Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

snoopdoggystyle

Посъветвайте ме за избор на климатик

Препоръчан отговор

Здравейте, ще отоплявам стая 25 кв. м. и съм отделил максимум 1 000, 1 100 лв. за климатик.

спрял съм се на тези три модела - кажете си мнението и вие

PANASONIC CS/CU-W12DKE - обикновена 12-ка Малайзия

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=01001775

HITACHI RAS/RAC-E14H2 - инвертор 14-ка Китай - проблем ли е че е сглобен в Китай, защото той най ми харесва, няма инфо в гугъл за него

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09023417

Haier HSU-12HM03(B) - 12-ка Китай

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...t=35&f=3702

приемам и други предложения

благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това Хитачи определено е много добро! Според мен няма да сбъркаш! Хитачито са феноменални! За Хайер съм чувал че са ги равалили, а за този Панасоник знам че преди 2 години беше голям хит и се купуваше много. Хитачи си е Хитачи. Няма по-добро. Не се притеснявай че е от Китай! Има си стоки от Китай и стоки от Китай. Хитачи са име и всичко се изпипва. Потърси още мнения, но аз това бих избрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от климатици не разбирам, но когато си слагах моя в къщи се съветвах с мъжа на братовчедка ми, той работи във фирма която слага климатици. Според него най-добрите са Haier и Midea.

Инверторните не ги препоръчва. Казва че електрониката им бързо заминавала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dragozow

много благодаря за линка,

този форум съм го изчел, но като че ли там си мерят "климатиците" и искам да прочета мнения на хора от други форуми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dragozow

много благодаря за линка,

този форум съм го изчел, но като че ли там си мерят "климатиците" и искам да прочета мнения на хора от други форуми

Това е форума с най-голяма информация за климатици в България.В него влизат много хора които са завършили хладилна техника и практикуват.Точно там няма да ти дадат грешен съвет като това че най-добрите са Хайер и Мидея.Иначе и тука има тема за климатици ама така и не се разви поради липса на ентусиасти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нас от 3 години сме с климатици Haier -инвентор имаме и 18-ка и 12-ка. Нямали сме никакви проблеми.Зимата си работят неуморно,даже при тези минусови температури тази година.Топло е и изключват когато си направят зададената температура.Имаме и малко дете за което се притеснявахме,че ще е проблем с климатика,но нямаше ядове.Доволна съм от тази марка,още повече,че кумеца се занимава точно с това и той ни ги препоръча.

Надявам се да съм ти била полезна с информацията cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Топло е и изключват когато си направят зададената температура.

Ако не се бъркам нещо инверторните не изключват, а само увеличават или намаляват оборотите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ropotamski може и да не се бъркаш :P .Честно казано аз не съм много веща по този въпрос и изказвам само моите лични наблюдения.На мен лично ми се струва,че изключват когато си направят температурата,затова казват,че са и по-икономични.По пътя на логиката ако работят постоянно било то на високи или ниски обороти електромерчето се върти.Дано някой по-компетентен по този въпрос даде разяснение :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,не спират инверторните.Може би има предвид обикновен сплит с който се топля и аз през зимата,те изключват,включват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hisense.В къщи съм с такива .. много добри климатици.Никакви проблеми зиме лете.Зимата много рядко замръзва стига да знаеш кога да го пускаш. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....Зимата много рядко замръзва стига да знаеш кога да го пускаш. cool.gif

Би ли пояснил какво точно имаш предвид, че и аз се интересувам от темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още не си купил:

Мисля, всяка 12-ка за 400-600 лева ще свърши работа за 25 кв.м.

Гледай да не е съвсем неизвестна марка. Да има осигурен гаранционен и извън-гаранционен сервиз. Да е с 3 години гаранция. И да е от фирма(търговец) която, не е от вчера на пазара. Ако може да е енергиен клас А ще е добре.

Китайско не значи лошо. Добре се справят при климатиците.

Редактирано от Вало (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези пари може да минеш и на японски втора ръка,имам два -страхотна работа.Ако решиш все пак на китайски испълнения по добре 14ка за нужният ти 20% резерв,и най вече гледай COPа им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за вас,но никога не бих си купил климатик на старо.Ако ще и да е златен.По ред причини,но най-вече че наистина може да излезе такъв ако "внезапно" се развали. А китайските стоки,всичко е донякъде и късмет,но като се замисли човек-това важи за всичко.От няколко години сме с 2 българо -китайски дървета/според Специалистите?/.Гаранцията бе 3 години,но не сме я ползвали,по простата причина ,че имаше клауза за профилактика-което си бе скрит начин да си вземат парите за тъй наречения -безплатен монтаж.Съответно останахме без гаранция и монтажа наистина излезе безплатен cool.gif Сега килматиците все още си работят,макар че как го правят без "задължителната' профилактика не ми е ясно.Така че мога да ви дам единсвения верен съвет-доверете се на интуицията си. :)

Ако още не си купил:

Мисля, всяка 12-ка за 400-600 лева ще свърши работа за 25 кв.м.

Гледай да не е съвсем неизвестна марка. Да има осигурен гаранционен и извън-гаранционен сервиз. Да е с 3 години гаранция. И да е от фирма(търговец) която, не е от вчера на пазара. Ако може да е енергиен клас А ще е добре.

Китайско не значи лошо. Добре се справят при климатиците.

Добър съвет,също!

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif Профилактиката е свързана с гаранциятя.

При всички климатици.Когато купувам,не от

нещо друго,а от реализъм,разчитам на фирмата производител,

затова не бих се замислила за друга марка освен Самсунг и

Панасоник.Нищо ,че продавачите уж добронамерено казват,че

ги сглобяваг еди -къде си.Имам Самсунг и съм доволна.

А по отношение на старо имам резерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отоплявам се със 2 климатика единия е Panasonik i fujitsu май така се пишеше ;) .Доволен съм от тях и добре се справят със отопленето ,аз и само за това ги ползвам.Не съм много доволен от така наречената профилактика от фирмата която го монтира Панасоника(малайзиец 15-ка). Аз го купих от ТЕХНОМАРКЕТ и там ми я препоръчаха фирмата няма да я споменавам ама само минаха до вкъщи и си взеха парите за тази за извършената услуга. Монтирах го преди 2 години на 3 февруари, когато температурите отрицателни (стигнаха до -18) той си работеше и топлеше 2 помещения по 17 квадрата.Сега изтича гаранцията на големия и съм намислил да не се обаждам за нова профилактика и защо да има давам пари а те да не си мръднат пръста. Горещо препоръчвам тези марки и двата са инверторни и сметките ми са ниски . Сега ще видя как се справя и японеца 9-ка отоплявам около 12 кв . и го ползвам само от месец.

п.с. Някой имал ли е такива срещи със майсторите на профилактиката ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омръзна ми да си копирам постовете от другите теми... защо не четете вече съществуващите теми на тази тематика.... тцтцтцтцтцтц....

" Доколкото разпрах въпроса беше какъв климатик да си избереш? Значи ти преди да тръгнеш да избираш климатик трябва да знаеш за колко квадрата помещение искаш да отоплиш.... Второ задължително се ориентирай към инверторните климатици. Най-добрия вариант за избор на климатик е да си сметнеш топлинните загуби през ограждащите конструкции на апартамента ти (или къщата ти) и да идеш в магазина и да си избереш климатик по необходимата отоплителна и студова мощност, която е индивидуална за твоя апартамент. А ако го избираш на сляпо не е гаранция, че ще успее да ти отопли (писна ми да казвам думата апартамент) "бащиното огнище"

П.С. ти сигурно вече си го избрал предполагам.... аз доста късно се включвам с мнение, но ако не си го избрал надявам се, че ще ти е от полза мнението ми... Успех !

П.С. 2: ако не можеш или не ти се смятат топлинни загуби с подробности... ще ти кажа един много съкратен и сравнително точен метод, който използват в повечето фирми, които изчисляват топлинни загуби (в Пловдив)... да не мислиш, че някой си играе да смята по дългите методики.... значи схемата е смяташ си колко ти е застроения обем (ОБЕМ не ПЛОЩ!!) и слагаш по 50W топлинни загуби на 1 м3 (кубичен метър); "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам осака и плащам с 30.00лв.по вече ток за отопление ползвам го от 7 години работи безупречно cool.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самсунг,плащам по-малко от приятели ,които имат други марки. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...