Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Евровизия 2007

Препоръчан отговор

Гласуването бе пълен фарс - на колониален принцип, което не е нормално. Та дори и едва вчера отделилата се с 300 мъки Черна гора гласува за Сърбия, останалите от бившата СФРЮ не останаха по-назад. Русия си обра точките от колониите, Турция има гастарбайтери навсякъде по света, останалите си поделиха по комшийски точките, които бяха без значение за тях.

Само ние направихме комбина с гърците, което се оказа съвсем недостатъчно за още по-предно класиране, а защо не и за победата - та нима нашата песен не бе най-добрата, най-зрелищната?

Както и да е, май все още нямаме лоби, а без него подобен конкурс не се печели. Не че първото място открива кой знае какви перспективи - АВВА са единствените досега, които са станали известни (всъщност, това е твърде бледа оценка за творчеството им) след участието си в този конкурс, но въпросът е по-скоро принципен. Яко ни прецакаха... отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 146
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

И все пак мисля, че трябва да сме доволни и с 5-то място.

Винаги сме били максималисти и не можем да се нарадваме и на това, което имаме. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на нашите! Да се класираш на 5 место в такъв конкурс си е голям успех, още повече, че и песента действително е хубава и като музика, и като текст, и като визия.

Друг е въпросът, че Евровизия трябва да се промени изцяло, за да възвърне предишните си блясък и значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пето място? Добре е. А кой е на първо?

Може ли някой да сложи линк към сношното участие на нашите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

aз разполагам само с това и с това cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пето място? Добре е. А кой е на първо?

Може ли някой да сложи линк към сношното участие на нашите.

http://######//details.php?id=74267

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Браво на нашите! Да се класираш на 5 место в такъв конкурс си е голям успех, още повече, че и песента действително е хубава и като музика, и като текст, и като визия.

Друг е въпросът, че Евровизия трябва да се промени изцяло, за да възвърне предишните си блясък и значение.

Голям успех било.....помниш ли миналата година кой беше на 5 място, а на Евровизия2005 помниш ли?Защото аз-не.Помнят се първите, престжно е първото място, а ние определено го заслужавахме!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песента на руснаците според мен беше стрхотна и тази песен със сигорност ше се върти доста време по дискотеките в европа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Песента на руснаците според мен беше стрхотна и тази песен със сигорност ше се върти доста време по дискотеките в европа

Специално за ЕвроВизия руските песни винаги са ми правили впечатление.

А българската песен беше много хубава. не съм гледала кога е било, сутринта го гледах по арменската ТВ. Дори и 5-тото място е успех, недейте така - още повече, че досега даже не се класирахме за 2ри кръг ( такива спомени имам, ако бъркам някой да ме поправи)- нищо не става с магическа пръчица, важното е, че нашите правят впечатление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Голям успех било.....помниш ли миналата година кой беше на 5 място, а на Евровизия2005 помниш ли?Защото аз-не.Помнят се първите, престжно е първото място, а ние определено го заслужавахме!

аз първото място от миналата година не помня, та какво остава за другите места...

но помня как се изложихме с песента на каффе...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aми нали аз вече го написах...ти знаеш ли колко "турци"(хора от Турция, определящи се като турци, а всъщност са от друг произход, няма да уточнявам) са пръснати из Европа и по цяла вечер си пускат смс за страната...те в другите страни като са се пръснали, по цяла нощ няма какво да правят, защото като излязат са аутсайдери и така...смс след смс!Колкото повече емигранти, толкова по-големи шансове.

..така стоят нещата.

в един форум попитах

ще попитам и тук...

българите по света сме много

нали така твърдят...

е, добре

де бяха тия българи сега

а чакахме на гърци и съседки да ни подкрепят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в един форум попитах

ще попитам и тук...

българите по света сме много

нали така твърдят...

е, добре

де бяха тия българи сега

а чакахме на гърци и съседки да ни подкрепят...

А 10-те точки от Испания от къде дойдоха според теб ;) Само с гласовете на емигрантите си никой не е спечелил досега. Номерът е с бивши републики, каквито ние нямаме :rolleyes: Освен Македония, но те пък никога не са давали 12 точки за България :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Запад надигат глас срещу съседското гласуване на "Евровизия 2007"

Първи се разбунтуваха в Малта, откъдето поискаха някои страни да бъдат лишени от участие в телефонния вот

На Запад не могат да преглътнат провала си на "Евровизия 2007" и винят за това съседското гласуване на Балканите и в бившите съветски републики.

Първи се разбунтуваха в Малта, откъдето призоваха телефонният вот в някои държави да не се зачита - поне докато не се измисли начин за наблюдение, който да гарантира честността на процедурата.

Според ръководителя на малтийската делегация много резултати не са се основавали единствено на зрителското гласуване.

По думите му още пет-шест държави на съботния финал били недоволни от "блоковия вот", при който съседите се подкрепяли без значение какво е качеството на песните.

Той получил индикации за своя резултат в някои страни още преди полуфинала, след който островната държава отпадна от по-нататъшно участие.

Ако Европейският съюз за радио и телевизия (EBU) не може да осъществи 100% мониторинг върху процедурата в някои бивши съветски републики, те трябва да бъдат отрязани от гласуването, уточнява малтиецът.

Той потвърждава, че максималният резултат от 12 точки, който страната му присъди на британските участници "Скууч", е бил протестен вот срещу гласуването за съседите, практикувано от толкова много държави.

Германският вестник "Билд" пък се пита защо западноевропейските страни трябва да плащат най-много за организацията на състезание, което май нямат никакъв шанс да спечелят, допълва Би Би Си.

Единствената германска победителка в "Евровизия" - Никол, е цитирана да казва: "Очевидно е, че източноевропейските държави ежегодно се замесват в нечиста търговия с точки. Германия трябва да се оттегли от надпреварата."

Британски радиоводещ е на мнение, че политически мотив има при около половината резултати от гласуването.

Според Пол Гамбачини от Би Би Си вотът за Великобритания е намалял рязко след нахлуването в Ирак и откакто трае окупацията, британските участници не успяват да се отлепят от дъното на класацията.

Ако искате да спечелите "Евровизия" отново, върнете войските у дома, съветва той и припомня, че конкурсът винаги е имал политически измерения - като посочва за пример топлата връзка между Гърция и Кипър.

С въвеждането на зрителско гласуване вместо оцеунка от жури напрежението е започнало да се покачва.

Други наблюдатели на Би Би Си, които следят 52-годишния конкурс, също споделят огорчението си, че политиката надделява над песните.

Сър Тери Уогън, който коментира шоуто по първи канал на британската обществена телевизия, е категоричен:

"Определено има прибалтийски блок, както и балкански блок, а през последните години към тях се присъедини и руски блок. Казвал съм го толкова много пъти, че се превърна в клише: Ние спечелихме Студената война, но изгубихме "Евровизия".

Присъединяването на все повече източнаевропейски държави към конкурса, както и наличието на големи имигрантски общности в Западна Европа наистина промени съотношението на силите и в Хелзинки това пролича особено драстично.

Първо, измежду 28-те полуфиналисти към финала бяха избрани да продължат 10, които представляваха само източната част на континента.

Второ, окончателното класиране в събота вкара в топ 10 само държави от Балканите и бившия съветски блок.

Те са сигурни финалисти догодина заедно с четирите "привилегировани": Германия, Испания, Великобритания и Франция, които плащат най-много за организирането на конкурса и имат запазено място сред 24-те.

В 52-рото издание (Eurovision.tv) участваха рекорден брой държави - 42. Независимо от броя на населението всяка е равнопоставена при гласуването и присъжда еднакъв брой точки (от 12 до една, като първите три получават съответно 12, 10 и осем точки) на дестте си фаворита.

Целта е да се определи най-популярната песен.

Конкурсът е създаден през 1956 г., има славата на едно от най-дълголетните тв предавания в света и финалът му е сред най-гледаните - извън спортните програми.

Във Великобритания например тази година избирането на победителя е било проследено от над 10 млн. зрители - повече от половината тв аудитория за съботната вечер.

Първият му домакин е град Лугано в Швейцария, където е седалището на EBU. Тогава участвали едва седем страни (Белгия, Франция, Германия, Люксембург, Холандия, Италия, Швейцария), а спечелили домакините.

До 1997 г. победителят се определял от международно жури, но с навлизането на новите технологии се въвежда зрителското гласуване.

Новата система е изпробвана първо в пет държави (Австрия, Франция, Германия, Швеция и Великобритания) и на следващата година останалите участници са насърчени да я приложат.

В случай на технически провал точките се разпределят от национално жури.

Публиката не може да подкрепя кандидатурата на собствената си държава, а оценява всички останали. Гласува се по телефона и с SMS-и.

netinfo.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По думите му още пет-шест държави на съботния финал били недоволни от "блоковия вот", при който съседите се подкрепяли без значение какво е качеството на песните.

Единствената германска победителка в "Евровизия" - Никол, е цитирана да казва: "Очевидно е, че източноевропейските държави ежегодно се замесват в нечиста търговия с точки. Германия трябва да се оттегли от надпреварата."

Оправдания и както винаги безсмислени коментари. Когато паднеш не стига, че много те боли, ама и търсиш, кой те е спънал. Е, драги западно европейски страни, не винаги има такъв които спъва. Често се случва, при вирнат високо нос, в един момент да се забиеш в земята

В 52-рото издание (Eurovision.tv) участваха рекорден брой държави - 42. Независимо от броя на населението всяка е равнопоставена при гласуването и присъжда еднакъв брой точки (от 12 до една, като първите три получават съответно 12, 10 и осем точки) на дестте си фаворита.

Нашият шанс е най-малък. И като територия и като население, сме по-малки от Франция, Португалия, Великобритания и т.н

В случай на технически провал точките се разпределят от национално жури.

Така им се иска и сега да се гласува. Благодарим! Страдали както ние, така и нашите съседни държави от "безпристрастно" жури.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ни изпързаляха. Евровизия е с лъжлив победител.

0000036421-article.jpg

Мария, която спечели Евровизия. Снимка: БГНЕС

Прочувствената сръбска песен, за която гласува половин Европа и само преди броени дни спечели Евровизия, е крадена. Това съобщи световният таблоид The Sun.

„Молитва", която беше изпълнена от сръбската певица Мария Шерифович, не само че не е нейна, но и съвсем не е нова.

В оригинал парчето е на албанската звезда Сони Малай и носи името „Ndarja". С нея албанската хубавица вече е печелила местен конкурс – Top Fest.

Скандалната новина беше разпространена след щателно проучване на репортерите от The Sun, които щедро предоставиха в сайта си и клип, който доказва измамата.

В подобна лъжа бяха заподозрени и нашите момчета от "Каффе", които представиха България на Евровизия преди две години.

Истината за тяхната песен "Лорейн" обаче така и не се изясни до край.

Дали и тази година скандалът ще е "всяко чудо – за три дни", не е ясно.

Засега можете само да се уверите и вие, че на Мария не й е съвсем чиста работата.

Източник: Днес Бг

Ами сега?!

Редактирано от Arcopix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си и мислех,че има нещо такова.Тези резултати,който станаха далеч не са според мойте вкусове.Испанците пяха хубаво,но ги сложиха отзад и Турция и Гърция се справиха добре,а за българите да не говорим.Резултатът беше просто някакъв заговор.Тази сръбската песен въобще според мен не беше хубава,но...уви така ще си продължим.Каквото станало-Станало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе мрънкали България се слави с фолкора и народната музика.Песента Вода е страхотна песен с народна и етно мотиви.Въпросът е че някой България не знаят какво представлява фолклора и народната музика.

Вместо да се радваме за това 5 място ,което ни класира дирекно на финала на Евровизия в Сърбия. И което изми срама които бе поставен от група кафе.Ние мрънкаме.Я ми кажете някой представял ли си че България тази година на Евровизия че се представи уникално.Аз лично не. Но ето че се случу.Това ,което Ели и Стоян напривиха в Хелзенки че се помни цял живот.За мен Ели и Стоян са геройте и гордоста на България.

Редактирано от ati15 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но просто от километри си личеше стакмистиката в гласуването...

хахах абсолютно вярно! Даже учудващо този факт ми е смешен. Но в крайна сметка аз разсъждавам така, всеки може да глаува за който си иска, могат да въртят каквито си искат задкулисни игрички, но в крайна сметка не могат да кажат, че хубавата песен, макар и на последно място, е лоша. И какво, че крадена песен е станала номер 1, просто ще си слушаме нашите си фаворити, което ще ги направи хитове сами по себе си. А като започне да спада рейтинга на конкурса, ония ще се осаферят рано или късно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най ми беше смешно изказването на шведския представител (или беше норвежкия, или и двамата) : "И 12 точки даваме наааааа......сега да ви повдигнем настроениетооооо....Финладнияаааааааааааа.....Брей, давали точици за настроение, не за песен...:)

Подмазването винаги е положително качество при евровизия :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе мрънкали България се слави с фолкора и народната музика.Песента Вода е страхотна песен с народна и етно мотиви.Въпросът е че някой България не знаят какво представлява фолклора и народната музика.

Вместо да се радваме за това 5 място ,което ни класира дирекно на финала на Евровизия в Сърбия. И което изми срама които бе поставен от група кафе.Ние мрънкаме.Я ми кажете някой представял ли си че България тази година на Евровизия че се представи уникално.Аз лично не. Но ето че се случу.Това ,което Ели и Стоян напривиха в Хелзенки че се помни цял живот.За мен Ели и Стоян са геройте и гордоста на България.

Да.

Прав си.

Нашите се представиха повече от блестящо на Евровизия.

Евала им.

Редактирано от KoKKinoU_FaN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване