: AMD SEMPRON 2400+

RAM: 512MB DDR400 V-DATA

HDD: 40 GB EXELSTOR 7200

FDD: 1,44 MB NEC

VGA: GEFORCE4 MX440/64MB TVOUT

CD: DVD\RW LG

CASE: JNC-ATX 8662 /350W

LG 15" LCD МОНИТОР

+ МИШКА LOGITECH

+ КЛАВИАТУРА LOGITECH

+ BLUETOOTH

+ БЮРО ВИДЕНОВ

Цена: 999,99лв. с ДДС

;) Аз си избирам видеокартата и ...,особено държа на захранването :yanim: Е-е-е-х ,много отдавна беше,вече не помня кога ,имах такова видео и ми харесваше ,та да си го прибера като скъп спомен.А пък захранването -може да послужи за нагледна демонстрация какво не трябва да влага човек в компютъра си . :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но и един артикул в техно-маркета да има, чиято гаранция и сервиз не покрива провинциите в България, не бива да правите обобщения за перфектност. Пак казах, че нямате сервизи за доста стоки в регионалните градове. Преди това направихте обобщено заключение:

Като цяло конфигурациите на са лоши, но винаги има някоя част в тях , която да съсипва доброто впечатление. От там бих си взел единствено HP конфигурация dx2200 , доста е добра, а и не много висока цена(като се има впредвид че има лицензиран Уиндоус в комплекта). Иначе гаранциите са перфектни и има сервизни бази в по - големите градове.

Една компютърна конфигурация съдържа доста компоненти и понякога има трети лица за гаранционното обсужване и то е е съмнително. Пак казвам, че няма сервизи за всички артикули в тези "маркети" в регионалните градове, където се щастливо си продават "маркетите". Вие пускали ли сте нещо като плазмен телевизор на спедиция? Имате ли представа каква мъка е това? Ще дойдат ли техници в дома ви, за да отстранят повредата, след като нямате сервиз във вашия град?

За да не съм голословен за примера, който дадох по-горе, ето от страницата на Toshiba Bulgaria малко информация:

http://www.toshiba-europe.com/country/bulg...utor/index.html

Това е сервизът, друг няма. Само в София е. Каквото да се повреди, там отива. Спедирате "повредената" стока, поправят, пак спедиция. В общи линии мъка...

Techno Pro, 8, Munich Str., 1528 Sofia, Bulgaria

Tel: + 359 2 817 325, +359 2 817 326 Fax: + 359 2 926 8970

General Enquiries Email: office@technopro-bg.com

Technical Support Email: service@technopro-bg.com

Приятна вечер!

Редактирано от linka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам че те подведох, но имах чувството че темата беше създадена за настолните компютри от типа NEO/ROLDEX , a не за лаптопите на тошиба и въобще за нещо друго от различно то компютрите на NEO/ROLDEX. За тези компютри NEO/ROLDEX гарантирам , че са с перфектни гаранции и имат сервизни бази в по - големите градове, другите комютри идват с гаранции от вносители или някви такива и ние нямаме никва вина за техните гаранции ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам че те подведох, но имах чувството че темата беше създадена за настолните компютри от типа NEO/ROLDEX , a не за лаптопите на тошиба и въобще за нещо друго от различно то компютрите на NEO/ROLDEX. За тези компютри NEO/ROLDEX гарантирам , че са с перфектни гаранции и имат сервизни бази в по - големите градове, другите комютри идват с гаранции от вносители или някви такива и ние нямаме никва вина за техните гаранции ;)

Добре, обещавам да проверя обаче. ;) С най-добри пожелания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...