Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мисли преди да седнеш зад волана!

Препоръчан отговор

Излъчваме това клипче в телевизията. Иска ми се да достигне до възможно най-много хора за това пускам тази тема. До колкото знам инициятивата е на СБА , но това едва ли има значение.

Видео

Аудио

П.П. Ако накой има възможност и желание може да ги качи на някой български сървър. Мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 116
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти пък защо си мислиш, че човек, който е имал наглостта да седне зад волана пиян, ще има някакви задръжки да седне зад волана без книжка?! Разбира се, че е до манталитет и дисциплина! В това има смисъ

Явно няма друг начин. Не може да се случват подобни неща     Летящият грък имал глоби за над 700 лева, участвал и в гонки Read more: http://news.plovdiv24.bg/497382.html#ixzz34vg2LET0 Боскос, блъсна

Ей такива ги ненавиждам...нищо че съм на 14, все пак както се казва още няма 24 часа с книжка, напива се и баааам-катастрофа......за тея 1 година на топло да видим ще карат ли пак пияни....

АЗ бих ги качил веднага,но пи казва,че файловете са изтрити.Дори исках да ги гледам защото ми беше чудно какво точно има снимано във видеото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео

Аудио

Пак ако някой може да ги качи на някой български сървър ще бъде чудесно, просто за улеснение.

Мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Половината народ не са хора. По улиците е същото..

Случка 1

Плиска, спирката за към Младост и Дружба

Червено БМВ се качва на самата претъпката спирка и иска да продължи да кара по тротоара. Възрастна жена се е загледала и не го вижда. Чува се клаксонът и отвътре излиза двуметров мистър Мусколо. Отива при жената, започва да й крещи в лицето и да посяга. Никой не смее да се намеси.

Случка 2

светофар на бул. "България" и бул. "Гоце Делчев"

Колоездач едва не е сгазен от стар, мръсен и очукан VW. Спира до колата и започва да протестира. Отвътре излита фас по колоездата и колата отпрашва.

Случка 3

пешеходен светофар

15м след светофара има спирка. Автобус е спрял на спирката, а зад него микробус. Пътят е запушен и не може да се мине. Светофарът е червен за коли. БМВ спира зад микробуса, на средата на пешеходната пътека. Пешеходец заобикаля БМВ-то и Публикувано изображение . Отвътре излиза 200килограмов олигофрен и се прави на мъж...

Пазете се! Бях малък и хилав, но вече не съм и идвам! :P

Скоро ще стартирам наказателна програма, защото сивушките се появяват само, за да джобят хлапетата за марихуана, а когато ти трябват са като изчезнал вид..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Искам да споделя, че не само шофьорите, но и всички участници в движението трябва да мислим преди да се включим! Предимно пешеходец съм, но все по-често ми се налага да шофирам. И в двата случая правя максимум усилие да спазвам правилата в това число и в двата случая се възползвам от предимството си. Но е много неприятно (и опасно) когато, както често се случва настъпи колебание за правото за предимство. Когато съм с кола ми се случва често да спра за да изчакам пешеходец (който по всякакъв критерии е с предимство) но пък той като се заинати и като почне да ми прави знаци да мина и това много изнервя ситуацията (и другите участници). От друга страна като ходя пеша винаги, ама винаги се възползвам от предимството си на пешеходец. Ето защо и пешеходците трябва да положат малко усилия да опознаят правилника. Не за друго, а защото това ще помогне на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Има доста такива подобни теми но колко от нас са се вслушали в тях?

След като темата е важна се надявам повече хора да й обърнат внимание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во - Клипчето е тъпо 2-ро - Заглавието : "Мисли преди да седнеш зад волана" - много тъпо! Никой не иска да блъска малки момиченца .... Никой не си мисли като седне да кара "Днес ще блъсна 9 момиченца и 12 бабки"! Шофирането е нещо елементарно. Друг е въпроса, че всеки се прави на гъзар като кара със 120 по градските улици. Лозунга не трябва да е " Мисли преди да седнеш зад волана", а "виж къде караш, ако не е на писта, не се състезавай!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шофирането е нещо елементарно.

Наистина ли го мислиш това ?

Голяма част от произшествията на пътя стават поради надценяване на собствените възможности и несъобразяване с останалите участници в движението.

По-горе бе споменато и спазването на предимството и неговото използване - съгласен съм 100%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

И какво да му мислим че от всеки завой има опасност, някои да излезе и да ни блъсне(вероятноста е доста голяма).Но този страх трябва да се пеодолее.За това са измислени школолите за курмуване да се научим да караме долу горе добре за 24 часа не се става шофор дори и наи-добрите имат катастрофи.И да искаш и да не искаш винаги става блета(дали по наша вина или чужда тоаа е факт).Малко са хората които имат над 10-години стаж зад волана и да нямат поне един инцидент.Но във града трябва да се внимава много за това са тези ограничения50 км/h максимална скорост във града.Тази скорост е добро ограничения зашото ще можем да реагираме.Ами тези полицай с ,който след работа карат пияни и блъсат някое дете и какво ги правят"уволняват ги"хахха това е смехория направо той е отнел човешки живот и како е наказанието.Така е и с хората с много пари ,който си карат скъпите коли по улиците с 100-120km/h и като блъснат някои "ама аз не бях виновен пешеходеца излезе неочаквано" и така има една тъпа система в България, която си прави каквото си иска.Ами ако секи спазваше знаците и имаше магистрали с двупосочно движение извън градовете щеще ли да има толкова много загинали от челен зблъсък.Какво да си приказваме изобщо като секи вижда как стоят нешата.

Редактирано от valentino46_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Зад кормилното устройство се сменя много бързо.То или работи както трябва или е повредено.Някои устройства са за брак.

Публикувано изображение

Редактирано от DeckelDE (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден патувам и ми писна,сменям го тоя волан друг ми трябва.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Колко % от катастрофите в БГ са заради повреда в колата. Най - често причини са: 1 - Неправилно изпреваварване; 2 - Висока скорост; 3 - АЛКОХОЛ; или всички, взети заедно. Колко ще спестиш, ако караш с 30-40 км/ч повече - 20, 30 мин ? Не, благодаря, аз си карам нормално, но пак ме е страх - заради другите. В нашият град пристигат хора от планинските села, които изкарват ВЕКТРАТА от Байрам на Великден, как искаш да са в час с карането. Е, няма да са...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пияници по пътя колкото си щеш.. още се сещам за един репортаж по бТВ за някакъв там бивш таксиметров шофьор, дето са го хванали с голям промил. Когато екипът на бТВ отиде у тях да го пита това онова - оня пак беше пиян и пред камерата твърдеше че нищо не е пил... а сега работи в охранителна фирма и кара някакъв джип. Е как да стане работата... евала на такива дето позволяват такива абсурди :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Аз изтръпвам само като видя някой познат/приятел да тръгне да се прибира по тъмно(или след 1-2 бири да се качи в колата си), камо ли ако е ппил нещо твърдо. Аз на първите звъня до откат, та не знам онзи другия, не дай Боже имам такива преживелици, дали ще го доживея докато се прибере и ми се обади!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никой не ги спазва тия закони по пътищата...и лошото е, че дори тези, които ги спазват, го отнасят заради другите, които не го правят. Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Аз съм шофьор от 18 години, при това съвсем не лош за жена, но винаги когато се кача зад волана се страхувам не от себе си, а от тези срещу мен. Нямам произшествия до момента и дай Боже и да нямам за в бъдеще, но са ми се случвали критични ситуации, в които по моя преценка ме е спасявало само това, че не съм карала бързо. Аман от хора, които надценяват собствените си възможности и думата "толерантност" на пътя въобще не присъства в техния речник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви закони по к'ви пътища?!?!?! Публикувано изображение В София трафикът е такъв, че ако не караш с потока-неможеш да се придвижиш, или ставаш излишен, или опасен.... Друг е факта, че страшно много хора бързат повече от другите, или се правят на турбо-гъзари като минават на милиметри от другите коли.... Никой не го интересува закона! Аз изминавам между 250 и 320км всеки божи ден в този град, и съм се убедил че правилата са--> оцелява този който има късмет, този който е добър шофьор, оцелява най-некадърния защото другите го пазят....-> абе карайте малко по-бавно извън градовете, и малко по-отговорно вътре в тях, защото повечето участници от пътното движение имат само по един живот! Ако този който е писал темата види моя пост сигурен съм, че ще му прилошее, но какво да се прави....риск :):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та като видях темата и се сетих един виц. Поздарвления ще ставате татко, казал доктора Ама това е невъзможно , аз толкова я пазих ... О това е като закона за движение по пътишата , ти пазиш ама другите не пазят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че нямаме култура на движение (и култура на пиене).

Шофьорите са нервни и нетърпеливи, а пътищата са ни ужасни. Вече не се спазват елементарни условия за безопасно шофиране, да не говорим, че вече българският шофьор не признава такива неща като пешеходна пътека, че и светофар (голяма майтап пада като отида в чужбина и някой веднага ми спре на пешеходната пътека, а аз по навик си чакам всички коли да минат). А защо караме пияни - можете да прочетете моята теза тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Надявам се, някой преди мен да не го е пускал!

http://www.atakmim.com/index.php?=&=&=

Клипчето е последно и е озаглавено "Войната по пътищата"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Globul стартира акция "Шофирай безопасно, използвай hands-free!"

GLOBUL стартира акция за насърчаване използването на hands-free устройства „Шофирай безопасно, използвай hands-free!” в четирите най-големи града на страната. От 25 юни до 5 юли по основните кръстовища и паркинги в София, Пловдив, Варна и Бургас екипите на GLOBUL ще раздават специални брошури със съвети за безопасно използване на мобилен телефон по време на шофиране, както и стикери за автомобил със логото на кампанията. През същия период, клиентите на всички бензиностанции на „Лукойл” в четирите града ще получават ароматизатори за кола с формата на стикера. В София, кампанията ще се проведе от 8.30 до 12.30 часа и от 16 до 20 часа на десет от най-оживените кръстовища, включително „Орлов мост”, „Сточна гара”, Централна гара, телевизионната кула, пред хотел „Хемус”, бул. „Витоша” и бул. „Патриарх Евтимий”, ЦУМ и бул. „Тодор Александров”. Като социално отговорна компания, подписала Европейската харта за пътна безопасност, GLOBUL предприема тази кампания, за да насърчи разумното шофиране чрез използване на hands-free устройства. Логото на кампанията ще присъства и върху опаковките на всички продукти на оператора. Официален партньор на инициативата „Шофирай безопасно, използвай hands-free!” е Съюзът на българските автомобилисти (СБА).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване