Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

flychech

Споделете за Туризмът?Спомени и още нещо

Препоръчан отговор

Да започна с това че мноооого ме кефи туризмът като идея.Определено неможах да намеря някъде из форумчето нещо подобно което търся,а и предполагам на доста хора би им станало интересно.

И тук предварително ще се извиня , ако все пак има тема по този въпрос на всеки който си е направил труда да пише в нея и на този който ще се занимава с моята грешка да пусна тази!! :)

Че да си дойдем на въпроса.Случвало ли Ви се е понякога да искате да се разкарате от монотонното ни ежедневие?Ей така,просто да си хванете торбичката с два домата и парче сирене за обят и да зачохлите нанякъде където да се почувствате поне малко човек.Става въпрос за един елементарен излет или за няколко дена на някоя хижа или всичко подобно!Питам защото на мен най-редовно ми се случва.И знаете ли?Нещата които обикновенно ми секват мисълта са:

-Парите- А колко ли ще ми трябват за подобно развлечение?

-Времето ( което с моята работа почти не ми стига за лично творчество и работа върху себе си , предполагам основен проблем и на други )!

-А мястото?Къде да се скрия от всичко това , което ме изкълчва през седмицата?

Докато си отговорим на тези въпроси , малкото свободно време или поне това което сме си отделили за целта вече отброява последните няколко часа , които е по добре да проспим.Само за да не мислим за пропуснатият шанс , а и най вероятно утре ще сме на работа или най малкото заети.Каквото и да е но без свободно време за реализиране на превъзходната идея да си позволим едно пирфектно релаксче за да се почувстваме добре.

Ровя се из нета и си търся ли търся....Така и нищо конкретно ненамирам!

Ето затова си помислих че ако споделя с вас ще има 100% положителна страна.

Ще Ви помоля,Който знае сайт , във който е описано къде и как може да си изкараш няколко дена независим от нищо друго освен от собствените си желания.В който да е описано място,местност,село,град,хотел,хижа-каквото и да е.Място където е бил,дори и да не знае сайт за него ( Ние ще потърсим и ще го добавим тук за радост на останалите ) , нека сподели с Нас.Нека си поговорим за хубавите места които сме посетили ( визирам България ).

Аз започвам с едно местенце което имах невероятният късмет и възможност да посетя преди около7-10 години и все още ме завлича в себе си , само докато си помисля за нещо подобно!Хижа"Марциганеца" - слята с превъзходната реалност и мистика на Родопите.Скрита на (не съм сигурен колко км ) от Асеновград.място което бих посещавал и посещавал,макар и толкова далеко от родният ми и градът в който живея.Дряновският манастир и пещерата "Бачо Киро"!

Няма да се впускам в подробности в момента къде точно какво съм преживял-но това не пречи Вие да го направите!

cool.gif

Редактирано от flychech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дойде и интересна тема.Малко в края на лятото ,но се пак идеална в навечерието на есента.Е аз имам 3 ярки спомени от не отдавнашни изкарвания на далече от валните.

1.Предложение идеално за кратки екскурзийка на малки разтояния е: Странджа планина-място с неповторима природа запазила автентичноста на южняшката кърв.Скрити в неповторими пейзажи изведнъж се отзоваваме на морския бряг.Разбираса тук са едни от най-ценните места за почивка.Приморско,Царево и Ахтопол(Агапополис) разбирасе без да забравяме Созопол ни отвеждат в света на летната страст и горещите нощи.(Тук и вазниква вапроса с финансите за което немога да дам на 100% пална информация)

2.Примамливо предложение е Родопа планина.Едвам влезли в планината продължавайки по пътя за Смолян минаваме през спокойното село Наречен.Тук независимо от слуховете ,че е място за отдих на "откачалки" можеш да си релаксираш пълноценно.Само срещу 5 лв. на нощувка.В уюутна обстановка може да направиш идеални обиколки из не много страмните хълмове.Е има и своите недостатъци както всяко др. място и те са :има само 1 дискотека в която е вузможно да 4уеш хитове на Лили Иванова миксирана с Кондьо.Цените на краи пътните заведения са по високи от др. в самото село.Има малко квартални бакалийки с нормални цени.Всяка сутрин може да ядеш пресни банички и др. закуски.Разходките из гората действат релаксиращи.Още с влизането си в селото имаш усещане че се потапяш в чисто нов свят.

3.Последно предложение от мен е малко нестандартно защото е една едно дневна екскурзийка до едно от най-мистичните места в България.То също се намира в Родопите.А именно скритото сред природата Кръстова гора.Самото място непредставлява кой знае какъв интерес археологически по скоро психологически.Щитаното за едно от най-светите места в България предлага уникална природа.

Това е от мен за сега.

П.П.

Моето пожелание и предложение е селския туризъм.Прекалено много са хубавите места в България за да бъдат игнорирани cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз попринцип също предпочитам и съм фен на селският туризъм.Наистина има толкова много места където може да се отиде че не е истина.С тази цел пуснах и темата тъй-като не е лесно ей така да ги търсиш на картата.Друго си е някой да сподели с теб и направо да те ориентира за великолепните места където можеш да релакснеш! d025.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors::sobbing::eek: Страхотна темичка.Хубаво е човек да може да я отвори и да намери в нея не само линкове и идей към местата които предлага,а и достоверна информация за тази местност,хижа или хотел.Вярно е,че в нета има реклама на много подобни места на които можеш да отдъхнеш,но не рядко се случва едно огромно разминаване между реклама и действителност.

Аз например мога да предложа Ахтопол.Бях 3 месеца в това малко градче и останах очарована от него.Това не е място където искаш да има шумни дискотеки,големи магазини и купища кафета накацали по тротоарите като пчели на цвят.Това е едно тихо градче с прекрасна природа.На няколко километра е Синеморец,а след още няколко и Резово.Природата е сякаш непокътната.Както се казва дива и красива.Има страхотни условия за любителите на лова.А плажовете в околноста са страхотни.Аз бях в еин комплекс"Синята лагуна".Много добри условия.

Има много прекрасни места в страната ни и наистина ще е хубаво повече хора да пишат в темичката за да имаме възможност когато решим да почиваме да направим правилният избор ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ви да посетите Аркутино. Намира се на около 50км от Бургас и 15км от Созопол. Плажът там е един от малкото останали незастроени и девствени понеже там е резерват Ропотамо, на чиято територия се намират множество интересни и уникални природни обекти - лиманът на река Ропотамо, лонгозни гори, които на тази географска ширина се срещат изключително рядко, различни скални феномени (лъвската глава, местност Беглик Таш), мочурища, блата и много други. На близо от почивната станция се намират водните лилии, а на плажа пясъчни дюни, на които расте пясъчната лилия. От "веселата скала" (наречена е така, защото там се събирали весели компании) може да се види цялото долно течение на река Ропотамо. Може да направите също и разходка с лодка по реката.В рамките на резервата се намира и Змийския остров.

Мястото е подходящо също и за любителите на лова и риболова (там където е позволено). Там където свършва резервата е построен ловен дом. Често покрай пътя могат да се видят диви прасета и сърнички.

За любителите на селския туризъм (и не само) ТУК

В целия регион около Малко Търново и околните села (може да се каже, че аз съм отрастнал там) има много неща, които си заслужават да се видят.

П.П. Е сега вече знаете от къде идва nick-ът ми - от река Ропотамо (има едни консерви "Ропотамо" - риба с боб/грах, от там също :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе исках да попитам само,правилно ли е да искам линкове към сайтове за хижи,хотели,комплекси и изобщо места касаещо въпросът на темата???

В смисъл такъв като реклама ли ще се приеме и това може ли?Позволено ли е?

Защото ме попитаха тука че в тази тема могат да пуснат бякой друг линк но ще изглежда като реклама-имало ли последствия и разрешено ли е? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...