Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ralna

Непълнолетни майки - какво мислите?

Препоръчан отговор

Аз лично много съм се чудила затова направих тази тема. Кажете си мнението за момичета на по 15-16 години които сами решават, че искат дете, отказват се от училището и бързат да пораснат. Аз немога да разбера какво си мислят, но според вас какви са подбудите на тези момичета, готови ли са да бъдат майки, и кви са тея родители дето позволяват на 15 годишно момиче да зареже всичко за да дундурка бебе.

(Изключваме Ромската общност, за които 17 годишно момиче вече е много старо за брак)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това ги прави щастливи коя съм аз, че да ги съдя? Но лично мое мнение е че дете не може да гледа друго дете. Когато му се наложи обаче постепенно се научава. Но им е рано доста рано...обикновено не води до нищо добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз лично много съм се чудила затова направих тази тема. Кажете си мнението за момичета на по 15-16 години които сами решават, че искат дете, отказват се от училището и бързат да пораснат. Аз немога да разбера какво си мислят, но според вас какви са подбудите на тези момичета, готови ли са да бъдат майки, и кви са тея родители дето позволяват на 15 годишно момиче да зареже всичко за да дундурка бебе.

(Изключваме Ромската общност, за които 17 годишно момиче вече е много старо за брак)

Колкото са готови на 25,толкова и на 15.

Тоест искам да кажа,че не годините определят майчинските чувства,инстинкти и привързаност.То си е до натура.Както малолетни изоставят деца-тоест не стават и не искат да бъдат майки-същото се случва и с "порастналите какички".

Друг е въпроса колко е готов и узрял организма на тия години да раждат.

А за родителите които "позволяват това"-не ти е дошло до главата,затова не ги разбираш.В общи линии родителите пищят,пилят,мрънкат,но накрая приемат избора на детето си,защото го обичат.То имат ли друг избор всъщност...

А бе по темата доста матрял може да се изпише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И такива ли имало?

Ами аз се замислих защото вече 2 мои приятелки от детинство минаха през това, и се чдя кво става :lol6: Едното момиче го приеха след 7-ми клас да учи в някво много престижно училище в София, а тя се залюби с някъв селски ергенин и на 15 години се заби на село, с бебе. Веднъж напът за селото на една приятелка минахме през борса за плодове и зеленчуци и я видях да продава домати в 8-мия месец, а беше вече края на септември и беше студено, а нейната любов, на кафето муа кебапчета и се налива с бира. Ще си кажете еденичен случай, ама сега още една приятелка, пак по същия начин се забива в някво забравено от бога село, да гледа зарзават, защото е решила, че иска да има бебе и нищо, че й остават 3 години да се дипломира и да хване професия, това не я интересува и аз се чудя нещо тва поколение повредено ли е или пък аз съм назад в тенденцийте :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз се замислих защото вече 2 мои приятелки от детинство минаха през това, и се чдя кво става :ph34r: Едното момиче го приеха след 7-ми клас да учи в някво много престижно училище в София, а тя се залюби с някъв селски ергенин и на 15 години се заби на село, с бебе. Веднъж напът за селото на една приятелка минахме през борса за плодове и зеленчуци и я видях да продава домати в 8-мия месец, а беше вече края на септември и беше студено, а нейната любов, на кафето муа кебапчета и се налива с бира. Ще си кажете еденичен случай, ама сега още една приятелка, пак по същия начин се забива в някво забравено от бога село, да гледа зарзават, защото е решила, че иска да има бебе и нищо, че й остават 3 години да се дипломира и да хване професия, това не я интересува и аз се чудя нещо тва поколение повредено ли е или пък аз съм назад в тенденцийте :eek:

Хахахаххаха а ние спорим за жените и парите... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

П.П Ммммм:"Любовта е сляпа????"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хахахаххаха а ние спорим за жените и парите... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

П.П Ммммм:"Любовта е сляпа????"

О не само сляпа, и глуха.............. и тъпа............... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости-била "сляпа и тъпа"....

Въпрос наличен избор е една жена кога да има полови контакти и да забременее.Причините,които водят до едно такова решение са различни,но резултатът е един и същ-тя става майка и нищо вече не е както преди.

Не може да казвате :"тя продава зеленчуци" и това е лошо.Лошо е за теб,за мен,но за нея може би е най-доброто нещо,което е правила досега.

Въпрос на личен избор sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Глупости-била "сляпа и тъпа"....

Въпрос наличен избор е една жена кога да има полови контакти и да забременее.Причините,които водят до едно такова решение са различни,но резултатът е един и същ-тя става майка и нищо вече не е както преди.

Не може да казвате :"тя продава зеленчуци" и това е лошо.Лошо е за теб,за мен,но за нея може би е най-доброто нещо,което е правила досега.

Въпрос на личен избор sad.gif

Да, но е е могла да постигне и повече сама си е отрязала пътя...

Сляпа е естествено, човек когато е влюбен си затваря очите за недостатъците на любимия и преглъща доста гадни ситуации заради него. Не заклеймяваме всички "продавачки на зеленчуци" всеки да работи каквото си иска, но по този начин убиваш младостта си...това, че го разбираш твърде късно си е твоя грешка. Не вярвам в сключването на ранните бракове повечето се провалят поне хората пред мен подвърждават тази теория.

Секс може да има и без любов...Трябва ли задължително да се обвържем тоест да се оженим за човек само защото сме създали заедно бебе въпреки, че не обичаме неговия баща/майка???От отговорност???Има ли бъдеще подобен брак??? :ph34r::eek::wors:

Не свеждай нещата до половите контакти по - сложно е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато вече е станала грешката (зашото не мога да определя по друг начин израза"15 годишна майка) вече е късно и всякакви думи, обвинения са излишни. Когато е трябвало да се мисли, не се е мислило.

Какво има да се говори.

Ще си играят на кукли с детето и това е.

Глупости на търкалета е обаче израза "каквито са 25годишните, такива са и 15 годишните".

Защото мисля, че днешните тийнейджъри не могат да укротят разбеснелите си хормони и по този начин вгорчават собствение си живот, както и този на родителите си.

Които в крайна сметка им изглеждат децата.

Няма начин. Детето си ти е дете и трябва да му помогнеш. Особено в подобен момент.

Тези майки са дотолкова проблемни, доколкото обикновено бащата или е неизвестен, или отказва да поеме отговорността си. Мисля, че 80% от драмата идва от тук. Ако и двамата погледнат на родителството си като зрели хора - а, вярвайте ми, човек съзрява буквално за дни в подобни моменти - това вече няма да е толкова голям проблем.

Естествено, финансовата страна на нещата не е никак незначителна. Естествено, пак стар баща и майка се притичват на помош на чедото....На младите родители.

Тези хора се нуждаят от помощ, а не от обвиненията ни или от съжаленията ни. Те не помагат. Ама по никакъв начин.

За сексуалната култура няма какво да говоря. Имам чувството, че мащабните акции и програми по "просветляването" на младежта имат точно обратния ефект. Моето поколение нямаше и един час по сексуална култура в училище - аз такова чудо не съм карала никога, нито са ни раздвали презервативи, нищо бе....И имам чувството, че пак сме били по-наясно за някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някъде го имаше,но не успях да го открия,Ralna прочети го :ph34r:

10х :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
О не само сляпа, и глуха.............. и тъпа............... :question:

Просто не можем да я възприемем както трябва :) Любовта е много повече от днешните комерсиални представи..

Дали е нормално едно момиче на 16 да бъде майка? За мен не е. Няма да съдя такива момичета, които доброволно са решили да имат дете, но при условие, че самите те не могат себе си да гледат... не мисля как биха били истински отговорни майки. Много е трудно. Пък какъв е този зор да пораснат?! Детството е приятно и хубаво.. не трябва да се пропилява с нещо, което така или иначе ще се случи.. За всичко си има време и място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми бейби мусе, тоя път не съм съгласна с тебе. Зашо едно момиче на 16 да не е достатъчно голямо да се грижи за себе си? Има много по зрели момичета на по 16, отколкото на по 25. А това си е техен избор - да имат дете, да се грижат за него... Защо едно дете трябва да се счита като грешка когато си на 16? Нима образованието ни е по важно, че казвате да си завършат да си вземат диплома и такива неща. Има много интелигентни хора и много малко от тях са станали акива защото са стояли в час.

И да имаш дете не е да си пропилееш детството като си на 16. Все едно да кажеш да си пропилееп студентските години когато си на 23 примерно, когато е нормално една жена да има дете.

Единсвения проблем тука е,че тези момичета няма как да осигурят бъдещето на детето си. И това е много по сериозна причина човек да не бърза с този си избор. В момента съм на 20, да не ви казвам от колко годишна съм готова да имам дете(е не е 16 ама е близо), но взех решение, че така ще е най- добре - първо да живея стабилен живот самата аз - за да мога да му осигуря такъв и на детето.

Доколкото разбрах от темата, не говорим когато е забременяло момичето по погрешка или още по гадното - е било изнасилено. Затова и нямам намерение да говоря за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак не вярвам, че 15-годишно момиче може да иска да бъде майка, а не да си се кефи на тийн годините. Ако се случи да забременее и бъде решено да се остави бебето, някак ми е нормално. Но умишлено забременяване ми е странно меко казано. Мен на 15 ме переше хормона /не че ми е минало, но сега нещата са други/ и не си представям как на тези години най-важното за мен ще бъде едно дете и как цялото ми внимание ще бъде насочено към него. То така и трябва, но не знам как момиче на тези години може да иска това. ohmy.gifohmy.gifohmy.gif

Аз мисля, че не е редно едно незавършило поне средното си образование момиче да се жени и да роди дете, освен когато това не се налага по някакви причини. Всеки трябва да се опита да се развие по някакъв начин и тогава да създаде семейство. Аз си мисля така. За да можеш да дадеш някакъв пример на детето си, за да не реши и то да се жени на 15. Не знам. И аз мисля, че за всяко нещо си има време.

В общи линии си мисля, че всеки трябва да изживее живота си така, както иска и да прави това, което го прави щастлив. Но въпреки това много бързане не е нужно.

Редактирано от GABRIELA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е въпрос на избор да станеш ли майка на 15 години или не, по-скоро нямаш избор. И ако няма кой да те подкрепи в една такава ситуация, ти остава единственото решение да приемеш случилото се и да се справяш някак си. sad.gif Тъжно е , но е така. А още по-тъжното е, че повечето от тези момичета забременяли толкова рано, осъзнават какво се е случило, но късно. И пак зависейки от човека, поемат живота си в ръце или се оставят на течението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля, че не е въпрос на избор да станеш ли майка на 15 години или не, по-скоро нямаш избор. И ако няма кой да те подкрепи в една такава ситуация, ти остава единственото решение да приемеш случилото се и да се справяш някак си. sad.gif Тъжно е , но е така. А още по-тъжното е, че повечето от тези момичета забременяли толкова рано, осъзнават какво се е случило, но късно. И пак зависейки от човека, поемат живота си в ръце или се оставят на течението.

В това е въпросът, те сами си искат дете, тази моя приятелка, ми бшеш казала, че иска дете, и постоянно беше с тест за бременност в ръка, докато не разбра, че най-накрая е бременна, после напусна училище и родителите си и отиде да живее при бащата на детето си, и с другата ми приятелка е същото, и тя си го искаше, иначе презервативи и хапчета бол................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че не е нормално във възрастта, в която трябва да въртиш любов, да гледаш плода на тази любов. Повечето хора осъждат абортите. Остава другият вариант - непълнолетна майка (след като вече бременността е факт). В днешно време това не е нещо необичайно. Аз лично познавам много такива майки. Познавам и щастливи непълнолетни майки, някои вече са пълнолетни и все така щастливи (дай, Боже, повече такива). Те се радват на подкрепата на бащата или подкрепата на семейството си и се справят чудесно. Евала им, за което :wors: За съжаление, те са само изключението от общото правило. Един ден няма как да не се отрази това лишаване от детство (независимо дали принудително или по собствен избор). Какви са тези родители дето го допускат ли? Ами те са разумни родители. Станалото е факт. Най-лесно е да се търси кого да се обвини. Виновни бол. Най-трудно е да се подаде ръка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм била на мнение,че когато разликата между родителите и децата не е драстична после са си някакък по-близки.Чак такава малка разлика обаче ми се струва много малка.Вярно,че днешните тинеджъри порастват преждевременно,но това с детето е не просто порастване,а началото на един нов живот.Живот изпълнен с много отговорности,притеснения и т.н.Аз лично се почувствах готова за дете на 24г.Тогава прецених,че мога вече да гледам бебе,да разбера истинският смисъл на думата майка.Имах усещането,че вече има и на какво да го науча това дете.Когато бях на 15г нещата които ме вълнуваха бяха много далеч от това да гледам дете.Ако бях родила тогава какво щях да дам на бебето?Въпрек и всичко смятам,че всяка жена в даден момент се чувства готова за дете.Както се казва никой не се е родил научен,то е инстинкт.Може и да се справят успешно някои от тези момичета с гледането на деца.

И все пак ми се струва,че е по-добре първо да се натрупа малко житейски опит и тогава да се създават деца :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

На 15-16 г.много са малки за отглеждане на деца.Отговорността е много голяма също и грижите.Нека първо съзреят и когато се почувстват напълно готови тогава да имат деца .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дете, дете да гледа е имаш дете на 15 години....

На 15 години едва ли разбираш какво е да носиш отговорност за едно дете, тогава живота е лесен, всичко е розово (изключвам училището и любовните проблеми които терзаят всеки тинейджър на тази възраст). И какво решаваш да имаш дете и да се откажеш от веселия живот който водиш за да се отдадеш на майчинство. Как би го възпитавала една майка на 15 след като тя незнае как да постъпи, естествено се прехвърля на бабата и дядото за да го отглеждат.

Познавам доста момичета които се омъжиха и родиха веднага след като завършиха средното си образование (17-18 годишни), децата им вече ще започват училище, но проблема е че сега на майките им се живее... Не им е до гледане на къща, мъж, дете, искат да излизат по кафета, да се забавляват по дискотеки, да не мислят за нищо... Сега искат това което са пропуснали. Някои от тях казват че са сгрешили че са прибързали да създадат семейство толкова рано. Едно че тази незрялост води до разрушаване на брака в повечето случаи, но и до неправилно възпитаване на детето. Защото дете се прави за 15 минути, но се възпитава години след това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че едно момиче на 15 може сама да реши, че иска дете! Тоест тя може, въпросът е някой да й попречи да го направи! А след свършен факт, според мен трябва да се намерят хора, които да и подадат ръка и да й помогнат с отглеждането на детето, защото това ще й е много трудно! Ще й е необходима всякаква помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен майките на повечето момичета на 15г,които искат да имат дете, също са родили на по 15-16г. Не казвам, че това е правило или тенденция, но според мен е много по-вероятна ситуация - т.е. личния пример на родителя.

Подкрепям, че на тази възраст е трудно да се осигури нормален живот на едно дете, защото ти самият още си неориентиран какво ще правиш със своя. Но хора всякакви. Ако аз и ти на 15г не се чувстваме готови за бебе, то онова момиче ей там е готово и за две дори.

По друг начин стои въпросът, когато момичето просто няма избор и трябва да роди на 15г. Тогава ще, не ще, ще порасне мнооого бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е толкова важно ние какво мислим,а как въпросните майки ги мислят тия неща.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В това е въпросът, те сами си искат дете, тази моя приятелка, ми бшеш казала, че иска дете, и постоянно беше с тест за бременност в ръка, докато не разбра, че най-накрая е бременна, после напусна училище и родителите си и отиде да живее при бащата на детето си, и с другата ми приятелка е същото, и тя си го искаше, иначе презервативи и хапчета бол................

Не го разбирам това, не е нормално на 15 години да знаеш, че искаш дете, да си сигурен в това и да се стремиш към това. Не съм срещала такива млади момичета. Вероятно приятелките, които споменаваш не се чувстват комфортно в домовете си, твърде много им забраняват и ги лишават от личен живот или е нещо подобно. Така в забременяването и последвалия брак те си мислят, че ще намерят свободата си. Това е единственото ми обяснение, не мога да намеря друго разумно. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дете, дете да гледа е имаш дете на 15 години....

На 15 години едва ли разбираш какво е да носиш отговорност за едно дете, тогава живота е лесен, всичко е розово (изключвам училището и любовните проблеми които терзаят всеки тинейджър на тази възраст). И какво решаваш да имаш дете и да се откажеш от веселия живот който водиш за да се отдадеш на майчинство. Как би го възпитавала една майка на 15 след като тя незнае как да постъпи, естествено се прехвърля на бабата и дядото за да го отглеждат.

Познавам доста момичета които се омъжиха и родиха веднага след като завършиха средното си образование (17-18 годишни), децата им вече ще започват училище, но проблема е че сега на майките им се живее... Не им е до гледане на къща, мъж, дете, искат да излизат по кафета, да се забавляват по дискотеки, да не мислят за нищо... Сега искат това което са пропуснали. Някои от тях казват че са сгрешили че са прибързали да създадат семейство толкова рано. Едно че тази незрялост води до разрушаване на брака в повечето случаи, но и до неправилно възпитаване на детето. Защото дете се прави за 15 минути, но се възпитава години след това...

Така, ако това, което казваш е истина - какъве извода, че дори и да родиш и да имаш дете вече 5 години да кажем, пак може да си безотговорен. Каква е разликата тогава дали ще си на 22 или на 15... май няма. Ако тези твои приятелки си мислят така - наистина не е трябвало да го правят. Да имаш дете, и да мислиш така - е това вече не е нормално. Защото вече имаш задължения и отговорности, не да се вайкаш - ако не бях го направила, какво ли щеше да бъде.

И второто не говорим за всички момичета на по 15 и 16, говорим за изключения... Не е прието вярно е - но се случва да има и такива. Защо не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...