Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 58 минути, Белгиеца написа:

А правилно мислещите бягат на запад и не се връщат за погребения даже.

:) 

Грешно мислиш.

Правилно мислещите не бягат.  (Забравил си явно българския език.)

Те избират къде да са в даден момент, и понеже са свободни, то могат да си позволят да са и на запад и на изток и на север и на юг.

Докато е млад човека, отива там, където салдото между приходите и разходите е по-голяма, за да акумулира резерв. На определена възраст се установява където желае, а дали някой от родата ще го уважи на погребението не му пука, защото има верни другари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

На определена възраст се установява където желае, 

Тука при мене е пълно с такива които са попаднали в капана на парите и няма връщане назад чак до пенсия.
При по 6000 лв заплата тука да се върнеш да се бъхтиш за по 1000 лв на месец е трудно приемливо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Белгиеца написа:

Тука при мене е пълно с такива които са попаднали в капана на парите и няма връщане назад чак до пенсия.
При по 6000 лв заплата тука да се върнеш да се бъхтиш за по 1000 лв на месец е трудно приемливо.

Това бе преди 23 години.

Германец. Бивш военен пилот. Пенсионер. Женен за българка. Научил български.

Реплика от него: Пламен, в България е хубаво да се живее. Всичко е възможно.

Място на събитието: Някъде в кв. Младост 2 в София.

Няма да ти кажа в региона колко пенсионирани англичани има.

Така, че България е прекрасно място за пенсионерите. :) 

Друг е въпроса от къде ще ти идва пенсията, т.е. от нашия пенсионен фонд или от друг. ;) 

Бъди щастлив - там където си сега. Не мисли за България и я забрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не мисли за България и я забрави!!!

Как да я забравя като имам къща в София ?
Пък и си е далавера да умреш у България защото погребенията са много по-евтини.
Сега с Боко е кофти, много почна да се прави на диктатор , военно положение да ви налага с цел тормоз, ама той няма да е вечен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.05.2020 г. в 17:52, Белгиеца написа:

А правилно мислещите бягат на запад и не се връщат за погребения даже.

преди 20 часа, Белгиеца написа:

Колко ли се прецакват, а и близките си, като ще им излезе по-скъпо?

Да разбираме, че смисълът на живота за теб е, да тръгнаш по "правилния път"/ коридор за бягане, да живееш някъде където ще получаваш 6000 и после обаче в завещанието си изрично да посочиш, да те погребат в България, че е по-евтино.

И Епитафа на паметната плоча да е: ....? ( нещо все пак избистрящо за СмисълъТ на отрязъка от съществуването ти)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Maleficient написа:

...И Епитафа на паметната плоча да е: ....?

" Когато избереш парите , всичко друго губи смисъл ! " - нито майка , баща , деца , нито род и Родина . Нито Душа ти остава.....Нито пък Живот , та да го разбираш и живееш....Живите мъртви !

Става за епитаф , така мисля.....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали можем да избираме, обаче, смисли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е циник. С това си привлича внимание и се кичи образът му сред форума.

Самият той не се взима насериозно, но се вижда как други с лекота му се вързват  на задявките. Отделно че визирания... е толкова "белгиец" колкото е слон Чарли Чаплин.

Личните житейски пътища понякога са доста... драматични. Но и да не са - когато Изживяващият ги е драматичен, ще измисли от всяко свое минало драма, че и оправдание колко "е прав" и колко "правилно е постъпил"... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Maleficient написа:

И Епитафа на паметната плоча да е: ....?

Почивай си докато си жив, че после вече ще е късно.

преди 17 минути, _ramus_ написа:

Самият той не се взима насериозно, но се вижда как други с лекота му се вързват  на задявките.

Ами Белгицът е човек от народа, с вроден талант дар слово и на хорицата им е готино, кво сега, ти па си един завистник мани мани .

преди 3 часа, by_chechi написа:

" Когато избереш парите , всичко друго губи смисъл ! " -

Без пари мизерията дебне зад всеки ъгъл.

Обече това да знеш предварително, че се обричаш на мизерия и да си останеш на село, вероятно е голям кеф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

...Обече това да знеш предварително, че се обричаш на мизерия и да си останеш на село, вероятно е голям кеф.

Казано е още в древни времена : Когато кораба потъва , първи го напускат плъховете....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Белгиеца написа:

Без пари мизерията дебне зад всеки ъгъл.

ООО - бай-ганьо играе на Хитър петър :)

Мизерията няма нищо общо с парите... Мизерията започва първо от отвътре, но не и за бай-ганьовците в които мизерията отдавна е завзела "празното пространство". А от такава мизерия няма как да се избяга, дори да се ожениш за вселенската кралица, или да отидеш на Андромеда.

преди 6 часа, Белгиеца написа:

Ами Белгицът е човек от народа, с вроден талант дар слово и на хорицата им е готино

голяма грешка - хорицата с мизерията отвътре - вероятно. Макар че за теб само 'тия хорица' имат значение и се скъсваш да обясняваш и уверяваш навсякъде колко си успял, колко си важен, колко правилен, богат, безпроблемен, щастлив, доволен... Всичко това е много характерно за един масов психологичен типаж - сещаш ли се кой е той? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _ramus_ написа:

ООО - бай-ганьо играе на Хитър петър :)

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисълът на живота идва от само себе си когато човек се намира във вътрешно равновесие.

Няма изпит, има път. Уникален път за всеки, с препятствия, със завои, със странични пътеки, с преживявания. Най-леко се върви по него когато човек върви с любов - това е и равновесието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Tiho написа:

с любов

можете ли да обясните точно какво означава това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _ramus_ написа:

можете ли да обясните точно какво означава това?

С любов към неговия богчо.
Така се изразяват набожните из цяла Европа.

преди 19 часа, by_chechi написа:

Казано е още в древни времена : Когато кораба потъва , първи го напускат плъховете....

А по дискавъри наука разправят, че когато динозаврите са измрели, оцелелите бозйници са били с размер на плъхове.
Прадядо ти е бил плъх. Ха ха ха ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих помолил ако може поне на моменти да спираш с глупостите, но на теб не ти е възможно.

Бог-чо не е споменаван в думичките на колегата, въпросът не е към теб и явно пак си се напушил с белгийска трева. Дано да ти е достатъчно ефтина... много повече от "тая в бг"... че да не се охарчиш прекалено и да намалиш парите за пенсия и гробища.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, _ramus_ написа:

Мизерията няма нищо общо с парите...

Ние пък къщата ни в Белгия с пари я платихме, продавачите не се интересуваха въобще от никакви възвишени псевдофилософски неценности.

преди 7 минути, _ramus_ написа:

Бог-чо не е споменаван в думичките на колегата, 

Това ти изглежда така, защото не си се научил да четеш между редовете и не познаваш себеподобните ни примати.
Само набожните говорят за любов, и то към техния богчо.
Със 100% сигурност твоят "колега" не е говорил за любов към съседката му или към децата които ги няма.
Предлагам ти тест, иди изчети темата ми пусната вчера и ни кажи кои от разписалите се в нея са с хомосексуална ориентация. Нито един от тях не е написал в прав текст че е гей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Ние пък къщата ни в Белгия с пари я платихме, продавачите не се интересуваха въобще от никакви възвишени псевдофилософски неценности.

Това ти изглежда така, защото не си се научил да четеш между редовете и не познаваш себеподобните ни примати.
Само набожните говорят за любов, и то към техния богчо.
Със 100% сигурност твоят "колега" не е говорил за любов към съседката му или към децата които ги няма.
Предлагам ти тест, иди изчети темата ми пусната вчера и ни кажи кои от разписалите се в нея са с хомосексуална ориентация. Нито един от тях не е написал в прав текст че е гей.

В Белгия до гей-приза се стига много лесно, особено около Брюксел. Но ти си твърде далеко от него а и живееш в село с 20 къщи включващи и трафопоста. Още повече, малко си напреднал във възраста, но това не е най основния проблем. С бодра стъпка ще те приемат още в първите редици на парадите им. Тогава вече ще представляваш завършен белгиец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Предлагам ти тест

не приемам предложения от други, освен от ингелитентни хора. Извинявай ако наранявам чувствителната ти душа, но ти не си от тях.

Още като видя ника и картинката... и ме напушваше смях - преди време. Сега ми е само тягост и предпочитам да прескачам. Още не съм открил защо имам някаква почти "органическа" непоносимост към комплексарите с толкова ниско ниво на интелигентност, но вкопчени здраво в импулса да се изрисуват като онова, което никога няма да са.

Не е нищо лично - към няколко други ника съм по същия начин. Всъщност - много други. Живея живот и битие, сред което около мен има много интелигентни, отдадени и сериозни хора и това е така още от ранните ми години. Но когато се докоснах за първи път до виртуала и надникнах сред "социалното масово пространство" направо се шокирах за мащабите на това, което по принцип си мислих че е само в казармата.

В мен е причината, ти си си ок и просто си живееш живота. По принцип - дори на амеба бих казал същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох нещастният аз, ама как ще живея сега, рамус не ми приел предложението ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Ох нещастният аз, ама как ще живея сега, рамус не ми приел предложението ...

Намери подходящия който ще приеме предложението ти, иначе означава, че верно не си интелигентен ... :) 

За какво ти е Рамус да приеме, а?! :) Какво ценно видя в него, а?! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

За какво ти е Рамус да приеме, а?

Защото знам че му е невъзможно да ги разпознае публично, от солидарност към тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Белгиеца написа:

Защото знам че му е невъзможно да ги разпознае публично, от солидарност към тях.

Това не ти ли носи вид облага, а?!

Не знам. Според мен си хабиш вид ресурс.

Въпросния е с широко затворени очи. Неговото нежелание не говори за негова невъзможност.

Реално нямаш знание, а вид предположение, от което вадиш не вид полезност, а понасяш вид съпротивление и в случая се получава ефекта: Манипулиращия бива манипулиран.

Води му се по акъла. Твой избор и виждам, че той е създал вид илюзия в теб, а ти по никакъв начин не си му повлиял.

Ти си знаеш за какво се бориш, но според мен е излишно вид усилие от твоя страна.

Кратко: По мои критерии не си заслужава. Няма да ти донесе вид дивиденти, но ти си знаеш.

Пък и до колкото ми е известно - си упражняваш българския тук. Така, че няма да ти се бъркам във вид забавление от това, че единия е садист, а другия мазохист. В края на краищата има и хора като вас, за които по този начин си изживяват живота = да се борят и себе доказват = за мен е пълна глупост, но явно за вас е вид полезно нещо.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Пък и до колкото ми е известно - си упражняваш българския тук. Така, че няма да ти се бъркам във вид забавление от това, че единия е садист, а другия мазохист.

Правилно си запомнил за езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...