ssnora

Агресията сред децата

172 мнения в тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 часа, haidukpikaso написа:

Кой е виновен за смъртта на момиче в 52-о училище

Цитат

„Агресията е генетично заложена. Децата не могат да бъдат обвинявани за това, че активизират един генетично заложен в нашата природа механизъм за налагане на лидерството си”, подчерта Харалан Александров. 

Щом агресията е генетично заложена, защо преди прехода децата не я проявяваха масово и в този вид, в който я проявяват сега?

Явно има нещо, което я отключва и друго нещо, което създава благоприятна почва за проявяването и?

Цитат

Междувременно служебният министър на образованието Николай Денков съобщи в Пловдив, че се подготвят санкции за безотговорни родители и ефективни наказания за ученици, проявяващи насилие. В момента просветното министерство прави основен преглед на всички наредби с цел да се намали агресията в училище.

Денков, цитиран от Dariknews.bg уточни, че има система е подредена като механизми и алгоритми за работа, но учителите нямат силата да изпълнят всички действия, които се очакват от тях.

„Учителите трябва да бъдат защитени от всякакъв тип натиск от страна на родителите, за да могат да си изпълняват функциите. Трябва да има ефективни мерки, с които родителите, които не изпълняват своите задачи, да бъдат санкционирани”, посочи Николай Денков. Просветният министър е категоричен, че е абсолютно неприемливо родителят да влиза за саморазправа в училище. „Колкото до учениците, няма ефективни мерки за наказание, които работят”, отбеляза Денков.

„Колкото до учениците, няма ефективни мерки за наказание, които работят”, отбеляза Денков.

В повечето случаи наказанията не възпрепятстват проявите на агресия.

Не може да няма друг, по-добър начин за справяне с детската агресия в училищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Мойра написа:

Не може да няма друг, по-добър начин за справяне с детската агресия в училищата.

вина имат не само училищата, вина имат и семействата

все пак тия деца не живеят нонстоп в училище нали - имат си домове и родители

защо например може да е агресивно едно дете - ами ако е свидетел на агресия между родителите си, или яде бой

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, haidukpikaso написа:

вина имат не само училищата, вина имат и семействата

все пак тия деца не живеят нонстоп в училище нали - имат си домове и родители

защо например може да е агресивно едно дете - ами ако е свидетел на агресия между родителите си, или яде бой

Това е вярно, както е вярно и това, че деца от заможни семейства, които имат добри отношения и задоволяват всички капризи на децата си все по-често проявяват агресия.

Пресен пример - Йоан, убиецът на Георги.

Има и родители, които насърчават децата си да бъдат агресивни, мислейки, че така ще се справят по-добре в живота.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Мойра написа:

Това е вярно, както е вярно и това, че деца от заможни семейства, които имат добри отношения и задоволяват всички капризи на децата си все по-често проявяват агресия.

Пресен пример - Йоан, убиецът на Георги.

Има и родители, които насърчават децата си да бъдат агресивни, мислейки, че така ще се справят по-добре в живота.

и двата примери също са верни - глезанковците дето имат всичко се чудят какво интересно да си направят още и още

втория тип деца са попаднали на най-грешните "родители" и жалко за тях

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тормоз над ученици в столичното 51-во училище

Цитат

Деца от столичното 51-во СУ „Елисавета Багряна” се оплакват, че са тормозени от свои съученици. Родителите им заплашват, че са готови да ги спрат от училище, ако не бъдат взети мерки.

Галя Митева е сред майките от 51-во СУ, чиито деца многократно се оплаквали от физически тормоз в училище. Първоначално тя смятала, че става въпрос за редки инциденти и не обръщала внимание. В последствие обаче децата ѝ отказвали да ходят на занималня, а когато били в училище, се страхували да излизат от класната стая.
    Над 2/3 от учениците на 15 г. се притесняват от ниски оценки. Момичетата показват по-висока тревожност за постиженията си в училище

Оказва се, че зад случаите на агресия стоят братя близнаци от втори клас. Ръководството на училището обаче е безсилно срещу агресията на двете деца.

По думите на Теодора Пиралкова от Обществения съвет към 51-во училище пред bTV ръководството многократно се е опитвало да се срещне и да разговаря с майката и бащата на децата, но без успех. „От страна на тези родители има пълен отказ за съдействие”, твърди тя.

Родителите на потърпевшите деца обаче са разтревожени. Те споделят, че вече са писали до всички възможни институции и очакват някаква реакция.

Явно в 51-во училище има сериозен проблем, който не е само в поведението на децата.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

......Оказва се, че зад случаите на агресия стоят братя близнаци от втори клас. Ръководството на училището обаче е безсилно срещу агресията на двете деца....... - Да се чуди човек да се смее или да плаче. По нататък всичко е излишно.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз опитвам да се убедя, че новината е фейк. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

преди 16 часа, Емил Костов написа:

......Оказва се, че зад случаите на агресия стоят братя близнаци от втори клас. Ръководството на училището обаче е безсилно срещу агресията на двете деца....... - Да се чуди човек да се смее или да плаче. По нататък всичко е излишно.

Нищо смешно няма. И това е училище в София, където не знаеш "кой на кои е" и за това малко от малко такива неща по-рядко предполагам се случват, но в провинцията и особено в малките градове, де се познават всички понякога е ужас. А най-лошото е, че такива случаи се замитат под килима и проблемите растат ежедневно. Докато, както каза един родител "не се пусне кръв". Никой нищо не може да направи. А какви травми може да останат в едно малтретирано дете да не говорим. Държава няма. Случаите масово се подценяват и неглежират от даскали и директори или им се казва да си мълчат и те така...

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
    2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Мальчик Бананан написа:

Нищо смешно няма. И това е училище в София, където не знаеш "кой на кои е" и за това малко от малко такива неща по-рядко предполагам се случват, но в провинцията и особено в малките градове, де се познават всички понякога е ужас. А най-лошото е, че такива случаи се замитат под килима и проблемите растат ежедневно. Докато, както каза един родител "не се пусне кръв". Никой нищо не може да направи. А какви травми може да останат в едно малтретирано дете да не говорим. Държава няма. Случаите масово се подценяват и неглежират от даскали и директори или им се казва да си мълчат и те така...

Да виждаш да се смея?? Положението е сериозно и не е отсега, но както виждаш никой нито от страна на учителите, нито от страна на родителите прави нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Държавата е тази, която трябва да направи. Това, което учителят може да направи е да напусне, а родителят - да си отпише детето. Няма на кого да сигнализираш, освен, както каза един баща от репортажа, ако няма пролята кръв. Това е действителността. А и тогава ще го подминат с "детска им работа".

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, sound написа:

Аз опитвам да се убедя, че новината е фейк. :Д

Уви, не е фейк.

Училището е едно от добрите училища в София, а директор е човекът, чиито голи снимки се появиха преди време в медиите.

преди 18 часа, Емил Костов написа:

Нещата са доста по-дълбоки от описаните в статията.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Мойра написа:

Уви, не е фейк.

Училището е едно от добрите училища в София, а директор е човекът, чиито голи снимки се появиха преди време в медиите.

Нещата са доста по-дълбоки от описаните в статията.

Естествено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Маскирани четвъртокласници бият съученичка в Ямбол

Цитат

Фрапиращ случай на агресия в училище. Маскирани четвъртокласници бият своя съученичка. Шмарите са само началото. Следват ритници в корема. И жертва, и агресори са четвъртокласници. А мястото на действието - ямболското училище "Христо Смиренски". Имало е ритници и побоища и така нататък, разказва пред Нова телевизия Мария Желязкова, родител. Тормозът в училището бил системен. Това ни разказва Мириям - момичето, снимало побоя. Направила го, за да докаже на родители и учители каква е атмосферата в училище. Вчера ме заплашваха, че ще ме пребият заради клипчето, обяснява Мириям от 4-ти клас. Започнаха обаждания от съучениците й в класа. Може би, 20 пъти й звъняха, за да я заплашват, че следващия ден на училище ще бъде пребита от бой, разказва Дида Енева, родител. Родителите потърсили съдействие и от класната ръководителка, и от директора. Мерки, обаче, не били взети. Според преподавателите, клипчето показвало не агресия, а само по-груба игра. Сега правим от мухата слон. Просто занимаваме и общественост, и губим енергия на мен и на обществото със съвсем незначителни неща. Да, случило се е, играли са, позволили са си малка волност, коментира Таня Йовчева, класен ръководител. Директорът обяснява, че мерки не са взети, защото сигналът не бил подаден в писмен вид. Нямало е такова насилие, каквото искат да го представят. Просто искат медийна изява. Аз мога ли на цялото училище да знам къде какво става, попита Димитър Бояджиев, директор ОУ "Христо Смирненски" Ямбол. Ще има ли наказани - остава неясно. Единственото, за което ръководството на училището е категорично е, че мерки взимат само когато сигнал за нередност се подаде в писмен вид.

ВИДЕО

Каквото и да каже човек, все ще е малко. :mad:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма какво да се казва - при такова  безхаберие, неглижиране, а дори и отричане на очевадния проблем, и директора, и учителката уволнени, като им се отнемат учителските права завинаги. Разбирам ги учителите, че заплатите им са унизително ниски, бюджета за училищата по- малък от заплатите на държавните служители, които го определят, но пък да си свеждат професионалните задължения, до скатаване и кибицане в очакване на възрастта за пенсия, си е направо престъпно. Търтеи и некадърници в училищата е по-голяма опасност за една нация и от мафия в парламента.

А нека продължават да се чудят някои хора, когато кажа, че образователната система е първата сфера, която се срина в новото време. 

п.п. и прочее, никога не съм го споменавал, но половината от моите приятели, които емигрираха в чужбина, го направиха не заради доходите - а защото отказват да си пратят децата в такава среда. 

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Според преподавателите, клипчето показвало не агресия, а само по-груба игра. Сега правим от мухата слон. Просто занимаваме и общественост, и губим енергия на мен и на обществото със съвсем незначителни неща. Да, случило се е, играли са, позволили са си малка волност, коментира Таня Йовчева, класен ръководител.

Ужас и срам.

Цитат

Търтеи и некадърници в училищата е по-голяма опасност за една нация и от мафия в парламента.

Ами нали в Парламента трябва да изготвят закони и мерки. Всички са като оная .... Кунева и онзи господин "че той Ломоносов какво толкова е направил". Иначе да, и аз съм съгласен с това за пенсийките, но лесно е така да се категоризира. И не е правилно да се минават всички под един аршин. Отдавна не съм в тази сфера (и не случайно!), но имаше примерно правило учител при малките да стои по време на междучасието задължително - че те каквито са НУРС-ове не ги знаеш каква дивотия ще измислят. Дотук се стигна не заради даскалите, а точно заради такива като Кунева и подобни идиоти. Ако знаете как се радваха даскалите, когато разбраха, че техен колега - Фандъкова - ще е министър, единственият образователен министър, който е бил учител. С течение на времето махнаха толкова много правила, а либерасти, като Кунева натвориха неща, дето не могат с години да се оправят. На тези лай...нца им трябва едно посещение в детска педагогическа стая. Да видим друг път кво ще правят. А на родителите им глоба и при последващо подобно провинение и тях в кауша за 24 часа! Само строги закони. Това ще ни оправи! Иначе как то било преди, пък сега кво било... Абе аз като бях пети или шести клас имах една даскалка де я знаеха колеги и директор, че бие децата. Един ден удари едно момиче от съседния клас. Такъв шамар е било, че главата му се удря там, където държат тебеширите. Видях го няколко години след това и момичето не беше добре. Не знам как е. Какво направиха на даскалицата? Пенсионираха я! На мен ми спукаха тъпанчето що не знаех нотите във ВТОРИ КЛАС! Та айде няма нужда. Учителката, която ми заби шамара работеше години след това в същото училище! Ей такава днес да го направи и отиде някой баща да я ошамари, ще го поздравя. Още го помня тоя шамар. Нотите не научих и така.

Гледах клипчето... "Ся да правим от мухата слон". Ай "ся", на борсата да виснеш на 50 години с петно в трудовата книжка, а. Да видиш улици как се чистят? Не е истина! :mad:

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Директор подаде оставка заради агресия в училище

Директорът на Основно училище "Христо Смирненски" в Ямбол подаде оставка заради пореден случай на насилие в час, съобщи БНТ. Маскирани четвъртокласници били своя съученичка. Удряли й шамари. Ритали я в корема. Всичко това е заснето в междучасието с телефон от съученичка на битото момиче.

Инцидентът е станал миналата сряда. Абсурдното е, че всички институции се задействаха, едва след като кадрите бяха показани от медиите. Районната прокуратура се е самосезира по случая.

Инцидентът е станал в междучасието. Момчета от 4 клас са заобиколили своята съученичка Гергана, докато стояла на чина си, и започнали да я удрят по главата. Нейната приятелка Мириам записала тормоза с телефона си. Пострадалото момиче Гергана разказа, че докато е стояла на чина без нищо да прави двама-трима съученици започнали да я бият и я заплашили дори с нож. Гергана и майка й твърдят, че това не е инцидент, а честа практика в училището.

"Оплаквала се е многократно, обаче мерки никакви и нищо не е направено, оправя се за момента и после пак се продължава", каза Мария Желязкова, майка на Гергана. Класната твърди, че е научила за инцидента едва на следващия ден. "Всичко това се случва в сряда след часа по английски, децата излизат в голямо междучасие. Нито Гергана ми се е оплакала, нито до края на деня родителите на Гергана са ми звъннали, нито е потърсила медицинска помощ", посочи Таня Йовчева, учител.

Директорът на училището признава, че не е подал сигнал в Регионалното управление по образование, но е категоричен, че случаят е единичен. "Не е системно, нямаме други деца по този начин да са бити, да са малтретирани. Това е инцидент, който неприятен", коментира Димитър Бояджиев, директор на училището.

Все пак той е решил да подаде оставката си. От регионалното управление на образованието вече са назначили комисия за проверка на случая. В училището дойдоха на проверка и от отдел „Закрила на детето".

Как институциите ще се борят с агресията в училище?

dariknews.bg

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Утре искам още новини по случая! Да следиш медиите и да пишеш тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10.10.2006 г. в 10:20, Гости aniiv написа:

Времената се промениха ,но и родителите до някъде имат вина .Възпитанието е под всякаква критика .Навремето имахме уважение към родителите ,учителите и към по-възрастните.Сега това липсва .Имаше агресивни но бяха единици.

Това е така, защото сегашните родители на около 30 години бяха тинейджъри през 90-те, когато е имало много престъпност, глад, мизерия. Какви да станат тези родители? Как да бъдат възпитани. Едни силни хора в подобни ситуации биха станали още по-силни.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, haidukpikaso написа:

......

Оставката - да речем добре. Ала институциите, нещо не ми стана ясно, какви мерки ще вземат за агресията из училищата - пак някакви ала- бала, за да приберат пари ми изглежда цялата тъй наречена "борба".

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Институциите" са оставили всичко на самотек. И после лекарите били виновни за недостига на консумативи, начина, по който изглеждат болниците, за недостига на персонал, полицията била виновна за това, че съдът пуска престъпниците и престъпността се увеличава и т.н. А противни типове като Валери Симеонов, Сидеров, Борисов и Кунева, Станишев и не знам кой определят бъдещето на България. Нещата ще стават по-зле. На мен ми е особено тъпо, че след като години не бяха бутали началното училище и него съсипват. Гимназиите и техникумите, университетите - ясно, но началното не го бутаха... И при все това и деца и учители успяват някак си. Това си е геноцид. Осъществяват го чрез липсата на контрол и ненаказуемост за убийците по пътя, липсата на контрол и правила в училище, стимулиране на незнанието, отсъствието на полиция в селата, възможността по улицата и по пътищата да се разхождат рецидивисти, вместо да са в затвора. И за това не е виновен някаква неземна велика сила, някакъв заговор, ран-ът, севън-ъп, илюминатите, рептилите (макар че за Кунева и Москов не съм сигурен). Виновни са поколения некадърни политици, които като хора не стават, камо ли за хора, които могат да управляват държава. В същото време... тея политици... те не ги спускат със самолет. Идват от средата на същия тоя народ. Така че...

преди 7 часа, Glenarvan написа:

Това е така, защото сегашните родители на около 30 години бяха тинейджъри през 90-те, когато е имало много престъпност, глад, мизерия. Какви да станат тези родители? Как да бъдат възпитани. Едни силни хора в подобни ситуации биха станали още по-силни.

Абе да ви кажа не съм сигурен за това за престъпността. Аз също съм расъл по това време и съм отдавна прехвърлил 30-те. Бях тийнейджър бледен и мизерия и глад не съм виждал, но какво му е било на родителското ми тяло (едно на брой), никога не ми е казвала какво ѝ е било, но е било не трудно, ами... Иначе, според мен българите от 90-те бяха много, много по-интелигентни и задружни като народ. По всички статистики, макро и микро-икономически показатели, днес България е много по-богата и българите с по-големи възможности. Бедни, но интелигентни или тъпи, но задоволени? Изборът май е ясен. Попитайте някой около вас колко книги прочете миналата година. Колко тази.

Цитат

Едни силни хора в подобни ситуации биха станали още по-силни.

Абе, да не е бил родител човек в годините на лукановата зима.... Наистина ставаш по-силен. Нямаш избор, щом е за детето ти. Предполагам... Няма как да кажа, аз бях тийн. Макар че и сега съм убеден, че не е лесно. Ходят хората на работа по 10 часа, работодателя пише осем. Не можеш се обърнеш. Какво възпитание, какви пет лева? Борба за живот.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност политиците не идват от средата на народа - единици са такива. От друга среда идват те. 

п.п. да те е страх да си пратиш детето на училище - егати времената ..... извратени.

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход