Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим тест на притежавания твърд диск

Препоръчан отговор

Най-новата придобивка - Seagate ST6000DM004 Baracuda Pro:

2017-05-30_174748.thumb.jpg.e5c2c12454a8a9d02b896078eb43a1e8.jpg

2017-05-30_204549.thumb.jpg.0582b72e78fb55cc15c8e5a77ac4f1c3.jpg

Това е празен, но форматиран диск. Добри скорости до средата и посредствени в края. Обаче тоя диск ме подразни с друго - паркирането на главата. Поне си мисля, че е това:

Шумовете са най-вече от един стар Seagate, който ще пенсионирам, след като го копирам, но ударите презз малко над 2 секунди са от новия диск и ме дразнят. Идеи как да се справя? Опитах се да забраня APM, но за тоя диск няма таква активна опция при CristalDiskinfo,  а само за по-старите ми Seagate. 

ПП: Ето и какви скорости се поддържат при прехвърляне на файлове ( видеоклипове от игри) от единия ми Seagate SSHD 2TB  на новия:

2017-05-30_203521.jpg.86ab68feda04fa3bdf4e30cda5588be1.jpg

Скоростта се движи от 160 до 190 MB/s.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 5/30/2017 в 17:47, bildera_ написа:

Скоростта се движи от 160 до 190 MB/s.

Едно време, когато беше излязъл SATA1 си мислех, че дисковете трудно ще стигнат и скоростта на PATA - 133MB/sec. Е, взеха да надминават интерфейса. Най-накрая...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, simtech написа:

Едно време, когато беше излязъл SATA1 си мислех, че дисковете трудно ще стигнат и скоростта на PATA - 133MB/sec. Е, взеха да надминават интерфейса. Най-накрая...

Тук все пак става въпрос за SATA 3,  а не за SATA 1. Там не може да се надмине интерфейса. Нагоре в темата съм дал как се държи една Baracuda 7200.14  при SATA 1  интерфейс и как при SATA 2  и 3. При SATA 1  ограничението идва при около 125 МБ/с. и линията на графиката в началото е почти хоризонтална линия, макар в края да спада заради по-ниските скорости на четене. 

ПП: Не съм пояснил, какъв беше проблема за тия удари на главата, показани в клипа. Просто се оказа, че съм пуснал мониторинга на тоя диск със HWiNFO64, което води до тия четения през около 2 секунди. Спрях мониторинга и диска утихна. При другите дискове такива удари не се чуват, макар че също се чете информация при тях. Дори изобщо не се чуват местения на главите. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

На Samsung SATA дисковете и другите, които имат утилитита с RAPID моде или нещо подобно им ги спирайте, иначе си тествате скоростта на RAM паметта.

m.jpg

s.jpg

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...
преди 14 часа, killchain написа:

не знам защо така се разминават

За предпочитане е да се ползват инструментите на производителя на диска -> https://www.enterprisestorageforum.com/products/ssd-health-check-test-tools

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, killchain написа:

По молба на @Jorge

image.png.8c660746cb98621a7c40e1970256206e.png

image.png.1a168ff6f94f5cd208d0a2a7b6f85c7b.png

Честно казано не знам защо така се разминават двата резултата.

- втория тест показва по-реалистичен сценарий , вижда се устройството на slc кеша... тоест 1700МБ/s, ако това е писане, средно като го натовариш -ако пробваш да преместиш някой голям файл 40-50ГБ предполагам че средно с толкова ще го местиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

За предпочитане е да се ползват инструментите на производителя на диска -> https://www.enterprisestorageforum.com/products/ssd-health-check-test-tools

Да, но тук тествам производителност, не здраве, т.е. не е нещо, което бих очаквал да трябва да се тества по различен начин за всяка различна марка.

преди 1 час, arestant написа:

- втория тест показва по-реалистичен сценарий , вижда се устройството на slc кеша... тоест 1700МБ/s, ако това е писане, средно като го натовариш -ако пробваш да преместиш някой голям файл 40-50ГБ предполагам че средно с толкова ще го местиш

Да, най-вероятно е нещо такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, killchain написа:

Да, най-вероятно е нещо такова.

По-скоро да е нещо друго. Примерно тъпата програма да не чете цялата информация и от там по-ниските скорости. Не я взимай за мерило. 

П.П. Сега я изтеглих да видя за какво иде реч. Пробвай при настройките да нагласиш да ти чете 8MB вместо 64KB и виж дали ще има промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

По-скоро да е нещо друго. Примерно тъпата програма да не чете цялата информация и от там по-ниските скорости. Не я взимай за мерило. 

П.П. Сега я изтеглих да видя за какво иде реч. Пробвай при настройките да нагласиш да ти чете 8MB вместо 64KB и виж дали ще има промяна.

Ами по начало беше така, тествах на стандартни настройки. Ето с 8 MB (и тук доста по-ясно се вижда празното място накрая :D )

image.png.560bd04e4989555ed99d5119aafe5147.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване