Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ами добре, значи да приложиш това, което си научил и да си доволен от себе си. Щом е елементарно и ти харесва още по-добре.

Горното словесно творение много ми прилича на това, което чайничето сътворило: "Що не си вземете едно тракторче да ви кара!?",  след като видяло две тенджери да спорят, коя е по-голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горното словесно творение много ми прилича на това, което чайничето сътворило: "Що не си вземете едно тракторче да ви кара!?",  след като видяло две тенджери да спорят, коя е по-голяма.

Защо не?! Щом ти доставя удоволствие и ти харесва няма проблем. А който не му харесва си е негов проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми смисъл няма, ама си живеете щото инстинкта ви за самосъхранение ви пречи да се спрете да живеете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..е,кое пък е по-силното на практика?!..че няма смисъл или инстинктът за самосъхранение?:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми щом продължаваме да си пишем тука, значи е ясно кое е по-силно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..форумите понякога са доста разтоварващи,лежерни и приятнички,но реално и когато "ножът опре до кокал",нещата бая натежават като оловен куршум и то в такава опция,че забравяш да пишеш..и търсиш ракурси-те,как да можеш да "дишаш"! И баш по темата прибавям,че да се пита за "смисълът от това да живеем" е въпрос, направо шизофреничен,образно казано..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nadini2001.blogspot.com/

Открих  смисъла на живота, когато попаднах на учението на Учителя Беинса Дуно - миналата година през юни. Тогава бях на 53 години. А се питах за смисъла от 14-годишна възраст. Не че искам да ви обезкуражам, ама наистина много път извървях, докато стигнах до истина, която ме удовлетворява. Направих блог, в който подбирам някои мисли, по-лесни за разбиране от масовия читател. Защото хората са на различни нива - едни са по-напреднали, други са по-назад. Като в училището - там не можеш да дадеш задачи за седми клас на някой от втори клас. Та най-трудното се оказва да прилагаш това учение. Човек непрекъснато трябва да работи върху себе си, да се усъвършенства - и така може да се формулира смисълът на живота. Защото животът няма край, той е едно постоянно развитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Можете да достигнете до живота единствено като го живеете, като бъдете живи, като плувате, като се носите с него. Търсенето на смисъла на живота в някаква догма, философия или теология е най-сигурният начин да пропуснете както живота, така и неговия смисъл. Животът не ви чака някъде извън вас, той се случва във вас. Той не е някаква цел, която трябва да постигнем в бъдещето. Той е тук и сега, в настоящия миг - в дишането ви, в циркулацията на кръвта ви, в туптенето на сърцата ви.

Животът сам по себе си няма смисъл. Животът е една възможност да създадеш смисъл. Смисълът не трябва да се открива, той трябва да се създава. Ще откриеш смисъл, само ако го създадеш. Той не стои там някъде зад храстите, че да отидеш, да потърсиш малко и да го намериш. Той не е там като някакъв камък, който да намериш. Той е поезия, която трябва да се композира, той е песен, която трябва да се изпее, той е танц, който трябва да се изтанцува.

Смисълът е танц, а не камък. Смисълът е музика. Ще го намериш само ако го създадеш. Запомни това.

Милиони хора живеят в безсмислие поради тази крайно глупава идея, че смисълът трябва да се открие. Като че ли той вече е там и всичко, което трябва да направиш, е просто да дръпнеш пердето, и ето! - смисълът е там. Не е така.

Ако не можеш да видиш никакъв смисъл в живота, значи сигурно чакаш пасивно смисълът да дойде... той никога няма да дойде. Такава е идеята на религиите в миналото, че смисълът вече съществува. Съвсем не! Съществува свободата да го създадеш, съществува енергията да го създадеш. Съществува полето, където да посееш семената и да пожънеш реколтата. Всичко е налице - но смисълът трябва да се създаде. Ето защо да го създаваш е такава радост, такова приключеше, такъв екстаз.

Не позволявай на живота ти да се превърне просто в един мъртъв ритуал. Нека има моменти, които са необясними. Нека има някои мистериозни неща, за които не можеш да дадеш никакво обяснение. Нека да извършиш някои неща, заради които хората да те смятат за малко побъркан. Човек, ако е сто процента нормален, е мъртъв. Мъничко лудост по края е винаги голяма радост. И не спирай да вършиш някои шантави неща. Тогава смисълът ще е възможен.

-ОШО
Редактирано от Bel Ami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е тоя Ошо та да си позвалява да ми нарежда на мен да съм бил създавал смисъл ?

Е па няма да създавам никакъв смисъл, хич тамън не ми е изтрябвал.

По-лесно се живурка без смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Ох, цъфна белгийския капацитет. Ти знаеш ли, че има една страна в Латинска Америка на име Гондурас? И там живеят гондурасите. Специално тебе, NASA може да обяви за най-големия гондурас и не на Земята, а на Слънчевата система!!! Докато ти обикаляше битаците на Люксембург обул маратонки Romika, да си купиш телевизорче и видеокамера, аз по същото време бях на концерт на Madonna в София. Тя си изциври репертуарчето и веднага след това посети гроба на Петър Дънов. Най-колосалният българин с много трудове достигнал седмо ниво. За справка, баба Ванга черпеше инфо от първо ниво. Дадох ти жокерче, с което да си набраздиш мозъчето крехко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си сериозен аргумент срещу наличието на разум в Твореца, освен ако не допуснем, че той има някакво много странно чувство за хумор. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си сериозен аргумент срещу наличието на разум в Твореца, освен ако не допуснем, че той има някакво много странно чувство за хумор. ;)

Аз съм творецът твоят единствен бог, можеш да ме чакаш на терминал 2, пристигам с интергалактическа совалка там, след междинно кацане в Брюксел ( все пак трябва да уважа и институциите на ЕС, по дипломатически причини ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм творецът твоят единствен бог, можеш да ме чакаш на терминал 2, пристигам с интергалактическа совалка там, след междинно кацане в Брюксел ( все пак трябва да уважа и институциите на ЕС, по дипломатически причини ).

Бе мани ги тия в Брюксел! Ти опроверга и двата основни възгледа - този на Дарвин, и този на теистите. Остана само една възможност, според мен. Тя е, че човечеството е експеримент на ЕТ. Неуспешен, ако съдим по теб. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе мани ги тия в Брюксел! Ти опроверга и двата основни възгледа - този на Дарвин, и този на теистите. Остана само една възможност, според мен. Тя е, че човечеството е експеримент на ЕТ. Неуспешен, ако съдим по теб. :lol6:

и после казваш,че Белгиеца нямал смисъл в живота си.Я се извини веднага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и после казваш,че Белгиеца нямал смисъл в живота си.Я се извини веднага

Не, Джанис, това го твърди той. Но ако приемем моята хипотеза, вината не е негова, а на ЕТ. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали смисъла е в самия смисъл и в неговото търсене? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е тоя Ошо та да си позвалява да ми нарежда на мен да съм бил създавал смисъл ?

Е па няма да създавам никакъв смисъл, хич тамън не ми е изтрябвал.

Да, но ти си избрал да осмислиш живота си чрез фотографията. :) Това също е творчество.

Може и други любими занимания да имаш...

Така че това което казва ОШО е лично негово мнение и не кара никого насила да го слуша. Но пък който осъзнае това, което казва той,  не губи нищо. Просто може да превърне безсмисления си живот в такъв със смисъл, като прекара пълноценно времето което му е отредено да живее. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали смисъла е в самия смисъл и в неговото търсене? :speak:

„Крайната цел е нищо, движението е всичко”  е казал  ревизионистът Бернщайн. ;)

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като аз съм несъвършен и се нуждая от толерантност и добротaта на другите, аз също трябва да толерирам недостатъците на света, докато успея да намеря тайната на тяхното отстраняване.

Махадма Ганди

„Крайната цел е нищо, движението е всичко”  е казал  ревизионистът Бернщайн. ;)

или може би това? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махадма Ганди

Любимата ми история за Ганди е следната. Веднъж една жена отишла със сина си при Ганди и му казала: "Махатма, искам да те помоля да кажеш на сина ми да не яде захар." Детето страдало от диабет или нещо такова. Ганди отговорил: "Елата пак след една седмица." След седмица жената се върнала с детето и Ганди казал "Спри да ядеш захар". Жената благодарила, но все пак попитала: "Махатма, защо не му каза това миналата седмица?" Ганди отговорил: "Не можех. До миналата седмица и аз ядях захар."

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любимата ми история за Ганди е следната. Веднъж една жена отишла със сина си при Ганди и му казала: "Махатма, искам да те помоля да кажеш на сина ми да не яде захар." Детето страдало от диабет или нещо такова. Ганди отговорил: "Елата пак след една седмица." След седмица жената се върнала с детето и Ганди казал "Спри да ядеш захар". Жената благодарила, но все пак попитала: "Махатма, защо не му каза това миналата седмица?" Ганди отговорил: "Не можех. До миналата седмица и аз ядях захар."

убожавам този човек,много можем да научим от него и разбиранията му за живота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига с тоя Ошомошо бе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ошо е просветлен. Ганди не е.

Въпрос на гледна точка, може и двамата да са, може и да не са. А според мен няма значение, те просто са.. каквито са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на гледна точка, може и двамата да са, може и да не са. А според мен няма значение, те просто са.. каквито са.

на тия ако им викате просветлени... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...