Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

sad.gif Имам голям проблем видео картата е чисто нова ати гигабайт радеон 9550 и има радеон секондари не работи по дяволите защо

Свойства на дънната платка:

ID на дънната платка 12/07/2005-K8M800-8237-6A7L1G04C-00

Дънна платка Gigabyte GA-K8VM800M v2

Свойства на FSB шината:

Тип шина AMD Hammer

Реална честота 200 MHz

Ефективна честота 200 MHz

HyperTransport честота [ TRIAL VERSION ]

Свойства на шината на паметта:

Тип шина DDR SDRAM

Ширина на шината 64 bit

Съотношение Памет:Шина CPU/8

Реална честота 201 MHz (DDR)

Ефективна честота 402 MHz

Пропускателна способност [ TRIAL VERSION ] Мбайта/с

Свойства на шината на чипсета:

Тип шина VIA V-Link

Ширина на шината 8 bit

Реална честота 67 MHz (ODR)

Ефективна честота 533 MHz

Пропускателна способност 533 Мбайта/с

Физическа информация за дънната платка:

Брой слотове за процесор 1 Socket 754

Разширителни слотове [ TRIAL VERSION ]

RAM слотове 2 DDR DIMM

Вградени устройства Audio, Video, LAN

Форм-фактор Micro ATX

Размери на дънната платка 220 mm x 240 mm

Чипсет на дънната платка K8M800

-------[ EVEREST Corporate Edition © 2003-2006 Lavalys, Inc. ]-------------------------------------------------------

Версия EVEREST v3.00.626/bg

Домашна страница http://www.lavalys.com/

Тип на отчета Бърз отчет [ TRIAL VERSION ]

Компютър FREE

Създател stef

Операционна система Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Дата 2006-10-11

Време 11:33

--------[ Дънна платка ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Свойства на дънната платка:

ID на дънната платка 12/07/2005-K8M800-8237-6A7L1G04C-00

Дънна платка Gigabyte GA-K8VM800M v2

Свойства на FSB шината:

Тип шина AMD Hammer

Реална честота 200 MHz

Ефективна честота 200 MHz

HyperTransport честота [ TRIAL VERSION ]

Тип шина DDR SDRAM

Ширина на шината 64 bit

Съотношение Памет:Шина CPU/8

Реална честота 201 MHz (DDR)

Ефективна честота 402 MHz

Пропускателна способност [ TRIAL VERSION ] Мбайта/с

Свойства на шината на чипсета:

Тип шина VIA V-Link

Ширина на шината 8 bit

Реална честота 67 MHz (ODR)

Ефективна честота 533 MHz

Пропускателна способност 533 Мбайта/с

Физическа информация за дънната платка:

Брой слотове за процесор 1 Socket 754

Разширителни слотове [ TRIAL VERSION ]

RAM слотове 2 DDR DIMM

Вградени устройства Audio, Video, LAN

Форм-фактор Micro ATX

Размери на дънната платка 220 mm x 240 mm

Чипсет на дънната платка K8M800

Допълнителни функции [ TRIAL VERSION ]

=====================================================================

]]

--------[ EVEREST Corporate Edition © 2003-2006 Lavalys, Inc. ]-------------------------------------------------------

Версия EVEREST v3.00.626/bg

Домашна страница http://www.lavalys.com/

Тип на отчета Бърз отчет [ TRIAL VERSION ]

Компютър FREE

Създател stef

Операционна система Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Дата 2006-10-11

Време 11:34

--------[ Графичен процесор ]-------------------------------------------------------------------------------------------

[ AGP 8x: Gigabyte Radeon 9550 ]

Свойства на графичния процесор:

Видеокарта Gigabyte Radeon 9550

Кодово название на графичния процесор RV350

PCI-устройство 1002-4153 / 1458-4050

Брой транзистори 76 млн.

Технологичен процес 0.13 um

Тип шина AGP 8x @ 8x

Размер на видеопаметта 256 MB

Честота на графичния процесор 250 MHz (реален: 250 MHz)

Честота на RAMDAC 400 MHz

Пикселни конвейери 4

TMU за конвейер 1

Vertex shaders 2 (v2.0)

Pixel shaders 4 (v2.0)

Поддръжка на DirectX хардуер DirectX v9.0

Pixel Fillrate 1000 Мпиксела/с

Texel Fillrate [ TRIAL VERSION ]

Тип шина DDR

Ширина на шината 128 bit

Реална честота 196 MHz (DDR) (реален: 200 MHz)

Ефективна честота 392 MHz

Пропускателна способност [ TRIAL VERSION ]

Латентност на паметта:

CAS Latency (CL) 5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 5T

RAS Precharge (tRP) 5T

RAS Active Time (tRAS) 14T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 23T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 5T

=====================================================================

[ AGP 8x: Gigabyte Radeon 9550 ]

Свойства на графичния процесор:

Видеокарта Gigabyte Radeon 9550

Кодово название на графичния процесор RV350

PCI-устройство 1002-4153 / 1458-4050

Брой транзистори 76 млн.

Технологичен процес 0.13 um

Тип шина AGP 8x @ 8x

Размер на видеопаметта 256 MB

Честота на графичния процесор 250 MHz (реален: 250 MHz)

Честота на RAMDAC 400 MHz

Пикселни конвейери 4

TMU за конвейер 1

Vertex shaders 2 (v2.0)

Pixel shaders 4 (v2.0)

Поддръжка на DirectX хардуер DirectX v9.0

Pixel Fillrate 1000 Мпиксела/с

Texel Fillrate [ TRIAL VERSION ]

Тип шина DDR

Ширина на шината 128 bit

Реална честота 196 MHz (DDR) (реален: 200 MHz)

Ефективна честота 392 MHz

Пропускателна способност [ TRIAL VERSION ]

Латентност на паметта:

CAS Latency (CL) 5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 5T

RAS Precharge (tRP) 5T

RAS Active Time (tRAS) 14T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 23T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 5T

======================================================================

моля ви за помощ пробвах какво ли не даже и омега драйвъри защо така, някъде четох че дъното и видео картата не били съвместими ,така ли е моля ви помогнете ,става въпрос за чисто нови компоненти,който не мога да върна защото са от фрее шоп на митницата

много се надявам на най-компетентния форум в бг,пространството

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал си доста информация, но не си казал най-важното! Кое не работи точно? Картата като цяло или някоя функция само?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дал си доста информация, но не си казал най-важното! Кое не работи точно? Картата като цяло или някоя функция само?

въобще не работи компа се исключва без видима причина а графиката се държи така сякаш няма драйвер за видео картата ,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
въобще не работи компа се исключва без видима причина а графиката се държи така сякаш няма драйвер за видео картата ,

Влизаш ли в биоса? Ако да, намери функцията AGP Fast Writes и и дай Desable. После влез с F8 под Safe Mode и деинсталирай драйвърите, пусни няколко програмки за чистене на регистрите и инсталирай новите драйвъри. Последната версия на каталиста е 6.9 и поддържа твоята карта. Ако искаш, може да си сложиш и омегата, пуснал съм последната им версия в нови програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Провери дали си я сложил както трябва. Инсталирай omega драйверите!

направих всичко по протокол ,както трябва,поне така си мисля аз,значи преинсталирах windowsXP ,сложих и net framework ,след това сложих и оригиналните драйвери от диска на видео картата,не стана ,след това пробвах и с омега драйвърите и пак същата работа,дадох сумати пари ,а резултат никакъв,просто се чувствам като пълен простак,моля ви знам че сте най-добрите в уеб-пространството ,помогнете ми!

Влизаш ли в биоса? Ако да, намери функцията AGP Fast Writes и и дай Desable. После влез с F8 под Safe Mode и деинсталирай драйвърите, пусни няколко програмки за чистене на регистрите и инсталирай новите драйвъри. Последната версия на каталиста е 6.9 и поддържа твоята карта. Ако искаш, може да си сложиш и омегата, пуснал съм последната им версия в нови програми.

В ami биосите има такава опция но при biostar не можах да я открия!,ако знаеш как e при биостар ,моля за повече информация,моля ви пичове помагали сте с много по сложни проблеми,затова разчитам на вашето мнение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи както ти е казал iovi , влизаш в Сейф Мод ,деинсталираш драйверите , чистиш регистрите с колкото можеш повече програмки за почистване , стартираш компютъра нормално , сваляш последната версия на Омега драйверите и инсталираш .По време на инсталацията на драйвера по подразбиране ти предлага Fast Writes да е OFF , оставяш го така и продължаваш докато се инсталират .След това сигурно е че няма да имаш проблем ( освен ако картата не е повредена ) .

Хм,скоро бях писал за такъв проблем точно с такава карта ,точно този модел и точно за Ати драйверите от оригиналния диск с драйвери,който върви заедно с картата - че не става за нищо .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направи както ти е казал iovi , влизаш в Сейф Мод ,деинсталираш драйверите , чистиш регистрите с колкото можеш повече програмки за почистване , стартираш компютъра нормално , сваляш последната версия на Омега драйверите и инсталираш .По време на инсталацията на драйвера по подразбиране ти предлага Fast Writes да е OFF , оставяш го така и продължаваш докато се инсталират .След това сигурно е че няма да имаш проблем ( освен ако картата не е повредена ) .

Хм,скоро бях писал за такъв проблем точно с такава карта ,точно този модел и точно за Ати драйверите от оригиналния диск с драйвери,който върви заедно с картата - че не става за нищо .

AGP Fast Writes ей това го няма в biostar биос имали начин да направя тази настройка по друг начин или има такава опция в BIOSTAR

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AGP Fast Writes ей това го няма в biostar биос имали начин да направя тази настройка по друг начин или има такава опция в BIOSTAR

Написал съм ти другия начин -

влизаш в Сейф Мод ,деинсталираш драйверите , чистиш регистрите с колкото можеш повече програмки за почистване , стартираш компютъра нормално , сваляш последната версия на Омега драйверите и инсталираш .По време на инсталацията на драйвера по подразбиране ти предлага Fast Writes да е OFF , оставяш го така и продължаваш докато се инсталират .След това сигурно е че няма да имаш проблем ( освен ако картата не е повредена ) .
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от първия ти пост - Карата е чисто нова?!!! Смисъл земал си от магазин сега или ... Ако си я вземал се пак гаранция трябва да има :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До колкото разбирам от първия ти пост - Карата е чисто нова?!!! Смисъл земал си от магазин сега или ... Ако си я вземал се пак гаранция трябва да има :)

няма гарация защото е фрее шоп

няма гарация защото е фрее шоп

симпатяги ако можете помагайте защото съм в пълен ад

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си помогнеш сам, за да ти помогне и Господ angry.gif ?!

Пусна ли този фиш (демек пробва ли го това):

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв Window си? Aко е без SР или с SP1 задължително инсталирай първo VIA Hyperion 5.10 драйвера за чипсета и след това тези за видеокартата. Дъното ти е с вградено видео, нали? Виж в BIOS дали се изключва автоматично вграденото видео и ако не е така го изключи. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах и по този начин същия проблем

имали вероятност ,слота за AGP-то да е сразличен волтаж?от този на видео картата?

-----------------------------

-------------------------------------------

В какво точно се състои проблема ти? Аз имах странна непоносимост между видеоплатката и дъното, като пуснах АГПто на 4х и всичко се оправи

направих agp -то на 4x и се показа син екран,какво става защо така,даже в момента съм деинсталирал драйверите,за да мога въобще да влеза в windows ,а на синия екран пише това,

ati2dvag

the devise driver got stuck in an infinite loop.this usually indicates problem with the device itself or with the devise driver programming the hardware incorrectly

иначе вече 4-ти ден инсталирам и деинсталирам драйвери от всякакво естество,прбвах с новите драйвъри на ati на gigabyte на omega ,и нищо а с оригиналните драйвъри от сд-то забива още при рестарт,най добре работи с драйверите от сайта на gigabyte но около 20-25 мин. и после пак същия проблем,Имали в биоса на BIOSTAR опция с която да исключа или забраня вграденото видео на дъното ,може пък те нещо да не се понасят,а също така в биоса на AMI има опция AGP-FAST WRITE , но в биоса на BIOSTAR също не откривам такава

Редактирано от laso (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

имам проблем с Radeon 9550 128 mb - един приятел ми беше преинсталирал пс-то, обаче не беше видял че към компютъра ми не са ми дали драйвър, опитах се да намеря драйвър, но нито един не става, сигурно вече съм сменил към 20 и това е в продължение на 3 месеца, немога и немога да намеря подходящия явно sad.gif вървят ми само по-малките игрички като: тарзан ;) супер марио и ей такива глупости, които само сестра ми може да ги играя. Пускам ФИФА и тъкмо почна да играя и забие, пусна CS абсолютно същото и нз какво да направя, може би трябва да си го откарам някъде да ми го оправят, щото вече се отчаях sad.gif И след като не ми дава да играя ми излиза ей това:

422048_orig.jpg

Редактирано от Милошев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само на Windows Vista ли пробваш, с XP-то така ли е ?

Картата, най-вече графичното ядро охлажда ли се добре ?

Не съм на Виста, на ХП съм, за охлаждането не съм много сигурен че се охлажда добре, щото бюрото ми е направено така че да има място само за кутията и ми бяха казали че не е много хубаво така, щото ще му е горещо :P но това ли е причината ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди преинсталацията на Windows XP-то имаше ли подобен проблем, може да е от омазани драйвери, но ако можеш, отвори компа и виж с какво охлаждане е картата и дали загрява много след натоварване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди преинсталацията на Windows XP-то имаше ли подобен проблем, може да е от омазани драйвери, но ако можеш, отвори компа и виж с какво охлаждане е картата и дали загрява много след натоварване.

ОК сега ще проверя какво става, преди преинсталацията нямаше такъв проблем, но ми е чудно защо нито един драйвър не тръгна... ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами проверих и мисля че би трябвало всичко да е добре, но... не мога да разбера защо така става sad.gif мерси все пак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами проверих и мисля че би трябвало всичко да е добре, но... не мога да разбера защо така става sad.gif мерси все пак

Остава да опиташ Омега драйверите ! Ей ти ги !

Тези ще станат !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Остава да опиташ Омега драйверите ! Ей ти ги !

Тези ще станат !

Има ли значение кой ще дръпна ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ето това става и мисля че би трябвало всичко да е наред, но...

423260_orig.jpg

http://i.data.bg/07/06/17/423262_orig.jpg

http://i.data.bg/07/06/17/423263_orig.jpg

http://i.data.bg/07/06/17/423264_orig.jpg

Сега пък ми се получава черен екран, чува си се и звук... Мисля да го откарам да го видят :help wanted: ще прежалим 20 лв. :questions: мерси все пак, може би проблема си е във видео картата looking-around2.gif[Automated by GetSmile]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още едно предложение ако картата е на Gigabyte пробвай с техни драйвери.Докато моята карта беше в сервиза за рекламация ми дадоха оборотна AtiGigabyte 550 при работещи и инсталирани драйвери Омега дефектната карта работеше и компа я разпознаваше сложих оборотната и все едно нямаше карта преинсталирах омегата не стана,пробвах и с оригинални на Ати пак без успех,инсталирах драйверите на Гигабайт и работата заспа.Ето тук можеш да намериш драйвери ако картата ти е на Гигабайт.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване