Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ускоряват ли връзката Download-мениджърите?

Препоръчан отговор

Гелдам аз излезнала нова версия на Internet Download Manager и в раткото резюме в каладта пише "...най-важното - ускорява връзката повече от своите събратя..."

Моето питане е възможно ли е т'ва аджеба ?! програма да ускорява скоростта на сваляне :eek прост пример ако доставчика ви дава Х скорост с Internet Download Manager ще постигна Х+У ?! - "my ass"

Това ми напомня за една величественна простотия наречена ram booster :) дето разправяха че увеличавала ram паметта - "my ass" - да може, но ако преди това вложиш стотина долара ;)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ускорява връзката повече от своите събратя не за сметка на "открадване" на връзка от доставчика, а за сметка на намаляване на броя заявки към адреса-цел, като времето, което FlashGet например използва за пращане на заявки към съвръра, IDM използва за да свали някой и друг килобайт. Ей-сега ще ти направя и графики...

EDIT: Ето ги. Нали можеш и сам да си направиш изводите? Е, понякога зависи от връзката с даден сайт - от китайските с каквото и да сваляш, те едвам дишат..

Grafika1.jpg (FlashGet) срещу (IDM) Grafika2.jpg

This is my ass... stpatrick1.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе момче, става дума за ускоряване на скороста по мрежата, а не при тебе.

Например, доставчика ти дава ХКБ/с, ама наипрекия път от сървъра(например на data.bg :), въпреки че там скороста от друго пада ) до тебе е Х-1.6 КБ/с.

Решението е да се пусне втори поток(при flashget се казват jet-ове) по друг път, с по-малка скорост от първия, ама двете заедно....

Та от подходящото определяне на пътя зависи колко ще е увеличението. При всички случаи обаче няма да превиши Х-те КБ/с които ти дава доставчика.

Edit: Ех, че бавно пиша. То излязло по-хубаво обяснение. ;)

Живи и здрави.

Редактирано от lastcyrol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Развивате тука някакви теории,ама практиката е друго.

С FlashGet-към ftp-то тегли 170-180кб.

С IDM 4.03-към ftp-то 200-210кб.Това е един пример за сравнение.

Към бг.сайтовете е трудно сравнимо,поради непостоянната връзка.

Единственото което не ми харесва е доста дългото слепване на свалените части на края.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че нали и аз това казвам, какви теории ти развивам? Просто има по-висока ефективност, оттам и средната скорост скача.

Това, че успяваш да теглиш с 210, означава, че доставчикът ти ти позволява такава скорост. Не виждам как ако имаш лимит от 200, ти ще теглиш с 210 - няма да стане... Казвам само, че ако с IDM при лимит 200 ти ще теглиш например със 190-195 (оставям известен процент загуба за сметка на заявките), то с FlashGet ще теглиш със 180-185 по същата причина - той губи повече време да флуди сървърите, вместо да сваля. Но извън рамките на позволената ти от доставчика скорост няма как да излезнеш (освен по гореспоменатия финикийски начин)... :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз щях да се оплаквам от 1~2 Mb/s от локалното ftp (за Велико Търново става дума, не за Софето). Но съм свикнал да тегля с FlashGet...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само и аз да вметна нещо:

преди време бях на неограничена връзка и едно и също нещо го дърпам с 4 МБ/с (нормално), а с FlashGet е едва 0.8-1 МБ/с.

Тогава си търсех добра програма, която да не rebuild-ва и от доста време вече съм с IDA (Internet Download Accelerator). Това е най-добрият мениджър през който съм минал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро търсех програма за теглене и си поставих няколко изисквания - най важното от които беше да работи по един и същи начин на интернет експлорер и на Мозила фаерфокс, като все пак съм новак и са ми по трудни настроиките, след експерименти с различни програми - включително и IDM - който не е в списъка на FlashGot на мозила- се спрях на интернет даунлоад акселератор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък се наложи да си търся друга, защото Flashget-а упорито не искаше да се регистрира. Пиша сериен номер и след 3-5 пускания на програмата ми даваше пак Unregistered Copy. На всичко отгоре ми изкачат разни поп-ъп прозорци на ИЕ с рекламки. Даже Sygate PF не помогна да ги спра.

Сега съм с Download Master и съм много доволен.

Единствения проблем е, че не отбирам много от руски. Някой дали ще има желание да я преведе?

П.П. Има си собствена интеграция в Firefox и Opera :speak:

Редактирано от vladii (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10X fireted- ще пробвам :wub:

някой ще ми напомни ли крака за програмата, че ми изчезна от погледа - моля !!

Пиши на кирилица!

Редактирано от EmineM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-нова версия от 4.03.5 не виждам , можеш да свалиш крак-а от тук.

Редакция: Оп, виж тук.

Редактирано от EmineM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moите уважения Wankata, но тия screenshot-oве дето си постнал не са осоебно обективни. При теб разлика може да няма, при мен обаче има.

И аз като повечето интернет потребители, още като си пуснах интернет първият download manager, който си качих беше FlashGet. Първото нещо, което ме издразни в него беше, че нямаше интерграция в Mozilla (незнам дали тогава го е имал FlashGot-a). Другото което е, не ми допадаше особено интерфейса, някак си ми беше неудобен. Както и да е, почнах да сменям програма след програма, докато най-накрая си инсталирах IDM. Наистиа бях учуден как с това чудо на софтуера теглих с 18К (скоростта за която плащах тогава), а не с 11-12 както беше с FlashGet, при това без да използвам максималният брой връзки. A и IDM веднага се интегрира в Mozilla-та ми. Единственият проблем беше, докато се усетя как се краква.

Отнсоно хвалбите за разните му download managers, където все пише "ускорява тегленето с еди си колко процента". Обикновенно това увелечение го дават спрямо тегленето без download manager, а със стандартния диалог Save as... . Повече от очевадно е, че ако доставчика ти пуска примерно 100К и да се утрепеш няма да качиш връзката повече.

А за любимите ми китайски сайтове - вярно е, че обикновенно в тях се пише да се използва сaмо FlashGet или NetTransport. Аз обаче винаги свалям от тях с IDM и проблем съм имал само един път, от wheredown.com. Бях пуснал повече от две конекции и ми сложиха Ban на IP-то. На следващяит ден всичко беше ОК, настроих IDM на 2 връзки и си свалих програмата.

С други думи искам да кажа на уважаемите потребители, да опитат IDM и сами да установят има ли някакво увелечение на скоростта или не, защото очевидно при различните хора е различно (може би от вида на мрежата, рутирането, доставчика или кой знае какво още).

P.S. BW Меter при мен показва нереално високи скорости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sisyphos, чети малко по-внимателно... Никога не съм казвал или показвал, че разлика няма. Разлика ИМА. За трети път го казвам: той ускорява връзката повече от останалите за сметка на по-високия си коефициент на полезно действие. А скрийншотовете ги давам за да се види нагледно разликата - моментите на престой при FlashGet при IDM ги няма, през това време той сваля. И по този начин средната скорост на FlashGet е по-ниска отколкото средната скорост на сваляне на IDM при абсолютно еднакъв лимит за скорост от страна на доставчика. Забележи че графиката при IDM е гладка за разлика от другата. Ако сметнеш разликата в средната скорост, ще вземе да се окаже, че IDM сваля с 10-15% по-бързо... Ти нещо не си догледал и разбрал...

Започнах да ползвам IDM по съвет на Proletsearch и никога досега не съм съжалил за това; използвам го, когато трябва да изстискам максималното от връзката си, което FlashGet не може да направи...

Eminem: http://www.kaldata.com/comments.php?id=5834&catid=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също използвам най-новата версия на IDM, но имам 2 проблема с него. Примерно ако свалям някоя песен в MP3(това е само пример, проблема не се появява само при MP3 и и при други разширения) след като свали песента в зададената от мен директория и аз искам да си я пусна като отворя папкта не ми се появява иконата на winamp-а (както трябва да изглеждат MP3 форматите също и другите аудио формати) ми показва обикновен файл без никакво разширение. Първия път си помислих, че нещо IDM-то не е досвалило песента и я свалих отново, но пак същия проблем... Но ако аз дам "rename" на файла и му добавя ".mp3"(или .wav, в зависимост какво съм свалил) и след това му дам ENTER файлът добива иконата, която би трябвало да има една MP3-ка която се отваря с winamp и като го пусна няма проблеми... песента си свири и всичко си е точно. Само неможах да разбера защо някой файлове ми правят такива проблеми след като ги сваля са без разширение... Преди малко като свалих един .rar дайл от датата пак не ми го показа като .rar ами като обикновен файл и трябва да го преименувам (да му сложа разширението за да може да ми го отвори winrar-a). Използвал съм почто всички версии на IDM и проблема го има при всичките. Този проблем не се появява при определено файлово разширение а избирателно(ако мога да кажа така). От време на време като сваля някой файл (било то песен, филм, игра в .iso формат или каквото и да било) става така. sad.gif Някой знае ли дали от моя комп е проблема или просто IDM-то си прави такива проблеми. :)

Ето е 2рия ми въпрос :) :

Защо като дам на IDM-то от менюто да се интегрира в Mozilla, той сваля няколко файла след което казва че се е интегрирал успешно, но като тръгна да свалям през FireFox-а той си сваля с неговия си download manager ? Свалих и FlashGot но от насйтройките немога да намеря интеграция за IDM. Има за IDA и куп други, но за IDM - няма. sad.gif Е кажете ако може от каде идва проблема.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изпробвах IDM, изтеглих един филм, но за мое учудване файлът се появи в посочената папка едва след като приключи тегленето и беше слепен - което не ти позволява, да прегледаш част от сваления файл и да решиш харесва ли ти или не

Интересува ме къде се събира теглената информация и има ли възможност за предварителен преглед? :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

internet download manager си остава номер едно по една или друга причина

всеки път когато си инсталирам друга програма да я пробвам (уж по добра)

се убеждавам в това и доста бързо се връщам пак на idm- просто най- бързо тегли...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@kао: Папката ти е X:\Program Files\Internet Download Manager\DwnlData\името на твоя потребител.

NoMoreFentazy, определено проблемът ти не е с IDM, а на друго място. Къде - не знам. Нямам подобни проблеми, ползвам го вече втора година във всички версии, излезли оттогава, и нямам подобни проблеми. Напротив, използвам го именно за да видя линка за сваляне ако някъде има пренасочване - в крайна сметка показва действителния линк за сваляне, колкото и да се пренасочва той.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@kао: Папката ти е X:\Program Files\Internet Download Manager\DwnlData\името на твоя потребител.

NoMoreFentazy, определено проблемът ти не е с IDM, а на друго място. Къде - не знам. Нямам подобни проблеми, ползвам го вече втора година във всички версии, излезли оттогава, и нямам подобни проблеми. Напротив, използвам го именно за да видя линка за сваляне ако някъде има пренасочване - в крайна сметка показва действителния линк за сваляне, колкото и да се пренасочва той.

<{POST_SNAPBACK}>

Ok.Благодаря! Значи трябва да търся проблема не в програмата а в нещо друго... е дано да се оправя защото това е много дразнещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

много хубави отзиви за IDM(до сега не съм го ползвал), май треа да го видя що за звер е :) ... по принцип ползвам от доста време безплатния и сравнително добър менажер : WinGet , който също има интеграция с Mozilla и Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване