Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Евровизия 2007

Препоръчан отговор

Песента "Вода" стигна до първо място в сайта www.escforever.com

Песента "Вода" е достигнала рекорден рейтинг във всички европейски държави. В сайта www.escforever.com/charts.html вече тече гласуване за 42 песни, които ще се състезават на международния конкурс "Евровизия" през май в Хелзинки. Българската песен "Вода" в момента заема първо място. Всеки посетител на сайта може свободно да изрази своят вот за 10 песни. Елица Тодорова и Стоян Янкулов ще пеят в Рим. На 25 март в италианската столица ще се състои честване по случай 50-ата годишнина от подписването на Римските договори, учредяващи обединена Европа. По покана на българското посолство Елица и Стоян ще представляват страната ни и ще свирят на сцената заедно с още европейски знаменитости в грандиозен концерт, в който всяка страна-членка на Европейския съюз ще бъде представена с културна програма. В непосредствена близост до Колизеума и останките на древния Рим етно дуетът ще представи своята уникална авторска музика. Грандиозното шоу ще бъде излъчено едновременно по 38 европейски телевизии.

Източник: actualno

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 146
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Дано и реално да стане така!

Но ми е много интересно, как винаги във виртуалното пространство подкрепяме и се обединяваме около една национална идея, а реално виждате какво става! Можем цяла тема да отворим за този проблем(въпрос), защото ако се подкрепяхме така и реално нямаше да сме толкова зле! Държавата би вървяла напред!

А сега вижте как в тази класация много българи са участвали и песента е на първо място! Предполагам все пак, че не само българите имат за този принос в тази скромна анкета!!

Скоро имаше и за Бербатов в сайта на Евроспорт! Ами той ги смаза в анкетата!! biggrin.gifcool.gif

До скоро от мен - До следващата анкета :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Аз ходих на концерт на Елица и Стоян и адски мн ми хареса!!Хората пеят и свирят с такъв ентусязъм !Евала!!!!!песента е супер яка иии мисля че най-накрая вкарахме някфи фолклорни мотиви щото се пак тва си ни е музиката и ще ми бъде мн интересно да видя какв още стане сега!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ходих на концерт на Елица и Стоян и адски мн ми хареса!!Хората пеят и свирят с такъв ентусязъм !Евала!!!!!песента е супер яка иии мисля че най-накрая вкарахме някфи фолклорни мотиви щото се пак тва си ни е музиката и ще ми бъде мн интересно да видя какв още стане сега!!!

миналите години не ни провървя с песничките..сега ще пробваме с нещо по-различно :P пък да видим :P:rolleyes::P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама миналите години изпращахме адските простотии, тазгодишната песен е точно това, което си пожелах в началото на конкурса (вж. началните страници на темата). Освен това песента този път наистина ще обиколи Европа, повече хора ще я чуят и ще знаят за какво иде реч. Вярвам в нашите изпълнители и се надявам да се представят родината ни достойно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама миналите години изпращахме адските простотии, тазгодишната песен е точно това, което си пожелах в началото на конкурса (вж. началните страници на темата). Освен това песента този път наистина ще обиколи Европа, повече хора ще я чуят и ще знаят за какво иде реч. Вярвам в нашите изпълнители и се надявам да се представят родината ни достойно!

в началото си признавам,че не ги харесвах много ммого..но вече се радвам,че хората ги избраха тях ;)

наистина много са лъчезарни :rolleyes: пожелавам им успех ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентът в подкрепа на Елица Тодорова и Стоян Янкулов

Президентът Георги Първанов подкрепи учредяването на фен клуб на Елица Тодорова и Стоян Янкулов - българските представители на конкурса "Евровизия 2007". Президентът поздрави всички с учредяването на клуба. Когато за първи път чух "Вода", си казах - как може една граовска песен да звучи така модерно. Чух, че оттатък Вардара изревнуваха, но това всъщност е балканското звучене, добави държавният глава. Сигурен съм, че Елица и Стоян ще бъдат чути, видени и оценени от всички наши сънародници в чужбина - това е шанс да покажем, че българската общност, колкото и да е разпиляна по света, е силна, добави президентът. На учредяването на клуба присъстваха актьори, музиканти и спортисти, сред които Константин Папазов, Нешка Робева, Лили Игнатова, Б.Т.Р., Д-2, Марияна Попова /миналогодишен представител на България в конкурса/, Елена Петрова, Георги Мамалев. С видеообръщения към фен клуба се присъединиха певецът Георги Христов, генералният директор на БТА Максим Минчев, главният редактор на вестник "24 часа" Венелина Гочева, магът Астор, певицата Йълдъз Ибрахимова. Учредител на фен клуба е композиторът Вили Казасян, като освен него, сред основателите има актьори, музиканти, спортисти и журналисти.

Източник: Дарик

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Елица и Стоян заминаха за Финландия

Елица Тодорова и Стоян Янкулов отлетяха вчера рано сутринта за Хелзинки, където ще се проведе тазгодишното издание на фестивала "Евровизия". Въпреки че полуфиналът е на 10 май, дуетът отиде по-рано заради "Вечерта на България". Събитието ще се състои на 6 май, Гергьовден, в столицата на Финландия. Програмата ще включва както изпълнения на Стоян и Елица, така и на миналогодишната ни представителка на "Евровизия" - Мариана Попова.

След като представят страната ни на 6-ти, двамата започват усилени репетиции за полуфинала. По жребий те трябва да пеят първи. Въпреки желанието им на сцената да има истински водопад, организаторите няма да могат да им го осигурят, разкриха от БНТ. Песента им "Вода" ще се бори с още 27 парчета за челните десет позиции. Ако успеят, Елица и Стоян ще бъдат допуснати и на самия финал - на 12 май. Там вече са класирани автоматично 14 държави.

Източник: Монитор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От гледна точка на сценична кулутура и постановка на емоционалния ефект е кофти да пеят първи, така докато се изпеят останалите 27 песни, публиката ще е забравила нашите, пък и когато човек си пусне да гледа нещо обикновено не му хваща самото начало, жалко, трябваше да сме по-накрая... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледала нито едно издание на Евровизия, нито сам била в течение на избора на българска песен. Съвсем случайно преди няколко дни чух "Вода". Песента ми хареса, защото е различна и по интересен начин са смесили стиловете. А и определено цялата тази вода и дъжд, на клипа ми допаднаха :rap:

Радостно е че и текста е на български, а не на английски.

Не знам какъв шанс имат, защото не знам какви са конкурентните им песни, но определено тази песен е моя фаворит.

Успех! :)

п.п. Миналата година бях за всеки друг, но не и за "Let ме cry". Лично мое мнение, е че песента не струваше. Марияна Попова също!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни смятат за фаворити на “Евровизия”

Според европейските букмейкърски къщи нашата страна не е сред фаворитите на тазгодишното издание на "Евровизия". Най-големи шансове за победа и попадане в челната тройка имат Сърбия, Швеция и Беларус. От тях само Швеция е класирана директно за финала. Останалите две страни ще се борят за място утре вечер. От 28 полуфиналисти само десет ще бъдат допуснати до истинското състезание на 12 май. Родните представители Стоян и Елица също трябва да минат тази цедка. Междувременно стотици гости уважиха Вечерта на България в Хелзинки, която се проведе навръх Гергьовден.

Източник: Монитор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елица и Стоян ще пеят първи на полуфинала на Евровизия

Утре (10 май) от 22.00 часа, пряко от Хелзинки, БНТ ще излъчи полуфинала на конкурса „Песен на Евровизия 2007”. Това е 52-то издание на конкурса и тази година негов домакин е Финландия, тъй като миналогодишното издание зрителските гласове класираха на първо място финландската група „Лорди”.

Полуфиналът и финалът на конкурса ще се проведат Хартуол Арена (Hartwall Arena). Залата, е разположена само на няколко километра от центъра на Хелзинки и е едно от най-активно използваните места за забавление, с непрекъсната програма от концерти, опери, танцови изпълнения и важни спортни събития, като нейния капацитет е от 13 500 места. Дизайнът на сцената е дело на четиримата финландски студенти Йени Витанен, Кале Ахонен, Самули Лейне и Кристиан Шмит, чиято основната задача е била да намерят модерен израз на финландската митологията. Обмисляйки стотици варианти, студентите се спират на историята от финландската епическа поема Калевала. Вайнемойнен. В нея известният вълшебник, притежаващ магическите сили на песните и музиката убива гигантска щука. От нейната кост той направил музикален инструмент, кантеле, с който омагьосва цялата природа. Тази идея отразява по чудесен начин цялата атмосфера на Конкурса на Евровизия. Затова дизайнерите решават сцената да представлява челюст на риба, като работата по осъществяването на тази идея им отнема 8 месеца. По жребий нашето дуо Елица Тодорова и Стоян Янкулов, ще излязат под номер 1 на сцената за да изпълнят песента „Вода”.

Източник: dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като по правилата на Евровизия ние Българите в България нямаме право да гласуваме за нашата песен.Нека всички Българи ,който се намират в чужбина ,Европа и по света довечера да гласуват за нашата песен Вода.Успех на Елица и Стоян.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 май 2007 | 00:56 | Агенция "Фокус"

Хелзинки. Десет песни се класираха за финала на конкурса „Песен на Евровизия 2007”, който бе излъчен пряко от Хелзинки тази вечер по БНТ.

Класиралите се песни и държави са:

Беларус - Дмитрий Колдун с песента “Work your magic”

Македония - Каролина Гочева с песента “Мојот свет”

Словения Аленка Готар с песента “Cvet z juga”

Унгария Магди Ружа с песента “Unsubstantial blues”

Грузия Софо Халваши с песента “Visionary dream”

Латвия - Bonaparti.lv с песента “Questa notte”

Сърбия - Мария Шерифович с песента “Molitva” (“Молитва”)

България - Елица Тодорова и Стоян Янкулов с песента “Вода”

Турция - Кенан Доулу с песента “Shake it up şekerim”

Молдова - Наталия Барбу с песента “Fight”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробив:

"Вода" влезе в Топ 10 на Би Би Си с фаворитите за крайната победа в песенния конкурс!

На полуфинала двамата перкусионисти излязоха на сцената първи, а за събота, 12 май, жребият отреди да се представят 21-ви измежду общо 24 финалисти.

От 28-те държави, които се бореха за място в последния етап, напред продължават само

представители на Източна Европа, Балканите и бившите съветски републики

Освен България, зрителското гласуване по телефона и с SMS-и класира още Беларус, Македония, Словения, Унгария, Грузия, Латвия, Сърбия, Турция и Молдова.

На 12 май ги очаква конкуренцията на участниците от първите 10 страни миналата година (Босна и Херцеговина, Финландия, Ирландия, Литва, Гърция, Швеция, Русия, Украйна, Румъния и Армения) плюс привилегированата четворка - Франция, Германия, Испания и Великобритания.

Предишните две участия на страната ни - група "Каффе" с "Lorrain" и Мариана Попова с "Let Me Cry" - не успяха да ни класират на финала.

Междувременно българската композиция се нареди сред 10-те песни с най-големи шансове за краен успех в Хелзинки според експерти, поканени от Би Би Си да анализират предложенията на 42 държави в тазгодишния песенен конкурс "Евровизия".

10-те специалисти от цяла Европа са както бивши участници - като победителката от 1986 г. Сандра Ким, така и просто почитатели на състезанието, обединени в мрежата OGAE (Organisation of Eurovision Amateurs).

"Модерно парче с много ударни инструменти и енергия. Искрено е и не е произведено специално за "Евровизия", което го кара да изпъкне", казва един от членовете на журито. (Вж. виртуалния фенклуб Club-voda.eu).

Фаворит според допитването на Би Би Си е германецът, който след миналогодишната каубойска песен сега пращат на финала суинг.

Парчето на Роджър Сисеро (Roger-Cicero.de), който всъщност е от румънски произход и е син на джазмузикант, е озаглавено "Frauen Regier'n Die Welt" (Жените управляват света).

и още тук

Нека ги подкрепим!

Ако имате познати из Европа, кажете им да пращат смс-си :wors:

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло се съмнявам да спечелим конкурса, но поне таз' годишното ни представяне ще е доста по запомнящо от миналогодишните.

Някои хора обсъждаха, че "техно" вариант на българска народна песен не бил подходящ. Бих искал да попитам защо?! Поправете ме ако греша, но в края на крайщата Евровизия не беше ли конкурс за модерна и съвременна музика, не за народна! Другото с което не съм съгласен е определението "техно" вариант. Не бих казал, че песента Вода има кой знае колко общо с техното... На мен лично ми харесва, има народни мотиви, раздвижена е, и най-важното - нещо различно е. Да се опитваме да покажем, колко сме готини и оргинални с монотонна песен на английски е все едно да се опиташ да впечатлиш ескимос със сняг :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песента трябва да се откроява - такава за наша радост е и "Вода"! Просто другите песни се губят! Все си мисля че наистина можем да влезем в десетката и това ще го видим в събота!

Но тази песен е много ритмична и стойностна! С нея наистина трябва да се гордеят българите! Представяте ли си датчаните как са се чувствали вчера? :sobbing::wors:laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да стане, България постигна голям успех с тенденция да го уголеми още-повече. Песента е страхотна, но някой се беше обадил, че немската била бозава - еми който не разбира текста (а той е страхотен), така ще я приема, да.

Да стискаме палци на Елица и Стоян!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Песента трябва да се откроява - такава за наша радост е и "Вода"! Просто другите песни се губят! Все си мисля че наистина можем да влезем в десетката и това ще го видим в събота!

Но тази песен е много ритмична и стойностна! С нея наистина трябва да се гордеят българите! Представяте ли си датчаните как са се чувствали вчера? :):Plaugh.gif

Наистина си е за гордост, псента е много хубава и заслужава да се класира на някое пт първите места :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като гледах снощи, има доста бозави песни класирани директно на финала - на Англия, Франция, Германия....А и тази сръбската нещо не ме впечатли, макар че доста я хвалиха...Мой фаворит са гърците...

Ти поинтересува ли се за регламента! И защо песните на Англия, Франция и Германия са на финал! В това няма нищо лошо!

Дано се класираме напред за да може и догодина да сме на финал и да не минаваме препятствието полуфинал! Ако правиш всяка година стойностна песен винаги ще си във финала на Евровизия, както гърците - за което си прав че и тяхната песен и тази година е хубава и мелодична!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване