Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

За кой ли път ще спомена във форума, че работя като учител и не веднъж с колегите сме си задавали въпроса: "Защо са толкова агресивни съвременните деца? Какво поражда това поведение и какви са последствията от това?" ... Слушам напоследък новините и пак изникват тези въпроси. Сякаш в разговорите ни им даваме отговор, но какво от това...нищо не може да ги оправдае. Публикувано изображение Намираме причината, стигаме до източника,опитваме се да правим нещо в училище докато са още малки, но усилията ни остават напразни. Безотговорни родители колкото искаш и всеки се оправдава с работата... нима нашите родители не работиха, когато бяхме ученици, и на смени са били и в командировки и зад граница. А когато отидат в основното училище (след 4 клас) там пък не е за говорене...на никого не му пука какво се случва с децата...влиза, изпява урока и излиза. Къде са психолозите в образованието ни, педагогическите съветници...няма пари за такива. Публикувано изображение За нищо няма пари в тази държава, затова ще си слушаме тъжните новинарски статистики и ще се надяваме на нашето дете да не му се случи нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те времената са агресивни... пък и напоследък децата получават прекалено голяма свобода - прекалено много родители ги оставят да се оправят сами, като най-много им дават пари и т'ва е. Те децата какво да правят ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те времената са агресивни... пък и напоследък децата получават прекалено голяма свобода - прекалено много родители ги оставят да се оправят сами, като най-много им дават пари и т'ва е. Те децата какво да правят ;)

И на теб като тийнейджър са ти дали бая голяма свобода. Защо не си помлял всичко а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен тва не е вярно..мене постояно ме следят на6ти и се интересуват за си4ко..доста е досадно но знам 4е е за мое добро,а 6то се отнася до агресията няма си предстажа кви боклуци има в класа ми..ако са сами няма да гъгнат ,ама ако се саберат на групи4ка както обикновенно само се заяждат без ни6то да си им напражил и си тарсят само при4ини да се сбият с някои... отгоре на си4кото по традиция автото е над нас и сяка година идват заради някои да се млатят наи 4есто ж на6ия джор става тая работа.. малко трудно се тарпи но поне аз с тея тапанари от класа не се заяйдаме ина4е миналата година можеже да ядат бои.. просто има деца на които им липсжат паржите 7 години и някои родители не им обра6тат достата4но внимание с оправданието 4е са по цял ден на работа !! е хуу де ама кат създава6 деца трябва се пак да се грижи за тях е*а си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на теб като тийнейджър са ти дали бая голяма свобода. Защо не си помлял всичко а?

Явно има малко акъл в тая мойта глава, колкото и да не искаш да повярваш и не съм тръгнал след "тъмната страна на силата" (гррр... къде е Дарт Вейдър) Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами агресивни ще са, естествено. Заобикаляща ги среда ги кара да са такива. Заливащите ги от телевизия, кино, преса и т.н. негативни новини и събития ги карат да са такива. Освен убийства, престъпност, изнасилвания и др. за нищо позитивно не се говори. Всеки ден са нови скандали. Негативния имидж е основен критерии в повечето новинарски сайтове, емисиите по ТВ, радио, преса. За начало на новинарска емисия повече би подхождало "Студио Х - преброяване на труповете!" от колкото "По света и у нас" или нещо друго. Децата, както и повечето хора търсят сензации и медиите им ги представят в подобаващи количества. Младите обаче са податливи и това е факт. Побоища в училища, пистолети, кланета... лудост! Ежедневното излъчване на филми с такова съдържание предразполагат към същото. На какво може да се учи днешната младеж гледайки само кървища, насилие и убийства? На нищо хубаво със сигурност. Факторита са много и темата е комлексна, предрасполага към обширна дискусия, на която не може да се даде еднозначен отговор. Съвкупност от много неща поражда насилитео сред младите. Родителите също имат вина, но и на тях със сигурност им е трудно да се справят със забързаното ежедневи и да отделят подобаващо внимание на децата си. Негативизмът насаден през последните години в подрастващото населене сега рефлектира върху техните деца. Нека да ги опазим, до колко можем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Времената се промениха ,но и родителите до някъде имат вина .Възпитанието е под всякаква критика .Навремето имахме уважение към родителите ,учителите и към по-възрастните.Сега това липсва .Имаше агресивни но бяха единици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше агресивни но бяха единици.

То винаги е имало... още от време оно. Въпросът е, че са били по-малко, а пък и наказанията са били по-строги.

Вземете едно училище за пример - ако ученик се провини сериозно първото наказание е... 'мъмрене от класния', а при следващо провинение - 'мъмрене от директора'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй понижаването на поведение, което беше сериозно наказание. Не знам дали си спомяш за тази мярка и дали си успял да закачиш от него. Но да не се отклоняваме от темата. Проблени деца винаги е имало, има и ще има. Въпроса е, че преди време се знаеха и от тях се очакваха груби постъпки и т.н. Сега е друго. Съвсем норлани на вид деца от гледна точка поведение просто изтрщяват от нищо. Отличници, примерни и скромни ученици са склонни да извършват побои и други дивотии. Там се крие проблема. В това, че всички малко по малко се изменят при това в отрицателна насока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че днес се отделя много по-малко внимание на децата. Вместо да им се четат приказки, им се пуска TV или DVD, а физическото присъствие на родителя не може да се замени с нищо. Децата пък се учат да се оправят сами и да не искат разрешение от никой. Родителите днес са подложени на много-по голям стрес. Учителите не могат да направят нищо, освен да търпят и да си пазят работата. Аз не мога да проумея как може двама второкласници да спорят чий GSM е по-скъп Публикувано изображение Вместо да уважават родителите си, децата гледат на тях, като че са им длъжни да задоволяват капризите им. Или като на виновници, затова, че не ги задоволяват. Как тогава ще уважават един учител? Не знам, това е като омагьосан кръг. Не може да се посочи конкретен виновник. Причината е в цялото ни общество...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За училищата в моя град, проблема е ясен. Поради липса на деца и страха на учителите да не им затворят училището, никога не се изключват деца. Учениците се избутват от учителите си. Оставят ги да правят каквото си искат за да не изгубят бройката. По мое време, намаляха поведение за най-малкото, изключваха от училище и после върви си намери друго, а сега... :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде идва тази агресия? Филмите с насилие? Компютърните игри? Гневната хеви-метъл култура? Мерилин Менсън? А да не би в Германия, родината на готик музиката да не слушат Мерилин Менсън? Не гледат ли хората във Франция същите филми с насилие? Повечето от кървавите компютърни игри идват от Япония. Защо там не се случват такива неща? Защо се заблуждаваме? Наистина ли вярвате, че някой филм или игра може да те накара да се сбиеш или да си купиш патлак и да започнеш да гърмиш с него? Причината е гняв. Насилието по телевизията не може да те разгневи. A колко много причини могат да се намерят за да си гневен и един ден, когато ти се е събрало много да си го изкараш на някой. Много е кофти да си тинейджър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде идва тази агресия?

Филмите с насилие? Компютърните игри? Гневната хеви-метъл култура? Мерилин Менсън?

А да не би в Германия, родината на готик музиката да не слушат Мерилин Менсън?

Не гледат ли хората във Франция същите филми с насилие?

Повечето от кървавите компютърни игри идват от Япония.

Защо там не се случват такива неща?

Защо се заблуждаваме? Наистина ли вярвате, че някой филм или игра може да те накара да се сбиеш или да си купиш патлак и да започнеш да гърмиш с него?

Причината е гняв. Насилието по телевизията не може да те разгневи. A колко много причини могат да се намерят за да си гневен и един ден, когато ти се е събрало много да си го изкараш на някой.

Много е кофти да си тинейджър!

Както казва дядо ми - "кое си е шашаво не мош му опрай главата". И не определено не е от игрите или от филмите или от каквото и да е било там - всичко тръгва от дома. Родителите да си стягат задниците и да шляпат по - често малките пишльовци - НО не за щяло и нещяло щото тогава ефекта ще е негативен :yanim:

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах ученик, който не идваше редовно на училище в първи клас. Когато разговарях с баба му за това, тя ми казваше, че няма да го правим професор, да не искаме много от него. Сега това дете по стечение на обстоятелствата е съученик на сина ми и точно днес е помогнал на свой приятел да набие детето ми. Аз като родител се замислих как да постъпя, към кого да се обърна, кой ще ми съдейства като знам отношението на родителите към проблемите със сина им. Учителите вече знаеха-направили са забележка. Остава ми единствената възможност да се видя с детето и да поговоря с него, ама...вероятността де ме чуе е почти нулева. Публикувано изображение Говорих надълго и нашироко с моя син за сбиването, а с другите деца кой ще поговори...те нали няма да стават професори, за какво са им разговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм писал по такава тема... Проблеми с възпитанието на децата са докумнетирани още в Елада. Предполгам проблема е възникнал много по-отдавна - с установяването на цивилизовани взаимоотношения. Детската натура не е станала по-агресивна, просто се е изменило взаимодействието и със средата на битуване. Проблемът се създава от многото възможности, по които може да протече развитието на едно дете. Ако навремето е имало само определен брой такива и ясните модели са ги водили натам -то в днешни времена модели много, много по-лесно е да хванеш грешния модел, просто защото те са повече. От друга страна родителите непритежавали такова разнообразие са неподготвени за възпитанието на децата си в подобна среда. Следователно на децата им е по-лесно да сбъркат. В момента се сблъскаваме със статистически величини зарегистрирани в едно нездраво общество. Няма как продуктите на нездрава среда, да бъдат абсолютно изправни. Трябва да мине време за да се създаде естествения имунитет към подобни променливи условия. До тогава ние самите като родители трябва да се научим да противостоим на агресията и да покажем на децата си как да се справят. Неприятно ми е да го кажа, но на агресията може да противостои само агресия - внимателно премерена и добре канализирана. С други думи трябва да успеем да научим децата си, да се обичат и уважават - първо себе си, а после и заобикалящите ги. За целта трябва да ги снабим със знание и сила, и много личен пример... След всички тези приказки остава само да пожелая успех - на себе си и на всички други загрижени родители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живеем в такова време.Време на войни,тероризъм,агресия.Как очакваме децата да не са агресивни?Агресията е навсякъде около нас.На улицата,в компютърните игри,които играят децата,филмите,които гледат...това са техни живи примери,те се учат от тях и подражават...просто времената станаха такива и няма как децата да не са агресивни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем нормален процес е в общество което толерира агресията (няма да обяснявам как) и децата да попиват от това поведение. Освен това, когато агресията премине една граница, тя може да носи след себеси само агресия. А децата не са глупави и отрано осъзнават (естествено не всички), че в много случаи агресията е единствената печеливша формула. На всичкото отгоре всичко около тях ги учи, че ако не си поне малко печеливш то тогава си безкрайно губещ. Не ми се иска да продължавам, но не се сдържам да кажа, че и агресията в едно общество има своята апокалиптична точка. От една страна колкото по-рано - толкова по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на lst2005 със следните добавки: - поради централизирането на властта в ръцете на по-старите хора (чрез по-добро обучение и повече ресурси) по-младите хора не могат да се развиват. Повечето от тези младежи не разбират какво се случва и започват да реагират инстинктивно. Някои агресивно, други се затварят в себе си, трети бягат от действителността; - връзките между хората отслабват. И то толкова, че някои забравят как се общува; - увеличена конкуренция между хората на всички нива; Примери: - вълненията във Франция породени от промени в закона за заетостта (по-младите работници имат по-малки права от по-старите и така могат да си намерят по-трудно работа); - повече от един милион хора (повечето млади) в Япония прекарват цялото си време в жилищата си от страх да не бъдат оприличени като "неудачници"; - лошо преподаван материал в българските университети, който води до неразбиране му и съответно ниска конкурентоспособност на излизащите от тези университети;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ще разкажа случай на детска агресия, който е толкова забавен, толкова и отвратителен. В непосредствена близост до училището, където уча (Немската в Бургас), едно момиче от съответното у-ще беше замерено с: а)Биологична екскреция б)Фекалии в)Л**на от свой съученик. Случаят ще бъде разгледан в БТВ"Репортерите" тази неделя. Пас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ще разкажа случай на детска агресия, който е толкова забавен, толкова и отвратителен. В непосредствена близост до училището, където уча (Немската в Бургас), едно момиче от съответното у-ще беше замерено с:

а)Биологична екскреция

б)Фекалии

в)Л**на

от свой съученик. Случаят ще бъде разгледан в БТВ"Репортерите" тази неделя. Пас!

УЖАС!!! Потресен съм! :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелее ... Какви неща се измислят в днешно време. Просто отвратително. Това е супер унижение за момичето. Пича сигурно е станал вече местния герой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се чудите дали са го изключили - мисля, че НЕ. Нямам какво да добавя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че основна вина за побоищата между децата носят родителите. Не става въпрос само за това, че не намират време за децата си, но и личния пример който им дават. В ужасно много български семейства агресията и насилието са си ежедневие. Родители си крещят истерично, таткото бие майката, а после тя - детето. Или и двамата си го изкарват на детето, и така. И детето от малко на какво се учи - че агресията уж ти решава проблемите. То яде бой в къщи, а после отива и набива някой свой съученик, или беси котки в храстите, и по някакъв начин чуждото нещастие го кара да се чуства по-добре. И всичко продължава, детето си яде боя от родители които като малки са си яли боя и същото това дете си бие съучениците, както ще бие и децата които ще има по-късно, а те от своя страна ще бият своите съученици и деца....

Аз от няколко години живея в Гърция. Тук от много неща не съм възхитена, но ми направи голямо впечатление че повечето родители не си пердашат децата както ние българите. По-малките деца може и да ги пляснат по дупето или да им издърпат ушите, но това е твърде далеч от нашто пердашене. И побоищата по училищата са доста по-рядко явление, особено сред деца на над 12 годишна възраст. Срез по-малките се случва да се правят на Спайдърмен и да се боричкат, но не и с такава злоба, както се случва в нашите училища.

Аз съм 79 набор и помня добре пердаха в къщи със точилка до 17 годишна възраст, шамарите в детската градина и боя с показалка по ръцете и главите в училище. Ами че ние сме си една увредена нация. И продължаваме на увреждаме и бъдещите поколения. Ако мама и тати се държат като истерици в къщи, то успяват да подлудят комшиите пък камо ли собствените си деца.

Много съм навита на идеята да се отвори училище за РОДИТЕЛИ, където всеки бъдещ родител да се учи как да се държи като такъв, и как да поеме отговорността към семейството. Пък на който не му харесва, да не прави деца ЗА БОГА!!! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пича с а*к*т* явно му липсва внимание и думички в речника(ако евентуално го е ядосала нещо)...Той ако беше някъф по-умен дали щеше да си пилее акъла по такива простотии Публикувано изображение ..Апък наще след 4ти клас ме оставиха сам да се оправям...Ама да целя тоя и оня с едиси кфо Публикувано изображение ..Също да добавим не са виновни само родителите които си оставят децата..С кой движи е доста важно..Нали знаете крушата не пада по-далече от дървото.."Те направили нещо дай ся и аз .... що пък да съм по-назаде"......Нали така :)

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно както ние си говорим как агресията в съвременното общество поражда агресия между децата, се хващам на бас, че 100% същия диалог се е водел между египтяните, докато са строили пирамидите. Няма общество без агресия и ми се струва глупаво да си оправдаваш постъпките - или тези на децата си - с обществото. Наистина, има много негативни примери - от политици, мутри, и т.н. Но децата сами избират чий пример да следват и кой е техният идол. Ценностната им система се изгражда най-вече в семейството, а безотговорните и некадърни родители се оправдават с обществото, телевизията и кой знае какво още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...