Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Без визи в САЩ някъде ”напред в бъдещето”

Препоръчан отговор

Реализацията на безвизовия режим за българите в САЩ “лежи години напред в бъдещето”, защото все още е голямо числото на тези, които получават туристически визи, но остават да работят нелегално. Това заяви в Русе посланикът на САЩ у нас Джон Байърли, цитиран от БГНЕС.

Байърли допълни, че евентуална реципрочна мярка от наша страна не би била в интерес на България, тъй като тя е в голяма конкуренция с други европейски страни за привличане на инвестиции и условията тук трябва да са много атрактивни, приемливи и прозрачни. Забелязва се нарастващ интерес от страна на американските инвеститори към България и равнището на американските инвестиции през тази година ще бъдат два пъти повече в сравнение с миналата, каза още Байърли. Джон Байърли посети днес новата русенска индустриална зона, тъй като по думите му иска Русе и русенския район да привлекат нарастващия интерес на американските инвеститори, съобщи БТА, цитирана от БНР. САЩ подкрепят европейското членство на България още в първите й стъпки и аз поздравявам всички българи с това важно постижение, заяви дипломатът. България е много добър модел в Европа за етническа толерантност; в САЩ си даваме сметка, че в България има съществен брой мюсюлманско население, но хората в страната и особено в този район живеят много хармонично, каза Байърли.

News.dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля защо и ние не им турим визи,какво се правят тука.Уж сме съюзници и с единия крак в ЕС,даваме им да си правят бази...а пък те ни дават визи:).Според мен нашите дипломати трябва да ги "натиснат" малко,не само да им се мазнят.В САЩ понеже няма престъпност видите ли ще идат тия българи там и ще видите какво става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Скоро май ще можем да пътуваме до Америка без визи. Според посланика на САЩ в ЕС Бойдън Грей новият US Конгрес може би ще отмени визите за страните от Централна и Източна Европа, които са членки на ЕС, пише ДПА.

"При новото ръководство на двете камари на Конгреса се появи възможност да бъдат отменени входните визи", каза той. "Тази възможност не съществуваше при предишния състав на Конгреса", подчертал Грей.

В момента Полша, Унгария, Чехия, Румъния и България са единствените страни в ЕС, чиито граждани трябва да изваждат виза, за да ходят до САЩ. И петте държави са в НАТО и подкрепят американските действия в Ирак. Решението за премахване на визовите изисквания се взема от Конгреса, а не от президента на САЩ. Едно от условията за отмяна на визовия режим е консулствата на САЩ в съответните страни да не отказват издаване на виза на повече от 3% от желаещите да се сдобият с документа.

Източник: Стандарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата просто вземат да се случват най-после :) Това е много добра новина. Да се надяваме, че и в бъдеще новините ще са такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще доживеем и ще видим .... кога ще ги махнат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дано,ще им се невиди.Лятото не пуснаха гаджето да иде за 20 дена тия хамериканци защото преди години брат и останал там да работи и не се върнал.Нали сме съюзници....уж.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скоро май ще можем да пътуваме до Америка без визи. Според посланика на САЩ в ЕС Бойдън Грей новият US Конгрес може би ще отмени визите за страните от Централна и Източна Европа, които са членки на ЕС, пише ДПА.

"При новото ръководство на двете камари на Конгреса се появи възможност да бъдат отменени входните визи", каза той. "Тази възможност не съществуваше при предишния състав на Конгреса", подчертал Грей.

В момента Полша, Унгария, Чехия, Румъния и България са единствените страни в ЕС, чиито граждани трябва да изваждат виза, за да ходят до САЩ. И петте държави са в НАТО и подкрепят американските действия в Ирак. Решението за премахване на визовите изисквания се взема от Конгреса, а не от президента на САЩ. Едно от условията за отмяна на визовия режим е консулствата на САЩ в съответните страни да не отказват издаване на виза на повече от 3% от желаещите да се сдобият с документа.

Много хубаво, обаче малката подробност отказите да бъдат по-малко от 3 % е в същност определяща, защото всяка година отказите за визи за студентските бригади са около 10 %, ако не и повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

САЩ махат визите за българи

Американският Сенат одобри проектозакон, с който може да се отменят US визите за българи, предаде АФП. Документът се отнася главно до сигурността на САЩ след атентатите от 11 септември 2001 г. Подобен документ бе приет през януари от Камарата на представителите. Сега двата проектозакона трябва да бъдат хармонизирани. Една от разпоредбите на сенатския проектозакон предвижда разширяване броя на страните, чиито граждани могат да влизат в САЩ без визи. Тя е по предложение на сенатора републиканец Джордж Войнович. Сенаторът предложи страните, които "подкрепят САЩ и са готови да направят всичко възможно, за да попречат на терористите да преминат границите ни", да имат право да се възползват от безвизовата програма за гостуване в САЩ.

В момента програмата е в сила само за гражданите на 27 страни. Според Войнович България, Кипър, Чехия, Естония, Гърция, Унгария, Латвия, Литва, Малта, Полша, Румъния, Словакия и Южна Корея биха могли да бъдат включени в списъка на държавите, чиито граждани нямат нужда от визи за САЩ. Но заради някои от постановките за сигурността законопроектът може да не бъде одобрен от президента Джордж Буш, който има право на вето, отбелязва АФП.

Възраженията на Белия дом произтичат от това, че проектозаконът ограничава възможностите на министерството по вътрешната сигурност да реагира бързо на заплахите за сигурността и засяга сигурността на транспорта в страната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С визи, без визи - все тая. Не е толкова трудно да вземеш такава. Аз си имам една работна, барбар с разрешително за работа. На екскурзия до САЩ не ходят много хора, а това би било облекчение само за тях. Или за потенцялни терористи(което при премахване на визовият режим би било доста по-вероятно).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Не е толкова трудно да вземеш такава.

WOW?!? Ако ти кажа моята случка каква беше ще припаднеш. Значи на мен мечтата ми е да ида в Америка и от Германия се опитах да се взема виза. В Германия живея в Мюнхен , но там няма места от който ще можеш да ти направят виза , и затова трябваше да хода до Франкфурт до техният парламент после пак да се връщам до Мюнхен , викат ме още един път да хода до Франкфурт и пак се връщам. И ето така няколко пъти , викнаха ме последен път до Франкфурт и звуците който дойдоха в ушите ми бяха следните (все пак знам немски): Вие нямате право да си взимате виза поради това че вие сте Български гражданин ;

ТОВА е по истински случай ми се е случило и стигам до извода че докато не се махнат тези визи , не много хора ще могат от България ще могат да ходят в Америка... Затова не мисля че някой хора биха смятнали това за лесно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WOW?!? Ако ти кажа моята случка каква беше ще припаднеш. Значи на мен мечтата ми е да ида в Америка и от Германия се опитах да се взема виза. В Германия живея в Мюнхен , но там няма места от който ще можеш да ти направят виза , и затова трябваше да хода до Франкфурт до техният парламент после пак да се връщам до Мюнхен , викат ме още един път да хода до Франкфурт и пак се връщам. И ето така няколко пъти , викнаха ме последен път до Франкфурт и звуците който дойдоха в ушите ми бяха следните (все пак знам немски): Вие нямате право да си взимате виза поради това че вие сте Български гражданин ;

ТОВА е по истински случай ми се е случило и стигам до извода че докато не се махнат тези визи , не много хора ще могат от България ще могат да ходят в Америка... Затова не мисля че някой хора биха смятнали това за лесно.

;) Вярно е, че американска виза не се взима лесно, но който много иска, намира начин да се справи.

:) Опитвайки се да си извадиш виза си имал ядове, защото си в Германия. Американските служители, дошли на работа там, се заразяват много бързо с царящата бюрокрация. Освен това в Германия ние сме хора дори не втора, а трета ръка. Има само две бюрократични системи, които са по-страшни от немската. Това са българската и неоспоримата фаворитка - руската. Може би, ако познавах положението в Китай или Северна Корея, щях да променя класацията... :P

Редактирано от NavNav (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Падат визите за САЩ?

Министърът на външните работи Ивайло Калфин и секретарят по вътрешна сигурност на САЩ Майкъл Чертоф ще подпишат междинно споразумение по програмата за безвизови пътувания за българи в САЩ, съобщиха от пресцентъра на МВнР.

В разговор на премиера Сергей Станишев с Майкъл Черноф е станало ясно, че за да се присъедини България към програмата, в която в момента са включени 27 държави, е необходимо отказите на американски визи да паднат под 10 процента, при 14 в момента. Друго изискване на САЩ е паспортите ни да съдържат биометрични данни. Очакването е към началото на 2009 година отказите на американски визи за българи да спаднат под 10 процента. По този повод премиерът ще поиска от вътрешния министър Михаил Миков да се активизира работата по издаване на паспорти с биометрични данни.

Предстои провеждането на втори конкурс след провала на първия за избора на фирма изпълнител. Програмата за безвизови пътувания предвижда до 90 дни безвизов престой в САЩ с цел туризъм или бизнес.

Източник: actualno

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Мога ли да попитам, защо е тая истерия с визите за САЩ? На кой му дреме дали ни трябват или не визи за САЩ? На мен със сигурност не ми пука. Нямам никакви планове да ходя в САЩ, не искам да работя там, не искам да живея там. Обичам Европа, роден съм тук, има много хубави места, които още не съм видял в моята родина и 5 пари не давам за САЩ. Така че не вдявам, защо тази дискусия трябва да се превръща във водеща полемика в българското обществено пространство.

Разбирам, че има незадоволени хора, които имат големи заблуди за живота отвъд голямата вода, няма да се опитвам да ги разубеждавам, нека ходят да си блъскат главите сами, но моля стига сме задръствали общественото пространство с ненужни и маргинални дискусии! Благодаря предварително за разбирането!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Писна ми от Ю-ЕС-ЕЙ. Не ща да им гледам лицемерните фейсове по телевизията. Сега вече си имаме оправдание за биометрични паспорти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога ли да попитам, защо е тая истерия с визите за САЩ? На кой му дреме дали ни трябват или не визи за САЩ? На мен със сигурност не ми пука. Нямам никакви планове да ходя в САЩ, не искам да работя там, не искам да живея там. Обичам Европа, роден съм тук, има много хубави места, които още не съм видял в моята родина и 5 пари не давам за САЩ. Така че не вдявам, защо тази дискусия трябва да се превръща във водеща полемика в българското обществено пространство.

Разбирам, че има незадоволени хора, които имат големи заблуди за живота отвъд голямата вода, няма да се опитвам да ги разубеждавам, нека ходят да си блъскат главите сами, но моля стига сме задръствали общественото пространство с ненужни и маргинални дискусии! Благодаря предварително за разбирането!

Някой да те кара насила да ходиш там или да четеш?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой да те кара насила да ходиш там или да четеш?!

Разбира се, че ме кара някой, този някой е гражданската ми съвест и загриженост за унищожаването на държавата ни. Унищожаване което минава и през плевелни мании, през заблуди и вяра във фалшиви "ценности". Но разбира се за кукувица би било трудно да проумее съображенията ми. На кукувиците най-големия им дерт днес е как да отлетят и сега когато България си отвори границите и не спира емигрантите, следващия болен проблем на кукувиците стана как държавата не само да не ги спира, ами и да им уреди безпроблемно емигриране в по-големи и уютни гнезденца по света. Мазен им е курбана на кукувиците, защото и правителството ни е пълно с такива.

Мърша сме, а не народ и това още преди мен Славейков е казал. Не виждам днес нещо да се е променило.

Редактирано от weselqk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да третират и нашето сигани за българи по паспорт.

Ше се юрнат презглава и силно се ндявам държавата ни да поощри това им заминаване.

Та тогава биг брадърите да ни покажат как се оправят с такива групи в най-демократичните условия!

Ама друг път...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се, че ме кара някой, този някой е гражданската ми съвест и загриженост за унищожаването на държавата ни. Унищожаване което минава и през плевелни мании, през заблуди и вяра във фалшиви "ценности". Но разбира се за кукувица би било трудно да проумее съображенията ми. На кукувиците най-големия им дерт днес е как да отлетят и сега когато България си отвори границите и не спира емигрантите, следващия болен проблем на кукувиците стана как държавата не само да не ги спира, ами и да им уреди безпроблемно емигриране в по-големи и уютни гнезденца по света. Мазен им е курбана на кукувиците, защото и правителството ни е пълно с такива.

Мърша сме, а не народ и това още преди мен Славейков е казал. Не виждам днес нещо да се е променило.

Интересно ми е, къде е гражданската ти сивест, когато ония от горе направиха така, че народа да стигне до просешка тояга и със сигурност не си бил USA (или Ю-ЕС-ЕЙ, както някой "начетен патриот" се провикна от навалицата) или не достатъчно дълго за да разбереш стандарта им и начина им на живот, така че не се изказвай неподготвен.

Къковица, има само в главата ти, защото и преди и сега, държавата не е спирала хората, които са имали желание да напуснат държавата (или това което е останало от нея).

... и още нещо:

Предполагам, че самоопределението Ти на разложена плът или както е казано от теб самия, Мърша, се отнася само за теб, а не за всички останали, защото и зад океана, Аз си оставам Българин и се гордея с това което съм, а ти, макар и в България, се наричаш ...

Ще съм ти благодарен да не ми отговаряш, защото достатъчно успамихме темата.

По-темата:

Ще е добре ако европейския съюз ги понатисне малко повече с тези визи, че те вече се оляха с тези визи и по-скоро да се отворят границите и за българите. Хареса ми реакцията с визите за американци в европейския съюз, но нека всички държави да се включат в акцията, а не някои да се правят на ударени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно ми е, къде е гражданската ти сивест, когато ония от горе направиха така, че народа да стигне до просешка тояга и със сигурност не си бил USA (или Ю-ЕС-ЕЙ, както някой "начетен патриот" се провикна от навалицата) или не достатъчно дълго за да разбереш стандарта им и начина им на живот, така че не се изказвай неподготвен.

Къковица, има само в главата ти, защото и преди и сега, държавата не е спирала хората, които са имали желание да напуснат държавата (или това което е останало от нея).

... и още нещо:

Предполагам, че самоопределението Ти на разложена плът или както е казано от теб самия, Мърша, се отнася само за теб, а не за всички останали, защото и зад океана, Аз си оставам Българин и се гордея с това което съм, а ти, макар и в България, се наричаш ...

Ще съм ти благодарен да не ми отговаряш, защото достатъчно успамихме темата.

По-темата:

Ще е добре ако европейския съюз ги понатисне малко повече с тези визи, че те вече се оляха с тези визи и по-скоро да се отворят границите и за българите. Хареса ми реакцията с визите за американци в европейския съюз, но нека всички държави да се включат в акцията, а не някои да се правят на ударени.

Беше ми весело да те чета, весело е меко казано, смешно е по-правилната дума. Винаги ми е смешно, когато някой като теб се изказва неподготвен и се прави разбирач на нещо, което не разбира. Смешно ми е, но и ми е тъжно, че високомерието и некомпетентността вървят винаги ръка за ръка.

Смешно ми е и как ме молиш да не ти отговарям. Защо? Страх те е, че ще те залея с адекватни на твоите плюнки?! Не бой се, не съм толкова зъл като теб. Опитвам се да обяснявам адекватно проблемите, но разбира се, когато си зареден с емоции срещу мен и срещу моята позиция ще ми е трудна тази задача.

Гражданската ми съвест си ми е в душата и никога не съм правил компромиси с нея. Обвиненията ти към мен за безпочвени и са явно плод на незнанието ти, кой и какво съм аз, за което не мога да те съдя, но би било добре да опознаеш един човек, преди да стреляш по него като в "дивия запад". Със сигурност не съм бил в УСА и със сигурност дори да ида няма да видя повече от колкото вече знам, аз следя политиката и обществения живот и в УСА, и в Русия, комуникирам и с много емигранти от тези страни. За твоя изненада може би, ще ти кажа, че тук в Европа където аз живея има много млади американци, които са избягали от УСА и не искат да се връщат там, оплюват те сами родината си и се молят на Европа да помогне на гражданите на УСА да се освободят от посредствеността и кича, които командват отвъд "голямата вода". Познавам десетки такива млади американци и те са зарязали дори богатите си бащи заклети републиканци без да им искат парите, за да потърсят по-човешки и сигурен живот от този в САЩ. Странно и невероятно ти звучи нали. :) Но факт. Мога да те запозная с такива УСамериканци и канадци също.

Това с мършата е реплика на Славейков, аз само изразявам разбиране от къде произлизат аргументите му. Така че кой е мърша лично полемика не ми се води, а и не съм адвокат на дядо Славейков. Обърни се към него и ако искаш го наричай и така, твоя воля и репликата е негова.

Не знам за какви къковици говориш и кой кого спирал и не спирал, кога е преди и сега си се омазал яко и изобщо не е ясно, за какви времена говориш. Но от полуграмотно американче повече не мога и да очаквам, така че отново не ти се сърдя. Все пак би ме зарадвал, ако малко повече се конкретизираш, за да изложим на светло коя твоя заблуда от къде произтича. Защото само незнаещ и заблуден човек, може да прави изказвания като твоите и да се нарича горд българин, който мило и драго дава, но да си живее в САЩ. :)

ЕС не може да понатисне САЩ за момента, защото ЕС не е една държава с единна външна политика. Опитваме се да постигнем това и тогава ти обещавам, че ще натискаме САЩ и ще налагаме мир и социална справедливост и там, та белким цивилизоваме малко повече и това земно кътче, но този процес на консолидация на ЕС ще отнеме поне още 2 десетилетия, ако не и повече, защото локалния патриотизъм в Европа отново се пробужда и хората се страхуват от централизирането на съюза. А дотогава всяка страна членка на ЕС ще продължава да си води собствена външна политика в това число и със САЩ. Това е един провал на европейските политици, признавам, но това имаме за сега. Аз лично работя за промяна в тази посока, пожелай ми успех, така ще можем наистина някой ден да отвърнем на молбата ти. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината: паричките...или поне повечето си мислят, че там текат от всякъде пари! :)

Променило се е, все по-зле става!!!

Силно се надявам да третират и нашето сигани за българи по паспорт.

Ше се юрнат презглава и силно се ндявам държавата ни да поощри това им заминаване.

Та тогава биг брадърите да ни покажат как се оправят с такива групи в най-демократичните условия!

Ама друг път...

Щом циганин може да си позволи двуетажна къща, защото е ходил да бачка в чужбина какво да говорим повече!!!

Тук, почти никой не може да си позволи такава покупка...

Аз лично работя за промяна в тази посока, пожелай ми успех

Аз пожелавам успехи!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaто български данъкоплатец (пряко и косвено) отказвам и нежелая дипломатите на които солидарно плащам заплатите да си губят времето и да прахосват авторитета на държавата ни за ненужни и вредни за държавата ни преговори със САЩ за постигане на някакви визови договорености!

Аз солидарно плащам на нашите дипломати за по-наложащи и важни задачи, от това да пилеят времето и силите си, по ненужни за държавата ни "успехи" по отпадането на визите за българи за САЩ.

Нека си има визи докато САЩ решат да ги махнат. Мен не ме касаят. Съветвам и всички мечтаещи за работа в САЩ българи да се пренасочат към държави от ЕС. Уверявам ви, че има предостатъчно и по-добре платени длъжности, а и далеч по-лесно ще се уредите от колкото да се мъчите да ходите в САЩ.

САЩ е държава, където икономиката е далеч по-нестабилна и ще става все по-нестабилна от тази на ЕС. САЩ е държава където и спестяванията ви ще се топят поради обезценяването на долара още и още. САЩ е държава, където тепърва ще възникват сериозни социални конфронтации поради много по-слабата здравна система от колкото в Европа. В Европа има различия между отделните страни, но като цяло в която и западно-европейска държава да си намерите работа, ще сте по-сигурни и спокойни за живота и бъдещето си, от колкото в САЩ.

Никога и никъде не съм казвал, че в България икономически положението е по-добро от колкото в САЩ, но наисти на няма нужда да ходите чак в САЩ, за да сте доволни и щастливи от живота си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личи си,че си грамотен и се извинявам за тона си(под всякаква критика е), но се прибрах от работа уморен и набързо прехвърлих пресата за да прочета някакви новини за България и бях бесен от написаното. Трябваше ми някой, който да ми драсне клечката и Ти се появи като по поръчка.

Хората търсят да по-добрия стандарт на живот и искат да подсигурят бъдещето на децата си, така, че не мислиш ли че след като теб не те интересува тази новина, има 1000000 които ги интересува и след като направиш такова патриотично изказване, ще трябва да си понесеш и гнева на всички останали, които ги интересува.

У нас, четири членно семейство живее с 400-600лв, на месец. Огледай се наоколо, отвори си очите и виж страната ни каквато е, а не каквато искаш да бъде и изказвания като:

... а Аз как мога да искарвам 2000лв на месец, а пък другите не могат...

са малко неадекватни, тъй като много малък процент са щастливците (дрог-дилъри, наемни убийци, мазни политици, гъзолизците на мазните политици, кметове, гъзолизците на кметовете и т.н.), които могат да се похвалят с такъв доход.

Виж само как се подиграват с пенсионерите, които са си скъсвали г*за от работа в ТКЗС-то, 40 години, а взимат по 60-150лв. пенсия..............

...и още много примери и примери, мога да ти посоча, защо тази тема е важна за хората.

Да не мислиш че на мен ми е лесно в Канада. Дохода е по висок, но и разходите са ми много по-високи (например наем на двустаен апартамент е около $900-$1500), но ако говорим за нещата от първа необходимост, то те нямат никакво сравнение. Тук е подобно на щатите(но е почисто и по-малка престъпност има), даже в щатите е по-евтино.

За четири години си купихме къща и я обзаведохме от горе до долу, смених четири коли и ни се родиха две деца, да са ни живи и здрави. Всичко това е при условие, че само Аз работя (жичкаджия). Заплатата ми е от $4300 до $5000 (след данъците ми остават около $3000-$3500). Заплата ми е малко по ниска от средния доход на канадец (американец).

Ако Ти ми дадеш пример за електротехник, в повечето европески страни или в България, който да има възможност да го направи това нещо при техните системи и заплати, Ти свалям шапка, а тука всеки може, стига да не е мързелив и да е в рамките на закона (и да си плаща данъците) а не да се усираме навсякъде по света с копирането на кредитни и дебитни карти и всякакви от този род далавери. Виждал съм много българи, които да идват в Канада и след около година или две да се прибират обратно защото псхиката му не издържа или иска да не работи а да взима пари и т.н. и след на ляво и надясно да разправя колко е скапано в щатите.

Четири години не съм се прибирал в България и не съм виждал роднините и приятелите и сигорно9 и другата година няма да имам възможноста да се прибера. Не знам колко приятели имаш и какви ти ги приказват, но това е реалния живот тук и искаш не искаш, за теб лъжа- за мен истина, ако не ти се вярва, ела и виж (каня те на гости (разходите по визите и билети са за сметка на невярващия))

Слагам си честната ми дума, че всичко е точно така както Ти го казвам и който твърди обратното ще копирам pay-stub-а си и ще му го покажа(но за това ще отворим друга тема, че тази я оплескахме).

Нека всяко мое отклонение от темата, да ми бъде простена :P , но трябваше да се обоснова за да бъда по убедителен ;) .

Останете си със здраве !!!

Редактирано от radkodj (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Личи си,че си грамотен и се извинявам за тона си(под всякаква критика е), но се прибрах от работа уморен и набързо прехвърлих пресата за да прочета някакви новини за България и бях бесен от написаното. Трябваше ми някой, който да ми драсне клечката и Ти се появи като по поръчка.

Хората търсят да по-добрия стандарт на живот и искат да подсигурят бъдещето на децата си, така, че не мислиш ли че след като теб не те интересува тази новина, има 1000000 които ги интересува и след като направиш такова патриотично изказване, ще трябва да си понесеш и гнева на всички останали, които ги интересува.

У нас, четири членно семейство живее с 400-600лв, на месец. Огледай се наоколо, отвори си очите и виж страната ни каквато е, а не каквато искаш да бъде и изказвания като:

... а Аз как мога да искарвам 2000лв на месец, а пък другите не могат...

са малко неадекватни, тъй като много малък процент са щастливците (дрог-дилъри, наемни убийци, мазни политици, гъзолизците на мазните политици, кметове, гъзолизците на кметовете и т.н.), които могат да се похвалят с такъв доход.

Виж само как се подиграват с пенсионерите, които са си скъсвали г*за от работа в ТКЗС-то, 40 години, а взимат по 60-150лв. пенсия..............

...и още много примери и примери, мога да ти посоча, защо тази тема е важна за хората.

Да не мислиш че на мен ми е лесно в Канада. Дохода е по висок, но и разходите са ми много по-високи (например наем на двустаен апартамент е около $900-$1500), но ако говорим за нещата от първа необходимост, то те нямат никакво сравнение. Тук е подобно на щатите(но е почисто и по-малка престъпност има), даже в щатите е по-евтино.

За четири години си купихме къща и я обзаведохме от горе до долу, смених четири коли и ни се родиха две деца, да са ни живи и здрави. Всичко това е при условие, че само Аз работя (жичкаджия). Заплатата ми е от $4300 до $5000 (след данъците ми остават около $3000-$3500). Заплата ми е малко по ниска от средния доход на канадец (американец).

Ако Ти ми дадеш пример за електротехник, в повечето европески страни или в България, който да има възможност да го направи това нещо при техните системи и заплати, Ти свалям шапка, а тука всеки може, стига да не е мързелив и да е в рамките на закона (и да си плаща данъците) а не да се усираме навсякъде по света с копирането на кредитни и дебитни карти и всякакви от този род далавери. Виждал съм много българи, които да идват в Канада и след около година или две да се прибират обратно защото псхиката му не издържа или иска да не работи а да взима пари и т.н. и след на ляво и надясно да разправя колко е скапано в щатите.

Четири години не съм се прибирал в България и не съм виждал роднините и приятелите и сигорно9 и другата година няма да имам възможноста да се прибера. Не знам колко приятели имаш и какви ти ги приказват, но това е реалния живот тук и искаш не искаш, за теб лъжа- за мен истина, ако не ти се вярва, ела и виж (каня те на гости (разходите по визите и билети са за сметка на невярващия))

Слагам си честната ми дума, че всичко е точно така както Ти го казвам и който твърди обратното ще копирам pay-stub-а си и ще му го покажа(но за това ще отворим друга тема, че тази я оплескахме).

Нека всяко мое отклонение от темата, да ми бъде простена :speak: , но трябваше да се обоснова за да бъда по убедителен ;) .

Останете си със здраве !!!

Драго ми е да видя, че можеш да се извиняваш и да се коригираш, уважавам такива хора! Затова и на всеки препоръчвам да си контролира емоциите и да им дава свобода само в леглото с любимата жена, респективно мъж. Аз направо се преродих, от както проумях това. :)

Хубаво е, че хората се интересуват, как да си подобрят стандарта на живот, аз не само че хуля мечтата по емиграция в САЩ, но и давам алтернативата. Ето защо не смятам, че съм направил някакво голословно патриотично изказване, всъщност съм доста критичен към всичко и всеки който заслужава критика, така че уверявам те, не съм замаян патриотар, това можеш да видиш за мен и в другите ми мнения, просто ми погледни профила и сам ще се убедиш. :)

Примерите които ми посочваш са ми много добре известни и не мисля, че нарушвам с нещо логиката като все пак препоръчвам да не се мечтае за САЩ. Прочети моля те по-внимателно по-горните ми мнения и ще се убедиш сам в това. Просто карай по-спокойно, от много нерви полза няма, тренирай се в спокойствие. Не обвинявай другите хора, че те нервят, нервенето си е вътрешен твой избор, който е добре да контролираш. По силите на човек е, гарантирам ти, че и аз съм човек, а не машина. :)

За жичкаджии не знам, колко се плаща в различни страни в ЕС, защото има разлики, за което вярвам и сам се сещаш, все пак в различните страни стандартите са различни, но вярвам и сам се досещаш, че не е по-малко от колкто в Канада. Аз всъщност живея и работя в Германия и тук в зависимост от фирмата в която работиш можеш да вземаш от 2500 до 3500 евро, предполагам разбираш, че не може всички фирми да плащат еднакво. Тук в Европа говорим само за чисти пари, които се вземат след данъците, така че като гледам май тук даже заплатите са по-високи от колкото в Канада. 'А пропо, познавам и 3-ма канадци тук, все вишисти обаче, единия е точно някакво електро инженерче. :)

Вярвам ти напълно за стандарта там и за условията на живот, защото аз от 8 години живея в Германия и съм наясно с подобни неща. Все пак някои продукти при вас може да са по-евтини, то и в България едно време хляба беше 32стотинки килото, но после се оказа, че това било изкуствено занижена цена. Гледам напоследък при вас цената на бензина също взе да се "нормализира" и нищо чудно някой ден и вие да плащате по 2 УСдолара за литъра супер, както в момента е в Германия. Виж на гости живот и здраве някой ден може все пак да ти дойда, не за да се уверявам в думите ти, в които както вече казах наистина не се съмнявам, обаче ей виж на опашка за визи вече не ми се чака. А и Европа си е хубава, вярвам още помниш това. :)

Здравето е важно нещо и aз на свой ред го пожелавам от все сърце на всеки човек!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

България още дълго време ще има визи за САЩ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване