Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Марк Юний Брут е най известния убиец и предател на Гай Юлий Цезар. "И ти ли Бруте?" е репликата на Цезар, с която той изразява огорчението от предателството. Сигурен съм, че го знаеш, но се чудя в каква връзка го споменаваш като издържлив?

Защо мислиш, че човек е физически несъвършен?

Eстествено, че го знам в случая не използвам исторически контекст просто ми харесва името Брут Публикувано изображение Та аз наричам всяка втора приятелка "Маре" та не съм натоварвала това име с кой знае какво значение, защо все чоплиш....

Е че как да не е?

Незнам за теб, но мен дори и в момента ме боли глава...При мен болките се редуват...в един момент ще остарея болежките ще станат нетърпими и ще гушна босилека лично аз искрено се надявам като този ден дойде да умра в съня си. То не че е по желание ама аз все пак да си го заява...Та какво му е съвършенно на човешкото тяло...то е временно и абе просто си удари ръката някъде и виж какво изпитваш после ще си говорим за несъвършенства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, смисълът на живота е в самия Живот!!! И в Любовта, която му придава най-прекрасната значимост... :)

Съгласен съм, може би смисълът на живота е точно в любовта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено в края на своя живот, човек обикновенно си зададава друг един въпрос..."За какво мечтах...Какво постигнах, как живях, щастлив ли бях, какво пропуснах?"...а смисълът на живота намира своя израз в положителните отговори на тези въпроси...

Ако визираш моят отговор преди смъртта, той е точно на този въпрос, не е друг въпросът - "Нищо, поне живях щастливо" е точно отогвор на въпросите, които ти ще си зададаш - мечтах за щастие и оставане в историята, бях щастлива, но пропуснах да остана в историята - Е, нищо, поне живях щастливо! И пак животът ми ще е имал смисъл според теб примерно и дори според мен, но не точно онзи пълния смисъл, който бих искала хахахах

Вниквайте ей Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек трябва да открие "своята истина", някъде преди да стане на 20 години, за да има време да я преследва и да я превърне в смисъл на живота си. В края на живота си вече е късно, защото човек е изморен, няма сили и време за това. Тогава само може да се разбере дали е бил направен правилния избор и то в момента на смъртта, защото тогава падат всички ежедневни грижи и превземки и остава само ясно съзнание за нещата. :lol6: Лично за мен смисълът на живота е човек да се самоусъвършенства и това да става, чрез натрупване на практически знания. Нещо като създаването на скулптура(или меч/сабя/острие): когато се махне излишния камък, остава съвършената фигура. Понеже се спомена за Любовта, то моето мнение е, че колкото и прекрасно чувство да е тя, то Любовта не може да бъде смисъл на живота(Само ако става въпрос за Любов към конкретен човек или хора). В крайна сметка човек е сам в най-важните моменти от живота си т.е. трябва да разчита на собствените си сили. Късмет е да имаш съпричастен човек до себе си, но само неговата подкрепа не стига. В любовта са замесени прекалено много емоции, очаквания и надежди, които само объркват нещата. Когато човек трябва да действа, няма място за излишно умуване и емоции. А обикновено влюбените хора са нерешителни и все търсят съвет. А за да реализира на практика смисъла на живота си, човек трябва да действа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живота има ли смисъл, ако човек не е заобиколен от Любов, красота.. усмивки? :hush: Когато имаш на кого да се обърнеш в момент за нужда, когато човек сам е спасител на нечия изстрадала душа.. тогава човек осъзнава какъв смисъл има живота - а именно в това да бъдем себе си като истински човешки същества.. да бъдем добри и да се обичаме :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла на живота е в съвършенството и неповторимостта на всеки един човек.В любовта ,в усмивката на детето,в нежната целувка на любимият ,в слънчевият лъч ,в капките роса ,в топлата лятна вечер,в уютният дом ,в красотата струяща от очите ти .Една прекрасна картина изразяваща Вярата,Надеждата и Любовта .

Ех, че хубаво си го казала :)

Смисълът на живота е в това, да накараш някого да се усмихне, да накараш някого да те обикне, да знаеш, че липсваш на някого, че някой наистина държи на теб... да оцениш всичко това, и да отговориш със същото... Достатъчно е да видиш обичта в очите на едно дете и да разбереш, че си заслужава да живееш... Смисълът на живота е да се научиш да извличаш удоволствието от всеки изживян миг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисълът на живота е в постоянното търсене на смисъла - на красивото и доброто ... добре, че никога не токриваме конкретния смисъл, защото ако спрем да търсим - ще стане лошо ;):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще го разбера, когато свещичката на живота ми започне бавно да гасне... Дори и тогава може би няма да мога да отговоря... истината е някъде там и аз не мога да бъда сигурна, че ше разгадая смисъла на живота...Самият път, извървян в търсенето му прави Живота толкова вълнуващ...прави го Чудо...

Така че - смисълът е в пътя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще го разбера, когато свещичката на живота ми започне бавно да гасне... Дори и тогава може би няма да мога да отговоря... истината е някъде там и аз не мога да бъда сигурна, че ше разгадая смисъла на живота...Самият път, извървян в търсенето му прави Живота толкова вълнуващ...прави го Чудо...

Така че - смисълът е в пътя...

Кака, какво става с теб, не мога да те позная? Тези подписи... няма го нахаканото ти държание... отвлечените ти мисли... замечтания аватар... Казвай кой е принца ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако визираш моят отговор преди смъртта, той е точно на този въпрос, не е друг въпросът - "Нищо, поне живях щастливо" е точно отогвор на въпросите, които ти ще си зададаш - мечтах за щастие и оставане в историята, бях щастлива, но пропуснах да остана в историята - Е, нищо, поне живях щастливо! И пак животът ми ще е имал смисъл според теб примерно и дори според мен, но не точно онзи пълния смисъл, който бих искала хахахах

Вниквайте ей Публикувано изображение

В момента на публикуване на своето мнение, не бях чел останалите Публикувано изображение Нищо чудно сега някой да ме обвини и в плагиатство, понеже начина ми на мислене съвпадал с това на някой древен философ или друга известна личност от научните среди...

Ти внимавай ей :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента на публикуване на своето мнение, не бях чел останалите Публикувано изображение Нищо чудно сега някой да ме обвини и в плагиатство, понеже начина ми на мислене съвпадал с това на някой древен философ или друга известна личност от научните среди...

Ти внимавай ей :wors:

Ма тъкмо седях и се кокорех на отговора ти, мислех да ти кажа следващият път, ако отговаряш на мен да сложиш нещо като Арти за начало, че да може да не се дзверя така, добре че аз поне реших да дочета темата и тогава да ти отогворя, че иначе щеше да стане еднааа Публикувано изображениеПубликувано изображение

А и тъкмо взех да си викам, ей, щом толкова хора любовта им дава смисъл на живота, начии имам по-големи шансове да пробия Публикувано изображениеПубликувано изображение и ти взе че се появи.

П.П. Ей, ти и там дето ти отговорих вече веднъж май не си визирал моето мнение Публикувано изображение на втора страничка, а аз така се напънах, че щях да.... хахахахха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма тъкмо седях и се кокорех на отговора ти, мислех да ти кажа следващият път, ако отговаряш на мен да сложиш нещо като Арти за начало, че да може да не се дзверя така, добре че аз поне реших да дочета темата и тогава да ти отогворя, че иначе щеше да стане еднааа Публикувано изображениеПубликувано изображение

А и тъкмо взех да си викам, ей, щом толкова хора любовта им дава смисъл на живота, начии имам по-големи шансове да пробия Публикувано изображениеПубликувано изображение и ти взе че се появи.

П.П. Ей, ти и там дето ти отговорих вече веднъж май не си визирал моето мнение Публикувано изображение на втора страничка, а аз така се напънах, че щях да.... хахахахха

В цитата е опоменато Арти, просто не знаех, че латиницата в конкретния случай така смущава ;) ...Но спокойно и аз се кокоря напоследък често, често, много съм неадекватен, тотално се скапах от работа и безсъние от това нещо, което давало смисъл на живота на толкова много хора...да ти кажа откровено - все още имаш големи шансове да пробиеш, нищо, че аз съм взел, че се появил :wors: ...

P.S И сега не съм адекватен, така че моля да бъда извинен Публикувано изображение

Редактирано от proletsearch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В цитата е опоменато Арти, просто не знаех, че латиницата в конкретния случай така смущава ;) ...Но спокойно и аз се кокоря напоследък често, често, много съм неадекватен, тотално се скапах от работа и безсъние от това нещо, което давало смисъл на живота на толкова много хора...да ти кажа откровено - все още имаш големи шансове да пробиеш, нищо, че аз съм взел, че се появил :wors: ...

P.S И сега не съм адекватен, така че моля да бъда извинен Публикувано изображение

хахаххаа то аз явно не съм с всичкия тая вечер и те заразих Публикувано изображение Обърках те с kayovas, на неговото мнение се чудих дали касае моето предишно. И той нещо се опитва да отпише Любовта. И така се подведох съвсем и помислих, че ще ме конкурираш в оставането в историята хаха /щото не вярвам изведнъж двама българи в една и съща област да останат в световната история /забравих да спомена, че бг историята също не съм сигурна дали ме удовлетворява/, така че ако има конкуренция, предлагам да си разпределим територията Публикувано изображение/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че на нашата възраст можем да кажем какъв е смисъла на живота. Според мен смисъла на живота, човек го разбира в една по - олегнала възраст, да не кажа, че и в предсмъртните дни, човек разбира смисъла и оценява важните неща в живота. Но аз лично си мисля, че смисъла на живота се крие в малките неща, които почти не забелязваме в нашето ново и модерно общество. Съветвам ви да живеете, а да не пропилявате живота си в търсенето на неговия смисъл. Просто няма смисъл :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам ви да живеете, а да не пропилявате живота си в търсенето на неговия смисъл. Просто няма смисъл :wors:

Много правилно и точно, браво за изводите ти :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много правилно и точно, браво за изводите ти :rolleyes:

Благодаря, благодаря:speak:

Обичам в края ня някой постове да заковавам с някое изречение, а това отвътре ми дойде:eek:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубави постове ;) Изключително се радвам, че има форум в България, събрал страхотни хора като вас - толкова добри, искрени, изпълнени с толкова красиви неща, които споделят с останалите. :) По темата: Много неща могат да се кажат.. Ако изпадна в дълги размисли, то първо повечето от вас няма да прочетат дългите ми мисли, и второ - сигурно ще се заплетя на някое изречение м/у мислите, клавиатурата и това, което се получава като резултат от двете. ;) Живота е една борба, безспирна борба за какво ли не. За оцеляване - един беден човек, едва събира пари за хляб с нищожните си пари.. Едва свързва двата края, но продължава.. продължава да живее! Продължава да се бори! Продължава да гледа напред и да мечтае за по-светло бъдеще.. за по-добри дни.. Всичко това го тласка напред.. независимо от мизерията.. независимо от глада.. независимо от всички, които го отхвърлят от обществото като непотребен парцал.. Борба за живот - Да, живота... Какво всъщност е той.. ? Може би това, което ни заобикаля.. ? Това, което ни се случва.. ? Или това, към което се стремим.. ?? Честно казано е малко странно.. Така човек като се замисли.. Започва да се чувства странно мислейки за това... Мислейки за всичко... За това как се справя с неволите.. Как ден след ден го чакат нови и нови препядстия, все по-трудни.. все по-непреудолими.. Но да, той ще се справи.. А може би не ? Може би това е един кръг, който се върти.. и повтаря.. и повтаря.. а той не знае до кога ще издържи, но знае, че няма да се откаже! Няма да се откаже да живее, независимо от всичко. Той е готов да се бори със всичко в името на живота и доброто, в името на бъдещето.. Да, малко се увлякох.. Има какво още да споделя по мислите си за.. живота.. Но може би друг път.. За да не ви затормозявам с дълги писания.. Защото всичко е толкова просто.. Живот и смърт, щастие и нещастие.. И там.. някъде.. един човек, борещ се за своето оцеляване.. силен, или слаб.. продължавайки само на пред..

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много емоционален пост.:yanim: Мисля, че всъщност ние нямаме и толкова време да се замислим за смисъла на живота. И може би той бил скучен и безинтересен, ако наистина имаше някакъв строго определен смисъл. Може би, да смисъла е да го живееш, да успееш според твоята ценностна система и подбор от нравствени и морлано естетически норми и човешки ценности да го изживееш пълноценно, но спор няма че живота е труден. На никой не му е лесен. Дори когато си осигурен от материална гледна точка, пак ти е трудно, но в друг аспект. Мисля, че смисъла на живота сам по себе си ще се разбере с течение на годините за всеки отделен индивид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много емоционален пост.:)

Мисля, че всъщност ние нямаме и толкова време да се замислим за смисъла на живота. И може би той бил скучен и безинтересен, ако наистина имаше някакъв строго определен смисъл. Може би, да смисъла е да го живееш, да успееш според твоята ценностна система и подбор от нравствени и морлано естетически норми и човешки ценности да го изживееш пълноценно, но спор няма че живота е труден. На никой не му е лесен. Дори когато си осигурен от материална гледна точка, пак ти е трудно, но в друг аспект.

Мисля, че смисъла на живота сам по себе си ще се разбере с течение на годините за всеки отделен индивид.

AciDBurn благодаря, наистина е емоционален.. Аз съм човек, който трудно изказва напълно и смислено това, което чувства. Както написах в поста си когато се замислям за смисъла на живота започвам да се чувствам някак странно, и думите идват сами.. Вече колко са подредени незнам.. хаотични неща.. :yanim:

Лека и приятна нощ от мен. :P

Редактирано от PcMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

42! Откъдето и да го погеднете, смисъла е 42! Живота е разхвърлян, точно като книгите на Дъглас Адамс - поредицата "Пътеводител на галактическия стопаджия" . Питали ли сте се, абе какво мислих аз преди 5-10 години, а какво мисля сега? Сигурно не бихте искали да сте на предния си акъл! Ето това е смисъла - живей за мига, защото точно след по малко от няколко милисекунди тоя МИГ НЯМА ДА ГО ИМА! Съжалението дори няма да е съжаление, защото и него няма да го има, запълнено от празнотата на вашите мисли...Объркахте ли се? А не бива! Живота е сложен и само ЛЮБОВТТА има смисъл в него, изгубена понякога, но винаги търсена и мечтана!... ПП: Понякога и намирана! ПП2: Мики, това е за теб!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

42! Откъдето и да го погеднете, смисъла е 42! Живота е разхвърлян, точно като книгите на Дъглас Адамс - поредицата "Пътеводител на галактическия стопаджия" . Питали ли сте се, абе какво мислих аз преди 5-10 години, а какво мисля сега? Сигурно не бихте искали да сте на предния си акъл! Ето това е смисъла - живей за мига, защото точно след по малко от няколко милисекунди тоя МИГ НЯМА ДА ГО ИМА! Съжалението дори няма да е съжаление, защото и него няма да го има, запълнено от празнотата на вашите мисли...Объркахте ли се? А не бива! Живота е сложен и само ЛЮБОВТТА има смисъл в него, изгубена понякога, но винаги търсена и мечтана!...

ПП: Понякога и намирана!

ПП2: Мики, това е за теб!

Напълно съм съгласна с теб. Единствено бих казала, че животът е много прост, а сложен си го правим ние. Непрекъснато мрънкаме, говорим в страдателен залог, все някой друг ни е крив за това или онова. А замислим ли се ще видим, че изборът си е наш. Ние избираме как да живеем.

Мисля че животът на всеки има смисъл, както този на видимо важния, така и на този на видимо ненужния човек. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.