Премини към съдържанието
uzun0v

Kак да създам Vhost (IRC) ?

Препоръчан отговор

Въпросът ми може да изглежда глупав, или мн хора биха се чудили за какво ми е виртуален хост за ирс-то, но все пак искам да знам.

Та, значи разполагам с собствен домейн и изпозвам днс-ите на afraid.org .. ISP-to ми е БТК ( разбрах че няма да мога да използвам ип-то ми дадено от БТК поради факта че трябва да настъпи някакво промяна на днс resolving-a, което трябва БТК като админ на мрежата да направи, така че нема се занимавам) като цяло не сам мн наясно как стоят нещата, но бих бил мн благодарен ако някой ми обясни принципа на деиствие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста често срещан въпрос, особено по форумите на freedns.afraid.org... biggrin.gif

За да си направиш vhost трябва всъщност да направиш IPто ти да сочи към даден host. Това ти не можеш да го направиш де, трябва да бъде направено от доставчика ти. Той трябва да направи PTR record от IPто ти към желания host. Не съм сигурен дали е задължително, но май трябва и един A record от hostа към IPто. След това изчакваш ден, два и си готов.

Проблема в твоя случай е че си на БТК. До колкото знам те са с динамични IPта, което може би ще е проблем, а и не вярвам да се навият да правят подобни неща, ако им се обадиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T.е. това се осъществява от администратора на мрежата в която си ...т.е. отпада и варианта аз да го сторя сам :).

Редактирано...( чеки 4е написах неква пълна глупост :clap: )

a kак става това 'връзване на ип-то към домейн-а'..може примерно ако си имах статично ип да си пусна апаче и да вържа към домейна и да стане

Редактирано от uzun0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става чрез PTR запис от IPто ти към хост и може да се направи само от доставчика ти. При апачето vhost е различно понятие до колкото знам. Ето ти една статия в която е описана работата с vhost под апаче. Потърси и в Google за инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то сега като разглеждам е доста сходно и името vhost в ирц пространството е изменило значението си...а що става дума за апаче сега чета че създаването на една машина нялколко ип-та 'виртуални' слушащи на различни портове порт като на главното ип е съвъра и към него е домейна а от там от нататък вече събдомейните

май е туй ;) казано на елементарен език ;)

и като заключение, май доставчиците дето предлаг шелове и има услога vhosts действат на тоз принцип ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

като си чета мненията написани от преди 1 година направо се отчайвам.. та сега вече като разбрах как става номера без да занимаваме интернет доставчиците ще обесня как по най-простия начин да сторим ne vhost ;) a при логването ни в irc да излиза домейн името, а не ip-то ни...или по скоро обратния dns resolve ..като начало най-важното е да трансферираме ipv4 адреса ни в ipv6 адреса, това става с https://tb.ipv6.btexact.com/ и след това отиваме в afraid.org да си регистрираме субдомайн и да го редирекнем към нашео ipv6 адресче което сме получили от btexatc-a ...в менюто на btaxact има опция за обратен днс ресолв ...задаваме домайн името то си проверява дали сичко е 6 и след няколко часа всичко става наред...след това се логваме през ipv6.plovdivbg.net в уни мрежата защото за сега само този сървър поддържа ipv6....в началото може да има само букви и цифри и двоеточия но до 1 ден най-късно обратния ресолв ще е вкл. и сичко ще е наред

тук не става въпрос за съзадаване на витуален хост , щото просот хоста си ние същия нема нищо виртуално в него..просто активираме обратen dns resolve...така че името на темата малко съм го намотал просто толкова ми е увирала глава едно време, но предполагам повечето хора под vhost в irc разбират да си пишат некви глупости вместо ip адрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко точно, обаче не мога да се конектна към сървъра.

Дали е в мен проблема, защото пробвах и друг ипв6 сървър и пак не става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз направих всичко, така как го разбрах, обаче не ме конектва към ipv6.plovdivbg.net, нито пък останалите два сървара, поддържащи ИПв6 в униБг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много лошо обяснение ;)

определено не ме бива в обеснениета :) ...не бех на линия за известен период от време и затова сега ако имате въпроси задавайте ги. Първо искам да попитам кой ви е интернет доставчика БТК ? ако е така ще ви обесня ако ли не ще го измислим

щом не се свързваш към ипв6 сървъра значи нямаш активно ипв6, значи има някаква грешка която правим

ето и цялата инфо обяснена добре но на анг.:

How to get a cool reversible hostname on the local machine for free

want to be an irc l33t or just hide your IP @ work? tired of digging for free hosting providers? search no more! just read the following text and you'll have your cool host name to show off to your friends in IRC at no cost! everything needed to accomplish the following instructions can be found for free in the internet. i just searched and for a few hours managed to have a cool reversible hostname on my own machine.

you'll need the following:

- Computer

- Internet

- a modern OS with superuser access (only tested on linux but should work with others)

- IPv6 support

first of all you'll need to register for a free IPv6 (sometimes called ip6) address (tunelling with IPv4) use https://tb.ipv6.btexact.com/ to do that. you should specify a "static dns" in the registration form no matter if yours is dynamic. after everything with the registration is completed, create a new tunnel using btexact's interface:

the ip address will be filled automatically but you'll have to specify your operating system. note that it's not a problem if you're behind a NAT, the tunnel will be created successfully. after completing this click on 'Create' and you now have an IPv6 address! in order to use it, you'll have to exec a script that will be given to you by btexact. in the list of tunnels click the button 'Send' and execute the downloaded file.

the tunnel is active and you're ready to use your IPv6 connection. the next step is to use IRC server that supports IPv6. in UniBG such server is 2001:618:400:3226::dead:c0de. after connecting we see our IP address something like this:

now we're using our IPv6 tunnel. cool, eh? and it's getting cooler! btexact can provide you with a reverse resolving of your new ip. all you need to have is a domain name that is pointed to your AAAA type domain. there are a very few that will register you one for free but fortunatelly they exist. one such service is http://freedns.afraid.org/. from there you can create a new domain and assign to it the IPv6 address that you have. you just need to fill the registration form, specify your desired domain name and enter your IPv6 address. after confirming your registration email you'll be taken to a page with a link in the center 'Add a subdomain'. click it and fill the form

with your information ofcourse. the final step is to go back to btexact and click on 'Create or delete a reverse DNS delegation for a block allocation' choose your tunnel from the list (with the radio button) and enter the newly created domain name. click on 'Delegate'. you should see a popup. click on Continue and you're all set!

http://shudder.daemonette.org/ - eто и линк към нея със снимки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено вече трябва да си намерил решение на въпроса ти, но за хора които евентуално ги вълнува сега или за в бъдеще как могат да си настроят безплатно IPv6 vHost(AAAA and back-resolve IPv6 PTR records) ето един линк varlog's Blog - Ipv6 and IRC Hosts

Редактирано от /var/log (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...