Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси, проблеми и дискусия - част 1

Препоръчан отговор

Все не немирам време да направя тестове със всички програми. Проблемът е че и на отсрещният компютър трябва да ги има. Та не разбрах при какви условия Skype прави трафик. Когато само съм логнат и не говоря поне при мен не прави. Тази вечер пробвах с говор. Skype прави по 6 - 7К в двете посоки, а Pc-Telephone - по около 3К пак в двете посоки, при това с по - добро качество. Не знам дали покрай моя трафик докато говоря прекарва и още някой, но когато не говоря няма трафик. Може би това явление го има при компютри с директен достъп до мрежата. Такива, ако направиш share ще се виждат отвсякъде. При мен за да се вижда достачика трябва да ми го разреши от сървъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Хубаво е че има и хора като Profruit които си имат странни проблеми с някои програми, иначе читателите ще вземат да си помислят че само Skype създава проблеми.

Но всъщност проблема не е в програмите, а във връзките към Интернет които ползвате.

Защо се минавате да плащате за абонамент който не ви предоставя реално IP а ви дава нещо от рода на 192.168.10.128 ???

А харата които имат реално IP бих ги попитала - защо се минавате да ползвате Skype, които освен че ви прави излишен травик, има лошия навик да ви показва IP-то на други хора с които вие не говорите ?

<{POST_SNAPBACK}>

Магдe, мила, не зная дали си изчела, горните постове, но оставам с впечатлението, че не си. Прочети ги, на мен ми беше полезно. Може и на теб да ти е. Жалко само, дето твоя колега От Белгия си изтри постовете...че там ги беше написал едни! Пък се оказа, че във форума имало хора дето поназнайват нещо за комуникации и телефония. Чудна работа - има няма 100 години откак в тая държавица се ползват телефони, пък кога се пръкнаха хора специалисти?

За програмите, които създават проблеми: ами аз не зная перфектна програма. Няма такава. А това, че SIP програмите си имат проблеми с проксита и фаеруоли, не е проблем на потебителя

За реалните IP-та - ами много хора плащат доста висока цена, тук в България, за това че ползват интернет. Освен това, не могат и да избират доставчика си, качеството и т.н. хубаво е, че в западна европа има добър нет, ама ние си живеем в България и положението е друго.

IP-то си можеш да видиш и тук във форума - има едни банерчета дето станаха популярни и много хора си ги слагаха в подписите. Няма анонимни хора в интернет. Само хакерите във филмите де и параноиците по специализираните заведения.

Все още се чудя защо защитаваш толкова силно ,не SIP изобщо, а Gizmo като програма? Ти отрече, че си свързана по някакъв начин с Gizmo... Толкова много ли ти харесва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Проблемите, които аз имам със SIP са два:

1. Централизирани registration сървъри. Да, това може да бъде разглеждано и като предимство и като недостатък. Предимството е относителната простота и по-малкото изразходване на bandwidth от клиента в сравнение с P2P. Недостатъците са няколко:

- поддръжката на сървъра е скъпа, особено ако е популярен;

- когато сървърът се скапе, цялата мрежа умира; осигуряването на high availavility е по силите само на големи организации;

- зависимост; никой не ми гарантира, че този който поддържа сървъра в един момент няма да фалира, или пък да го направи платен;

2. Не решава проблема с NAT-to-NAT връзките. SIP Proxy-тата не са никакво решение. А NAT-овете за съжаление са популярни не само в България, а и по света - има ги и в USA и в Западна Европа. А във фирмите и учрежденията на практика са 100%.

Неслучайно в момента се работи върху създаването на P2P-SIP стандарт.

P.S. Преувеличаваш значението на това, че виждам нечие чуждо IP. Да, виждам някакво IP, но какво от това? Не знам нищо повече за него, освен че има инсталиран Skype.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

абе нека всеки си ползува квото си ще на воля. но да не пише глупости. аз ползвам picophone и супер се радвам, че не съм на един клон с няколко милиона други маймуни. все едно да кажеш, че арианата е най-хубавата бира, че се харчи най-много.

обаче, тъпо е да пишеш като не разбираш.при picophone няма нужда да въвеждаш ip адреса - моето име например e cymen, а не поредица от цифри. и си помни кое хора си търсил. ама нали трябва да има хора дето да взимат ла**ата, дето ги предлагат в станиол.

<{POST_SNAPBACK}>

Е да си призная добре се посмях, мерси за забавният отговор biggrin.gif

Това, че Picophone използва прост resolving (сори ама ме мързи да ти го превеждам), не значи че ако си въведеш cymen от компютър в някой интернет клуб - ще го намери изобщо :) Дал си пример за локална мрежа и затова първо внимавай какви неща ядеш в хартийка, пък после и за тези в станьола му мисли :)

А и за да пробиеш (и да станеш лидер) на пазар, пълен с VoIP програми - не мислиш ли че се иска нещо по-специално от станьолчета и бирички? cool.gif

След като е "тъпо да пишеш, като не разбираш" - защо аджеба го правиш? :hush:

П.П. И това, че не си на един клон с няколко милиона маймуни не значи, че и ти самият не си маймуна laugh.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще си позволя едно лиричесо отклонение.Винаги са ме кефели хакерите/кракерите по филмите.Превръщат клавиатурите си в музикално соло изпълнение за пиано, когато трябва да се регнат в компютъра на Бил Ладен да речем.Мистър Нео от "Матрицата" да ходи на "Славейков" по сравнение с тях и да продава пиратски копия на Азис.

За Skype научих в зората на неговото прохождане (март '03) и още си пазя версия 0.96, която работеше и на Win98.Уви, днес тя е безполезна.Та там в рекламата се твърдеше, че нужната комуникация (РС телефония) ще е възможна и от dial up подключване към нета, за сметка на други ползватели регнали се в мрежата на Skype.

В Израел има 15 доставчика на и-нет и до един подключването към нета става чрез инсталация на VPN.От това се получава динамичен IP адрес, които се мени с всеки рестарт на машината, независимо дали е windows, linux или мас ОС-ма.Фирмена политика.

Връщам се към първоначалните ми мисли или предизвиквам можещите.Смях ме напушва за това вездесъщо IP.В момента то ми е 84.94.74.108. Server IP address 212.199.26.176. Готов съм да си напиша мак адреса на мрежовата карта или да подам липсваща информация.

Името на компютъра ми е Leon. Доставчик ми е 012.net.il. F-Prot 3.15 антивирус.Някаква свободна версия на ZA 3.xx ми е за момента огнена.Дискът ми е малък, но достатъчен.Колко са 30GB да ги избушите за делта t.

Абонат съм на банка Леуми.Та единствения начiн да си провера баланса е да влеза през IE.Логично е да има парола и потребителско име.Имам и Visa карта.Дискът е разделен на две и освен ценната информация, ще намерите всички онези глупости дето ги има на още един милион компа по света.Не изключвам компа (заради влагата тук се налага да го подсушавам ако го изключа), тегля от бг торент филм или шетам по бг форуми.Днес ми е почивен ден.

Целта е проста.Или ме отарашете като хората или нека оставим смешките, че някой някъде ми виждал моето IP и едва ли не от това жена ми може да забременее.Иначе по местното MTV тече реклама на Gizmo.Hищо лично.На мен MSN Messenger и Yahoo messenger ми вършат перферктна работа.

Последни думи.Успех на всички хакатори.Хайкайте яко и не се плашете.Отивам на плажа да се изкъпя (до 20 ноември времето е прекрасно за плаж тук) и като се върна ще пиша какво се случва.Подбни предизвикателства съм отправял и в други технически форуми, някои от тях носещи гръмки имена като хакер.бг.Ама това е друга тема.icon6.gifcool.gifcool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като плащам трафик отначало ме заинтересува. Констатирах че поне от моя компютър няма паразитен трафик, ако съм на линия, но не говоря. Попитах дали описания от теб допълнителен трафик става само когато аз говоря, но нямаше отговор. А през канал 512К може доста разговори да се прекарат, особено както доста хора от мрежата ми плащат са 64К канал. Сравних някои програми при еднакви условия.

Skype - 5 - 7K

Pc - telephone 3 - 3,5k

Gizmo 3,5 - 5K

Yahoo Messenger 3,5 - 4,5K

Трафика е такъв при говор по толкова и в двете посоки. Прави впечатление, че Skype при не най - добро качество от тестваните има най - голям трафик. Прекарвам ли трафика на още някой?

Всички програми когато не се говори периодично през няколко секунди правят трафик от няколко десетки байта вероятно заради показването кой е на линия.

За тревогите ти за мойто IP то се знае от всеки модератор на форум и още от който трябва. И какво от това? Ако не знаеш тук почти всеки LAN доставчик пуска навън поне по 50 абоната на IP. Кой от всичките ще те заинтересува? Така че случая не е частен, а масов. Частен е цитираната връзка през 0134200. Ако и знаеш цената, че се сетиш. И като се е логнал анонимно всеки път е с еднакво IP? Смях в залата. Нещо обвиняваш децата че като щракали по шарени картинки си завирусили компютъра? Ще се научат. Не виждам какво

можеш да причиниш на неопитните хора които ще ти прочетат изказванията

Ще ми обясниш ли къде са безплатните 5 минути на ден разговори чрез Gizmo? Аз поне не успях да ги намеря. Ще ми свършат хубава работа, и то заради крайно усложнената процедура на SkypeOut. След като 25 цента кредит свършиха, отдавна са на 0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Долу в ляво на Gizmo има едни 3 зелени черти които ти мерят качеството на връзката. Ако ти е слаба връзката може и да не можеш да ги ползваш безплатните 5 минути на ден.

Имам приятелки от София които ми се обаждат безплатно до моя телефон по Gizmo, значи работи и от България.

<{POST_SNAPBACK}>

Човека те пита не за качеството на връзката, а за безплатните минути, как точно да ги получи и да ги използва, че нещо и аз не ги намирам, та били ни казала къде точно ......

Редактирано от ventci (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен яко сте прекалявали с 5-те минути. Използвали сте ги докрай, и то всеки ден. Не ви ли е срам? Хората ви дават нещо безплатно, а вие го вземете, че го използвате. Ама не прекалявайте!

Сега сериозно. Нищо чудно, че кранчето е спряно. Всяка зарибявка си има граница, защото досега в историята на човечеството не е имало фирма, която да просперира с безплатни неща. Все пак сиренето е с пари. Лично аз не виждам как ще могат да се предлагат безплатни VoIP към стционарни или мобилни телефони, при положение, че всеки оператор ще иска пари за ползването на мрежата му и за т.нар. финализиране на разговора.

...не обича SIP защото това е противно на неговите бизнес интереси...

Горното изказване може да се приложи за некомерсиална програма, но не и за комерсиална програма, конкурент на друга комерсиална програма./по-скоро програми които предлагат и комерсиални услуги/.

За мен въпроса е приключен. Живи и здрави. Всеки да ползва това което му харесва. :bye:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи Gizmo няма 5 мин. безплатни разговори, само дето ме накара да си го инсталирам, само да си пълня Pc-to с глупости...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дърво, дърво, ама направо дърво :wors: Дървено звук, дървен интерфейс, направо талашит шит шит шит та чак голямо SHIT :sobbing: Магде, за твой ужас и за мое облекчение в момента го деинсталирам с кеф и повече не ща да го поглеждам. Оставам си със Skype, та ако ще цял свят да ми разбере IP-то. То твойто бива параноя, ама чак толкоз... ;) По едно време чак се хванахме biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бря, таз кака Магда! Ми то комунист не е агитирал за ТКЗС тъй, както тя за туй софтуерно чудо Gizmo. Чак съмнеж да тъ завладей... Ний пък напук шъ съ мъчим с тоз изтърсак Skype и шъ съ тръшками от яд за 5-те минути, дет ги нямъми! Пък кат са подуя от рев, шъ извадъ още 50 лв. за по-горна такса, че дъ ми дигнат скоросттъ до 4600 kbps download & 192 kbps upload, белким почна да чувам по Gъzmo както си требе. Тъй де, ний дансме по-долни...?

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яяя, ново 20-се! Тази сутрин рано-рано Магдето взела, че си изтрила целия агитационен материал. Не вярвам аз - мълчи стадиона... Кой ще пази вече неопитния потребител от коварния и подъл Skype, дето му тарашува в компа и му показва голото IP на целий свет :) Май наша Магда е последвала примера на потребител @ от Белгия, дето също си изтри постовете и зачезна нанякъде. Що ли ми се струва, че зад двата ник-а е стоял един и същ агитатор? :P Студио Х направо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дърво, дърво, ама направо дърво :)  Дървено звук, дървен интерфейс, направо талашит шит шит шит та чак голямо SHIT :P  Магде, за твой ужас и за мое облекчение в момента го деинсталирам с кеф и повече не ща да го поглеждам. Оставам си със Skype, та ако ще цял свят да ми разбере IP-то. То твойто бива параноя, ама чак толкоз... :P  По едно време чак се хванахме biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Бря, таз кака Магда! Ми то комунист не е агитирал за ТКЗС тъй, както тя за туй софтуерно чудо Gizmo. Чак съмнеж да тъ завладей... Ний пък напук шъ съ мъчим с тоз изтърсак Skype и шъ съ тръшками от яд за 5-те минути, дет ги нямъми! Пък кат са подуя от рев, шъ извадъ още 50 лв. за по-горна такса, че дъ ми дигнат скоросттъ до 4600 kbps download & 192 kbps upload, белким почна да чувам по Gъzmo както си требе. Тъй де, ний дансме по-долни...?

<{POST_SNAPBACK}>

Яяя, ново 20-се! Тази сутрин рано-рано Магдето взела, че си изтрила целия агитационен материал. Не вярвам аз - мълчи стадиона... Кой ще пази вече неопитния потребител от коварния и подъл Skype, дето му тарашува в компа и му показва голото IP на целий свет :speak:  Май наша Магда е последвала примера на потребител @ от Белгия, дето също си изтри постовете и зачезна нанякъде. Що ли ми се струва, че зад двата ник-а е стоял един и същ агитатор? :hush: Студио Х направо...

<{POST_SNAPBACK}>

Aми с тези глупости, дето не спря да ги ръсиш, нищо чудно и някой друг да си изтрие постовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засрамих се чак къв съм тъп! Само че умник като теб би трябвало да се досети, че трият постовете си такива, които не са убедени в това, което пишат cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отворих темата, защото наистина имах нужда от разяснение.

Но май привързаноста на някой към нещо, и несподелянето му от друг, разбудиха

сериозни спорове... Няма нищо лошо, а напротив, човек да отстоява позицията си, но обидите мисля са нeподходящи.

Немога да подкрепя потребители, които първо се изказват компетентно, а после трият постовете си.

Нали уж беше невъзможно.. Имаше мисля и цяла тема посветена на този проблем, с друг потребител изтрил постовете си. Как става тогава, и що за отношение на този същият потребител към съфорумците, дори и към себе си?

Както и да е.

Поставих въпроса и до подръжката, но поне на мен не ми бе отговорено "кратко-точно-ясно".

Ето отговорите.

На въпроса ми: Имам проблем със Skype- генерира трафик, без да съм в процес на разговор.

ми бе отговорно

Danilson.jpg

На пояснението, че това не е по време на повикване, или трансфер на файлове, отговорът е по-близо до изписаната във настоящата тема истина.

Aleksi.jpg

Изглежда има неща, с които от Skype не са готови да се "похвалят", ако не попиташ (дори от подръжката им казват, че с махането на отметката разрешаваща ползването на портове 80 и 443 като алтернативни за входящи свързвания, проблема се решава - както Slammer посъветва).

Въпреки всичко, Skype ще остане любимата ми прграма. Може пък в бъдеще да сложат в настройките отметка "Позволи на другите абонати да ползват интернета ти", или да има някави "облаги" за потребителите чийто нет се натоварва допълнително (сигурен съм, че ако има желание резултата няма да закъснее). Все пак ако това се случи на някой, който е с ограничен трафик (има такива случаи във форума), би останал неприятно изненадан когато дойде време за плащане на Интернета...

В заключение ще кажа- "Чисти сметки - добри приятели".

Благодаря на всички отзовали се! :bye:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да си призная добре се посмях, мерси за забавният отговор biggrin.gif

Това, че Picophone използва прост resolving (сори ама ме мързи да ти го превеждам), не значи че ако си въведеш cymen от компютър в някой интернет клуб - ще го намери изобщо :clap: Дал си пример за локална мрежа и затова първо внимавай какви неща ядеш в хартийка, пък после и за тези в станьола му мисли :clap:

А и за да пробиеш (и да станеш лидер) на пазар, пълен с VoIP програми - не мислиш ли че се иска нещо по-специално от станьолчета и бирички? cool.gif

След като е "тъпо да пишеш, като не разбираш" - защо аджеба го правиш? :clap:

П.П. И това, че не си на един клон с няколко милиона маймуни не значи, че и ти самият не си маймуна laugh.gif

<{POST_SNAPBACK}>

пак ще го кажа - аман от специалисти.

а сега конкретно - да от клубче ще ме намери, знайко. освен разбира се ако целенасочено не е блокиран picophone. по-скоро проблемът ще бъде аз да потърся някого на машина в клубчето. и за ква локална мрежа плещиш? говоря си със швеция и австралия предимно. в работата говорим по света със skype out. при положение, че интернет скоростта е невероятна, качеството на разговорите е ужасно.

ps. май на теб любимата ти бира е ариана в пластмасова бутилка от 2 литра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се следи на страницата на Скупе,понякога пускат Фрее по 0.2евро на акаунт.Така че за за два акаунта се оказах с 0.4 евро и говорих с САЩ на станционарен телефон около 20 минути.Чуваше се чудесно,е имаше малко забавяне,т.е. не можеше и двамата събеседници да говорят едовременно. Така че проверявайте,вазможно е по-празниците да пуснат пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам SuSe 10.0. Инсталирах си Skype. Имам текстови файл с превод на български на Skype. Трябва да го копирам от домашна директория в директорията му но не знам как да я отворя. Не става както в Уиндоус, а тук още не мога да разбара как. Може ли някой да ми помогне.на

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tools => Select Language => Load Skype Language File

Оттам вече избираш самия файл който ако като го сваляш му зададеш директория Desktop Няма да го търсиш.

Успех!

Edit:

Или искаш да го отвориш за едит??? :wors:

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не!! Имам свален български езиков файл. Трябва да го копирам в директорията на Skype, но не знам как да отворя директорията за да го копирам там. В уиндоус това ми е елементарно но тук не знам как. Като знам колко е просто в Уин. просто ми е неудобно да питам но не става с кликване на мишката. Какда отворя дадена директория тук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо да я отваряш като зареждането на езиковия файл става по описания по - горе начин.

Не вярвам да е по - различно с Линукса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да го заредя по описания начин защото не е копиран в директорията на Скейпа. Не знам как да го копирам. Как се извършва то на практика? Как да се добера до папката на Скейпа. Как да я отворя и поставя там езиковия файл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване