Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Не съм особено в час с хардуера, затова ще ви попитам тази конфигурация http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=515309 добра ли е като за парите си. Сина ми я иска, за да играе игри на нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте. Не съм особено в час с хардуера, затова ще ви попитам тази конфигурация http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=515309 добра ли е като за парите си. Сина ми я иска, за да играе игри на нея.

Да, конфигурацията е много добра, няма да имаш проблеми с нищо, само една забележка - всичко това ще ти струва с около 200 лв по-малко, ако отидеш при някой хардуерен спциалист да ти асемблира компонентите!

Нямаш ли някой познат, приятел, който да свърши тази работа?! ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се казва дъно, модел на писачката, модел на захранването, а тези 350 вата ме притесняват доста. Такава мощност би била може би леко на ръба дори и при марково захранване, та какво остава ако се окаже някое дръвце.

По-добре купи конфигурация от компютърна фирма. Аз нямам никакво доверие на идиотски вериги като Технополис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение. Доста по-евтино ще излезе с асемблиране в друг, по-евтин магазин за компютри. А и в този си вид компютъра от технополис ще е облепен с гаранционни лепенки. При най-малкия проблем ще трябва да ходиш при тях с целия компютър. А ако сменяш част става още по-сложно.. Дори не можеш да отвориш кутията за да я изчистиш от праха..

Препоръчвам ти Leader Technology -> сайт, на който ще намериш адреса, телефони и всичко останало. Работил съм с тях, супер точни са, цените им са едни от най-евтините, при проблем не правят проблеми с гаранцията, също така имат и добър сервиз.

Много хора биха те ориентирали към mostbg като известен магазин, но там е доста скъпо.. А и обслужването лично на мен не ми допада. Със сервизите им нямам опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не се казва дъно, модел на писачката, модел на захранването, а тези 350 вата ме притесняват доста. Такава мощност би била може би леко на ръба дори и при марково захранване, та какво остава ако се окаже някое дръвце.

По-добре купи конфигурация от компютърна фирма. Аз нямам никакво доверие на идиотски вериги като Технополис.

Aбсолютно! Компютър се купува от магазина за компютри, а не от книжарницата или супермаркета. Пък и самата конфигурация не е добре балансирана - определено на игрите не им пука че процесора е двуядрен - няма да могат да се възполват от това. Памета е възможно най бавната и евтина DDR2 на пазара. Дъното е Intel-ско и макар и стабилно е лишено от всякакви допълнителни възможности за настройка - овърклок, а специално Pentium D 805 без овърклок е доста слаб процесор. Интел ги замениха вече с Pentium D 915. Видеокартата макар и с хубаво ядро, предполагам е с по-бавната памет DDR2, а не с DDR3 което малко или много и спъва производителноста. А ако това на снимката е кутията със захранванрето, бягай далеч от него. Ако е марково захранване 350W ще издърат машината, но като гледам лъскавите ламарини в стил JNC и Codegen(китайски долнопробни захранвания и кутии), много ме съмнява да са сложили хубав захранващ блок. Бърза справка с ценовата листа на една фирма ми изкара същата конфигурация, но с Pentium D 820 процесор, на цена от 1000лв.

Едит: @PcMan Most са дистрибутори на едро и е нормално да пренебрегнат крайни клиенти. Може да се вземе компютър от някой от техните дилъри и тогава цената и обслужването ще са на друго ниво :P . Аз препоръчвам HardwareBG, за купуване на компютър - просто няма друга фирма която толкова точно да си спазва гаранционното обслужване и да получи там човек наистина добро предложение при купуването на РС.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aбсолютно! Компютър се купува от магазина за компютри, а не от книжарницата или супермаркета. Пък и самата конфигурация не е добре балансирана - определено на игрите не им пука че процесора е двуядрен - няма да могат да се възполват от това. Памета е възможно най бавната и евтина DDR2 на пазара. Дъното е Intel-ско и макар и стабилно е лишено от всякакви допълнителни възможности за настройка - овърклок, а специално Pentium D 805 без овърклок е доста слаб процесор. Интел ги замениха вече с Pentium D 915. Видеокартата макар и с хубаво ядро, предполагам е с по-бавната памет DDR2, а не с DDR3 което малко или много и спъва производителноста. А ако това на снимката е кутията със захранванрето, бягай далеч от него. Ако е марково захранване 350W ще издърат машината, но като гледам лъскавите ламарини в стил JNC и Codegen(китайски долнопробни захранвания и кутии), много ме съмнява да са сложили хубав захранващ блок. Бърза справка с ценовата листа на една фирма ми изкара същата конфигурация, но с Pentium D 820 процесор, на цена от 1000лв.

Ето, това е професионално мнение! И мен захранването ме притеснява, това е изключително важен компонент, който много хора незапознати с хардуера го подценяват, без да знаят, че едно гръмване на захранването, може да ги върне в изходно положение! Това захранване хубаво е 350W, ама реално колко му е КПД-то?!

Процесорът е отличен, ще е актуален с години напред, но за другите компоненти съм напълно съгласна с теб, че не са много переспективни и откъм производителността им, има какво още да се желае!

На момчето ще му трябва за игри, аз затова му писах, че няма да има проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста точно и вярно обяснение, съгласен съм :P

Нека обощим за автора:

-Препоръчително е да не купуваш тази конфигурация от Технополис, а от специализиран магазин за компютърна техника

-Конфигурацията не е добре балансирана, както Lyudmil по-детайлно разясни.

-Един от добрите вариант е сглабяне на конфигурация от специалисти в HardwareBG, където си разбират от работата. Според мен това важи и за Leader Technologies.

-Предложенията и мненията са от нас, крайния избор от теб - ESPACE

Успех.

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нека обощим за автора:

-Препоръчително е да не купуваш тази конфигурация от Технополис, а от специализиран магазин за компютърна техника

-Конфигурацията не е добре балансирана, както Lyudmil по-детайлно разясни.

Друг е въпроса , че щом става въпрос за геймърски компютър , всеки в посочените фирми ( пък и не само в тях ) би препоръчал AMD базирана система ( освен ако не става въпрос за Conroe , но там пък вече и парите са доста повече ) .

Добавено - дъното Intel Desktop Board D945PLRN е с чипсет 945P Express , което означава липса на поддръжка на следващото поколение Интелски процесори и оттук невъзможността компюъра да се ъпгрейдва откъм процесор и с по-бърза Рам памет ( дъното поддържа ДДР2 само до 533 MHz ) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията. Явно ще търся друго решение от асемблираща фирма. Ще видя какво ще ми препоръчат за тези пари и евентуално ще попитам за съвет отново. А ако някой препоръча някаква примерна такава за около 1000 лв. без монитора и с условие да вървят нови игри на нея да казва, няма да се разсърдя :sobbing:.

Редактирано от ESPACE (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе, без да искам успях да докарам същата цена като на конфигурацията от Технополис:

MSI K9N Neo-F

A64 3000+BOX

2x512MB DDR2 667 Super T

320GB Seagate 7200.10 16MB SATA II

Galaxy 7600GS 256MB DDR3

DVDRW LG или Lite-On

Foxconn 3GTH002 FSP 350W PFC

Общо 705$*1.56=1099.80лв. cool.gif

Бих препоръчал да се вземе процесор 3200+ за сметка на по-малък харддиск - 250GB, но в момента няма никаква наличност на такива процесори, за това сложих 3000+ВОХ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко неща за размисъл и от мене -

1 . CPU - Athlon 64 X2 4200+ (1000MHz,2000KB,Windsor,Socket AM2,Cooling Fan) box

MB - MSI K9N Ultra-F / NV570 / GLAN /AM2

RAM-2X 512MB DDR II 667 A-DATA

HDD-250GB Samsung SATA-II 300/8MB

Video - MP GF7300GT 128 DDR3/HDTV PCIE

DVD- RW-LiteON DVD-RW DL

Case-Prestigio case / 350W Fortron

цена 1180 лева с ддс

2. CPU - Core 2 Duo E6300 1.86GHz (1066MHz,2MB,Conroe,S775) box

MB-ASUS P5LD2/ SE/C/LGA775/945P/DDR2

HDD-250GB WD SATA2/7200/16M

MP GF7300GT 128 DDR3/HDTV PCIE

CD- RW DVD-RW-LITE-ON CD/RW-DVD/BLACK

Case-Prestigio case + 350W Fortron

1203 лева с ДДС

3. MB - ASUS M2N-E /NF570/AM2

CPU -ATHLON64 3800+/AM2/BOX

HDD - 250GB SAMSUNG SATA2 7200/8MB

Video -MP GF7600GS 128 DDR3/HDTV PCIE

PSU FORTRON ATX-400PNF /400W + CASE

LG GSA-H20 DVD RW /LS/BLACK

1100 лв

Всяка една от конфигурациите става за игри .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси момчета за усилията. Имам двама познати дето се занимават с асемблиране на компютри, значи ще се обърна към тях. Ще ги питам и те какво биха ми предложили и ще напиша тук. Не съм в час с цените на отделните хардуерни компоненти и си мислех че в големите вериги цялата конфигурация ще е по евтина.

Някой би ли ми разяснил каква е разликата м/у процесора от конфигурацията от Технополис ( Intel Pentium-D 805 Dual Core(2.66GHz/2MB) и този от втората конфигурация на kokomil (CPU - Core 2 Duo E6300 1.86GHz (1066MHz,2MB,Conroe,S775).

В същност сега посетих страницата на единия от тези които познавам и асемблират компютри. Вижте какво предлага той за 999лв.

КОМПЮТЪРНА СИСТЕМА GAMER BEAST I

- Дънна платка: Gigabyte 8i945PG-RH-soc.775

- Видео: ATI X1300P 256Mb DDR2

- Audio: 7.1 канала

- Процесор: Intel Pentium DUAL CORE D820 2.80Ghz 2x1MB L2 64Bit

- Твърд диск: 200 Gb SATA

- Памет: 512 DDR2 533Mhz

- Оптично у-во: DVD+-RW 16x Double Layer

- Флопи: 1.44Mb

Тази памет не е ли малко?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между Intel Pentium-D 805 Dual Core(2.66GHz/2MB и Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz (1066MHz,2MB,Conroe,S775 можеш да прочетеш тук , в пост 8 ( моя пост ) съм обяснил горе-долу по какво се отличават двата процесора . В тази тема ( особено в пост 3 - последния) също има доста обяснения относно това какво представлява новия поцесор на Intel - Core 2 Duo . Има показани и доста тестове за сравнение .

Паметта в конфигурацията , която си посочил наистина е малко - още повече , че при новите системи на Интел и АМД оперативната памет може да се конфигурира в двуканален режим на работа ,което носи прираст в производителността - затова и при всички конфигурации,които препоръчахме има по две платки Рам . Освен всичко друго новият Windows Vista ще има по-големи изисквания към компютъра и Рам памет с обем 512 МБ определено ще го затруднява .

В конфигурацията , която си посочил , определено не ми харесва дъното Gigabyte 8i945PG-RH-soc.775 ( но това е лично мнение - аз мисля ,че Гигабайт се върнаха между първите едва с дъната , които правят специално за Конро процесорите - в темата ,в която те пратих да четеш има и инфо за тези нови дъна на Гигабайт ) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време. Определено по въпроса за дъната, процесорите, паметта и видеокартата не бях хич в час. За захранване, оптични устройства и хард дискове съм доста по подготвен. След всичко прочетено въпреки доста по високата цена нещата клонят към E6300 с дъно Gigabytе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За комфортно джиткане на тежки игрици слагам минимум от Core 2 Duo E6300 (с малко клок), 7600GS (с малко клок) и 2x512Mb DDR2 800 памет ;)

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За комфортно джиткане на тежки игрици слагам минимум от Core 2 Duo E6300 (с малко клок), 7600GS (с малко клок) и 2x512Mb DDR2 800 памет ;)

Парите, които човека е готов да даде за компютър няма да стигнат за такъв процесор..

За това най-добрия вариант за геймърски компютър остава AMD платформа. Не го казвам от пристрастия, а от обективна гледна точка. Като цена/възможности AMD е по-логичния избор пред Intel поне за тези пари и изисквания на купувача.

При видео карта бих се спрял на ATI X1300P с DDR2. За да получиш нещо добро от Nvidia ще трябват повече пари.. логично ATI е по-добрия избор в този случай според мен ;)

За дъно мисля, че EPoX като цена/възможности/стабилност е доста добър вариант. Разбира се има и други такива ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Парите, които човека е готов да даде за компютър няма да стигнат за такъв процесор..

За това най-добрия вариант за геймърски компютър остава AMD платформа. Не го казвам от пристрастия, а от обективна гледна точка. Като цена/възможности AMD е по-логичния избор пред Intel поне за тези пари и изисквания на купувача.

При видео карта бих се спрял на ATI X1300P с DDR2. За да получиш нещо добро от Nvidia ще трябват повече пари.. логично ATI е по-добрия избор в този случай според мен :ph34r:

За дъно мисля, че EPoX като цена/възможности/стабилност е доста добър вариант. Разбира се има и други такива :)

На тази съм се спрял за видеокарта. Парите не са чак толкова фиксирани и не са проблем още няколко стотачки горница, стига да е добра конфигурацията.

Цените поместени в сайта на Leader Technologies с ДДС ли са или без, че никъде не прочетох това уточнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото , което си избрал не е най-доброто за игри . По-добре се ориентирай към Magic Prism GF7300GT 128MB DDR3 ZALMAN -86 $ или още по-добре към Galaxy GF 7600GS- PCI Express, 128MB DDR3, 128bit, TV OUT, HDTV, Dual DVI -108 $ . Цените са пак от Лидер и доколкото знам са без ДДС .

Радеон-а, който си си избрал е с ДДР 2 памет .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видеото , което си избрал не е най-доброто за игри . По-добре се ориентирай към Magic Prism GF7300GT 128MB DDR3 ZALMAN -86 $ или още по-добре към Galaxy GF 7600GS- PCI Express, 128MB DDR3, 128bit, TV OUT, HDTV, Dual DVI -108 $ . Цените са пак от Лидер и доколкото знам са без ДДС .

Радеон-а, който си си избрал е с ДДР 2 памет .

Ако трябва да сем честни, независимо, че си противореча с на бързо написания ми преден пост, почти винаги в средния клас Nvidia са предлагали по-добри карти от ATI(разбира се с изключения), но като цяло е така. kokomil е дал едни от най-добрите предложения. При 7300 серията трудно се намира карта с това ядро, която предлага и DDR III. Достатъчно е да разгледаш различните ценови листи и фирмови сайтове на производители за да се увериш, че се броят на пръсти :rolleyes: Примерно аз съм фен на Albatron и XFX, но те не предлагат нито един модел от 7300/7600 сериите, който да е с DDR III(единствено Albatron 7600GTi. но Albatron трудно се "откриват" по бг. пазарите, а и тази 7600GTi ще е не по-малко от 140$, ако не се лъжа)

Със сигурност Magic Prism GF7300GT 128MB DDR3 ZALMAN -86 $ и Galaxy GF 7600GS- PCI Express, 128MB DDR3, 128bit, TV OUT, HDTV ще ти предложат много повече от X1300, особено 7600GS, като разликите в цените са сравнително малки :eek:

П.П. цените на Leader в ценовата им листа са без ддс, на лс по-интересна инфо.

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте отново. Най-накрая снощи ми донесоха новия компютър :) . Голямо чакане падна, но като съм на 250км. от София явно нещата стават бавно. Изобщо не ми се описват перипетиите и "офертите" които получавах от различни фирми. Някои дори без да ме попитат, заявяваха цитирам "тази видеокарта я нямаме, ще сложим едикаква си", сякаш съм си поръчал карта от 25$ втора ръка каквата има в наличност. Както и да е, последните накрая пак не спазиха всичко което бях поръчал, но в общи линни се придържаха към плана. Едно разбрах, без ДДС никъде, нищо не намерих. Ползвах отстъпката на един приятел и накрая се сдобих със следното: :)

Mainboard - Gigabyte GA-965-DS4

CPU - Intel® Core™2 Duo Desktop Processor E6300

SVGA card- GV-NX76T256D-RH - NVIDIA GeForce 7600GT 256MB GDDR3

RAM - 2 x Corsair DDR2 512 MB 800Mhz XMS2 Extreme 5-5-5-12

HDD - WD Caviar 250 GB SATA - тук трябваше да е Seagate SATA II но ще го преглътна.

DVD - NEC ND-3570A DVD+/-RW - Тук си бях поръчал модел на LG с LightScribe но бях казал че не държа особено LG или NEC ще е и явно са го възприели твърде буквално

Monitor- Philips 19" 109B70 Real Flat, 0. 25dp (0. 21hdp), 97kHz, 1600x1200

Keyboard - A4Tech KB(S)-26B5RP - от 4 години ползвам безжична клавиатура и мишка на A4Tech и съм изключително доволен и не изневерявам на марката

Speakers - Creative Inspire T3030

PSU - Fortron FSP400-60THN-P 400W

CASE - Delux MD 302 - Тук е голяма издънка, но така става като кажеш "изберете там добра кутия". ohmy.gif Здраве да е, не изглежда чак толкова лошо кутията - има доста дупки отвсякъде.

Та това е в общи линии само дето още си чакам клавиатурата и мишката , защото ги забравили :)

Всичкото това нещо ми струва дотук 1960лв. Останаха 40лв. за web камера и парите свършват и аз ще правя така ;) .

Благодаря на всички за ценните съвети, научих доста нови неща. Сигурно ще има какво да добавите - задължително е можело и по добре но това е положението засега.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мен адмирации към машинката. Повярвай, всички перипетии, през които е минато до самия край са си стрували! Да си я ползвате със здраве и да пуснете тестове като напреднете с материала :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Leader Technology -> сайт, на който ще намериш адреса, телефони и всичко останало. Работил съм с тях, супер точни са, цените им са едни от най-евтините, при проблем не правят проблеми с гаранцията, също така имат и добър сервиз.

Много хора биха те ориентирали към mostbg като известен магазин, но там е доста скъпо.. А и обслужването лично на мен не ми допада. Със сервизите им нямам опит.

Аз съм на същото мнение

стария ми комп беше от лидера

Какво мислите за тази конфигурация

Цена в USD

1. MB –ASUS-P5B/P965, LGA775 169

2. CPU – P-D 915 / DUAL 2.8G/ LGA775/ BOX 155

3. VGA– GALAXY-GF 7300GT- PCI Express, 128MB DDR3, TV OUT, DVI, HDTV 92

4. CASE POWER SUPPLY-ATX-350PNF /350W 37

5. RAM - 512MB DDR II 800 A-DATA 69

6. HDD – SEAGATE 160GB 7200 ST3160811AS 8MB Cache SATA II 76

7. FDD –SONY -1,44 MB 0

8. DVD / RW LG GSA-H10N 39

Общо цена: 637

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво мислите за тази конфигурация

В какъв смисъл? Искаш да купуваш нещо подобно или? Ами не е лоша(особено дънцето с цел след време да минеш на Conroe), ама повече би и отивало 2х512МВ RAM и поне 200GB HDD. И един съвет за видеокартата - версията с 256МВ DDR3 Zalman е с 1,4ns(1400МHz) памети и фабрично клокнато ядро на 500МHz, a тази със 128 е с 2,0ns(1000МHz) и ядрото на референтни честоти - 450MHz. Разликата в цената е малка и си заслужава да дадеш малко повечко пари за 256 мегабайтовата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мойте поздравления конфигурацията е идеална за видео картата съм в еуфория много е якаааа, браво заслужава си паричките, да си я ползваш със здраве и безпроблемно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване