Премини към съдържанието
Ruffex

Radeon 9550- проблем с TV-Out

Препоръчан отговор

здр. всичките.. пиша тука че не мога да намеря решение никаде и съм на зор.

та сега за проблема.. на комп-а на племенницата има АТИ Радеон 9550 128 с тв оут.. само че тв-оут не работи.. демек в Catalyst Center пише че е клониран и енаблъд, ама няма картина..като дърпам кабела от ав-то ми прави фликер което показва че има сигнал и е на театър фул-скел мод... смених там пал, нтсе и други куп неща.. пробвах като теглих най новия драйвер от сайта на ати, и смених кабели и тв-то, четох тука в форума и на форума на дата-та и калдата-та.. правя всичко както пише там, никъде не пише за Catalyst center.. няма кой знае каква разлика - така мисля.. в едно място четох да използвам omega driver.. дали става за този вид видео карта.. има ли друго което да пробвам.. има ли хора тука които използват Catalyst center.. ако има такива да ми дадат техни настройки с пик.

Благодаря предварително на помоща..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да видях това тема преди да пиша моята тема.. не помага, остава само да пробвам с омега драйвер.. ама не съм сигурен дали ще стане на ме че картата ми е 9550... други предложение..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да видях това тема преди да пиша моята тема.. не помага, остава само да пробвам с омега драйвер.. ама не съм сигурен дали ще стане на ме че картата ми е 9550... други предложение..

Aко си направил всичко както трябва и не излиза сигнал, едва ли ще стане и с Омега драйвърите. По-добре прегледай пак настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Aко си направил всичко както трябва и не излиза сигнал, едва ли ще стане и с Омега драйвърите. По-добре прегледай пак настройките.

Има ли някой тука да е покарал с catalyst center.. за да му работи и тв-оут-а.. ако има да покаже с пик настройките.. ако някой разбира повече да каже нищо по-подробно.. че просто незнам какво може да е грешката.. и чудя още..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Има ли някой тука да е покарал с catalyst center.. за да му работи и тв-оут-а.. ако има да покаже с пик настройките.. ако някой разбира повече да каже нищо по-подробно.. че просто незнам какво може да е грешката.. и чудя още..

Ето ти моите настройки, вторият монитор е с Х понеже съм превключил в момента звука да минава през саунд картата ми (да изкарва сигнал, не да приема). Може да имаш наистина хардуерен проблем.

1as3.png

2ld8.png

3rq6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

figure05.png

figure06.png

figure07.png

figure15.png

Това са част от снимките ,които съпътстват обясненията в посочените статии за настройка на ТВ аут на Ati Radeon

( Това ще видиш с Омега драйвери )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам Avivo video.. там пише по-друг начин ама пак е така.. двете на full theatre mode.. освен това авиво друга разлика нямам.. ама картите ни са различни..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Нямам Avivo video.. там пише по-друг начин ама пак е така.. двете на full theatre mode.. освен това авиво друга разлика нямам.. ама картите ни са различни..

Надписа е друг, но функциите са същите. С тези настройки трябва да тръгне, преди имах 9600ХТ (която в това отношение може да се сравни с твоята) и с тези настройки всичко беше наред. Ако не тръгне, опитай с омега драйверите и това, което ти е дал kokomil, ако и тогава не тръгне, значи проблема е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е да преинсталираш драйвърите :wors:

iovi го обясни съвсем просто, ако не става значи има други причини

1-ва видето е преебано от тая страна

2-ро Операционната система се бъгясала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Използвай ATI Tray Tools http://www.radeon2.ru/atitray/

и изобщо не се занимавай с Капиталиста.

Инсалирай само Display Driver-а.

Едно уточнение да вметна - Омега драйверите са с опция ATI Tray Tools при инсталиране ,така че не е необходимо да се сваля и инсталира допълнително ATI Tray Tools при използването на тези драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Овърклокната ли е картата? Ако да-забрави за TV-out-а.

Защо ли аз не забравих за него? Аз не помня да съм имал карта, която да не е била клокната и вследствие на това да ми е заминал TV-out-a не се е случвало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Защо ли аз не забравих за него? Аз не помня да съм имал карта, която да не е била клокната и вследствие на това да ми е заминал TV-out-a не се е случвало

Щото не си имал ATI Radeon 9550 128mb/128 bit на core clock 400 mhz/memory clock 250-ddr 500 mhz

затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Щото не си имал ATI Radeon 9550 128mb/128 bit на core clock 400 mhz/memory clock 250-ddr 500 mhz

затова.

След като ти си я имал и си сигурен, че се е случило в следствие на клока, може би можеш да ни обясниш каква точно е причината. И защо смяташ, че това се случва при всички карти от този модел? С удоволствие бих видял скрийн на картата как работи на 500 MhZ (DDR 1000).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко се отплесваме от темата,пък и ти взе да искаш невъзможни работи-даже и GeCube

9550 Infinity не вдига толкова на памет! Иначе проблемът е добре познат и е отпреди 2 и повече години.Ако ти е интересно,иди на radeon2.ru и на overclockers.ru,там има подробна информация. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Малко се отплесваме от темата,пък и ти взе да искаш невъзможни работи-даже и GeCube

9550 Infinity не вдига толкова на памет! Иначе проблемът е добре познат и е отпреди 2 и повече години.Ако ти е интересно,иди на radeon2.ru и на overclockers.ru,там има подробна информация. ;)

Да, точно защото и на мен ми се вижда невъзможно, те помолих ако имаш скрийнове да ги споделиш с нас. Поради факта, че напрежението при тази карта е хардуерно фиксирано и с покачване на честотите, то не се променя, не виждам връзка да се разваля ТV-out-а при клок, по скоро е било случайност на обстоятелствата, ако се е случило при някой. Ако се окаже хардуерен проблем, последното което бих опитал е да флашна нов графичен биос, който евентуално може да оправи проблема, но пак не е сигурно. Не приемай думите ми горе като заяждане, а като любопитство ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата“, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

iovi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.