Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси, проблеми и дискусия - част 1

Препоръчан отговор

Новата версия има възможност за разговор не само с PC, но и с мобилни телефони по цял свят. Така поне пишат на официалната им страница. Дали някой е открал CRACK за тази му възможност. ПОМОГНЕТЕ :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Ами да де, ама нали ще трябва пак да си плащаш времето, през което говориш по телефона. В смисъл, че е същото както при модема и интернета - достъпа си го плащаш отделно, но все пак плащаш и импулсите от телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плащам си само трафика, но не и импулсите(минутите) за разговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се хакне програмата.

По скоро трябва да се хакне потребителски акаунт, чийто кредит за разговори да ползваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

По принцип интернационала ми се води доста бавен, но всъщност си слушам пре спокойно ББС 1 с 64к. това означава че надали скороска ми е проблема. Когато водя разговор по скайпито всичко се чува много насечено и една дума я чувам все едно 5 мин човека отсрещо се опитва да я изговори. тембъра му е доста смешен всъщност. Всички казват че ме чуват добре. изтеглих си последната версия но скайпи от техния сайт. от къде микслите че ще да е проблема

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64кбпс = 8КБ/с....

но проблема изглежда не е в интернета...

Когато нета е достатъчно бавен, просто говора отсреща накъсва.

Но не се забавя и провлачва...

Виж да няма някакъв проблем с аудиото или настройките на скайпа...

А като говориш през пиъринга пак ли се влачи говора или си тече нормално?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
64кбпс = 8КБ/с....

но проблема изглежда не е в интернета...

Когато нета е достатъчно бавен, просто говора отсреща накъсва.

Но не се забавя и провлачва...

Виж да няма някакъв проблем с аудиото или настройките на скайпа...

А като говориш през пиъринга пак ли се влачи говора или си тече нормално?

<{POST_SNAPBACK}>

извинявай, не бях оточнил какво има след "к". става въпрос за 64кБ/с

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Много Ви моля да ми помогнете!Инересувам се дали някой от Вас знае дали скайпито дърпа много байти?Имам ограничен достъп до интернет и се притеснявам да го използвам.Ще Ви бъда благодарна за бърз отговор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не дърпа много, ама все пак. Предполагам 240КБ/мин. Изхождам от изискването за скорост на връзката 4КБ/с

Редактирано от lastcyrol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи дали го използваш за да говориш или за да си пишеш и изпращаш файлове. За писането е ясно, че не отнема много трафик, файловете генерират трафик равен на размера им и малко повече.

Относно трафика от разговорите много зависи какво разбираш под много байти. Точна цифра в момента не мога да ти посоча, но lastcyrol е близо. На мен ми дърпа горе-долу същия обем за минута по време на разговор, но смятам, че при трафик от 200 мегабайта няма да имаш проблеми. Е, това зависи от времето, което смяташ да говориш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато разговаряте двама не "гълта" много. Страшно става когато се направи конферентна връзка между няколко човека. Тогава трафика направо полудява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмм не искам да коментирам предните мнения , но нека да ти кажа и аз

говоря с брат ми в друг град , той е на ограничен 200 мб интернет

за 4 разговора по около час ( единия 2 ) на него ве4е му ги нямаха 100 мб

не съм смятал горните цифри от постовете може положението да е същото , но при него беше така ( много зависи и какви други приложения използваш в момента )

Свали си най- добре някоя програма за регулиране на интернет трафика и експериментирай докато не намериш оптималния вариант

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш си една програма за мерене на трафик (препоръчвам BWMeter), зануляваш брояча преди разговора и тази тема става излишна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами в локалната мрежа минава повече p2p...

<{POST_SNAPBACK}>

Между другото и аз си мислех така, но май не е съвсем вярно. Ти сигурен ли си? На мен ми го отчита като външен трафик и поразпитах приятели и те ми казаха същото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Skype се води p2p програма и осъществява връзка със сървър само за търсене на потребителите, които са онлайн. В локална мрежа не би трябвало да излиза извън нея, но не съм 100% сигурен. Трафика е около 5/15kb (иходящ+входящ) за секунда в зависимост...не знам от какво :) . Това са данни от версията за Линукс, но не мисля че разликата е голяма и под Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмката WinBar. Отваряш си Skype, говори и гледаш. Тя ти показва моментния трафик - изходящ и входящ. Паказва то и сумарно докато не я нулираш и започва отново. Малка е и има и други удобства освен горепосоченото. Надявам се да ти свърши работа.Иначе по мое мнение ( не претендирам, че съм много вътре в нещата ), горе изказаните мнения са доста верни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Свалих си програмката,ама понеже съм новак не знам как да я нулирам,за да започна да засичам.Помощ!

<{POST_SNAPBACK}>

Коя от двете програми си свали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Свалих си програмката,ама понеже съм новак не знам как да я нулирам,за да започна да засичам.Помощ!

<{POST_SNAPBACK}>

След като си инсталираш програмката трябва да изкараш на Bar лентата показателя на трафика.Става като кликнеш на стрелкичката сочеща надолу и се отваря меню. Избираш в него "конфигурация".След като ти се отвори прозорец , бутоните в него отгоре намираш " DU Meter". Натискаш го и трябва да ти се появи измервателя на лентата.Ако ти е заета с други неща ( лентата ), махни, което прецениш , че не ти е необходимо, за да се освободи място (махането става, като във всеки прозорец има отметка "Show Module"-има отметка, виждаш съответното показание). А нулирането става, като кликнеш върху стрелките на измервателя ( те са зелена и червена ) с десен бутон на мишката и те пита искаш ли да го нулира. Надявам се да съм успял да го обясня разбираемо anboje :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Пробва ли вече някой видео със Skype(Spontania Video4Skype). Току що ми донесоха Webcam и искам ако някои иска да се пробваме как е връзката и дали излиза добре. Ако някой иска моя никнеим в Skype e:

lubo_ch и в момента съм онлине. Ще чакам да звънне някой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване