Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

@ winnt, не вярвай на тия тестове. Имам тест който е тук на него имам 128 IQ, вижда се от файла в него, а на IQ теста който дава EmineM получавам 134. От разликата следва, че всеки тест е за себе си. Тия тестове решавам за пръв път, ако не се смятат психотеста на който съм се явявал (професионален).

Приеми ги като занимателна игра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.testbg.tv , не е ли платен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нямам под ръка..... а на втория тест имам 128, решен за 24 минути... предполагам, че максимума е 160?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако поназнайвате английски може да се пробвате на сайта на International High IQ Society.

Успех! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако поназнайвате английски може да се пробвате на сайта на International High IQ Society.

Успех! cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо доста "нанагорно" ми дойде коя дума на коя е обратна, при условие че част от тях са почти синоними, а другата не ги знам... а теста за 12мин нямам време за речник :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@nofear: Този е наистина трудничък.

Иначе на първия изкарах 127 точки, като на 2-3 въпроса отоговорих наслуки защото адски ми се спеше тогава и не ми се занимаваше да мисля. А на "Culture fair" теста (май така беше тоя с картинните ребуси) изкарах 123.

Пробвайте се на последния, който за 150+ IQ. Аз се отказах на първия въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@nofear: Този е наистина трудничък.

Иначе на първия изкарах 127 точки, като на 2-3 въпроса отоговорих наслуки защото адски ми се спеше тогава и не ми се занимаваше да мисля. А на "Culture fair" теста (май така беше тоя с картинните ребуси) изкарах 123.

Пробвайте се на последния, който за 150+ IQ. Аз се отказах на първия въпрос.

<{POST_SNAPBACK}>

Честно казано, най-голям проблем ми представляват проклетите фигурки: даден ти е разгънат n-ъгълник, а познай коя от фигурите НЕ Е от този "строеж" laugh.gif иначе наистина са доста труднички, признавам аз изкарах 120 на един от тях (мисля че 2-я)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тцтцтц... всичко пари иска

Не стига че изкарах 126 точки cool.gif ами сега ми искат минимум 60$ за сертификат..... не е честно sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема при IQ тестовете е какво точно измерват: така да се каже суровата интелигентност или културно обусловената такава. :P ето един пример за да стане по ясно: ако един IQ тест, който е стандартизиран, от да кажем европейски психолози, се даде да се решава от хора принадлежащи на друга култура, различна от нашата, примерно африканци, то сигурно е, че те ще изкарат много по-ниски резултати от нас. И то не защото са с по-нисък коефициент, а просто защото не са израстнали в подобна на нащата среда/общество. Все едно да питате африканче, което не е виждало компютър, за въпроси свързани с компютъра. Както и обратното. Така се получава че всеки е по "умен" по въпросите свързани с неговата култура и общество /което е очевидно/, но не може да се изследва интелигентността на хора пренадлежащи към различни култури, още повече да се сравнява. Примерно кандидатсвате за работа заедно с индиец, ескимос и бушмен.

Именно за това психолозите се сремят да избегнат културното влияние. Но тогава проблема е, да се установи какво точно се измерва и как да се тълкува.

IQ-то само по себе си не е показателно за интелигентността на даден човек.

Както се казва: С малко, ама навреме!

Със здраве.

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема при IQ тестовете е какво точно измерват: така да се каже суровата интелигентност или културно обусловената такава. :speak:  ето един пример за да стане по ясно: ако един IQ тест, който е стандартизиран, от да кажем европейски психолози, се даде да се решава от хора принадлежащи на друга култура, различна от нашата, примерно африканци, то сигурно е, че те ще изкарат много по-ниски резултати от нас. И то не защото са с по-нисък коефициент, а просто защото не са израстнали в подобна на нащата среда/общество. Все едно да питате африканче, което не е виждало компютър, за въпроси свързани с компютъра. Както и обратното. Така се получава че всеки е по "умен" по въпросите свързани с неговата култура и общество /което е очевидно/, но не може да се изследва интелигентността на хора пренадлежащи към различни култури, още повече да се сравнява. Примерно кандидатсвате за работа заедно с индиец, ескимос и бушмен.

Именно за това психолозите се сремят да избегнат културното влияние. Но тогава проблема е, да се установи какво точно се измерва и как да се тълкува.

IQ-то само по себе си не е показателно за интелигентността на даден човек.

Както се казва: С малко, ама навреме!

Със здраве.

Е, зависи от теста. Тези за приемане в "Менса" точно за това са само от таблици на Рейвън (няколко, обикновено 7 фигури и трябва да се избере една от 8 възможни, която запазва закономерността). Те би трябвало да изледват само чистата способност за абстрактно мислене и да не зависят от културата, произхода и образованието на субекта. Единственото, което влияе на резултата е наличието на известен опит с този род тестове, но и това не променя IQ-то с повече от 5-6 точки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако някой има някой IQ тест да видя колко ще изкарам ще съм мн доволен;) Намерих, но само на английски и руски....искам на бг ...

<{POST_SNAPBACK}>

ето ти един готин

http://www.triada.bg/tests/IQEurope/Test.asp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Мod. Edit:

Я прочети по-добре правилата! Писането на латиница (маймуница) или само с големи букви тук е забранено!

iovi

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
HEI TOKU-6TO PRAWIH TEST ZA INTELIGENTNOST I IMAM...142 TO4KI.DO TO4KITE PI6E-"WIE STE IZKLIU4ITELNO NADAREN,GENII".ZA SRAWNENIE-ZA TOTALEN GENII SA NUJNI 146 TO4KI!!!!! biggrin.gif

Прекалено умен, за да прочете правилата...

Редактирано от Max_Payne (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Ако някой има някой IQ тест да видя колко ще изкарам ще съм мн доволен:yanim: Намерих, но само на английски и руски....искам на бг ...

Това е най-добрия тест на който съм попадал - IQ тест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-добрия тест на който съм попадал - IQ тест.

Тези да си гледат работата! Писна ми от игрички на дребно, айде сега и SMS да им пращам!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване