Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя е най-добрата програма за mp3

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да се допитам до мнението на по-разбиращите от мен.

Според вас с коя програма е най-добре да правя МП3-ки?

сега ползвам Аудиограбър но нещо не ми харесва звученето след компресията!

Очаквам предложения

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CDex е един от най-добрите избори. Освен това може да конвертира CD-та в други формати-например ogg. Лесна е за използване дори и от начинаещи потребители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Очаквам предложения

Само за прекодиране ли става въпрос, или и за редакция ;) ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само за прекодиране ли става въпрос, или и за редакция ;) ?!

За конвертиране от аудио диск в МП3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За конвертиране от аудио диск в МП3

Аз ползвам Nero - "Convert Audio CDs to Audio Files" от Audio категорията на StartSmart-a и съм доволен ;) (ползвам го с Fraunhofer's MP3 Pro plug-in-a на Nero-то за кодек).

Иначе това се нарича rip-ване (кормене ;) ) на CD-та и има доста програми специално за това...

Колкото до качеството, пробвай и някой плъгин за плейъра, например DFX или iZotope Ozone :) ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-добрата (в смисъл - най-качествен звук при конвертиране със загуба на качеството) е Exact Audio Copy в комбинация с LAME MP3 Encoder.

При конвертиране без загуби на качеството - Monkey's Audio.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Очаквам предложения

Ако ползваш последната версия и то с вградения енкодер, няма и как да ти хареса. Използваният Fraunhofer не е най-добрият енкодер по принцип, но то който и да е, на 56 Kbit/s и 22,050Hz би звучал отвратително за музика.

Winamp е добър избор, CDex също. Easy CD-DA Extractor също е добра, но е платена. Има и други алтернативи, като дори да инсталираш отделен енкодер за mp3 и да укажеш на Audiograbber да ползва него. И все пак за мен най-доброто решение за обикновения потребител си остава CDex - доказана, стабилна, чете CD-Text, малка, безплатна.

Не че няма и EAC, но някои хора се стряскат от нея.

CDex 1.72 beta 2 Unicode (2.4MB). Ако не стане с избрания от мен мирър, избери друг от списъка.

Може и FLAC 1.12a (513KB), който е малко по-толерантен откъм грешки във файловете и е малко по-надежден като цяло. Иначе откъм качество е идентичен с APE (Monkey's Audio) и WavPack.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто за целта е Easy CD-DA Extractor! Без разни сложни настройки ти прави перфектни мп3-ки и не само такива, разбира се - в последните си версии може да конвертира в 17 различни формата cool.gif .

П.П. Платена е, разбира се (те хубавите и качествени неща са си с парички)! Ако се затрудняваш в намирането и - пиши на лична, ще ти помогна ;) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитанията ми са към CDex - малка, лека, елементарна и качествена... за ненадраскани дискове. Друг е въпросът, разбира се, дали си струва да се рипва такъв диск, но понякога и това се налага.

Отлична работа върши и Easy CD-DA Extractor, но едва ли си струва да увеличаваш броя на папките в Program Files заради програма с такова предназначение. Използвай наличните - Winamp 5 е много добър за целта, а и го има на почти всеки компютър, Nero-то - също ...

Важното е да има опция за регулиране скоростта на рипването, че WMP 10 ги рипва за нула време ... и със почти нулево качество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже как се рипва с Winamp ???

И между другото аз иползвам Media Coder - http://mediacoder.sourceforge.net/

Редактирано от sabbath (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз ползвам DBPowerAMP Music Converter, и съм много доволен. Невероятна програма.

http://www.dbpoweramp.com/

Даже ако го използваш за конвертиране докато ти е активен нета, и ID3 tag - овете ще ти напълни.

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предпочитанията ми са към CDex - малка, лека, елементарна и качествена... за ненадраскани дискове. Друг е въпросът, разбира се, дали си струва да се рипва такъв диск, но понякога и това се налага.

Отлична работа върши и Easy CD-DA Extractor, но едва ли си струва да увеличаваш броя на папките в Program Files заради програма с такова предназначение. Използвай наличните - Winamp 5 е много добър за целта, а и го има на почти всеки компютър, Nero-то - също ...

Важното е да има опция за регулиране скоростта на рипването, че WMP 10 ги рипва за нула време ... и със почти нулево качество.

А някой може ли да каже как се рипва с Winamp ???

И между другото аз иползвам Media Coder - http://mediacoder.sourceforge.net/

Winamp може да се настрои с каква максимална скорост да чете дисковете, които rip-ва biggrin.gif (Nero също - "Options" -> "Read speed:")!

С Winamp-a се рипва през Медийната библиотека (Media Library) - цъквате на буквата на устройството с диска в частта "Rip & Burn" и вдясно ви се появява списък с песните на него, може да изберете някои от тях и да натиснете "Rip" бутона или десен клик и после "Rip" -> "Rip selected track(s)", а може да изберете и всички и после да натиснете "Rip" бутона (или десен клик на някоя песен и "Rip" -> "Rip all tracks"). Настройките за рипването се намират в "Preferences" -> "CD Ripping" или за по-лесно, като цъкнете с десен клик на някое парче (от устройство с аудио-диск, де) - "Rip" -> "CD Ripping Preferences", което ви препраща на същите настройки.

P.S.: За да имате "Rip & Burn" в Медийната библиотека, трябва да имате регистрирана като Pro версия на Winamp от 5 нагоре, както писа MDMA :speak: !

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен най-добрата (в смисъл - най-качествен звук при конвертиране със загуба на качеството) е Exact Audio Copy в комбинация с LAME MP3 Encoder.

panevdd - ти е посочил най доброто. Има и други, но ти питаш, кое е най доброто. Я ползвай

Sound Forge версия 8.0. И тя ще ти хареса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ползваш последната версия и то с вградения енкодер, няма и как да ти хареса. Използваният Fraunhofer не е най-добрият енкодер по принцип, но то който и да е, на 56 Kbit/s и 22,050Hz би звучал отвратително за музика.

Winamp е добър избор, CDex също. Easy CD-DA Extractor също е добра, но е платена. Има и други алтернативи, като дори да инсталираш отделен енкодер за mp3 и да укажеш на Audiograbber да ползва него. И все пак за мен най-доброто решение за обикновения потребител си остава CDex - доказана, стабилна, чете CD-Text, малка, безплатна.

Не че няма и EAC, но някои хора се стряскат от нея.

CDex 1.72 beta 2 Unicode (2.4MB). Ако не стане с избрания от мен мирър, избери друг от списъка.

Може и FLAC 1.12a (513KB), който е малко по-толерантен откъм грешки във файловете и е малко по-надежден като цяло. Иначе откъм качество е идентичен с APE (Monkey's Audio) и WavPack.

:whist: Night_Raven каза. Послушай го. И други поддържат в общи линии същото мнение.

:yanim: Мисля, че ще ти е от полза да прeгледаш великолепната статия на Night_Raven на този адрес

http://kaldata.com/articles.php?action=sho...;showarticle=91

biggrin.gif В крайна сметка, когато понатрупаш опит, сам ще избереш програмата, която най-много ти допада. Има една много вярна руска поговорка: "На вкус и цвет товарищей нет". В общи линии смисълът е, че няма двама души на този свят, чиито мнения (вкусове, усещания и пр.) се покриват изцяло.

:speak: Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Media Player 10 или 11

Натискяш си бутон RIP, избираш MP3, качество и готово.

Перфектни MP3 -ки

За какво да си пълниш компа с рзни програмчета, че да се чудиш след месец кое за какво беше?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Windows Media Player 10 или 11

Натискяш си бутон RIP, избираш MP3, качество и готово.

Перфектни MP3 -ки

За какво да си пълниш компа с рзни програмчета, че да се чудиш след месец кое за какво беше?

WMP, ако не се лъжа (защото ползвам версия 9) ползва фраунхоферския кодек, който може и да не е лош, но далеч не е най-доброто. Освен това по всяка вероятност WMP няма да предлага гъвкавостта, която е налична в другите продукти.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване