Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Има ли някой от вас с дъно на ASUS - A7V8X-MX ? Проблема ми е следния: купих си видеокарта, май че беше следната: GF4 MX440, 128MB DDR 8x, TV Out . Та спомената карта не сработи с дъното, поне така ми обясниха от фирмата, където я закупих. Писах и имейл до фирмата производител да ми препоръчат подходяща видеокарта, но не ми отговориха.

Споменатото дъно е със следната спецификация:

CPU - Socket A for AMD Athlon XP/ Thoroughbred/Barton up to 2.25GHz+

Chipset -VIA KM400

VIA VT8235 CE

Front Side Bus -333/266/200MHz

Memory -2 x 184-pin DIMM Sockets support max. 2GB PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC DDR SDRAM memory

VGA - Integrated VIA UniChrome Graphics

Expansion Slots - 1 x AGP 8X/4X

3 x PCI

IDЕ- 2 x UltraDMA 133/100/66

Audio - ADI AD1980 6-channel CODEC

LAN - VIA VT6103 10/100 Mbps Ethernet PHY

USB - Max. 6 USB2.0 ports

Special Features -Power Loss Restart

-support S/PDIF out interface

-ASUS EZ Flash

-ASUS C.O.P. (CPU Overheating Protection)

-CrashFree BIOS

Back Panel I/O Ports 1 x Parallel

1 x Serial

1 x PS/2 Keyboard

1 x PS/2 Mouse

1 x VGA

1 x Audio I/O

4 x USB 2.0

1 x RJ45

Internal I/O Connectors -1 x USB 2.0 connector support additional 2 USB 2.0 ports

-CPU / Chassis FAN connectors

-20 pin ATX Power connector

-IDE LED connector, power LED connetor

-Chassis Intrusion

-S/PDIF out connector

-CD / AUX audio in

-Front Audio Panel connector

-GAME/MIDI connector

BIOS Feature - 2Mb Flash ROM, Award BIOS, TCAV, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.3, ASUS EZ Flash, CrashFree BIOS, ASUS C.O.P. (CPU Overheating Protection)

Industry Standard - PCI 2.2, USB 2.0

Manageability- WfM 2.0,DMI 2.0,WOL by PME,WOR by PME, Chassis Intrusion

Form Factor - Micro ATX Form Factor 9.6"x 9.6"(24.5cm x 24.5cm)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето дъно Asrock K7VM4 има същия чипсет. Сега съм с Radeon 9550 и нямам проблеми, но преди време имах малко време с една GeForce 5500 256MB, която беше по-хубава от видеоконтролера ми(вграден в чипсета) по това време и споменатата карта не поемаше драйвера си. Извинението беше някакво конфликтно IRQ.

Не знам какъв е проблема при тебе, ама вярвам че може да се реши. Изключваш ли от BIOS вграденото видео?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същото дъно и същата видеокарта преди 6 месеца, работят си екстра заедно! Кажи им на фирмата (от където си я закупил) да отидат да си легнат! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням дали беше изключено вграденото видео- носих компа на сервиз при спецове, би трябвало да са го изключили- все пак те се занимават с компютри, а аз- с фармация!

Мисля да си купя VC- ще пробвам с Radeon(За около 100-150 lv може ли да купя нещо свястно?). Та въпроса ми е: В кое от подменютата на BIOS-а (AWARD)трабва да влезна за да изключа вграденото видео? Трябва ли да определя последователност на зареждане на слотовете-PCI, AGP ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип в момента, в който поставиш карта в AGP слота, дъното автоматично изключва вграденото видео. Така че това не би трябвало да е проблем. Няма значение дали му посочваш първо от PCI или от AGP да стартира. Преди години де правеше с цел по-бързо стартиране на машината, но тва са си митове и легенди - няма да направиш разлика. По принцип ASUS и проблем с прекъсванията звучи малко странно - все пак asus са може би най добрите в тая работа. Сега чета ръководството на твоето дъно - отвори си книжката и погледни глава 2.5.3 PCI Configuration - има снимка. Виж дали настройките при теб са такива. Също погледни глава 2.5.1 - изключи поделянето на системната памет (макар, че с външна карта това не би трябвало да се взема в предвид от дъното ама...) - VGA share memory size: Disabled. А всъщност сигурен ли си, че картата, която си купил работи? (т.е. виждал ли си я в действие)....

...между другото защо не опиташ като включиш в биос опцията Load fail-safe default values (F6)...

Редактирано от 90125 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От фирмата пробвали картата на друг комп и ми казаха, че работела(Но аз така и не я видях в действие!) след което добавиха, че могат да си я вземат обратно!?! Така и стана . С парите, които си получих мисля да пробвам с Radeon.

Между другото прочетох в една статия за ASUS A7V8X следното:

Разширителни слотове

1 x AGP 8X/4X ( само 1.5V карти! )

Може ли да ми препоръчаш някой модел Radeon ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1,5V е стандарт! Така че може спокойно да си купуваш AGP карта. Но в ценовия диапазон до 100$ - най добрия избор в момента е RADEON 9550. До колкото съм чел впечатления от форумите - най-добър е модела на ASUS (но това в случай, че мислиш за овърклокинг). Ако обаче тия неща не те интересуват, а цениш тишината - вземи си Gigabyte (нямат перка на радиатора)

http://www.steltcomputers.com/price_list.htm - тук са на 75$ като крайна цена. До колкото съм гледал оферти - по-евтино място не съм виждал.

Обаче най-добре да си вземеш компютъра и да идеш с него във фирмата, та да се пробва на място. Да не се окаже, че има някакъв проблем с дъното и само да сменяш карти. Предполагам, че в никоя фирма няма да ти откажат...макар че хора разни... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Имам същото дъно и проблем с моята видео карта.Тя е Радеон 9200 СЕ.Непрекъснато забива, vpu recover-i и какви ли не още шитни...

Ако някой има идеи нека да сподели..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Via и Nvidia са малко несъвместими като чипсет и видео (дане споменавам какви модефикации на дъна се правят за инсталл на ХР)

georgiev

Имам същото дъно и проблем с моята видео карта.Тя е Радеон 9200 СЕ.Непрекъснато забива, vpu recover-i и какви ли не още шитни...

Ако някой има идеи нека да сподели..

не си ли разбрал че за да инсталираш драивери на ATI трябва да отисталираш предишните

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Via и Nvidia са малко несъвместими като чипсет и видео (дане споменавам какви модефикации на дъна се правят за инсталл на ХР)

не си ли разбрал че за да инсталираш драивери на ATI трябва да отисталираш предишните

<{POST_SNAPBACK}>

Поисках адекватен отговор, не падам от небето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

georgiev Деинсталирай старите драйвери,почисти регистрите след тях,дръпни си OMEGA драйвери от тук ,инсталирай ги и забравяш за проблема "драйвери". Успех :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
georgiev Деинсталирай старите драйвери,почисти регистрите след тях,дръпни  си OMEGA драйвери от тук ,инсталирай ги и забравяш за проблема "драйвери". Успех  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря за съвета, но мисля че проблема не е до драйвери :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да - без да те обиждам

опира до задклавиатурното у-во :clap:

смени в биоса AGP X8 на Х4 и всичко ще е ок :clap:

ако нямаш такава точка в биоса - направи го от Омега драйверите

Редактирано от kirko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да - без да те обиждам

опира до задклавиатурното у-во :)

смени в биоса AGP X8 на Х4 и всичко ще е ок :)

ако нямаш такава точка в биоса - направи го от Омега драйверите

<{POST_SNAPBACK}>

A ще ми обясниш ли защо ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване