Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bluetooth в Windows XP?

Препоръчан отговор

Вчера инсталирах нарочно нов XP с хакнат в USB-то блуту донгъл и уйндоуса пак не инсталира драйвери за блуту-то. Знае ли някой защо така? дори аплета bthprops.cpl не иска да се стартира. какво пропускам?

благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия на USB, дали е разрешено за ползване от биос?

Bluetoth - марка, драйвери от сайта на производителя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мишката ми USB, така че ...

донгъла си има драйвери, фабрични, но искам да активирам тези на XP-то... естествено ако е възможно... уиндоуса даже не вижда донгъла, може би трябва да инсталирам емулация на COM порт?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да успееш да го подкараш и без неговите драйвери, но най-вероятно е после да имаш грешки при трансфера на данни.

ПП:Провери за версията на USB порта /дали блутут го поддържа(1/1,1/1,2/2)/

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато инсталирам неговите си драйвери всичко става шест, но после например Nokia PC Suite не го вижда... не разбирам защо не мога да подкарам блуту-то от самия уиндоус, да не би ако е вградено в дъното? тогава да се инсталират драйвери? само за лаптопи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дадеш на NokiaPCSuite да търси устройства/GetConnected/, не го ли намира?

Принципно трябва да изчакаш малко, защото го намира по-бавно/1мин./

Пробвай да включиш и телефона.

ПП: С коя версия на програмата си и какъв тел.?

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 5 дена си преинсталирах Windows с SP2 и при мен възникна същият проблем, а имам и Bluetooth и инфрачервен порт и не можа да инсталира и двете. Иначе Bluetooth-а тръгна с BlueSoleil и Nokia PC Suite.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи от модела и марката на Bluetooth. Има модели, които без проблеми се разпознават от Windows, а има и такива, които си вървят с драйвери. Моя е от тези с драйверите и докато не ги инсталирам няма тръгване. После има голяма борба с настройката, но го сборих и подкарах Nokia PC Suite. Голяма борба беше де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам bluetooth и ако Windows не го разпознава това ще рече, че трябва задължително да се инсталират драйвери за bluetooth-a. Без драйверите bluetooth-a няма да тръгне.

Поздрави и Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...
Аз също ползвам bluetooth и ако Windows не го разпознава това ще рече, че трябва задължително да се инсталират драйвери за bluetooth-a. Без драйверите bluetooth-a няма да тръгне.

Поздрави и Успех!

Ето решение на проблема:

Method 1: Rename the Bth.inf file

Rename the %WINDIR%\inf\Bth.inf file to Bth.bak before you install or reinstall the third-party device or stack. When you rename the file, you prevent Windows Plug and Play PNP from using that INF file to install the Bluetooth driver that is included with Windows XP SP2. To rename the file, follow these steps:1. Click Start, click Run, type %windir%\inf in the Open box, and then click OK.

2. Right-click Bth.inf, and then click Rename.

3. Rename Bth.inf to Bth.bak, and then press ENTER.

4. Install the third-party Bluetooth driver.

ето и страницата на MS http://support.microsoft.com/?kbid=840635

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето решение на проблема:

Method 1: Rename the Bth.inf file

Rename the %WINDIR%\inf\Bth.inf file to Bth.bak before you install or reinstall the third-party device or stack. When you rename the file, you prevent Windows Plug and Play PNP from using that INF file to install the Bluetooth driver that is included with Windows XP SP2. To rename the file, follow these steps:1. Click Start, click Run, type %windir%\inf in the Open box, and then click OK.

2. Right-click Bth.inf, and then click Rename.

3. Rename Bth.inf to Bth.bak, and then press ENTER.

4. Install the third-party Bluetooth driver.

ето и страницата на MS http://support.microsoft.com/?kbid=840635

Може ли да преведеш на български, тъй като някои хора(като мен например) няма да могат да го разберат като е на английски. Благодаря.

С уважение: Biskata

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...
Преди 5 дена си преинсталирах Windows с SP2 и при мен възникна същият проблем, а имам и Bluetooth и инфрачервен порт и не можа да инсталира и двете. Иначе Bluetooth-а тръгна с BlueSoleil и Nokia PC Suite.

Имам същия адаптер... Интересното при Vista е, че драйверите на китайския боклук неработят, но това е др. тема! При мен проблема е , че не мога да направя връзка чрез него с GSM а си, който е Motorola V3. Същото се получава и с USB кабела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване