Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Публикувано изображение Аз пък всяка сутрин преоткривам смисъла на живота си...И без това живота ми е непрекъсната борба, низ от събития, които винаги са ме карали да се боря с нещо или за нещо! И когато съм се справяла с дадено изпитание и съм взела някаква поука от него, то несъмнено се появява нов още по заплетен казус...И аз продължавам! Не бих се спряла, само защото е станало по трудно Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен смисълът на живота е продължението на самия живот - цялата природа непрекъснато го показва и доказва. Затова и тук идва религията - да помогне на единственото същество, което има душа - Човекът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен смисълът на живота е продължението на самия живот - цялата природа непрекъснато го показва и доказва. Затова и тук идва религията - да помогне на единственото същество, което има душа - Човекът.

Вероятно говориш за Християнството, защото например от Будистка гледна точка и Човекът няма душа. Тоест не съществува нещо такова вечно и непроменливо като душата.

Безстрашие, радост, мъдрост и активно съчувствие.

Това сме. Такава е същността ни. Всичко друго е проходно.

Умът ни е безначална, безгранична ясна светлина.

За мен смисълът е да преживяваме света винаги така.

Без надежди и страхове.

Без гняв, гордост, завист, ревност, алчност, невежество...

Без его.

Безстрашно и радостно.

Тялото и речта ни са инструменти с които можем да носим защита, смисъл, радост, вдъхновение и любов на другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно говориш за Християнството, защото например от Будистка гледна точка и Човекът няма душа. Тоест не съществува нещо такова вечно и непроменливо като душата.

Безстрашие, радост, мъдрост и активно съчувствие.

Това сме. Такава е същността ни. Всичко друго е проходно.

Умът ни е безначална, безгранична ясна светлина.

За мен смисълът е да преживяваме света винаги така.

Без надежди и страхове.

Без гняв, гордост, завист, ревност, алчност, невежество...

Без его.

Безстрашно и радостно.

Тялото и речта ни са инструменти с които можем да носим защита, смисъл, радост, вдъхновение и любов на другите.

Според теб /или Будизма/ творческия трепет, нуждата да твориш, независимо в каква сфера може ли да даде смисъл на живота?

Редактирано от mucunka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб /или Будизма/ творческия трепет, нуждата да твориш, независимо в каква сфера може ли да даде смисъл на живота?

Всичко може да даде смисъл на живота. Всичко може да носи красота и вдъхновение.

Според мен всичко, което правим не само за себе си а и за другите има смисъл.

Понякога трабва да си напомняме и че всичко е преходно.

За да не се вземаме твърде насериозно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да даде смисъл на живота. Всичко може да носи красота и вдъхновение.

Според мен всичко, което правим не само за себе си а и за другите има смисъл.

Понякога трабва да си напомняме и че всичко е преходно.

За да не се вземаме твърде насериозно. :ph34r:

Абсолютно съм съгласна...наистина всичко е преходно и тази преходност има някъкъв чар. А пък аз понякога съм си смешна сама на себе си, когато обръщам внимание на големи и безсмислени неща, без да забелязвам мъничките детайли изпълнени с много съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен смисъла на живота е малко странен "Защо се раждаме като ще умрем?" Това е вечно задаваният въпрос от мен.И до сега немога да си отговоря на този въпрос!Но все пак,аз съм жив и трябва да имам някаква цел!Смисълът е когато постигнеш това което най много искаш,когато си успял,когато си доволен от себе си,преживял си изключителни мигове, и вече си готов да починеш в мир без мисълта че не си довършил нещо,че не си направил нещо както трябва,ето тогава има смисъл в живота ти! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен . смисълът на живота е да оставиш нещо след себе си . Нещо с което ще те познават дори и тези , които никога не са те виждали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смисъла на живота се тревожат хората, които не знаят защо живеят... Хората, които знаят, нямат нужда от смисъл... Те са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Направи дом !

Посади дръвче !

Създай дете !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисълът на живота е в това,че той няма смисъл... Всеки от нас придава смисъла сам за себе си.

Напълно съм съгласна с това. Аз намерих своята истина тук: "Но жизнь моя теперь, вся моя жизнь, независимо от всего, что может случиться со мной, каждая минута ее - не только не бессмысленна, как была прежде, но имеет несомненный смысл добра, который я властен вложить в нее!" За някои може отговора "42" да е достатъчен, но за мен лично не беше. Написаното от shefkata е чудесна цел която да преследваш и осъществиш. А когато я постигнеш, да си поставиш нова. Живота обаче не е списък в който се отмята, поне за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с това. Аз намерих своята истина тук: "Но жизнь моя теперь, вся моя жизнь, независимо от всего, что может случиться со мной, каждая минута ее - не только не бессмысленна, как была прежде, но имеет несомненный смысл добра, который я властен вложить в нее!" За някои може отговора "42" да е достатъчен, но за мен лично не беше. Написаното от shefkata е чудесна цел която да преследваш и осъществиш. А когато я постигнеш, да си поставиш нова. Живота обаче не е списък в който се отмята, поне за мен.

:rolleyes: Ако беше списък, в който просто да отмятаме, можеби щеше да е и по лесно...но живота е предизвикателства, с което да се справяме всеки ден! Нашите цели са онзи споменат списък, които е символ на нашият стремеж...но пък ние хората така сме устроени, че колкото повече имаме, толкова повече искаме Публикувано изображение А нямаше ли да е хубаво да ни зарадва едно ясно и чисто небе, песента на една птица, едно цъфнало цвете, едно усмихнато дете...Защото, слепец е този, който не иска да прогледне !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла на живота за мен е любовта, усмивката, децата, приятелите слънцето, тревата ...росата смисъла на живота ми е самият живот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смисъла на живота се тревожат хората, които не знаят защо живеят... Хората, които знаят, нямат нужда от смисъл... Те са...

Ето това много ми хареса :huh: Просто да усещаш, че си жив и да се чувстваш пълноценен - може би в това е смисълът ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak: Ако беше списък, в който просто да отмятаме, можеби щеше да е и по лесно...но живота е предизвикателства, с което да се справяме всеки ден! Нашите цели са онзи споменат списък, които е символ на нашият стремеж...но пък ние хората така сме устроени, че колкото повече имаме, толкова повече искаме Публикувано изображение А нямаше ли да е хубаво да ни зарадва едно ясно и чисто небе, песента на една птица, едно цъфнало цвете, едно усмихнато дете...Защото, слепец е този, който не иска да прогледне !!!

До някъде можем да си представим живота като списък. Списъка си има нчало и край, живота също има начало и край. Разликата е, че списъка е предварително написан и знаем какво има в него, а "живота е неповторимо жив" и незнаем какво може да ни се случи...

А нямаше ли да е хубаво да ни зарадва едно ясно и чисто небе, песента на една птица, едно цъфнало цвете, едно усмихнато дете...Защото, слепец е този, който не иска да прогледне !!!

Е тук определено съм съгласен с теб :speak:

Ако се замислим, живота няма смисъл! Раждаме се живеем и умираме, оставяме поколение или правим откритие в полза на останалите и после умираме...аз лично си обеснявам смисъла на живота с това, че сле като умре физическото ни тяло духа пподължава да живее! А смисъла на земния ни живот за всеки е строго индивидуален, но миаля, че общото което ни обединява е любовта. Всеки обича и иска да бъде обичан, нали! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) Но не всеки успява да се добере до щастието да обича и да бъде обичан...това означава ли, че живота му няма смисъл ?! / Не си прави труда - това е риторичен въпрос / За мен този някой, може просто да е пътека към щастието на друг и това да е смисълът на живота му. Колкото и красиво да звучи "любовта" не е единственото заради което трябва да се живее, защото цености, като дълг, признателност, уважение и самосъзнание по нищо не отстъпват на онази сладко-горчива отрова любов...И ако ограничим обикновеното си човешко мислене до там, да мечтаем да обичаме и да сме обичани, то никога няма да разберем къде наистина е смисълът на земния ни път...! :) Апропо - един списък винаги може да бъде променен в последния момент! ;) Редактирано от shefkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Но не всеки успява да се добере до щастието да обича и да бъде обичан...това означава ли, че живота му няма смисъл ?! / Не си прави труда - това е риторичен въпрос / За мен този някой, може просто да е пътека към щастието на друг и това да е смисълът на живота му. Колкото и красиво да звучи "любовта" не е единственото заради което трябва да се живее, защото цености, като дълг, признателност, уважение и самосъзнание по нищо не отстъпват на онази сладко-горчива отрова любов...И ако ограничим обикновеното си човешко мислене до там, да мечтаем да обичаме и да сме обичани, то никога няма да разберем къде наистина е смисълът на земния ни път...! :)

Апропо - един списък винаги може да бъде променен в последния момент! ;)

;) ;) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Смисъл на живота придава това, което му липсва" Лао Дзъ "Канон за пътя и силата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично не мен горното ми прилича на неправилен превод. Според Лао Дзъ, един от инструментите (не и смисъл) за вървене по пътя е удовлетвореността от наличните условия. Смисъл е абсолютното спокойствие, а би могъл да достигне през относителното. Когато личността е очистена от всички диалектични напрежения, ще може да следва собствения си глас. Смисълът на бутилирания живот, който познаваме е абсолютния живот от който сме произлезли и в който ще се завърнем. Животът е Светлина. Животът и светлината са Любов. Животът, светлината и любовта са Бог. Той е смисълът сам на себе си, Той е същността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде го бях прочел в руски форум.

Смисълът на живота е в получаването на удоволствия.

За някои може да са децата, за други ядене, пиене, наркотици, секс, пътешествия, спорт, художествени изяви и още каквото се сетите. Колкото хора, толкова и желания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде го бях прочел в руски форум.

Смисълът на живота е в получаването на удоволствия.

За някои може да са децата, за други ядене, пиене, наркотици, секс, пътешествия, спорт, художествени изяви и още каквото се сетите. Колкото хора, толкова и желания.

Над 7 милярда желания??? Публикувано изображение Все някое ще се повтаря, иначе си прав до някъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би нашето модерно консуматорско общество да е най-близо до смисъла на живота? В рамките на човешките ни представи за удоволствие не бихме могли дори да усетим бегло копнежът на сърцето по освобождение. А тъй като самото то ни доближава до Живота, то това би трябвало да е смисъла на земното ни съществуване.

Редактирано от венци (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Копнежът на сърцето по освобождение" като смисъл на земното ни съществуване? :speak:

Ако съм те разбрал правилно-за теб смисъла на живота е да умреш.....Донякъде си прав,но това е само физическата страна.

За мен животът ми е даден за да го изживея както намеря за добре,а след това ще разбера дали наистина съм се справил наистина добре ;)

Не съм съгласен и с Филипов:"Смисълът на живота е в получаването на удоволствия." поради простат причина,че за някой удоволствие би му доставило да ме убие по особенно мъчителен начин,а не мен това не би ми харесало особенно (поне така си мисля сега,де) Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.