Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси, проблеми и дискусия - част 1

Препоръчан отговор

Копирваш езиковия файл в директорията на Skype,без преди това да се мъчиш да отваряш нещо и отваряш Skype.Избираш >Tools => Select Language => Load Skype Language File,и както ти каза Castigado Pantockrator,успех ;) След като направиш всичко си рестартирай компютъра!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Не знам как в линукс да извърша действието "копиране в директорията на Скейп"! Как да отворя директорията! Не е като в Уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо я намери тая директория. Вероятно е някъде в usr.

За да пишеш в дира ще ти трябват root права, така че KMenu>System>File Manager>File Manager - Super User Mode

Успех.

Edit: дира всъщност е /usr/share/skype/lang

Редактирано от lastcyrol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та проблема е следният... Когато е пусната Kerio Firewall ми спира Skype по много странен начин.Показва че съм се конектнал, но съм невидим за останалите юзъри, както и те за мен. :wors:

Im1.JPG

След като спра защитната стена И рестартирам Skype юзърите стават "online"

Im2.JPG

;) Ако някой има идея как да го оправя моля да споредли ^^

П.П. Да ме извините за правописните грешки... все пак 00:30ч. е ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти!Сигурен ли си,че точно защитната стена бърка работата?Виж в настройките на стената и дай пълен достъп на Скайп до интернет и обратно.Ако не си пробвал-изключи файърула.Самият Скайп нещо да се е повредил?Нещо акаунта ти да не го харесват.., картинката...взех много да гадая.Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се съди по втората картинка си е добре. "Виждаш" двама потребители, единия DND, а другия NA. И двамата са online(не в смисъл на статус, а на конекция)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здрасти!Сигурен ли си,че точно защитната стена бърка работата?Виж в настройките на стената и дай пълен достъп на Скайп до интернет и обратно.Ако не си пробвал-изключи файърула.Самият Скайп нещо да се е повредил?Нещо акаунта ти да не го харесват.., картинката...взех много да гадая.Успех!

<{POST_SNAPBACK}>

Точно стената блокира Skype.От както съм инсталирал Керио не съм давал на нито една програма достъп до интернет което е странното, но въпреки това си вървят.Търсил съм откаде мога да дам някакъв достъп на Скайп до интернет но не мога да намеря такова нещо.КАКТО СЕ ВИЖДА на едната картинка(1вата) Kerio е пуснат а на 2рата не е.

Нямам АБСОЛЮТНО никакви други проблеми със Скайп освен неразбирателството с Керио

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно стената блокира Skype.От както съм инсталирал Керио не съм давал на нито една програма достъп до интернет което е странното, но въпреки това си вървят.Търсил съм откаде мога да дам някакъв достъп на Скайп до интернет но не мога да намеря такова нещо.КАКТО СЕ ВИЖДА на едната картинка(1вата) Kerio е пуснат а на 2рата не е.

Нямам АБСОЛЮТНО никакви други проблеми със Скайп освен неразбирателството с Керио

<{POST_SNAPBACK}>

Ами много странно! Не знам точно как си настроил Керио, при инсталирането на "Simple" или "Advanced" mode го даде? Network Security- модула активиран ли ти е? Няма никакъв конфликт между двете програми...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам проблем със Skype 1.4 не иска да се стратира до пълната инсталкация всичко е точно но след инсталацията се опитвам да стратирам програмата и при щтракване два пъти с ляв бутон на мишката няма никакъв ефект някои дали ще може да окаже малко помощ от какво може да е това ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с WinXP Ctrl+Alt+Del>Processes и иж дали има Skype там. Възможно е да се стартира, но systray да не го показва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не инсталирам го всичко е ОК след инсталацията го стартирам както описах по горе но никакъв ефект няма го и като стартиран процес нещо не мога да схавана защо става така ? някаква друга идея ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий го след кото рестартираи ПС-то от копчето доло и преди да се пусне уина ти чисти курупт фаилове!!

След тази процедура се опитаи да го инсталираш и аз имах такъв проблем но с Винамп и така го оправих!

Или пробваи след като го изтриеш пусни някоя програма която чисти развалени фаилове и след това го инсталираий!

Трябва да стане!

Редактирано от nivea (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтрий го след кото рестартираи ПС-то от копчето доло и преди да се пусне уина ти чисти курупт фаилове!!

След тази процедура се опитаи да го инсталираш и аз имах такъв проблем но с Винамп и така го оправих!

Или пробваи след като го изтриеш пусни някоя програма която чисти развалени фаилове и след това го инсталираий!

Трябва да стане!

<{POST_SNAPBACK}>

Незнам точно какво имаш в предвид с това чистене на скапали се фаилове малко ме самнява че така ще се оправи а пак и незнам никаква програма за чистене на такива фаилове даи някоя за да опитам този процес които каза!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи стана ми интересно и искам да разбера освен emoticon-ките който можеш да ползваш (т.е. като натиснеш "Emoticons") кой са другите емотикони и защо на някой Skype-ве има доста повече икони и не който (версиите на скайп) ето и картинка която намерих в интернет с емотиконите

unbenannt6qv.jpg

Мерси предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам че нещо ти убива процеса преди да се визуализира .. опитай да затвориш ненужните си приложения и когато компютъра ти е максимално не натоварен пробвай пак ... успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтрила съм си била постовете.

Що да не си ги изтрия, мои са си ?

На мен пък не ми харесва че администраторите не трият неверните твърдения като следното:

ама никой не ме пита какво ми харесва и какво не ми харесва.

Аз съм зад NAT ( в чужбина съм) и говоря до София с хора на LAN достъпи които също са зад NAT и IP номерата са ни на всички от вида 192.168.12.15. На рутера ми имам реално IP но не и на ATA ( grandstream.com ) който ползвам за разговорите.

Не ми харесва че от Скайп обясняват че тяхната програма използва от

3 до 16 килобайта на секунда защото дори и да ползваше най-"лакомия" кодек G.711 пак не трябват по 16 килобайта на секунда. Що за VoIP програма е тоя Скапан Скайп ако ще ми харчи по 16 килобайта на секунда ??? Скайп ползва iLBC кодека на който му стигат по-малко от 8 килобайта на секунда. Останалите 8 потъват някъде в Р2Р системата на Скайпа. Ами хората които имат абонамен със само 128 kbps = 16 kBytes/sec upload, те как ще си говорят по Скайпа ако си свалят някой голям torrent файл който го чакат от часове да стане 100%, а ?

Но най-голямия недостатък на Скайпа не е това че прави излишен трафик, или че на сайта им лъжат безсрамно. Най-големите недостатъци на Скайпа са че :

1. Никой не може да ти се обажда безплатно ако няма компютър в къщи.

2. Никой не може да ти се обажда ако не знае или не иска да се научи да си служи с компютър, например възрастни хора, а пък и не чак толкова възрастни.

3. Никой не може да ти се обажда ако ти е изключен твоя компютър.

Съвременния ХомоСапиенс ползва IP телефон или ATA + аналогов телефон ( за справка - grandstream.com ) и безплатен Open Free SIP сървър като например www.sipphone.com , има и много други сървъри. Тази комбинация работи без да ти трябва да имаш компютър.

А ако имаш компютър можеш да го включиш към ATA в който има една настройка за QoS която може да му резервира на него за пакетите пренасящи гласови данни по UDP/RTP да речеме 5 килобайта в секунда за времето през което провеждаш разговор и останалия трафик си го ползваш за uTorrent, eMule и каквото си искаш друго. Когато не говориш цялия трафик е свободен.

Леле, сега като ще почнат пак едни опоненти да спорят, леле, леле ...

Магдалена

на която не й пука !!!

<{POST_SNAPBACK}>

Никой няма да спори,не го очаквай.Всичко това се знае отдавна... cool.gif от този,който е искал да го знае...и затова той не използва Skype :) ,а алтернативи,които са много по-добри :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай малко повече инфо за компютъра и софтуеъра. Какъв Уиндоус, SP .....

Как разбра , че предположението на bennito не ти върши работа?

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционна система Microsoft Windows XP Professional

Пакет на обновление на ОС Service Pack 2, v.2149

Тип централен процесор AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+

Дънна платка Asus K8N (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Системна памет 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Тип BIOS AMI (09/06/05)

Видеокарта RADEON 9550 (128 MB)

3D-ускорител ATI Radeon 9550 (RV350)

Звуков адаптер Realtek ALC850 @ nVIDIA MCP2-S - Audio Codec Interface

А колкото до преположението на bennito направих така ДБМ в/у препратката на skype и "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава освен да изтриеш и инсталираш наново , не виждам какво да направиш друго. Ако преди ти е работил Скайпа направи реставрация на системата(ако ти се прави).Също не е зле да видиш за по - нова версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам маи имам чувството че ще трябва да си преинстална направо win-а това всичкото горе сам го пробвал по стара или по нова версия, а преди не съм ползвал skype просто не ми трябваше но сега ми трябва а пък тя не иска да се стартира гадна работа намерих gizmo тои бачка а там ако знае някои начин да си заредя малко минутки също ще съм благодарен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване