Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Почти постоянно пЪтувам по този евтин,бЪрз и сигурен начин.Какво ми е направило впечатление обаче...Коли сЪс софийски регистраций не спират.Защо?Какво толкова има в нас,останалите хора(а и стопаджийте като цяло),което плаши софиянци до толкова,че да не искат да спират,а понякога дори да карат и в насрещното?Още едно впечателние е оставил у мен опита ми на стопаджия:гЪзарите сЪс лЪскави кочинки или тунинговани резачки не спират.Защо?Нима ги е страх да неизцапам тапицерията?Че аз сЪм чистоплЪтно хлапе.То си ми и личи.Друго наблюдение:жените почти не спират.От какво се страхувате?Аз просто имам нужда да стигна от едно място на друго!Ако искам да убивам и изнасилвам,едва ли бих си губил времето да протягам палеца!Бих се скрил в някоя градинка или парк и бих зачакал жертвата си там.

СЪществува и мит,според който стопаджийството е опасно.Можело някой да ни убие,изнасили,ограби и какво ли още не!Това може някога да е било актуално,но вече ако иска някой да те отвлече той просто го прави независимо дали си го стопирал или не.Просто колата спира,двама души те блЪскат вЪтре и никой никога повече не те вижда,или поне не какЪвто си бил...

Така...това е моето мнение по вЪпроса.Кажете сега своето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за мен мога да кажа,че дори отвън да се вижда,че има място в колата не е така.Задната седалка е винаги пълна с разни багажи.Но иначе съм возил на стоп,но рядко ми се случва.Обикновено когато излизам от града съм пълен.За жените - нормално е да ги е страх,те немогат да четат мисли.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юни ходих към морето и в Пловдив взех едно момченце,дето беше баш с мен до Несебър. Даже ми показа прекия път.

Мене са ме взимали софианци,но преди 7-8 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж с приятелка решихме да пътуваме на стоп от един град до друг в България.Лудост... biggrin.gif

Спря камион.Качи ни...Чичката като ни видя такива изтупани, взе да подпитва, да поглежда...накрая приятелката ми му обясни, че отиваме в града да си вземем резултатите от изследвания за спин.Човека се шашна, но нищо не каза...

Едва издържах да не се разсмея като луда в камиона...Попитах я от къде измисли това, а тя каза, че е прочела виц в сутрешния вестник, и решила да види смешно ли е наистина... :ph34r:

Самата аз не спирам никога, ако видя стопаджии, освен ако не са ученици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Веднъж с приятелка решихме да пътуваме на стоп от един град до друг в България.Лудост... biggrin.gif

Спря камион.Качи ни...Чичката като ни видя такива изтупани, взе да подпитва, да поглежда...накрая приятелката ми му обясни, че отиваме в града да си вземем резултатите от изследвания за спин.Човека се шашна, но нищо не каза...

Едва издържах да не се разсмея като луда в камиона...Попитах я от къде измисли това, а тя каза, че е прочела виц в сутрешния вестник, и решила да види смешно ли е наистина... :ph34r:

Самата аз не спирам никога, ако видя стопаджии, освен ако не са ученици.

Направо сте го убили,свалям ви шапка за острия ум :)

Аз също съм пътувал на стоп,но приключения не съм имал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направо сте го убили,свалям ви шапка за острия ум :ph34r:

Аз също съм пътувал на стоп,но приключения не съм имал

А, не.Само четем вицове biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Почти постоянно пЪтувам по този евтин,бЪрз и сигурен начин.Какво ми е направило впечатление обаче...Коли сЪс софийски регистраций не спират.Защо?Какво толкова има в нас,останалите хора(а и стопаджийте като цяло),което плаши софиянци до толкова,че да не искат да спират,а понякога дори да карат и в насрещното?Още едно впечателние е оставил у мен опита ми на стопаджия:гЪзарите сЪс лЪскави кочинки или тунинговани резачки не спират.Защо?Нима ги е страх да неизцапам тапицерията?Че аз сЪм чистоплЪтно хлапе.То си ми и личи.Друго наблюдение:жените почти не спират.От какво се страхувате?Аз просто имам нужда да стигна от едно място на друго!Ако искам да убивам и изнасилвам,едва ли бих си губил времето да протягам палеца!Бих се скрил в някоя градинка или парк и бих зачакал жертвата си там.

СЪществува и мит,според който стопаджийството е опасно.Можело някой да ни убие,изнасили,ограби и какво ли още не!Това може някога да е било актуално,но вече ако иска някой да те отвлече той просто го прави независимо дали си го стопирал или не.Просто колата спира,двама души те блЪскат вЪтре и никой никога повече не те вижда,или поне не какЪвто си бил...

Така...това е моето мнение по вЪпроса.Кажете сега своето :rolleyes:

A ти би ли спрял на някого

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е резултат от отчждението и страха на хората.Преди години нямаше проблем да ти спре кола,дори чужд тир и да те качи ако ти е по-път. Лично аз съм се возил тогава доста пъти дори жени са ми спирали нямаше проблеми. Но сега нещата са различни,аз все още вземам понякога хора,освен ако не съм пълен с хора или багаж. Просто знам какво е да си стопаджия.И защо се налага да се пътува така понякога. Ако човек ане ми хареса обаче не бих спрял никога,дори да съм с други в колата.

А за жените,мисля че е ясно.Лично на мен приятел ми се е хвалел с такава стопаджийка през Шипка,за това как му се "повредила колата" и нямало как да тръгне без малко интимно удовлетворение за него.В пущинака и през ноща,момичето накрая се съгласило. Хвана ме срам за него.Дрг случай съм имал с гратисчийка във влак.Презбалканската линия посока Търново,Горна.Горкото момиче колкото и да се молеше успяха да я "убедят" и да и се изредят всички кондуктори и полицаи във влака.Направо не издържах на звуците им,и ми идеше да се скарам с тях. И така до Търново по целия път който беше около 3 часа.

Стопаджийството крие рискове,за жените особено.Ако сте по-добре изглеждаща и облечена,просто като нищо може да си изпатите. Затова моя съвет жени е ,по-добре с някого ако ще се хващате на това,иначе сами недейте.

А за софиянци които не спират,нищо чудно,за мен те са вече овълчени,малко човешко е останало от тях,което е много жалко.Живота им изглежда е такъв,безжалостен. Ние от останалите части на БГ,все още познаваме думата човечност и състрадание. С това не искам да кажа че всички софиянци са такива,затова моля не се обиждайте,но мнозинството са такива.

Със здраве !

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз много често си пътувах на стоп, защото много често си изпусках училищния автобус, но винаги с една моя приятелка. Не изглеждаме зле ( ... ) и затова когато някоя от двете се престраши да си вдигне показалчето, винаги ни спират ( ако не е жена! ).. Никога не сме имали проблеми, но пък и сме малък район и се познаваме горе-долу. А и аз веднъж се смилих над две 16-годишни сладурчета, но явно защото не ми се сториха опасни, иначе честно казано не бих спряла на всеки ( пълно е с всякакви типажи, които за разнообразие са решили да си търсят наивни жертви по пътищата ). А в другата ситуация не бих стопирала сама ( освен при спешен случай ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, Инфинити, не само ти си се возила на стоп на камион! :speak:

Преди няколко години и аз пътувах редовно на стоп, но някак си бе по-спокойно тогава, а и работех извън Пловдив, в едно селце, и почти всички лекари, медицински сестри, даскали, и въобще хората, живеещи в Пловдив и пътуващи в тази посока за съответните селца и градове, така си ходеха на работа, и по пътищата ни знаеха, та нямаше проблеми... :speak:

Интересното е, че веднъж се прибирах на стоп с един колега, който едва го придумах да се качи на стоп, щеше да умре от страх и през цялото време, докато пътувахме, гледаше с разширени от страх очи и стискаше куфарчето в ръката си,без да смее да мръдне, едва като слязохме, си отдъхна...и не посмя да се качи втори път! biggrin.gif

Най-големият майтап по време на едно такова пътуване, бе, когато с една колежка закъснявахме за работа, чакахме доста време, но нямаше никакви коли, и мина един камион, та човекът се смили и ни качи, но бе доста високо, та едва се покатерихме...Шофьорът взе присърце проблема ни, че закъсняваме, и караше като луд, за да ни спести време, но щеше да се забие в една ограда, и щеше да претрепе няколко животни, а всички, дето ни видяха, си умряха от смях, гледайки ни, с какво превозно средство пристигаме на работа и как се дупим да слизаме от камиона... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехехе. Аз имах случай да возя една баба на стоп и то на тия високите камиони. Преди да я кача се събу бабата, и ма кара да я надигам, а като слиза, направо се метна в ръцете ми от горе. Колегите дето минаха покрай мене умряха от смях.

Аз взимам хора според зависи на къв кеф съм и ако човека не ми хареса, не спирам.

Времената станаха такива, че не знаеш тоя де ти мята на къв акъл е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хехехе. Аз имах случай да возя една баба на стоп и то на тия високите камиони. Преди да я кача се събу бабата, и ма кара да я надигам, а като слиза, направо се метна в ръцете ми от горе. Колегите дето минаха покрай мене умряха от смях.

Аз взимам хора според зависи на къв кеф съм и ако човека не ми хареса, не спирам.

Времената станаха такива, че не знаеш тоя де ти мята на къв акъл е.

:P Ххаахааахахах, това с бабата ме разби! biggrin.gif

Ама си прав, човек наистина не знае на какъв стопаджия ще попадне, шофьори са ми разказвали за какви ли не субекти! Но, от друга страна, има и опасни шофьори... :wub::rolleyes:cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време пътувах постоянно на стоп biggrin.gif Беше яко изживяване.Качвали са ме и софиянци.Бях ученичка и майка ми съответно не разрешаваше подобна дивотия и с една приятелка се измъквахме спирахме някоя кола и газ към градъ в който служише гаджето ми.Случвало ми се е да попадна на колега на майка който в последствиеме издаде :rolleyes: Пътуването на стоп наистина крие своите рискове,но е и едно интересно преживяване cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

go6o78: "A ти би ли спрял на някого "-ами нямам кола пич,а и не умея да карам,но ако някой ден това се промени няма да подмина нито един стопаджия освен,ако не сЪм претоварен.Знам колко е гадно празни коли да те подминават и просто да не искат да те качат,така че да,бих качил всеки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има ново поколение стопаджии - http://www.3na100.com/

Утре ще пътуваш до Варна и имаш свободни места в колата? Ами пускаш една обява, че си търсиш компания и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...