Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Изтеглих KIS 6.0.0.300 от Bg Mirror-а в сайта,пускам .msi файла и ми изкарва изкача това съобщение:

untitledfw4.th.png

Искам да ви попитам от къде мога да изтегля последната версия на Windows Installer-а освен от update server-a на Майкрософт защото от там немога да тегля дори и с Validaton Tool-a. :P

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтеглих KIS 6.0.0.300 от Bg Mirror-а в сайта,пускам .msi файла и ми изкарва изкача това съобщение:

untitledfw4.th.png

Искам да ви попитам от къде мога да изтегля последната версия на Windows Installer-а освен от update server-a на Майкрософт защото от там немога да тегля дори и с Validaton Tool-a. :)

Здравей, значи от препратката, която randb ти е дал ще си свалиш последвата версия на Windows Installer, но според мен проблемът не е в него, а е повреден инсталационният файл. Свали си наново програмата, този път от официалния сайт и пробвай да я инсталираш наново. Също така, ако пак даде някаква грешка, то сложи инсталационния файл в главната папка на устройство С: и го стартирай от там. Това трябва да реши проблема!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нищо не помогне това ти остава...

Сканирай и за изменени/прецакани файлове на Операционната Система...

Start => Run => пиши cmd а в отворения прозорец пиши sfc /scannnow...Така ще се сканират файловете с помоща на Windows File Protection и ако се открие такъв слагаш инсталационния диск и си ги възстановяваш оттам...

Виж също дали в Tools => Folder Options => File Types съществува разширението *.MSI , *.MSP...и ако съществува с коя програма са асоциирани да се отварят (трябва да е с msiexec.exe).После отваряш Advanced и виж дали са зададени следните настройки...

За Install => Edit

Application used to perform action

"C:\WINDOWS\System32\msiexec.exe" /i "%1" %*

За Uninstall => Edit

"C:\WINDOWS\System32\msiexec.exe" /x "%1" %*

За Repair => Edit

"C:\WINDOWS\System32\msiexec.exe" /f "%1" %*

Ако не ти се отваря услугата на msiexec (Windows Installer)

Отвори Start => Run => Services.msc и стартирай услугата Windows Installer

Най-новата версия е Windows Installer 3.1 v2

http://download.microsoft.com/download/1/4...3803-v2-x86.exe

Някой път инсталацията не минава успешно и затова влез като администратор (ако не си) и виж дали имаш Permissions в регистрите...за следните ключове

Start => Run => regedit

HKEY_CLASSES_ROOT\.msi

HKEY_CLASSES_ROOT\.msp

Ако се появи проблем като този: Internal Error 2744

C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe,/regserverCA

Трябва да пре-регистрираш Windows Installer-a

Start => Run пиши msiexec /unregister и после

Start => Run пиши msiexec /regserver

Успех!Прави това само в краен случай и само ако нищо не помогне.Ако имаш въпроси питай :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така можеш да поразчистиш преди да опиташ отново да инсталираш:

Start - > Run -> cleanmgr.exe - избираш този дял, където е инсталиран Windows и пускаш да скенира - след като привърши този процес - > щракни върху бутона "ОК". Ще изкочи диалогов прозорец който ще попита дали си сигурен, че желаеш да изтриеш откритите паразитни файлове, щракни върху бутона "YES", след което пробвай отново да подкараш инсталацията.

Или, можеш просто да отвориш C:\Documents and Settings\твоето потребителско име\Local Settings\Temp

след което да селектираш всички файлове в тази директория и да ги изтриеш. Вероятно ще изпише грешка, че не всички файлове могат да бъдат изтрити, но това да не те притеснява! Убеди се, че KIS не е стартиран към момента, в който извършваш изтриването на тези файлове.

Въпреки, че инсталацията е направена интелигентно, т.е в тази папка се разхивира винаги файл с произволно име, възможно е да се дължи и на подобен род проблем. В "Temp" директорията се екстрактват 2 файла: единият е винаги основният .MSI файл, а другият е .LOG файл. След като си изтрил файловете в "Temp" директорията и си стартирал инсталацията на KIS - тези два файла ще се появят в тази директория (TEMP). Можеш да го копираш някъде на десктопа и да се пробваш да го стартираш от там. MSI файла има следният вид: "e445031.msi". Името е винаги произволно, така, че не го търси по име! Ако такъв файл липсва, когато стартираш инсталацията, значи Setup файла, от който я стартираш е повреден. Всяка инсталация на KIS е снабдена с дигитална сигнатура. Ако този сетъп е бил модифициран, развален по време на изтегляне с някой Download Manager, при несъответсвие в дигиталната сигнатура инсталацията следва да изведе точно това съобщение за грешка, която се появява при теб.

Провери с щракване на десния бутон на мишката върху MSI файла, дали въпросната сигнатура е налице. Хвърли един поглед на скрийншота:

picde7.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами работата стана такава че се наложи да преинсталирам джама .. някакви регистри вкарах и повече неможах да пусна компа. angry.gif

Както и да е .. преинсталирах инсталирах си я програмта чудесна е.

Но Имам един въпрос.

Значи сложил съм File Anti-Virus модула на High защита.Незнам дали е заради това,но като пусна компютъра и то автоматично започва да сканирва за вируси.Мога ли да направя така че да не сканира постоянно като пусна компа или през определен период тъй като сканира не само когато пускам компа .. защото по този начин и интернета и машината бави .. А съм с 2.2GHz Intel Celeron.

Или това е един вид защита в реално време като при NOD32? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами работата стана такава че се наложи да преинсталирам джама .. някакви регистри вкарах и повече неможах да пусна компа. angry.gif

Но Имам един въпрос.

Значи сложил съм File Anti-Virus модула на High защита.Незнам дали е заради това,но като пусна компютъра и то автоматично започва да сканирва за вируси.Мога ли да направя така че да не сканира постоянно като пусна компа или през определен период тъй като сканира не само когато пускам компа .. защото по този начин и интернета и машината бави .. А съм с 2.2GHz Intel Celeron.

Файловият Анти-Вирус сканира всеки файл, който се отваря или до който има достъп в даден момент на компютъра ти. Остави го на ниво н азащита - Recomended. А това сканиране когато си пуснеш компютъра е от това, че се сканират стартиращите обекти на компютъра ти. Отиди на Settings -> Critical Objects и махни отметката на Sart With System Startup (или нещо подобно беше). Тази настройка прави така, че когато стартираш системата си да се сканират критичните обекти на компютъра за вируси. Махни я и ще се оправи. А също така, сега е препоръчително да направиш пълно сканиране на компютъра и след него ще се вдигне скоростта на работа на компютъра ти. И направи нивата на защита на Recomended. Ако искаш български за него и обяснения за инсталиране има тук!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви помоля да се придържате към предмета на темата.За настройките на KIS има отделна тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но Имам един въпрос.

Kaspersky е конфигуриран след инсталация да започва сканиране на целия хард-диск. Това не се наблюдава винаги, но е често срещано явление. Няма и изключване на това скрито сканиране в настройките.

Вариантите са два: Или пускаш full scan на компютъра си, изчакваш търпеливо да свърши. След което 100% програмата няма да сканира масово без да те пита.

Вариант втори: Когато забележиш, че отново ти бави компютъра, и много бързо се увеличава броя на скенирани файлове в protection->file anti-virus->files scanned, то просто рестартирай Kaspersky. Когато го направиш 2-3 пъти това рестартиране програмата ще спре окончателно скрито да скенира целия хард (с втория вариант избягваш full scan, който не е нужен особено ако си сигурен, че нямаш заразени файлове поради една, или друга причина)

Успех.

П.П. stanley56 извинявам се и за моето отклонение, но се надявам, че е в кръга на допустимото щом така помагаме на човека.

С уважение: PcMan

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Ако нищо не помогне това ти остава...

Сканирай и за изменени/прецакани файлове на Операционната Система...

Start => Run => пиши cmd а в отворения прозорец пиши sfc /scannnow...Така ще се сканират файловете с помоща на Windows File Protection и ако се открие такъв слагаш инсталационния диск и си ги възстановяваш оттам...

Виж също дали в Tools => Folder Options => File Types съществува разширението *.MSI , *.MSP...и ако съществува с коя програма са асоциирани да се отварят (трябва да е с msiexec.exe).После отваряш Advanced и виж дали са зададени следните настройки...

За Install => Edit

Application used to perform action

"C:\WINDOWS\System32\msiexec.exe" /i "%1" %*

За Uninstall => Edit

"C:\WINDOWS\System32\msiexec.exe" /x "%1" %*

За Repair => Edit

"C:\WINDOWS\System32\msiexec.exe" /f "%1" %*

Ако не ти се отваря услугата на msiexec (Windows Installer)

Отвори Start => Run => Services.msc и стартирай услугата Windows Installer

Най-новата версия е Windows Installer 3.1 v2

http://download.microsoft.com/download/1/4...3803-v2-x86.exe

Някой път инсталацията не минава успешно и затова влез като администратор (ако не си) и виж дали имаш Permissions в регистрите...за следните ключове

Start => Run => regedit

HKEY_CLASSES_ROOT\.msi

HKEY_CLASSES_ROOT\.msp

Ако се появи проблем като този: Internal Error 2744

C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe,/regserverCA

Трябва да пре-регистрираш Windows Installer-a

Start => Run пиши msiexec /unregister и после

Start => Run пиши msiexec /regserver

Успех!Прави това само в краен случай и само ако нищо не помогне.Ако имаш въпроси питай :wors:

Здравейте, значи аз имам един друг проблем. Когато пускам да се инсталира някоя игра (която е на 3 диска например),тръгва сетъпа, и след като задам директория и пусна самата инсталация сетъпа изчезва, даже не ми дава да отворя 2 диск (с Даемон тоолс),не ми не излиза съобщение че го иска, и изтрива папката която е направило на харда и нищо не се инсталира. Това от windows installer ли е или нещо друго?!

Редактирано от ayo_technology (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване