Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

_слънце_    9521

преди 8 минути, _Alex&Vanko_ написа:

И каква е връзката неграмотност и агресия? И отличник е способен на такова нещо.

Ти колко отличници- мутри познаваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

_Alex&Vanko_    3404
    преди 14 минути, язе написа:

Ти колко отличници- мутри познаваш?

Ми да в спортното училище или да ги забраним?:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _слънце_    9521

Хахах, в спортното вика. :lol6: Добре бе, хвана ме тоя път. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sound    1926
    преди 53 минути, _Alex&Vanko_ написа:

И каква е връзката неграмотност и агресия? 

Социалния ред - когато човек е в агресивна среда, обичайно образованието му остава на втори план във вниманието и времето. Нали - хората се образоват, обаче биват смачквани от агресори. За това е необходимо да се акцентира едновременно на двете, а не поотделно, защото и относно агресията - всичко да се свежда само до едните затвори не е достатъчно, просто да се наказват хората и да се очаква, че ще се кротнат никога няма да стане, Грамотността дава повече възможности, повече перспективи, пред всеки човек - както и да го погледнеш по- слабо образования човек има по- малко избори, които би могъл да направи. Един вид - инфото е печелившо. По този начин, комунистите са прави - силата на закона + силата на науката= социален ред: по целия запад е така. :Д

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _Alex&Vanko_    3404

Всички новини които съм чел дете да прояви агресия са от безупречни такива и се чудят?

Или ученик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мойра    66482

Хайде сега и учителка...

Деветокласник преби учителка

Цитат
    Деветокласник е нокаутирал учителка по английски в столичното 81-во училище. Пострадалата жена е преподавала английски на седмокласници, когато нападателят и двама негови приятели нахлули в час.

Тримата били подканени от нея да напуснат класната стая, но отказали. Тогава учителката се запътила да потърси помощ. В този момент едното момче тръгнало към нея и със силен удар я повалило на земята.

Тримата ученици са изягали, издирват се от полицията. По случая е образувано досъдебно производство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Lumberman    1093

Тия са всичко друго, но не и ученици. Ученето им е последната цел, с която са влезли в училище.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мойра    66482
    преди 15 минути, Lumberman написа:

Тия са всичко друго, но не и ученици. Ученето им е последната цел, с която са влезли в училище.

Така е и буди тревога това, че тези деца стават все повече и като че ли родители и учители не са в състояние да променят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Lumberman    1093
    преди 2 часа, Мойра написа:

Така е и буди тревога това, че тези деца стават все повече и като че ли родители и учители не са в състояние да променят нещата.

Интересно е да се направи профил на този тип младежи, защото информацията при такива случаи е в най-добрия случай оскъдна. А тези деца не са станали такива за един ден. Това е поведение, което се затвърждава и развива с годините, ако не се пресече. В крайна сметка, ако родителите искат да си възпитават децата, трябва да се гледат и добрите примери, но да се знаят и лошите, и да се избягват. В някои случаи родителите не са стока - даже може да са по-зле и от децата си (те идват да бият учителката!) - но в други случаи имаме родителско безхаберие и липса на контрол, и хората са шокирани и изненадани. Последствия винаги има. Но ако ще играем на вдигане на рамене и приказки от рода на: "Ами той беше много добро дете и отличен ученик...", това поне ми говори, че превенцията и предвидливостта никакви ги няма. А е нужно човек да гледа, да разсъждава и да си гледа съвестно работата.

Да, никак не им е лесно на учителите. Особено като имаме предвид, че голяма част от тях били пред пенсия и от "старата школа", не ми се мисли какво ще става с дисциплината, когато младото поколение застъпи. По мое време разни млади учителки много трудно ни озаптяваха, трудно вдъхваха респект у учениците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sound    1926

Докато държавата все няма средства, за да спонсорира такива деца - има да чакаме оправия с агресията в училищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    by_chechi    4562

Толкова е просто !

Казва му се "Закон и Юмрук!" - като не искаш закон - юмрук в зъбите.... .докато се обеззъби.... сополив лигльо учител да удря , а учителя безпомощно гледа , щото пипне ли го , без работа остава - главата ми не го побира....

До тук ни доведе либерализма , съпроводено от толерастията във всичките й форми......включително днес "парада" - какво да видят децата , че даже и неволни участници стават....

Къде ли вече не съм го писал : " Когато Битието фрасне Съзнанието , тогава Акълът си идва на мястото ! " . Ама "новите теоретици" , тези дето много повече "разбират" , друго казват и ето ти го резултата ....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.