Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

"300" се очертава като филма на 2007!

Препоръчан отговор

Пичове, 300 определено ще е един от най яките филми за 2007-ма, филмът вече има една предварителна прожекция на някакъв филмов фестивал в Берлин ако не се лъжа, през януари месец и хора които са го гледали казват, че филма е убииствен и с уникална визия :) така че определено точа зъби за премиерата в БГ на 16-ти, историята определено е супер интересна, дано и да са успели да я реализират на кино както трябва

Но не бива да отписваме и Карибски пирати: На края на света - гледах някакви art-скици на филма и мога да кажа че ще е грандиозен :) Междо другото за третата част на филма има много голяма вероятност Дисни да не пуснат трелър ;)

П.С Едно пояснение.. тоест 2:

в исторически план спартанците са 300 (начело с техният шеф - Лионед ако не се лъжа се казваше) но в подкрепа имат няколко хиляди гърци които за нищо не ставали междо другото :) били шубета и кофти обучени, точно заради тях спартанците биват избити до крак. Според историята жриците казали на Лионед, че за да може Спарта да живее, той трябва да умре, именно заради това той застава на чело на тези 300 войни - защото смята че това е самоубииствена мисия и че като умре спарта ще оцелее.

Персите не са 1 мил. ами са 250 хиляди начело пък седи техният шеф Ксеркс, който въпреки че преминал през прохода Термопили, на по-късен етап губи започнатата война

И една любопитна подробност - бюджета на филам е доста оскъден - 60 мил. за да се спестят още разходи част от мечовете щитовете и копията в 300 били взети втора ръка от филммите Троя и Александър :) Вероятно над 90% от сцените във флма са заснети на син екран, една от малкото сцени в които не е имало такъв ами е била извън студио е тази в която персие препускат през една поляна

Редактирано от vinse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 114
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

300poster2.jpg

"300" не е исторически епос. Не е и поредната героично-патетична сапунка на Холивуд. Той е малка революция в киното, обагрена в тъмно, златисто и червено. Ако небето потъмнее от стрели или пръските кръв запълнят екрана ­ не се срамувайте от инстинктивната реакция да залегнете зад седалката. Стряскащо внушително е сливането на киното и комикса (както беше и в "Син Сити"). Крайно време е някой да даде "Оскар" на Франк Милър. Именно духът и идеята на неговите комикси правят толкова успешни екранизациите им. А Милър не би допуснал някой да се гаври с творбите му.

"300" е съобразен както с прозата в едноименния комикс, така и с визията му. Режисьор е Зак Снайдер ("Зората на мъртвите").В главните роли не са популярни имена, но това не е непременно гаранция за успех (все пак, дори сексапилните задни части на Брад Пит не успяха да спасят "Троя"). Актьорският състав включва Джерард Бътлър, Дейвид Уенам, Родриго Санторо, Доминик Уест и др. Всеки от персонажите е изпипан до най-малкия детайл ­ от хипнотично живописния Ксеркс и армията му от "безсмъртни", до уродливия Ефиалдес и древните мъдреци Ефори ­ нещо средно между хора и свине. "Филмът разказва за мощ превъзхождаща качествено количеството стрели на 300-та войни. Спартанците доказват, че можеш да победиш и когато губиш", твърди Франк Милър.

Държава: САЩ

Година: 2006

Времетраене: 105 минути

Жанрове: Екшън, Приключенски, Драма, Исторически

Режисьор: Зак Снайдър

В ролите: Лена Хийди, Джерард Бътлър, Доминк Уест

Сценарист: Кърт Джонстад, Зак Снайдър

Продуцент: Марк Кантън, Джиани Нунари, Джефри Силвър, Бърни Голдман

Източник: Монитор, kino.dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си падате по клането и спец ефектите може и да ви хареса :) Ама иначе едва ли ще ви допадне. Не търсете реализъм или какъвто и да е смисъл. На моменти съм се смял от сърце на Спартанците :) направили са ги като футболни запалянковци по време на мач :) Друго какво ами няма да коментирам повече за да не развалям кефа на някои хора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав е но не е кой знае какво. Не ми харесва това, че през целия филм обстановката е как да кажа, сериозна. По ми харесва да гледам някоя комедия. Също така щеше да е по-интересно ако накрая на филма Леонид не умираше. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе запалиме един приятел да го гледам,бил по-"як"от гладиатор,и кво видях,една бозица,много ефекти,малко игра,и това е .Определям филма като слаб,а по шестобалната 3+.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го гледала ама песничката от трейлъра ме изкефи. Някой знае ли как се казва, на мен ми е много позната отнякъде ама не мога да се сетя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветът ми към всички е да гледат филма на голям екран. Има голяма разлика във възприятията, спрямо домашното кино!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега го изгледах филма и много ми хареса :whist: Само дето Леонид не трябваше да умира и тоя грозния Ефиалт трябваше да умре :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че това не е концерт по желание!:) Филма все-пак е базиран на исторически факти, така че няма как американците и тук да лепнат хепиенд, и слава Богу, иначе щеше да е гавра! Представяте ли си, Леонид натръшква сите перси и поживо-поздраво се прибира при булката!

Филмът е ефектен, но както бе писано по-горе, без кой-знае каква игра, съгласен съм за Ксеркс - много живописен, а личната му гвардия "безсмъртните" приличахаха на урукхай от "Властелина", както и оня вързания, същински планински трол в Мория!

Според скромното ми мнение филма става за гледане, но не очаквайте много от него!

Редактирано от maktub19 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според скромното ми мнение филма става за гледане, но не очаквайте много от него!

Вски средно статистически киноман не би очаквал кой знае какво. Аз лично ще го гледам заради специалните ефекти, да видим поне департамента по visual arts как са се спраивли. И имам намерение да го гледам на голям екран и съветвам всеки да го направи, едва ли има смисъл да се гледа пред монитора....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според това е първия исторически филм с толкова много ефекти.

Филма ще се хареса на абсолютно всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го гледах филма. Не е никак лош. Има доста добри сцени и разказвачът говори някак си ... поетично и в комбинация със сцените [ когато Леонид хвърля копието ( сцената ми напомни малко за The 13-th Warrior когато казват молитвата ) ] се получава нещо, което е наистина запомнящо се. Това си е само мое мнение :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да не се хареса, ако се гледа на 17 инчов монитор. Филмът е изключително и само за кино. Чудни ефекти и много яка анимация. Май трябва да благодарим на Франк Милър :computer2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нормално е да не се хареса, ако се гледа на 17 инчов монитор. Филмът е изключително и само за кино. Чудни ефекти и много яка анимация. Май трябва да благодарим на Франк Милър :P

По комикс на Милър ли е правен?

Ето още една причина за да гледам този филм на голям екран :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм го гледала ама песничката от трейлъра ме изкефи. Някой знае ли как се казва, на мен ми е много позната отнякъде ама не мога да се сетя!

Българска е сега точно не се сещам заглавието, има слухове че е просто открадната. Родопска беше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Българска е сега точно не се сещам заглавието, има слухове че е просто открадната. Родопска беше.

Сериозно?

Не ми взучеше много българска. По-скоро на някое парче на NIN. :wors:

П.П: Иначе чух, че имало някаква песен дето много приличала на българска....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само си представете това чудо в IMAX. Мечтая да го видя.

Аууу....

Ще се лети до София в таккъв случай:)

(Съмнявам се да го има на IMAX).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На двата полюса съм за този филм. Нещото, което най-много ми подразни е , че нямаше дори една сцена, която да е снимана на открито. Всичко е на блубокс/грийнбокс. Е съжалявам много, но искам да виждам синьото на небето и зеленото на тревата, а не някъква щайга да ми казва кое какво е на цвят. Направо да умира в кофите тая нискобюджетна фъшкия! И друго - толкова смешен ми беше Леонид, или както му е там истинското име със смешните си физиономии , зъбения и пуления, че просто на моменти се смеех с цяло гърло. И друго , как па немаше един от тея спартаковци, дето да не е назобен билдър?! Аре фак

Ама пък битките беха мноо яки иначе!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На двата полюса съм за този филм. Нещото, което най-много ми подразни е , че нямаше дори една сцена, която да е снимана на открито. Всичко е на блубокс/грийнбокс. Е съжалявам много, но искам да виждам синьото на небето и зеленото на тревата, а не някъква щайга да ми казва кое какво е на цвят. Направо да умира в кофите тая нискобюджетна фъшкия! И друго - толкова смешен ми беше Леонид, или както му е там истинското име със смешните си физиономии , зъбения и пуления, че просто на моменти се смеех с цяло гърло. И друго , как па немаше един от тея спартаковци, дето да не е назобен билдър?! Аре фак

Ама пък битките беха мноо яки иначе!

Не можеш да очакваш непокътнати от специални ефекти сцени при положение, че филма е адаптиран по комикс на Франк Милър (Sin City е на същия принцип).

Не съм го гледала филма, но по рекламите си личи, че е много ефектен. Поне за това си заслужава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване