Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Глоби за родители на калпазани в клас!

Препоръчан отговор

Родителите на учениците, които пречат в час ще бъдат глобявани.

За или против и защо? :)

Редактирано от vankata_6 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами родителите са отговорни за възпитанието на учениците и според мен това е правино.Трябва вече да има ред в клас,защото в Българското образование това е един много важен фактор за неуспехите на учениците!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо ЗА,поне като им бръкнат в джоба ще се сетят малко да влеят ум и разум в отрочетата си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер против! От къде на къде? Нашите родители глобявани ли са за нас? Да си създадат респект - начини бол!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Супер против! От къде на къде? Нашите родители глобявани ли са за нас? Да си създадат респект - начини бол!

Пробвай сега да станеш учител и до година-две ще си промениш мнението,сигурен съм :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай сега да станеш учител и до година-две ще си промениш мнението,сигурен съм ;)

Хъм, ПълисМан - парите така или иначе няма да отиват в джоба на учителя с провален учебен процес, а във ведомствения джоб... Сега кажи ми, ще има ли ведомството стимул да спира учениците да правят бели? И помисли, ако след дисциплинарно наказание в училище нямаш право да ходиш във ВУЗ за 1, 2 или 3 години или за определен брой дисциплинарни наказания ти анулират учебната година, кое ще е по-ефективна самовъзпираща мярка? Финансовата или дисциплинарната? Въпросът е в желанието на ведомството да осигури образование, а не в методите за форсираното му приемане!

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега несъм много сигорен дали е навлезнало като закон , но май след като оченик е направил 5 неизвенени отсаствия му спират детските.

Тапо е да се изискват финансови глоби в/у родителите.Ученика , ако е непослушен и т.н , даго изгонат от училището. Апак докато се стигне до изгонване има много предопредителни мерки - разправия с родители, предопреждения , пороцания . Със сигорност не е приятно да излагат , някой родител, като разказват как се даржи детето му в очилище, колко лош и др-бр бил. Няма смисал от това и пак отгоре на всичкото парите няма да ги преберят очителите, а отново даржавата гледа как да "прецака" даннакоплатеца.Сега несъм много сигорен дали е навлезнало като закон , но май след като оченик е направил 5 неизвенени отсаствия му спират детските.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега несъм много сигорен дали е навлезнало като закон , но май след като оченик е направил 5 неизвенени отсаствия му спират детските.

Тапо е да се изискват финансови глоби в/у родителите.Ученика , ако е непослушен и т.н , даго изгонат от училището. Апак докато се стигне до изгонване има много предопредителни мерки - разправия с родители, предопреждения , пороцания . Със сигорност не е приятно да излагат , някой родител, като разказват как се даржи детето му в очилище, колко лош и др-бр бил. Няма смисал от това и пак отгоре на всичкото парите няма да ги преберят очителите, а отново даржавата гледа как да "прецака" даннакоплатеца.Сега несъм много сигорен дали е навлезнало като закон , но май след като оченик е направил 5 неизвенени отсаствия му спират детските.

...приятелю...колко отсъствия имаш в часовете по Български език и литература?... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То детето какво е виновно че са го направили калпазанин sad.gif

Нали крушата не пада по-далеч от дървото :clap:

Или да направят отделна паралелка за калпазани ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаете кой е главният отговорник за възпитанието на едно дете- Неговите родители!

Ако те не са го възпитли както трябва, то тогава те трябва да носят някаква отговорност за това! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нали знаете кой е главният отговорник за възпитанието на едно дете- Неговите родители!

Ако те не са го възпитли както трябва, то тогава те трябва да носят някаква отговорност за това! :)

Хъм, това не е съвсем така. Малко стари са ти разбиранията, макар че още си малък! Човек се възпитава сам. Родителите може да се опитат да дадат десет хиляди добри примера на детето, ама то като ги отхвърля, няма как да бъде възпитано добре! Средата е тази, която възпитава, а човек попада в нея без да знае как... От там нататък е още по-сложно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То детето какво е виновно че са го направили калпазанин sad.gif

Детето само става калпазанин! :wors:

Хъм, това не е съвсем така. Малко стари са ти разбиранията, макар че още си малък! Човек се възпитава сам. Родителите може да се опитат да дадат десет хиляди добри примера на детето, ама то като ги отхвърля, няма как да бъде възпитано добре! Средата е тази, която възпитава, а човек попада в нея без да знае как... От там нататък е още по-сложно!

Много си прав, Птицо.. не знаеш просто колко си прав :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че пъвите си уроци детето получава от своите родители. А средата, в която попада първо не е ли семейната!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Все си мисля, че пъвите си уроци детето получава от своите родители. А средата, в която попада първо не е ли семейната!?

В семейната среда попада, когато вече има съзнание. В днешни времена децата тръгват на ясли и градини преди да се се осъзнали. Т.е. те разделят сложно общество със себеподобни и с хора, които се грижат за тях по задължение, а не с обич! Да не говорим, че децата най-много учат от други деца, а не от родителите си. Сети се защо! Нататък вярвам, че се справиш сам с разсъжденията :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В семейната среда попада, когато вече има съзнание. В днешни времена децата тръгват на ясли и градини преди да се се осъзнали. Т.е. те разделят сложно общество със себеподобни и с хора, които се грижат за тях по задължение, а не с обич! Да не говорим, че децата най-много учат от други деца, а не от родителите си. Сети се защо! Нататък вярвам, че се справиш сам с разсъжденията :wors:

Аз чак на 4 години отидох на детска градина,но можех вече да чета.

Баба и дядо ме гледаха до тогава.

И по наше време към калпазаните прикрепваха по някой зубър-да го учи.

Към мен бяха лепнали като ваденка една Ваня-няма да я забравя.

Понеже си бях калпазанка по математика-и такава си и останах :hush:

Тя обаче бързо се умори от мене,понеже нищо не вдявах,и направо си ми даваше готовите отговори на домашното :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехххххххх...поредното нещо, с което да натоварят горките родители...

Сега ще изкарат всяко второ дете хаймана...Ама когато се говори за пари всеки гледа да вземе...А училището си е скъпо приключение, учебници, помагала, тетратки...Аз имах учители в средното, при които ако няма три вида тетрадки по предмета и учебника, който струваше от порядъка на 20 тина лв. не ме допускаха в час...

Твърдо против, има прекалено много възможности за спекулация...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oпределено против, защото родителите си имат достатъчно грижи покрай нас учениците,а учителите винаги ще ни изкарват виновни, за да могат да вземат парите,колкото и да е, не може да не им се полага и на тях някакъв процент biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те тръгват на ясли на няколко години!

Според китайската традиция не първите 7 години са важни от възпитанието на децата, а първите седем дни! А защо трябва родителите да отделят толкова рано свойте деца от себе си!? Нямат ли и те право да изпитат обичтта на своите родители!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те тръгват на ясли на няколко години!

Според китайската традиция не първите 7 години са важни от възпитанието на децата, а първите седем дни! А защо трябва родителите да отделят толкова рано свойте деца от себе си!? Нямат ли и те право да изпитат обичтта на своите родители!?

В детските ясли в България се гледат деца на няколко месечна възраст, а тук при мен си дават децата на градина още от двуседмична възраст (разбира се не всички). Отделянето на децата е наложено от много фактори - просто днешният свят е такъв. Всеки има правото да изпита цялата обич на света, но не всеки има шанса!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пък не трябва да се смята, че само учителите са виновни за поведението на учениците. Някаква отговорност трябва да поемат и родителите, но не смятам, че глобите са правилното решение. Обаче пък трябва да се приключи по някакъв начин с безобразията в училище и може би трябва да се замислим върху някакво решение - например оценки за дисциплина или пък да се прилагат наказания за дисциплина, както за отсъствия. Понеже не е нормално един учител да се опитва да си преподава урока, ако насреща му една част от класа примерно е решила да обсъди снощния мач или снощното напиване. Обаче темата за образованието е изключително сериозна и съществуват редица проблеми за решаване.

Редактирано от nana1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами пък не трябва да се смята, че само учителите са виновни за поведението на учениците. Някаква отговорност трябва да поемат и родителите, но не смятам, че глобите са правилното решение. Обаче пък трябва да се приключи по някакъв начин с безобразията в училище и може би трябва да се замислим върху някакво решение - например оценки за дисциплина или пък да се прилагат наказания за дисциплина, както за отсъствия. Понеже не е нормално един учител да се опитва да си преподава урока, ако насреща му една част от класа примерно е решила да обсъди снощния мач или снощното напиване. Обаче темата за образованието е изключително сериозна и съществуват редица проблеми за решаване.

Напълно съм съгласен с теб!Родителите може да са възпитавали в къщи децата си,но когато те тръгнат по улиците и на училище те коренно се променят и за това не трябва да се наказват родителите им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно съм съгласен с теб!Родителите може да са възпитавали в къщи децата си,но когато те тръгнат по улиците и на училище те коренно се променят и за това не трябва да се наказват родителите им.

Аз също не мисля, че глобата, наложена на родителите, изобщо ще повлияе на поведението на учениците. За огромно съжаление (и смятам, че проблемът е точно в това) на голяма част от децата не им се обръща достатъчно внимание от родителите и това естествено се отразява на поведението им. Ще обясня какво имам предвид - някак си съвременният родител не намира достатъчно време да разбере в дълбочина проблема на детето си. Знам, че родителите също са заети хора, но отглеждането на едно дете изисква определени грижи и то не само грижи по изхранването му. Децата изискват внимание, одобрение от родителите си, зачитане на тяхната същност. Обикновено деца от семейство с проблеми също са проблемни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също не мисля, че глобата, наложена на родителите, изобщо ще повлияе на поведението на учениците. За огромно съжаление (и смятам, че проблемът е точно в това) на голяма част от децата не им се обръща достатъчно внимание от родителите и това естествено се отразява на поведението им. Ще обясня какво имам предвид - някак си съвременният родител не намира достатъчно време да разбере в дълбочина проблема на детето си. Знам, че родителите също са заети хора, но отглеждането на едно дете изисква определени грижи и то не само грижи по изхранването му. Децата изискват внимание, одобрение от родителите си, зачитане на тяхната същност. Обикновено деца от семейство с проблеми също са проблемни.

Може родителите много да се старят вкъщи децата им да са културни,но в училище и на улицата когато играя те са коренно различни!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно това се опитвам да кажа! Не е нормалко хора, които желаят да научат нещо да не могат да го научат заради други, които просто "отбиват номера"!

Да, найстина родителоте са заети хора, но един родител, след като е решил, че иска да има дете/деца, то той трябва да поеме всички неща околу него- отглеждане, в това число и възпитание, издръжка и обич, която всяко едно малко дете заслужава!!!

Може родителите много да се старят вкъщи децата им да са културни,но в училище и на улицата когато играя те са коренно различни!!!

Стгласен съм! Но се чудя на какво се дължи това поведение!? Вярно е, че идеални хора няма, но....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, друга песен ще пее някое калпазанче-хулиганче след като са глобили неговите с примерно 10 леа и е изяло боя и мъмренето вкъщи.

Така че не може с лека ръка да се отрече ползата от тази мярка.

А причините за поведението и представянето на децата са много и са насложени една върху друга, така че се отказвам от разплитането им и намирането на основната :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване