Премини към съдържанието
samon

Какви езици знаете или учите?

Препоръчан отговор

Български,Немски(още го уча) и Английски-доста добре :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мен ме е срам. Знам един единствен език - Български. Иначе поназнайвам ингилийски.:rolleyes: Оправям се с някои аспекти на техническия немски, псувните на руски, менюто в ресторантите на гръцки, и ей такива откъслеци кадето никаде не ми вършат работа. А да оправям се и с " The language of technical computing", макар и да са шепа хората които знаят какво значи това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам английски ( и съм в гимназията в която си мисля че ще го науча още повече за да го говоря перфектно)Иначе знам и мн малко руски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учила съм старогръцки и латински, но не ги използвам и съм ги позабравила. Успешно се справям с руски и донякъде френски.От доста време се занимавам с английски, но все още съм на ниво разбиране, а не на говорене. Мисля, че в съвременния ни живот трябва да се владеят езици и особено младите хора не трябва да остават само с българския. angry.gif:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Френски, Английски, Руски и Български .... ще ми се да науча и испански, ма тва ще да бъде по-нанататък ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм аз мга да кажа че знам англйиски и малко български laugh.gif иначе една година учих испански но нишо незнам biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хмм аз мога да кажа че знам англйиски и малко български laugh.gif иначе една година учих испански но нишо незнам biggrin.gif

Спокойно ще го научиш :) За един език е нужен инат и търпение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Учила съм старогръцки и латински, но не ги използвам и съм ги позабравила. Успешно се справям с руски и донякъде френски.От доста време се занимавам с английски, но все още съм на ниво разбиране, а не на говорене. Мисля, че в съвременния ни живот трябва да се владеят езици и особено младите хора не трябва да остават само с българския. angry.gif:clap:

ми къде да ги използваш като са "мъртви" :) иначе знам английски и български. в момента уча чешки и старобългарски. живот и здраве ще почвам и латински - дано не е труден :)

Редактирано от kanar4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,бе хора как ги учите тия езици,по 2,3,4,5 и повече езика?От къде намирате толкова време?Имам чуството,че всички сте по на 40,50, 60 и повече години.Аз ли съм най-младия тук?

А,сега сериозно по темата.

Преди 10 години знаех Гръцки и разговорно Полски.И най вероятно съм ги забравил вече.

Кажете ми от къде да намеря някой аудио или видео самоучител по английски?Проблемът при мен е че

когато разглеждам един английски текст горе-долу се справям добре(с превода),но когато слушам

Английска реч все едно,че ми говоръят на патагонски.Моля, помагайте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз уча в английска гимназия,засега само английски от догодина и немски,а иначе се води,че знам и руски,който учих 3 години,нооо честно казано,почти не вдявам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз уча английски език,мисля че знам български :ph34r: и знам няколко думи и изрази на хинди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми аз уча английски език,мисля че знам български :ph34r: и знам няколко думи и изрази на хинди

Какво е хинди? ;):sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз уча в английска гимназия,засега само английски от догодина и немски,а иначе се води,че знам и руски,който учих 3 години,нооо честно казано,почти не вдявам

Абе при мен е абсолютно същото :help wanted:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така. Уча lingua latina i lingua graeca (латински и старогръцки). Освен това уча норвежки и испански. Говоря сравнително добре английски и разбира се родния български. :rolleyes::yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смея да твърдя, че съм на "Ти" с българския, уча от 7 години английски и смятам, че го владея задоволително (все пак ми беше мечта да го уча), уча и немски, но там положението е трагично въпреки хубавите оценки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уча английски ез. от 4 години,а усилено от тази уч. година откакто сам в езикова.Нямам търпение да започна с френския!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 6 годишен уча английски,от 10 годишен уча немски,а сега от тази година уча и френски ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аглийски и руски. Практикувам основно като чета книги в оригинал. В момента -"Executive orders" на Том Кланси. Умишлено чета без речник, дори и да не разбирам всичко - така воленс-ноленс развивам и образното мислене и интуицията.

Иначе планирам още турски, арабски, фарси, иврит от "източните" и поне френски, може би испански и немски от "западните". Това е една от няколкото причини да се ориентирам към международното право - ща не ща налага се да ползвам свободно поне 3-4 езика, за да мога да работя нормално.

Редактирано от drahshta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учила съм 5год английски...след това дойдох в Испания и го забравих,не че толкова съм го знаела де,но все пак си беше нещичко!Сега ако искам да кажа нещо на английски,първо се замислям и така!За българския език,не знам защо някой го споменават.

фарси, иврит

Това къде се говори?

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ми аз английски, испански, каталан, и много малко френски само някой друг израз biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да науча българския до нивото, което ми е необходимо, а на мен ми е необходимо перфектно ниво.

Английския ми е добър, а руския само за песнички става (и за "Здравствуйте, как дела?" -> "Плохо, неплохо, отлично")

Редактирано от Sawi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мое учудване,знам Английски,не чак до там български и съвсем малко руски.Как си представяте оценката ви по чужд език да е по -висока от родния ви!? .Аз нямам обяснение.Явно английския ми е роден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.