Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Torpark – торпила за популярните уеб браузъри?

dragozow
 Сподели

Препоръчан отговор

Разработчици създадоха нов вариант на браузъра с отворен код Firefox, наречен "Torpark". Той ще позволи на потребителите анонимно да сърфират в Интернет.

Свободната програма работи чрез чести смени на IP адреса на потребителите. Това се извършва посредстовм Onion Router мрежата, като по този начин се маскират машините и така се предотвратява възможността за проследяване.

Torpark позволява на компютърджиите да сърфират онлайн без да се притесняват за правителството, доставчиците на Интернет или някой друг, който се опитва да шпионира тяхната дейност в мрежата. Torpark представлява анонимен уеб браузър, базиран на Mozilla Firefox, достъпен чрез общия публичен лиценз - General Public License (GPL). Той е представен от група компютърни експерти по сигурността и защитници на човешките права, която се самоназовава като Hacktivismo.

Браузърът е конфигуриран и не изисква отделна инсталация, може да бъде стартиран и чрез портативна USB памет. Проблемът за онлайн поверителността е един от най-значимите през последните няколко години, заради страховете от кражба на идентичност и все по-непредсказуемите и неуловими методи за проследяване и идентифициране.

Информацията, която преминава от потребителския компютър към Tor мрежата, е криптирана и това я прави практически невидима дори за Интернет доставчиците. Може да се криптират и данните между Tor мрежата и уеб сайтовете. Потребителите се предупреждават да се придържат към своите потребителски сесии, гарантирани от браузъра чрез иконата катинар. Въпреки това Hacktivismo признават, че има известни ограничения по отношение на границите на анонимност, които предоставя тяхното решение.

logo-idg3.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го този браузър - наистина работи. При отваряне на сайта "showmyip" ми показа съвсем друго и че съм в Чехия.

Гадното е че е супер бавен. С него дори може да се тегли от rapidshare (имам предвид, че често сменя IP и там няма как да те блокират). Аз опитах обаче самото теглене не пожела да се стартира може би защото не бях позволил стартирането на скриптове от страниците

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, не зная дали е торпила, но определено върши това за което е създаден. Дори някой "специализирани" руски сайтове не разбират кой е истинския IP адрес. xsakex е прав донякъде - само се стартира ужасно бавно, след това си е Firefox /1.5.0.7/. Дори разширенията и темите си работят нормално. Това за rapidshare не съм го пробвал, но е интересно ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и официялният линк

http://torpark.nfshost.com/

Който иска може да го изпробва ,на мене не ми създава толкова проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е 2-3 пъти по-бавен от Opera, но в някакви екстремни ситуации е много ефикасен :)

Специално ако искам да запазя сигурността си и да знам, че IP то ми няма да е в лога на определен сайт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Нещо не мога да го настроя така че примерно в vbox7.com да мога да гледам клипчетата. Пише, че трябва да има инсталиран Flash Player, уж го инсталнах, разреших го от опциите и пак не става. Къде бъркам, някакъв екстенжън ли има дето не го знам?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване