Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим тест на притежавания твърд диск

Препоръчан отговор

Тоя хард е предвиден за склад и не е подходящ за системен. Постоянното чегъртане не е и добре за него.

Та за тия годинки е нормално.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Roujin Z написа:

Тоя хард е предвиден за склад и не е подходящ за системен. Постоянното чегъртане не е и добре за него.

Та за тия годинки е нормално.

Проблема ми е че има много снимки на него, иначе-пак е по-добре от Seagate.

За 1200лв през 2012 не е лош избор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5/5/2015 at 21:10, dr.dechev написа:

Колеги, нямам представа от диагностика на твърди дискове. Теста е на лаптопа от подписа ми, който май се бави напоследък. Виждате ли някакъв проблем?Как да постъпя?

Извинявам се ако е грешната тема.

post-195189-0-93092900-1431235552_thumb.

Надявам се след 8 месеца някой да ми отговори ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам нищо от тия тестове :D , но до колкото виждам се грижа добре за него.

hd1.png

HDTune_Error_Scan_WDC_____WD7500BPVT-75A1Y.png

2e3.png

Редактирано от The Owl (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Взех едно SSD 250Gb Samsung 850 Evo. Гледам го и се чудя как дадох 170 лв. за една тенекийка (вярно - контролера бил добър, процесорче ARM-R триядрен, хаха) , при положение, че съм супер доволен от Баракудата. Можеше да взема още една за 100-тина лв. + 120 Гб ssd. По тоя повод, преди да влезе в действие новия диск реших да  направя няколко снимки.

Баракудата( ST1000DM003) навърши 3 години, не съм и чувал гласа. Поне от 2 год. и досега няколко програми ме предупреждават при смарт теста, но проблеми никакви.end2end.JPG.7885fe2e92165f56d6230894dc1e

Ползвах я на Sata III . Преместих я на Sata II - никаква разлика. Резултат от днес:

baracuda_sata_II_c.thumb.JPG.c47ef230bb0

Имам опит от работата на SSD 4Gb на asus eee pc 701 ( все още работи - 8 годишно) Беше доста по- пъргаво от стария хард. Не е в мен, но по памет резултатите бяха като тия :4g701ssd.jpg.583ee29992db35763551af06ba6

Ето и резултат от флашка SanDisk UltraFit 16Gb Usb3.0 (NTFS - с W10 2 Go на нея.) Публикувам резултата, понеже не забелязвам лаг по- различен от обикновен хард диск.Sandisk_W2g.thumb.JPG.a197db55edd536f5e1 

Ще видя после какво ще каже тенекийката :)

Ето и от нея :

Capture4.JPG.0e0803596ad6940015a0e6ad9eb

Capture2.JPG.fbd7eaed4e8dd53cecd13d597c2

отива отвъд възприятието. - 13 - 50- 100 милисекунди , четох, били необходими на човек, докато информацията от ретината се обработи в мозъка и се "види" нещо

Редактирано от MicraNT
нова информация (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.04.2015 г. at 18:28, vasettoo написа:

Всичко е ОК с диска. Ниската производителност може да е от режима на работа - AHCI е задължителен за Windows 7 и нагоре. Провери си настройките в BIOS.

Седмицата ми е на IDE режим. Може ли да мина на AHCI без да преинсталирам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 20.02.2016 г. at 8:29, MicraNT написа:

Capture2.JPG

Малко си се изшил с поправките ми се струва ;) На официалния сайт му дават скорост на писане ДО 520 MB/s и скорост на четене ДО 540 MB/s. Да не говорим, че самия SATA 3 интерфейс поддържа в идеалните условия максимална скорост 600 MB/s. Няма нужда от лъжи, все пак не пасем трева. ;):D 

Ето го и моя KINGSTON  SV300 120 GB, който купих за скромните 79 лв. от една онлайн промоцийка. Забоден е на старо гигабайтско дъно със SATA 2 интерфейс. От както го инсталирах, имам чувството, че съм на нов компютър.

c5dddd41fba3.png

Редактирано от driver_sl (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

driver_sl, стойностите са абсолютно нормални. Просто RAPID Mode е активен :).

Това бяха старите ми Intel 520 SSD - 2х 240GB (RAID0). Не бяха бавни но винаги след като гасих компютъра получавах логове, че компютъра не е бил изключен правилно. Това се дължи на контролера в тези SSD. Това беше основната причина да ги сменя *(Obsessive-Compulsive Disorder).

Capture.PNG

Новото SSD е Samsung 850 Pro. На теста изглежда самостоятелно много по добре от масива, но в реалноста е горе долу едно и също, дори усещането е малко по бавно. Забелязва се наприме ркато криптирам целяи диск, за масива ми трябваше около полвината време. В всекиднвни неща разлика няма.

21cwl7n.png

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
  • 2 месеца по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

До сега не бях ползвал ССД,но преди няколко месеца си взех ADATA SP550 256GB  и това показва теста.

_b8b71f5a1e4cca303b245b8eb1fc991d-png.jp

Но в реална ситуация не мисля,че може да се достигне повече от 250 мб...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
  • 4 месеца по-късно...
преди 28 минути, Tommygun написа:

Eто ви 2 бързи на 960 Ево...

Пусни копиране на някакви големи файлове и провери какви температури дава след 2 минути работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, badsector написа:

Пусни копиране на някакви големи файлове и провери какви температури дава след 2 минути работа.

Копиране в каква посока и от какво на какво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От една папка на ССД-то в друга папка на ССД-то. Някакво допълнително охлаждане слагал ли си на диска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, badsector написа:

От една папка на ССД-то в друга папка на ССД-то. Някакво допълнително охлаждане слагал ли си на диска?

При какви градуси ще имаме ''тротване''?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

SfhHsTbeK-6BLQoKwwEsJV2Z4dHxcbxBXCjXZ6fr

Ей това голямото му духа директно към него. Половината въздух минава над картата другата отдолу и там е и Евото.

960EvoTrottling.thumb.jpg.a92d61eaa594510e063836187d32aa0b.jpg

Иначе тръгна на 4-5000 Мб/с и като стигна 40 градуса почна да се движи между 80 и 500 Мб/с. Това е при копиране на цялата папка на World of Warcraft. 48,4 Gb, 3438 папки, 17360 файла. Копирането отне долу горе 2 минути, като преди това я бях копирал от харда на ССД-то и го бях "подгрял" така да се каже. В момента си седи на 30 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е 850 Evo M.2 SATA

hdparm -tT /dev/sda

/dev/sda:
 Timing cached reads:   15434 MB in  2.00 seconds = 7725.87 MB/sec
 Timing buffered disk reads: 1530 MB in  3.00 seconds = 509.42 MB/sec

FFSB benchmark finished   at: Sun Apr 30 21:36:13 2017

Results:
Benchmark took 305.53 sec

Total Results
===============
             Op Name   Transactions     Trans/sec    % Trans        % Op Weight       Throughput
             =======   ============     =========    =======        ===========       ==========
              create :     33536000     109761.99    100.000%        100.000%             /sec
-
109761.99 Transactions per Second

Throughput Results
===================
Write Throughput: 429MB/sec

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена ,че субективно няма никаква разлика в усещането на Уиндоуса и програмите от старото ми 830 под IDE. Бързото му зареждане не мога да го видя още заради детските болести на Райзън-платформата а и така или иначе не седя да го чакам да зарежда. Просто кратък стоп от обиколката кафемашина,компютър,баня след ставането :D. И като се върна е запалил - дали е за 10 секунди или 5 минути ,при мен е все тая...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.04.2017 г. в 22:22, Tommygun написа:

Ей това голямото му духа директно към него. Половината въздух минава над картата другата отдолу и там е и Евото.

Иначе тръгна на 4-5000 Мб/с и като стигна 40 градуса почна да се движи между 80 и 500 Мб/с. Това е при копиране на цялата папка на World of Warcraft. 48,4 Gb, 3438 папки, 17360 файла. Копирането отне долу горе 2 минути, като преди това я бях копирал от харда на ССД-то и го бях "подгрял" така да се каже. В момента си седи на 30 градуса.

Просто страхотно. Явно ще се пазарува тия дни :)

п.п. защо изобщо го изключваш този компютър?

Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, badsector написа:

Просто страхотно. Явно ще се пазарува тия дни :)

п.п. защо изобщо го изключваш този компютър?

Tова със страхотното като ирония ли да го разбирам?

И компютъра го изключвам,защото харчи много антифриз като го оставя да върти нон-стоп ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях решил да взема въпросния диск, но ме притесняваше как ще се държи при работа с големи файлове, защото чета ревюта, че много загрява. Намислил съм да му сложа радиаторчета, но не бях сигурен дали ще са достатъчни. Явно ще са, затова писах, че е страхотно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване