Премини към съдържанието
Fifa

САЩ искат контрол на достъпа до Космоса

Препоръчан отговор

Американският президент Джордж Буш подписа документа „Националната политика в областта на Космоса".

Наблюдателите коментират, че с него САЩ ще могат да лишават от достъп до космическото пространство всяка една страна, настроена враждебно срещу американските интереси.

The Washington Post цитира документа, според който свободата на действие в космоса за САЩ е толкова важна, колкото и силното присъствие по море и въздух.

Фредерик Джоунс, представител на Съвета по национална сигурност, заявява, че с подписването на директивата се подчертава, че Космосът става важен компонент за сигурнсостта на САЩ.

Източник: news.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

г-н Буш се вживява в ролята на Дарт Вейдър ,но сигурно се досеща,че след 20-30 години, Империята му,няма да е доминираща в световен мащаб !

ЕС,Русия,Китай и Азиатските тигри му дишат във врата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех,откога космоса е на САЩ.Ще видят те като китайците почнат да бълват индивидуални космически апарати на достъпни цени ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова истина ли е или поредния "бушизъм"!? Не знам как точно ще щатите ограничат на Русия или Китай достъпа до космоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Империалисти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото ще да си подписва Буш, не го ли признае международната общественост, американският президент може да пие една студена вода, докато си чете концепцийките и план-програмите.

П.П. - Понеже нещо Луната взе много да ми харесва напоследък, току що си подписах документ , че си е моя - ако някой мисли да лети до там или нещо да изследва - да ми пише ЛС, да му разреша biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, дойдохме си на думата.

Буш и американският стремеж към глобално господство.

То не беше петрол, не беше нефт. Явно Ирак им е омръзнал и са се насочили към космоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ирак не, но Русия отдавна работи по възможността за "междузвездни войни".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ирак не, но Русия отдавна работи по възможността за "междузвездни войни".

Да бе, те милите и те са едни "ощетени" от страна на залежи.

Където копнеш, я нефт, я диаманти и после защо имало най-много милярдери в Русия :wors:

Редактирано от AciDBurn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе, това беше най веселото нещо, дето съм чел днес. Даже вицовете за ГОЛФАДЖИИТЕ не ме развеселиха така :wors: Бе те не могат си контролират въздушното пространство над небостъргачите, ще ми контролират космоса! Роналд Рейгън яде хурката с неговата космическа програма, ся и Буш е време да @сере пейзажа. Абе колкото и да ми се ще Америка да си я имам за пример на Държава, постоянно се убеждавам в обратното. shanna , за Марс да си подготвил(a) нещо? То Луната вече трябва да са я разпределили и за нас ша остане само задната и част :clap: Не че е лошо в задния двор да се забие кола( дръжката на байряка, някой да не си направи некви асоциации от 18+ ), ама друго си е отпред :clap:.

Тази изява на Буш ме принуди да вдигна цената от обявата си " Купувам Вечния Сокол, може и без Чубака и Хан Соло, ама принцеса Леа е задължителна или заменям за Ф16 с доплащане! "

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хехе, това беше най веселото нещо, дето съм чел днес. Даже вицовете за ГОЛФАДЖИИТЕ не ме развеселиха така :clap: Бе те не могат си контролират въздушното пространство над небостъргачите, ще ми контролират космоса! Роналд Рейгън яде хурката с неговата космическа програма, ся и Буш е време да @сере пейзажа. Абе колкото и да ми се ще Америка да си я имам за пример на Държава, постоянно се убеждавам в обратното. shanna , за Марс да си подготвил(a) нещо? То Луната вече трябва да са я разпределили и за нас ша остане само задната и част :clap: Не че е лошо в задния двор да се забие кола( дръжката на байряка, някой да не си направи некви асоциации от 18+ ), ама друго си е отпред :down:.

Тази изява на Буш ме принуди да вдигна цената от обявата си " Купувам Вечния Сокол, може и без Чубака и Хан Соло, ама принцеса Леа е задължителна или заменям за Ф16 с доплащане! "

Не бе, той Буш нещо им се беше издразнил на кулите, много високи бяха и за това се разбраха с Бен Ладен да ги гътне, тъкмо малко медиен шум да предизвикат :wors:biggrin.gif;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия Ъмериканци и като господари на космоса ли искат да се изживяват biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро чух, че американска фирма продава парцели на луната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скоро чух, че американска фирма продава парцели на луната.

Ехее, те вече се насраха biggrin.gif .

Почват и real estate бизнеса да развиват в космическто пространство.

Идиоти.

Те понеже много са стъпвали там...айде айде знаем ние, че Армстронг сигурно в някое студио на "Фокс" за заснели стъпването му на Луната ;) . С онова веещо се знаме ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Америка иска всичко /в. Таймс/

Космосът вече не е "последната граница", а 51-вият американски щат. Новата Национална космическа политика, която президентът Джордж Буш одобри, е комична проява на американските претенции, че имат право да контролират достъпа до останалата част от Слънчевата система.

Документът изтъква нашата все по-голяма зависимост от сателитите, военните заплахи срещу тях и начините те да бъдат защитени. Но Америка отхвърли желанието на 160 страни за разговори в ООН за забрана на надпреварата във въоръжаването в

Космоса - учудващо едностранен подход, който би трябвало да е станал по-малко привлекателен, имайки предвид американския опит в Ирак. Концепцията на американското правителство за космическата програма, която е повече военна, отколкото научна, е компрометирана както от предпочитанията към пилотираните космически мисии, така и от умопомрачителните разходи.

Буш подписа документа на 31 август, а Белият дом разпространи текста този месец. Първото цялостно преразглеждане на космическата политика от десет години насам предизвика спорове както в страната, така и в чужбина. Прави впечатление, че в документа се заявява, че САЩ си запазват правото да откажат достъп до Космоса на всеки, който "има враждебни намерения срещу Америка", без да се сочат основания за тези претенции. В документа се отхвърля възможността за преговори за контрол над въоръжаването в космическото пространство, които биха ограничили бъдещи американски действия в Космоса. Военните, търговските и личните комуникации все повече зависят от сателитите. Съединените щати се опасяват, че техните сателити са уязвими при атака. В документа не се посочват потенциалните врагове на Америка, но Китай и Русия явно разполагат с такива възможности, дори Иран има свой сателит. В момента има около 40 страни със свое "присъствие" в Космоса.

Това концентриране върху отбраната води началото си от американската космическа стратегия, в която целите на президента Клинтън за проучване на Вселената обаче са заменени с тези на сигурността. Но като се отказа от плановете на Клинтън за безпилотни мисии в полза на пилотираните полети до Луната и до Марс, стратегията бе подложена на критики, че откритията ще са малко, а разходите - много.

Когато миналата година САЩ отхвърлиха желанието на други страни да се преговаря в ООН за забрана на оръжията в Космоса, те вероятно искаха да не ограничават собствените си възможности, макар да заявиха, че нямат намерение да разполагат оръжия в Космоса. Но по този начин може би пропуснаха възможността да си осигурят такава забрана, когато другите страни бяха готови да я подкрепят. Ако не друго, това щеше да бъде по-евтина възможност, отколкото евентуалното разполагане на собствени оръжия в Космоса.

Източник: БТА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле тия явно се самозабравят.

След време могат да поемат контрола над слънцето ако искат,и после нищо чудно да започнеме да плащаме такса слънце на американците да ни пускат светлото :yanim: иначе кой не плаща = полярна нощ.

Тея дето ще участват в походите за поемане на контрола над слънцето ще разберат какво значи "опичай си акъла ..."

И к'во ако довтасат извънземните,най-вероятно ще си платят на американците за да могат да кацнат на Земята...

Някой да направи с Photoshop каската на Дарт Вейдър с американското знаме на челото :down: и да я пратиме на Буш на пощата.

Ама от друга страна като се замисля едно парцелче на Марс ще ми дойде добре,да си направя една виличка там,и даходя на ски.

Даже bildera като си купи "Вечният Сокол",ще ходиме с него на вилата,да джиткаме насам-натам,ше караме ски,ще ходиме на лов за зелени човечета с бранике.

Как да не си развихри фантазията човек,като плеснете някоя новина като тази :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е след време и да им плащаме наем, че живеем на Земята...знаеш ли как ще я изтъргуват и нея... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Каквото ще да си подписва Буш, не го ли признае международната общественост, американският президент може да пие една студена вода, докато си чете концепцийките и план-програмите.

П.П. - Понеже нещо Луната взе много да ми харесва напоследък, току що си подписах документ , че си е моя - ако някой мисли да лети до там или нещо да изследва - да ми пише ЛС, да му разреша biggrin.gif

Аз предлагам по-практична идея-по 1 цент от всички на земята за слънчевата светлина.Може и на лизинг-плащаш да речем след 10 години biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

News.Plovdiv24.com

Галактически вести с пловдивски адрес

Следват галактически вести с пловдивски адрес: Парцели на Луната се продават в новооткритото през седмицата представителство в Пловдив на Лунното посолство. 40 лева е цената на приблизително 4 декара от Лунната повърхност, а терени се продават и на Марс и Венера, както и на спътника на Юпитер – Йо. Повече от 300 са българите, които досега по Интернет са си закупили имот в Космоса от международната организация Лунър Ембаси или Лунното посолство. Основава го калифорниецът Денис Хоуп през 1980-та, като се възползва от липсата на стриктни условия за собственост върху космическите тела в международноправните нормативни актове, позволила му да реализира подобен бизнес. Той обаче е легален, твърдят от централата на Лунното посолство и от първото му българско представителство в Пловдив. Клиентите получават нотариален акт за имота си, лунна карта с парцелите, както и Лунната конституция – за много от познатите ни космически тела са създадени такива сборници с правни норми. Коментар на Любомир Стойчев за цените на лунните терени, за галактическата дипломация и романтичната непостижимост на Космоса.

Луд съм бил, присмиват ми се колегите, че ще си купувам имот на Луната. 40 лева за 4 декара на Луната, плюс платени данъци и пощенски разходи за получаване на нотариалния акт – какво му плащаш? Какви включени данъци, ще питате. – Данъци за Лунното правителство, които отиват за изследвания и опознаване на Вселената. За космичеки изследвания – грънци – си мислите вероятно, все едно сте сигурни къде Ви отиват Земните данъци. Да, ще пазарявам парцела с хубава гледка към Земята, докато е останало място на видимата страна на Луната, че после как ще му хвърлям по едно око вечер? Няма да сменям номерата на Трабанта – с парите ще купя теренчето, а след това ще си платя направо за галактически табели, за да пропусна Земните опашки. За личната карта – същото – от Лунното посолство планират да издават и паспорти на всички лунни жители. А те вече са повече от 3 милиона по света – сред тях са Мик Джагър от Ролинг Стоунс, двама бивши амеикански президенти, дори покойният папа Йоан Павел Втори. Това разказа първият Лунен посланик в България 29 - годишният Костадин Станчев. И той е учил в Пловдивския Университет, само че Инженерна физика, работил няколко години в САЩ и имал късмета след много перипетии да стане представител на Лунното посолство у нас. Самият той от години владее космически терени:

Българите сме скептични, ще направим груба сметка и ще решим, че милиони долари са събрани от милиони хора по света, без да е имало реална продажба. Човек обаче сам решава дали с 40 лева да не си купи мечти, които са безценни, и които при това могат някога да станат реалност: колко му е на Луната да се окажеш съсед с Анджелина Джоли или Кристина Агилера, примерно. Ще и потрябва я малко захар, я олио и комшулукът ще се развие в едно дългогодишно приятелство или любов. Като казах комшулук, съседите дето денонощно тропат и пробиха дупка в тавана на банята, който и без друго се разпада от влагата – съседите и апартамента ги зарязвам веднага, само да измислят как да се живее и да се пътува до Луната. А то вероятно ще стане скоро. Температурите изглеждат преодолими, разстоянието до Земята – също. На кратерите сме свикнали от Земните дупки по улиците. И да не заселим светилото скоро, на това ще се радват децата и внуците, които ще имат имотче на Луната за малко пари. Това е и хубав подарък за жена, която харесваш, но не можеш да и купиш кола, примерно.

С договор на ООН от 1967-ма се забранява националното присвояване на космическото пространство, Луната и други небесни тела, както и окупацията им и държането на оръжиие там. Освен тоталната демилитаризация, задължение на всички държави е да пазят околната среда за бъдещите поколения и да работят за развитието на космическите съобщения, енергетика, медицина и геодезия. Твърди се, че в недрата на Луната грубо казано присъства цялата Менделеева таблица. Тези факти не са измислица, а международноправни норми, определени от десетки държави, обединени в организации. До Космическото право се докосва всеки бъдещ юрист.

Толкова обаче за междузвездната дипломация и правния режим на космическото пространство. Имаме все още и Земни проблеми – земни в най-прекия смисъл на думата – разрушени диги на реките, кратери по улиците, ученици, които лежат на пътя, за да проверят дали шофьорите ще съумеят да не ги прегазят. Никой обаче не нарича луди пубертетниците, които си рискуват живота срещу залог от някой-друг лев. Проблемите, както се казва, са на улицата, а не на Луната.

Коментарът е излъчен в обзорното предаване на радио Пловдив "На шестия ден". Всяка събота от 8.00 до 9.00 часа слушайте коментари на събитията от седмицата.

http://www.plovdiv24.com/news/15360.html

ето го и магазина:clap:

Редактирано от macrobe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lunarmapsquare.gif

Ето картата на тази част от Луната - която е обърната към Земята. Само от тази част засега се продават имотите. Не е зле да поогелдате - да се ориентирате - преди да си купите :wors:

Аз бих предпочела в по-населен район да е, в червените части, където повечето имоти са разпродадени вече. Там може да се развие междупалнетна станция и да стане лунен мегаполис. В такъв район - човек никога не знае какви гости може да очаква :clap::wors:

Покупка може да направите и от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе той Буш може да поиска да контролира и потентноста на българите ама за целта ше трябва да назначи американки да го спадат на всеки българин като му стане,американки много ама грозни,българи малко ама потентност да искаш у всеки като за петима.Зор ще види човека с решаването на тая задача. :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американците за кои се мислят,че имат такива претенции???Някаква страна с история от 300-400 години,която не е допринесла за развитието на света,освен с ужасно многобройните оръжия,нарочно пуснати болести и генномодифицирани вируси,ще иска пълен контрол над космоса?!?!?!Това ако не е нахалство и потъпкване на другите държави незнам кое е!При това защо се наричат американци незнам,като цялото население е сбор от емигранти.Истинските американци са набутани в резервати и не им се дава право на избор(визирам индианците естествено,защото те са коренните жители на Северна Америка и те са истинските американци).

Може би теорията,че всъщност извънземни управляват света не е такава измислица.Може би никой на Земята няма право на избор и на глас.Всичко може би се движи от пришълците,които казват как да върви политиката.Може би не само Америка е управлявана,може би целия свят е...

Аз нямам друго логично обяснение на тази новина.Просто ми е непонятно как може да се измисли такова...кощунство(да,не точната дума,но си отива ;) )

Редактирано от John___ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване