Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

.nfo

Компютър до 650 лева.

Препоръчан отговор

Моля предложете ми конфигурация до 650лв с ДДС.

Ще се ползва тежък софтуер, като Photoshop и AutoCad, а и вземете предвид, че имам досадния навик да отварям всичко накуп.

Нека видеото бъде вградено.

120GB хард са напълно достатъчни.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля предложете ми конфигурация до 650лв с ДДС.

Ще се ползва тежък софтуер, като Photoshop и AutoCad, а и вземете предвид, че имам досадния навик да отварям всичко накуп.

Нека видеото бъде вградено.

120GB хард са напълно достатъчни.

Благодаря.

Монитор влиза ли в цената?

Вградена видео карта не е много за предпочитане в предвид предназначението му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено трудно ще стане за тези пари.Аз дадох 450 лв за дъно с вградено видео, 512рам и процесор Атолон 3000+(това на АМ2 платформа)

По добре потърси ПЦ втора рака за 300-400 лв и вземи мощна видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е без монитор, нали :) ?!

Иначе наистина е трудно да се сглоби качествен компютър за тези пари sad.gif ... Предложението ми е:

Asus M2NPV-MX, Gef6150, AM2, DDR800, VGA+PCIExpress, SB5.1, Lan, Serial ATA 147.42 лв.

K8 Sempron 3000+ Socket AM2, BOX 113.40 лв.

512MB DDR-2 667MHZ, Kingmax/TwinMos, 3Year Warranty 126.63 лв.

Seagate, 120, SerialATA, 7200, 8192k 126.79 лв.

NEC Black DVDRW ND-4571/GNB/ 7173A, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x, LabelFlash 72.45 лв.

FDD 1.44MB Black 11.34 лв.

ATX 400W, JNC 4JA H7650 Черна, 6U2X, Дръжка, USB, JAR Computers 54.81 лв.

Logitech, Optical, Black, PS/2 14.97 лв.

PS/2, Multimedia, Silver/Black, JAR Computers, DLK-5002P 13.38 лв.

Кажи, ако някой от компонентите не трябва да се купува (примерно клавиатура и мишка)...

P.S.: kavalera е прав, но само донякъде... Ако няма да играеш най-новите игри или да рендерираш 3D, тази вградена видеокарта би ти свършила работа, пък и можеш да сложиш отделна, когато събереш пари за по-добра такава...

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За без монитор виж www.fastbg.com

FAST GLAMOUR 677 лв.

Intel Celeron 2800 MHz

P4I65PE

160GB 7200

CD-RW/DVD-RW

RAM 512MB DDR 400 MHz

RADEON 9550 128 TVout

USB/Sound 5.1 / LAN 10/100

Delux 300W ATX

KBD+Optical Mouse

Mouse Pad

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид анонса относно използването на компютъра смятам ,че по традиция със задачите , които предстоят да се изпълняват ,по-подходяща ще бъде Intel базирана система . С оглед пък на крайно ограничения бюджет ще опитам да събера конфигурация ,която ще си изпълнява безпроблемно задачите ,като същевременно ще подлежи и на ъпгрейд :

Процесор - Pentium4 -3.0GHz/800/1MB

Дъно - Asrock с достатъчно мощна вградена видеокарта

Рам памет - 512MB DDR II 667 A-DATA х 2 - 134 $

Хардиск - 80GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB - 52 $

Оптично устройство -

Кутия + захранване

Така събраната конфигурация с включен ДДС върху всички компоненти надхвърля бюджета с 50 лв. - т.е. излиза 700 лв. ( сметнати по днешния курс на долара ) . Върху някои от нещата обаче ДДС може да бъде избягнато ( това е въпрос на конкретно договаряне в Мост в момента на пазаруването ) .

От друга страна - компютърът без проблем ще се справя с посочените задачи и то не лошо . Задължителният най-близък ъпгрейд трябва да бъде насочен към купуването на още 1 ГБ Рам памет - с 2 ГБ машината ще може да си изпълнява задачите на почти професионално ниво .Замяната на всеки един от посочените компоненти с цел икономия ще свали рязко производителността - това , от което може да се спестят малко пари единствено от ДВД записвачката , като тя се смени с друго оптично устройство .

ПС - Shuurfak rai Shedler - предложението за захранване JNC е шега ,нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кокомил подхожда към Intel конфигурация, която бих попроменил малко с AMD, щото дъното, което е предложено има един малък недостатък при бъдещият ъпгрейд. AGI интерфейса, който в PCI-Е e 4x. Ако ще е с вградено, мисля че една AMD AM2 конфигурация с Atlon на нея ще свърши работа, стига видеото да е NV6150. Та ще обърна внимание на следната конфигурация:

От предложернието на Кокомил взимаме следните неща:

Рам памет - 512MB DDR II 667 A-DATA х 1 - 67.00 $

Хардиск - 80GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB - 52 $

FOXCONN 3GTLA-481/350W PFC - 41$

Nec 4570A - 36$

И прибавяме:

ATHLON64 3000+/AM2/BOX 101 $

ASUS M2NPV-MX /GF6150/AM2 83.50 $

И се получава следното - 380.50$ без ДДС или 456,6$ с ДДС. Което в лева е 594.60 лева без ДДС или 713,52 с ДДС.

Паметта може да бъде проблем - 512 рам са малко при споделено видео, обаче както Kokolil спомена, доста от нещата могат да бъдат взети без ДДС, и да се компенсира от цената.

А ако се прибави Sempron 3000+ на мястото на Atlon, цената на конфигурацията пада до 349$ без ДДС и 418,8$ с ДДС - т.е. 545 / 654 лева, и с приложена тактика, чрез някой познат и т.н. може да се компенсира ДДС - то за още 512MB памет.

Трябва обаче копувача да има в предвид че резнатият кещ на Sepron не е така добър за работа с Photoshop и CAD приложения. Интела ще се справя доста по - добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За операциите,които ще извършва компютъра , по-доброто решение е Интелската система с P4 3.0 GHz 800 MHz FSB 1 MB L2 Cache .

Колкото до дъното , то разполага с вградено видео с 192 MB памет , така че ще се справи .Колкото до AGI слота ...... , ами за толкова пари , толкова . Ако се добавят още пари , може да се мине на вариант с отделно видео и тогава и дъното ще е с пълноценна поддръжка на PCI-E .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами за толкова пари , толкова

Ми то е така, кво да се прави! А кокото до P4 - не се и опитвам да го оспоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за многото отговори и съжалявам за бавната реакция.

Да - без монито (иначе става невъзможно).

И аз имам чувството, че Intel базирана машина ще върши повече работя в случая.

Не смятам, че ми трябва някаква особена видео карта за Photoshop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...