Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kolp

Изкуство или малтретиране на деца?

Препоръчан отговор

Скоро се вдигна шум покрай фотосесия на една от най-известните американски фотографки - Jill Greenberg, в която заснимала силно стресирани и разплакани деца, с цел да се покаже истинската и реална емоция. Фотографката давала на дечицата близалки, като след малко рязко им ги изтръгвала от ръцете и заснимала реакциите им. Както може да се очаква всички дечица били много разстроени и това е видно на всички снимки, но в своя защита авторката твърди, че е много лесно да накараш едно дете да се усмихне за снимка, и това е крайно изкуствено и изтъркано, докато противоположната емоция е изцяло неподправена.

Не знам колко от вас и дали изобщо се интересувате от фотография, според мен снимките наистина са много, много силни, но все пак е очевидно че дечицата се мъчат. Преценете сами.

фотосесията се казва End Times, официалният сайт е www.manipulator.com, където снимките са в голям размер и са страшно въздействащи.

тук и тук има по-малки варианти. на предпоследната снимка е дъщерята на фотографката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Снимките като снимка е стилна и добра ,ама на тая фотографка ако и взема фотото :beat::whist:;) и тя ще се разплаче така :wors:

Редактирано от aniiv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не ми харесва идеята на фотографката. :whist: Не ми харесва и тва, че са голички.Все пак това са изкуствено предизвикани емоции, а тая ги използва за своя собствена облага.Какво по-извратено от това? angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как беше: "Изкуството изисква жертви " ;)

Садистична натура,надявам се после да е компенсирала децата с приятни емоции,сладолед,близалки ,играчки :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не беше предизвикала тя тази реакция, а само ги беше снимала, какви щеха да са ви коментарите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личи си, че фотографката е доста стилна и прави много интересни снимки. Но идеята й за фотосесията с децата е откровено глупава и садистична.

По-интересното е как родителите на тези деца са ги дали на фотографката да ги разплаква, за да ги снима angry.gif

Редактирано от shanna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм пристрастен, предвид че ми е любимка. Коментарът ми е само това, че съм виждал с очите си родители да правят далеч по-ужасни неща. Тройна вреда на детето това не може да нанесе, но действително е напълно излишен стрес. Аз не бих позволил на някой да причини това на моето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.... надявам се после да е компенсирала децата с приятни емоции,сладолед,близалки ,играчки :P

Не ми се вярва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да не ги е компенсирала...

Снимките са много хубави.

За другото - може би наистина е малко странне методът... но поне тя не им мисли злото... това е един експеримент..

НИщо не казваме като се правят експерименти с жсякакви животни, сега, че сме разплакали едно дете, по малко по странен начин...

Абе аз не бих го направила.... но щом родителите са дали... няма какво да се спори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като снимки наистина са добри,но да караш едно невинно същество да плаче за да правиш изкуство на мен лично ми се струва извратено.Когато видя дъщеря ми да плаче,защото нещо я боли или съм взела нещо от ръката й направо ми се къса сърцето.Какъв човек трябва да си за да изтърпиш мъката в очите на толкова деца,а и да я запечаташ.

Във този труден живот много често големите плачим и не ми се струва необходимо да се карат насила да плачат и децата ни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
НИщо не казваме като се правят експерименти с жсякакви животни, сега, че сме разплакали едно дете, по малко по странен начин...

В темата за тюлените стигнахме до извода, че понеже от време на време похапваме жиовтни или се обличаме с тях - значи не е мъчение да ги убиваме (даже и по жесток начин) и решихме, че децата са най-важни (това на 100% е така - няма спор).

Но сега пък решихме, че и с дечицата може да се правят такива неща в името на изкуството - утре ще решим, че понеже земята е пренаселена, убийството да не е престъпление, защото помага на човечеството sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но сега пък решихме, че и с дечицата може да се правят такива неща в името на изкуството - утре ще решим, че понеже земята е пренаселена, убийството да не е престъпление, защото помага на човечеството sad.gif

Това отдавна е решено - иде реч това не е мисъл от вчера! Разправят разни "теоритици", че войните били хуманни защото така се регулирала популацията на земята...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малтретиране е силна дума. Явно и родителите са дали съгласието си, не можем да обвиним фотографката. Аз лично не съм в състояние да взема нещо от ръцете на дете, дори и в името на изкуството, но всеки си го разбира различно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не чаткам, защо ги е снимала голи, за да станат още по-противни снимките ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, дето я защитавате - ОСЪЗНАЙТЕ СЕ! Боли ме ханша, че била добра фотографка - колко извратен трябва да си, за да снимаш малки деца, които плачат? Това ли е професионална фотография?

Явно цял живот съм живяла в заблуждение, че изкуството трябва да носи наслада на душата....А малки беззащитни същества, които видимо страдат - това носи само мъка.....още не мога да се оправя от видяното.

И какво значи, че има родители, които правят още по-ужасни неща с децата си - това не е оправдание нито за "фотографката", нито за родителите на заснетите деца....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие луди ли сте,че наричате тази гнус изкуство? :wors:

Какво от това,че снимките били направени "стилно",били "със силен емоционален заряд"?

Децата плачат.Вместо да бъдат приласканимуспокоени и на лицата им да грейнат усмивки,този изрод,наричащ себе си "фотограф" ги снима,а след това прави изложба от тези "снимки".

Да не говорим,че самите снимки не струват.Нито композицията,нито фона,а и това "хало",около всяко лице дразни-личи евтината манипулация.

Чак ме е срам,че гледах това. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чак ме е срам,че гледах това.

Аз даже не ги гледах всичките, видях 2 и ми стана ясно :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега пак преувеличени нещица. Всяко детенце на тези годинки, независимо какво има в ръчичките си, като му го вземеш реве. По вашата логика, стигам до извода, че ако то си играе с кухненския нож, аз не трябва да му го вземам, защото ще ревне. Покажете ми един родител, който не е разплакал детето си. Не оправдавам постъпката на фотограф-ката, но не я и съдя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде сега пак преувеличени нещица. Всяко детенце на тези годинки, независимо какво има в ръчичките си, като му го вземеш реве. По вашата логика, стигам до извода, че ако то си играе с кухненския нож, аз не трябва да му го вземам, защото ще ревне. Покажете ми един родител, който не е разплакал детето си. Не оправдавам постъпката на фотограф-ката, но не я и съдя.

Не е въпросът в плача.Въпросът е в това,че играта с чувствата на децата се представя като "изкуство" и авторката е горда с тази си перверзност.

Аз също съм дърпал нож от ръката на дъщеря ми,и тя е плакала,но аз не съм я снимал и след това гордял с постъпката си,а съм се стремял да я успокоя и да и обясня защо съм и взел привидната играчка.

Но умишлено да разреваваш деца,за да ги снимаш и след това да правиш кариера с това-не,не мога да го приема.

Това си е ЗЛО !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е въпросът в плача.Въпросът е в това,че играта с чувствата на децата се представя като "изкуство" и авторката е горда с тази си перверзност.

Аз също съм дърпал нож от ръката на дъщеря ми,и тя е плакала,но аз не съм я снимал и след това гордял с постъпката си,а съм се стремял да я успокоя и да и обясня защо съм и взел привидната играчка.

Но умишлено да разреваваш деца,за да ги снимаш и след това да правиш кариера с това-не,не мога да го приема.

Това си е ЗЛО !

Може точно това да е искала да покаже женицата чрез снимките. Това, че някой си, е насочил темата в тази посока, не означава, че фотографа е имал това в предвид.

Цялата работа ми се вижда доста преувеличена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че малко се преувеличава цялата работа. Тези снимки не са направени с цел хората, които ги гледат да се наслаждават, дълбоко се съмнявам това да е концепцията. Просто фотографката е искала да покаже изкуството от друг ъгъл.

Точно тези дни гледах в една приятелка далеч по-потресаващи снимки на плачещи хора, не на хора на които са им взели близалката, реални страдания, така че това за мен не е нищо.

А изкуството далеч не включва само забавление, и в киното, и в поезията има много мъка и плачещи деца, в музиката също. ;) Малко или много то показва нещата от живота, а какво по-нормално от плачещо дете? Това е, което правят бебетата доста дълго време след като се родят, но ако го видите на снимка, изведнъж става такава трагедия?

Майка ми ме е снимала като малка с конюктивит и настинка едновременно и имам по-ужасен вид и от малките на снимката, това не я прави извратенячка. (Не, че аз самата разбирам за какъв дявол го е правила, но все пак е нормална жена :eek: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може точно това да е искала да покаже женицата чрез снимките. Това, че някой си, е насочил темата в тази посока, не означава, че фотографа е имал това в предвид.

Цялата работа ми се вижда доста преувеличена.

Ето точно това имам предвид-"искала да покаже".Всички знаем,че децата плачат.Аз говоря за това,че НЕ трябва да ги караме да плачат.Още по-малко да се наслаждаваме на плача им и да наричаме това-"изкуство" angry.gif

И аз мисля, че малко се преувеличава цялата работа. Тези снимки не са направени с цел хората, които ги гледат да се наслаждават, дълбоко се съмнявам това да е концепцията. Просто фотографката е искала да покаже изкуството от друг ъгъл. Точно тези дни гледах в една приятелка далеч по-потресаващи снимки на плачещи хора, не на хора на които са им взели близалката, реални страдания, така че това за мен не е нищо.

А изкуството далеч не включва само забавление, и в киното, и в поезията има много мъка и плачещи деца, в музиката също. :) Малко или много то показва нещата от живота, а какво по-нормално от плачещо дете?

Напротив-една изложба предполага точно това-наслаждение и печалба за автора.

А " ъгъла" показва пълно незачитане на човещината.Това не е изкуство.Изкуството трябва да възпитавва и да се бори с недъзите на обществото.Провокацията на емоциите трябва да служи на възвишеното.Когато един творец показва ужасите на войната или разплакани и осакатени деца-той провокира доброто у нас-Казва с творбите си-"не допускайте това да се случи отново!".

А тук какво виждаме???

Разплакни деца от това,че са им взели играчките :eek:

Какво послание носи това?Кава е целта? angry.gif

Това е, което правят бебетата доста дълго време след като се родят, но ако го видите на снимка, изведнъж става такава трагедия?

Бебетата плачат,защото си има причина за това.Родителите им се стремят да отстранят тази причина,освен ако не са извратени и да се радват на рева на детето си.

Майка ми ме е снимала като малка с конюктивит и настинка едновременно и имам по-ужасен вид и от малките на снимката, това не я прави извратенячка. (Не, че аз самата разбирам за какъв дявол го е правила, но все пак е нормална жена :eek: )

Майка ти да е направила изложба с тези снимки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе тука мислех, че има повече хора дето поназнайват английски език, никой ли не се сети да прочете посланието на авторката, човек, когато ходи на изложба прочита по нещо за авторката и за идеите, които се е опитала да вложи в конкретната изложба, понякога е трудно да открием замисъла само като гледаме картините или филма или четем книгата без малко помощ в началото или в края - тук се убеждавам, че точно това се получи - всеки реши, че напълно безсмислено е разплакала децата и ги е снимала, когато е могла да ги успокои, даже някои отидоха доста напред, гадаейки, че този "изрод" само ги е разревавал и ги е снимал до изтощение от рев едва ли не, без да има кой да ги успокои. Точно тази най-отчаяна реакция се получава в първите мигове, когато на малкото дете му бъде отнето нещо, вярно, че е кофти да го направиш за собствено удоволствие, но ако обстоятелствата го налагат не е чак толкова ужасно, аз имам дете на 1 и 4 месеца и се случва често, особено преди да се възпита кое е редно и кое не.

Всичко е относно болката, болка, която ние сме се научили да подтискаме, но която се равнява на страданието на децата, старадание, което ние всички знаем колко бързо идва и колко бързо отминава при малките в мига, в който им върнеш взетия предмет, усмивката грейва. Това е болка от войните, от деянията на Буш, от това, че му бе даден втори мандат, авторката е искала да накара хората да усетят, да разберат каква болка ни причиняват тези действия, тези войни, нечовешкото отношение помежду ни - какво отражение ще имат те върху децата ни. Не е приятно вземането на играчката или близалката или опасния предмет от детенце, но има случаи, когато това е задължително и случаи, когато това може да бъде оправдано. Мисля, че просто снмиките са твърде показателни и силни и затова пердизвикват двойнствени мнения, което означава, че целта й е постигната, ако се прекара през призмата на идеите й за болката, която ще оставим на децата си, ако продължим да живеем по този начин, ние техните родители, които би трябвало да се грижим за спокойствите им. Ирония - ние не им отнемаме близалката, но им отнемаме бъдещето, като позволяваме някои от нещата да се случват без да правим нищо. Това е посланието.

Да, разревала е няколко деца за няколко мига, но се е надявала да разреве, да ръзтърси и политиците и обикновените хора по-трайно, за да избегнем сълзите у децата си в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бе тука мислех, че има повече хора дето поназнайват английски език, никой ли не се сети да прочете посланието на авторката, човек, когато ходи на изложба прочита по нещо за авторката и за идеите, които се е опитала да вложи в конкретната изложба, понякога е трудно да открием замисъла само като гледаме картините или филма или четем книгата без малко помощ в началото или в края - тук се убеждавам, че точно това се получи - всеки реши, че напълно безсмислено е разплакала децата и ги е снимала, когато е могла да ги успокои, даже някои отидоха доста напред, гадаейки, че този "изрод" само ги е разревавал и ги е снимал до изтощение от рев едва ли не, без да има кой да ги успокои. Точно тази най-отчаяна реакция се получава в първите мигове, когато на малкото дете му бъде отнето нещо, вярно, че е кофти да го направиш за собствено удоволствие, но ако обстоятелствата го налагат не е чак толкова ужасно, аз имам дете на 1 и 4 месеца и се случва често, особено преди да се възпита кое е редно и кое не.

Всичко е относно болката, болка, която ние сме се научили да подтискаме, но която се равнява на страданието на децата, старадание, което ние всички знаем колко бързо идва и колко бързо отминава при малките в мига, в който им върнеш взетия предмет, усмивката грейва. Това е болка от войните, от деянията на Буш, от това, че му бе даден втори мандат, авторката е искала да накара хората да усетят, да разберат каква болка ни причиняват тези действия, тези войни, нечовешкото отношение помежду ни - какво отражение ще имат те върху децата ни. Не е приятно вземането на играчката или близалката или опасния предмет от детенце, но има случаи, когато това е задължително и случаи, когато това може да бъде оправдано. Мисля, че просто снмиките са твърде показателни и силни и затова пердизвикват двойнствени мнения, което означава, че целта й е постигната, ако се прекара през призмата на идеите й за болката, която ще оставим на децата си, ако продължим да живеем по този начин, ние техните родители, които би трябвало да се грижим за спокойствите им. Ирония - ние не им отнемаме близалката, но им отнемаме бъдещето, като позволяваме някои от нещата да се случват без да правим нищо. Това е посланието.

Да, разревала е няколко деца за няколко мига, но се е надявала да разреве, да ръзтърси и политиците и обикновените хора по-трайно, за да избегнем сълзите у децата си в бъдеще.

Наистина не бях го чел sad.gif ,(грешката е моя),но това,че тя иска да започне "национален диалог",и по този зъл начин да пропука бездушието на обществото,не я прави по-привлекателна за мен. :help:

Както и по-горе казах-"Това за мен не е изкуство".Тези снимки не провокират в мен съпричастност към болката.А само отвращение към авторката,която по този низък начин е решила да експресира визията си.

Може до утре да сипем аргументи от сорта :

.........Ирония - ние не им отнемаме близалката, но им отнемаме бъдещето, като позволяваме някои от нещата да се случват без да правим нищо. Това е посланието.

но не променяме факта,че това са едни изкуствено,нарочно предизвикани детски сълзи.Една ниска постъпка,от която JILL GREENBERG се опитва да получи дивиденти.

"Времена на Края" е една серия фотографии,които по много "плосък" начин се опитват да мипулират зрителите.

"Целта оправдава средствата,,," Арти,Игнасио Лойола никога не ми е бил сред любимците,но явно на теб е.

Целта никога не оправдава средствата!Не може с ниски,мерзки средства да се опитваме да постигаме възвишени цели.Защото средствата омърсяват целта,и тя вече не е възвишена.Става мръсна,долна-като средствата,за постигането и.

Така е и с фотосесията на Jill Greenberg.Koгато гледам снимките аз не си мисля за Буш,войната,цензурата на медиите в САЩ и т.н. "послания".Аз виждам една мерзка постъпка на авторката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...