Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Техномаркет Европа - мненията ви за конфигурации

Препоръчан отговор

Заповадяй в магазина да ти покажа гаранцийките и да видиш в кои градове има сервизи и обслужващи центрове.

Лека вечер, че и утре съм на работа , а хич не е леко да бачкаш там ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е сайта на neo/ roldex? Нещо не мога да намеря адресите на сервизите в провинциалните градове.

Това ли е?

http://www.roldex.com

logo.gif

И къде са сервизите по градове?

Edit: понеже се засякохме с постовете си, ще заповядам да видя на живо. Благодаря за поканата!

Редактирано от linka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A какъв е смисъла да си купуваш готова конфигурация. Ще ти дам няколко причини, пък сам прецени:

1. Във форума има много потребители, които са запознати с най-новите технологии и имат наблюдение върху нещата и които могат да ти помогнат с избора за сглобяване на оптимална конфигурация за парите, с които разполагаш;

2. Като си купиш компютър на части всички отделни части си имат отделна гаранция и компютъра не е запечатан. (Примерно хардовете Seagate имат 5 години, някой марки памет също са по 5 години, процесорите и дъната са от порядъка на 2-3 години и така нататък);

3. Даже и някоя част да се окаже дефектна носиш я във фирмата, от която си купил компютъра и те се оправят нататък (например на мен от една светкавица ми изгоря паметта на старата Radeon 9550GE. Занесох им я след 2 дена да не се усетят от какво е станало и ми дадоха една оборотна докато пратят в София моята и ми я върнат. Накрая се оказало, че не могат да ми я поправят и ми дадоха нова карта. Същото се случи и с една лан карта когато още си нямах понятие от компютри. Само че нея ми я смениха на момента. защото я имаха в наличност);

4. Препоръчвам ти да избереш фирма, която е дистрибутор на Most.bg. С няколко долара са по-скъпи частите, ама срока на гаранция е както производителя я е обявил и са коректи в обслужването в гаранционен сервиз (можеш да влезеш в сайта им и да видиш, кой фирми са дистрибутори).

5. И накрая успех с покупката и да се похвалиш, какво си си купил.

Поздрави

Редактирано от pifa22 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
A какъв е смисъла да си купуваш готова конфигурация. Ще ти дам няколко причини, пък сам прецени:

1. Във форума има много потребители, които са запознати с най-новите технологии и имат наблюдение върху нещата и които могат да ти помогнат с избора за сглобяване на оптимална конфигурация за парите, с които разполагаш;

2. Като си купиш компютър на части всички отделни части си имат отделна гаранция и компютъра не е запечатан. (Примерно хардовете Seagate имат 5 години, някой марки памет също са по 5 години, процесорите и дъната са от порядъка на 2-3 години и така нататък);

3. Даже и някоя част да се окаже дефектна носиш я във фирмата, от която си купил компютъра и те се оправят нататък (например на мен от една светкавица ми изгоря паметта на старата Radeon 9550GE. Занесох им я след 2 дена да не се усетят от какво е станало и ми дадоха една оборотна докато пратят в София моята и ми я върнат. Накрая се оказало, че не могат да ми я поправят и ми дадоха нова карта. Същото се случи и с една лан карта когато още си нямах понятие от компютри. Само че нея ми я смениха на момента. защото я имаха в наличност);

4. Препоръчвам ти да избереш фирма, която е дистрибутор на Most.bg. С няколко долара са по-скъпи частите, ама срока на гаранция е както производителя я е обявил и са коректи в обслужването в гаранционен сервиз (можеш да влезеш в сайта им и да видиш, кой фирми са дистрибутори).

5. И накрая успех с покупката и да се похвалиш, какво си си купил.

Поздрави

Ако зависеше от мене, щях сам да си сглобя компютъра, но той е за сина на приятелката ми и тя иска да го вземе на изплащане. Знам че има начини да се вземе и компютър на части на изплащане, но тя така е решила. Създадох си някакво мнение вече за конфигураците на Техномаркет и ще видя понататък какво ще излезе.

А ето и моите неволи с PC-то:

1. Стара RAM, продадена ми за нова (256 мб)

2. Смяна на RAM-a 2х256 с доплащане, щото ми взе старата на някаква нищожна цена.

3. Тракащ Hard HITACHI ATA 80 GB, продаден ми за SATA. Разбрах го след 1 година, когато отидох да го сменя със Seagate . Пак ми го взе на нищожна цена, щото бил стар и АТА ... БРЕЙ. Ша кажеш че той не ми го е продал. Но не се нави да поеме гаранцията, макар, че харда издишаше отвсякъде.

4. Смяна на RAM-a пак 2Х512 Kingston, но пак се оказа, че рама бил толкова стар, че... взе ми на безценица и тая РАМ

5. За захранването да не говорим. Поръчваш едно, те ти носят друго, щото нямало такова.

6. Вградената ми мрежова карта изгоря, но ме убедиха да не ми носят дъното на сервиз, защото нямало да признаят гаранцията. Интересно, защо се дава тогава тая гаранция? Ако ти докажат, че дъното е изгоряло от светкавица или токов удар, оставаш с пръст в уста. Е то на мен не ми е ясно от какво друго може да изгори тогава.

7. Старо флопи, което не можеше да работи . Смениха ми го за друго старо, въпреки че съм платил за ново.

Изобщо прецакване голямо.

Единствено бях на далавера, когато ми се прецака видеокаратта Chainteh 6600 128 MB

Тогава ми я смениха за друга(вероятно пак стара), само че 256 МБ-ова Усещат се тия 128 МБ отгоре, поне в това се убедих.

Затова сега ми е интересно дали в Техномаркет може да действат по подобен начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че доста по-добре е да се сглоби от някоя фирмичка която дава на изплащане,поне ще вземеш каквото искаш и няма да те лъжат.Мисля че някои дават и на изплащане ако това е проблема в случая.Гледам си от Русе и немога да ти помогна с фирма защото просто незнам.Ако иде реч за София мога да ти препоръчам много коректна малка фирмичка(Hardwarebg.com) kоято няма да те излъже с нищо.Моя комп е от там и ми сложиха каквото исках че и даже леки положителни корекции направиха(след питане разбира се),гаранцията е за всяка джаджа по отделно и на кутията няма лепенка.Отварям си я,почиствам прахта,мога да сложа платка Рам и т.н.Незнам,варианта така е по-добър отколкото да ти пробутват разни остарели неща.Не е зле да се поинтересуваш в разни фирми в твоя град,още повече че компа не е за някой сульо в случая.Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че доста по-добре е да се сглоби от някоя фирмичка която дава на изплащане,поне ще вземеш каквото искаш и няма да те лъжат.Мисля че някои дават и на изплащане ако това е проблема в случая.Гледам си от Русе и немога да ти помогна с фирма защото просто незнам.Ако иде реч за София мога да ти препоръчам много коректна малка фирмичка(Hardwarebg.com) kоято няма да те излъже с нищо.Моя комп е от там и ми сложиха каквото исках че и даже леки положителни корекции направиха(след питане разбира се),гаранцията е за всяка джаджа по отделно и на кутията няма лепенка.Отварям си я,почиствам прахта,мога да сложа платка Рам и т.н.Незнам,варианта така е по-добър отколкото да ти пробутват разни остарели неща.Не е зле да се поинтересуваш в разни фирми в твоя град,още повече че компа не е за някой сульо в случая.Поздрави!

Всъщност се отнася до Пловдив и региона. Май вече се отказахме от техномаркет, ама по сложно ще е да намеря геймърска конфигурация до 1000 лева с LCD. Май тук трябва да се наблегне на възможността за ъпгрейд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я щайгата:

дъно - MSI K9NGM-L, GeForce 6100, AM2, DDR2, VGA+PCI Express, SB7.1, Lan, Serial ATA Raid - 115лв.

процесор - K8 Sempron 3000+ Socket AM2, BOX - 110лв.

хард - 80GB Seagate, Hitachi или Maxtor - 90лв.

рам - 2x 256MB DDR-2 533MHZ, Kingmax/Twinmos, 3Year Warranty - 95лв.

монитор - Sony 17" TFT, HS75PS, Silver/Black 8ms 600:1 420cd/m2 DVI TCO99 - 560лв. - инфо

DVD записвачка - Nec, LG, LiteOn или Benq - 70лв.

захранване - ATX PowerSupply, 300W Fortron ATX-300PNF, Silent, 120mm - 45лв.

Крайна цена - около 1100лв. с ДДС cool.gif

(Наблягам на сравнително добър LCD монитор, другите чаркове да си ги сменят нататък при нужда :) )

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето я щайгата:

дъно - MSI K9NGM-L, GeForce 6100, AM2, DDR2, VGA+PCI Express, SB7.1, Lan, Serial ATA Raid - 115лв.

процесор - K8 Sempron 3000+ Socket AM2, BOX - 110лв.

хард - 80GB - Seagate, Hitachi или Maxtor - 90лв.

рам - 2x 256MB DDR-2 533MHZ, Kingmax/Twinmos, 3Year Warranty - 95лв.

монитор - Sony 17" TFT, HS75PS, Silver/Black 8ms 600:1 420cd/m2 DVI TCO99 - 560лв. - инфо

DVD записвачка - Nec, LG, LiteOn, Benq - 70лв.

захранване - ATX PowerSupply, 300W Fortron ATX-300PNF, Silent, 120mm - 45лв.

Крайна цена - около 1100лв. с ДДС cool.gif

(Наблягам на сравнително добър LCD монитор, другите чаркове да си ги сменят нататък при нужда ;) )

10х. А нали е възможно да се изключи тая вградената видеокарта в бъдеще?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че си от Русе. И аз съм от Русе. Откъде пазаруваш компютърни части. (дето не ти признават гаранцията)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виждам, че си от Русе. И аз съм от Русе. Откъде пазаруваш компютърни части. (дето не ти признават гаранцията)

Infiniti sistem. Не, че не ми я признават, а ми казва следното: Дай да ти сменим харда, докато не се е скапал съвсем и ми дава някаква смешна цена за хард, който би трябвало да е друг хард при покупката. А за мражовата карта ми казаха следното: Ако изпратим дъното в София, ще загубиш доста време и сигурно няма да признаят гаранцията, така, че си вземи една мрежова карта за 10 лева, щото следващата пролет пак ще изгори ;) За Рама положението същото : Ще сменим старата 256 МБ 2X256 и ще доплатиш 12 долара. Абе гледам аз, че старата е с мисля 8 интеграла, а новите са с 4 и го питам, защо така. Той ми отвръща, защото тая новата била по-ефективна от старата и затова била с 4 интеграла . При следващата смяна едно от момчетата се изпусна, че тая рам била доста стара.Изобщо, като отида да вземам нещо, все ще се намери какво да измисли, та да ми даде друго нещо. Исках Хард Хитачи 160, той ми даде 200ГБ Seagate. исках видео ASUS N6600, пробутаха ми Chaintech 6600, kоято изгоря след 2 месеца само. Искахме един път дъно Асус, пак Chaintech ми пробутаха. Сега гледам офертите на Global Sistem и виждам, че няма и помен от тая марка Chaintech.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,направо се чудя какви пишман търговци има.Нали от вносителя им поемат гаранцията на тях,да им се невиди.Въобще не им пълни гушите на такива дебили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мид, от личен опит смея да препоръчам един по-евтин монитор, с много добри качества: LG L1752S, цена около 390 лева, за разликата до 560 лева - спокойно може да се вземе едно видео карта "без име", например: тази MP GF7300GT 128 DDR3 ZALMAN, евентуално да се смени дъното ама не е проблем и да остане същото, че другите са много по-скъпи без вграденото видео ? За да може да играе детето на спокойствие, понякога има и добри попадения между тях, "безименните", аз лично нямам впечатления от тая, дори не съм я виждал.

На предната страничка на тази тема ти бях издирил един "подарък" за началото на учебната година, също за 999.99 лева, с бюро Виденов... погледни я biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Infiniti sistem. Не, че не ми я признават, а ми казва следното: Дай да ти сменим харда, докато не се е скапал съвсем и ми дава някаква смешна цена за хард, който би трябвало да е друг хард при покупката. А за мражовата карта ми казаха следното: Ако изпратим дъното в София, ще загубиш доста време и сигурно няма да признаят гаранцията, така, че си вземи една мрежова карта за 10 лева, щото следващата пролет пак ще изгори :hush: За Рама положението същото : Ще сменим старата 256 МБ 2X256 и ще доплатиш 12 долара. Абе гледам аз, че старата е с мисля 8 интеграла, а новите са с 4 и го питам, защо така. Той ми отвръща, защото тая новата била по-ефективна от старата и затова била с 4 интеграла . При следващата смяна едно от момчетата се изпусна, че тая рам била доста стара.Изобщо, като отида да вземам нещо, все ще се намери какво да измисли, та да ми даде друго нещо. Исках Хард Хитачи 160, той ми даде 200ГБ Seagate. исках видео ASUS N6600, пробутаха ми Chaintech 6600, kоято изгоря след 2 месеца само. Искахме един път дъно Асус, пак Chaintech ми пробутаха. Сега гледам офертите на Global Sistem и виждам, че няма и помен от тая марка Chaintech.

Тази фирма не съм я чувал даже. Вземай си чаркове от Датасис (намира се на Борисова в сградата на Приста Ойл) или Еликом (намира се в уличките до училище Иван Вазов, в една къща е). Поне съм вземал от двете фирми и са коректни с гаранцията. (и двете са дистрибутори на Мост.бг)

Надявам се да съм ти помогнал доколкото мога.

Поздрави

Редактирано от pifa22 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване