Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Бихте ли направили аборт? Защо "ДА" или "НЕ"...

Искам да знам мнението на всяка дама...

Стана ми адски интересно дали Вие дами бихте абортирали и каква би била причината поради, която бихте направили такова нещо?

Могат всички да дадат мнение по въпроса за мен ще е привилегия да прочета начина на мислене и да обсъдим този въпрос...Всички са поканени за мнение...Благодаря Ви..... :headphones:

27.09.2007.променено е името на темата,добавени са постове от две други теми,засягащи абортите и е добавена анкета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих направила аборт въпреки ситуацията,в която се намирам в момента.Ако трябва ще го отгледам сама,не сама,но с помоща на родителите ми.Нищо не ми пречи да си имам бебе.Завършила съм,парите си изкарвам сама.Абортът крие риск,не искам да рискувам,искам да имам деца,защото децата са смисъла на нашия живот.Нямаме право да лишаваме от живот едно невинно създание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих направила аборт въпреки ситуацията,в която се намирам в момента.Ако трябва ще го отгледам сама,не сама,но с помоща на родителите ми.Нищо не ми пречи да си имам бебе.Завършила съм,парите си изкарвам сама.Абортът крие риск,не искам да рискувам,искам да имам деца,защото децата са смисъла на нашия живот.Нямаме право да лишаваме от живот едно невинно създание.

;)Благодаря ти за мнението...наистина за някой жени смисъла на живота е да имат деца...пък то без да дадеш на някой живот какъв ли е смисъла да си жив...?!

Така е нямаме право да отнемаме живот, имаме право да даваме живот.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди, като бях непълнолетна, може би ако нещо се е било случило, щях да направя аборт. Слава Богу, до там не се е стигало. Сега вече, ако нещо се случи, ще го оставя. Просто няма да ми даде сърце да го махна. Обожавам дечицата, на приятелките ми бебетата, но ще имам деца, когато му дойде времето, гледам да се пазя по възможно най-разумните начини.

Не одобрявам аборта, за мен той е изход единствено ако изследванията покажат, че детето ще се роди с малформации или ако е застрашен неговия живот или този на майка му.

И не разбирам жените, които казват "Ох, закъснява ми. Карай. И да има нещо, ще го махна". Подобни изказвания не само са израз на изключително ниска култура, но и на много жестоко отношение към Живота. Няма да говоря за аборта от религиозна гледна точка, спомням си, че имаше цяла тема.

Превенция му е майката! Първо се мисли. Иначе е много хубаво всичко вътре, охааа.... Но да убиваш Нещо, за което милиони други семейства чакат като в сън и за което живеят, да отнемеш правото на едно човешко същество да Бъде... това е не просто убийствен акт. Направо си е самоубийствен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих направил аборт. Публикувано изображение

Само в България има над 200 000 семейства, които искат, но не могат да имат деца.

Ако не желаете бременност, правете всичко възможно за да се предпазите.

Иначе е по-добре детето да се даде за осиновяване, вместо да бъде убито.

Оправдан е аборта, както Чейни пише само по медицински причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди, като бях непълнолетна, може би ако нещо се е било случило, щях да направя аборт. Слава Богу, до там не се е стигало. Сега вече, ако нещо се случи, ще го оставя. Просто няма да ми даде сърце да го махна. Обожавам дечицата, на приятелките ми бебетата, но ще имам деца, когато му дойде времето, гледам да се пазя по възможно най-разумните начини.

Не одобрявам аборта, за мен той е изход единствено ако изследванията покажат, че детето ще се роди с малформации или ако е застрашен неговия живот или този на майка му.

И не разбирам жените, които казват "Ох, закъснява ми. Карай. И да има нещо, ще го махна". Подобни изказвания не само са израз на изключително ниска култура, но и на много жестоко отношение към Живота. Няма да говоря за аборта от религиозна гледна точка, спомням си, че имаше цяла тема.

Превенция му е майката! Първо се мисли. Иначе е много хубаво всичко вътре, охааа.... Но да убиваш Нещо, за което милиони други семейства чакат като в сън и за което живеят, да отнемеш правото на едно човешко същество да Бъде... това е не просто убийствен акт. Направо си е самоубийствен.

Абсолютно, права си...така е ако плода е увереден тогава и според мен не е необходимо да се продължава живота на детето, това би било мъка и аз детето и за родителите...

Да, не питам от религиозна точка за аборта, а от гледна точка на нас като жени и като хора, личности....

Мисля, че аборта Убива част от жената и мисля, че след него жената не е вече същата.

Така е някой хора всичко биха дали за да си купят деца, а други с лека ръка ги убиват, много грозен акт е това за мен...да отнемеш живот без да си го дал ти, ами това е ужасно деяние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих.Против абортите съм, а тук съм обяснила на дълго и нашироко защо.

Благодаря ти.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно на същото мнение съм. Абортът е "оправдан" само когато няма друг избор - когато е наложителен от медицинска гледна точка и няма как да се избегне. Всичко останало е безотговорност и унищожаване на един живот преди да е имал възможност да започне, отказ да дадеш на детето си право да живее.

Сексуална култура и контрацепция - това е което е необходимо на българите, за да избегнем тези чудовищни цифри:

"Според доклад на ООН за международното развитие през 2003 г. България заема първо място по брой на абортите на момичета между 15 и 19 г. в Източна Европа. По този показател нашата страна се нарежда на трето място в света след Русия и Украйна. 41 на всеки 1000 момичета у нас стават майки, а абортите сред тийнейджърките са 35,8 на 1000, пише в доклада на ООН. Къде е проблемът? Все още - въпреки че гордо твърдим, че сме влезли в 21 в. - сексуалната култура на младите момичета и момчета в България е позорно ниска. Но това е позор най-вече за родителите, а и за образователната система. Малка Българийка, чието население катастрофално се топи, има крещяща нужда от програма за сексуално възпитание и за опазване на репродуктивното здраве на младите жени. Един от приоритетите й трябва да бъде драстичното намаляване броя на абортите по желание, защото - особено при най-младите жени - те носят риск да ги увредят и лишат от деца. В развитите страни (и особено в САЩ) изследванията показват, че ключовата роля за намаляване броя на абортите сред тийнейджърите играе спешната контрацепция. "

Източник : Ladypill.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адекватен теоретичен отговор на този въпрос трудно може да се даде. А животът на практика не е само черен или бял. Има ситуации, при които на теория разсъждаваме по един начин, а действителността праща по дяволите всичките ни убеждения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адекватен теоретичен отговор на този въпрос трудно може да се даде. А животът на практика не е само черен или бял. Има ситуации, при които на теория разсъждаваме по един начин, а действителността праща по дяволите всичките ни убеждения...

Така е, но според начина на мислене е и нашето действие, което предприемаме по нататък....Принципа е такъв: Първо мислим, после действаме иначе ще сме точно като животните... :lol6:

Адекватен или не отговора би трябвало да е според начина на мислене на отделния индивид :wors:

мисля, че и възпитанието ни също оказва влияние върху начина ни на мислене относно този въпрос.

Средата, възпитанието и третия фактор е ситуациите, в които попадаме или сами се завираме в ситуациите които са лоши за нас като личности.

Благодаря ти много за мнението...

:clap:

dindi и на теб Благодаря ;) започвам да разбирам защо мислиш по определен начин...Благодаря ти най-искрено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но според начина на мислене е и нашето действие, което предприемаме по нататък....Принципа е такъв: Първо мислим, после действаме иначе ще сме точно като животните... ;)

Напълно съм съгласна, отговорът на този въпрос и вземането на решение е свързано с ужасно много мислене. Абсолютно съм убедена, че няма някой, на когото да не му пука и би си спестил мисленето. Но самият начин на мислене е различен в зависимост от ситуацията в която се намираме - дали това е реална или теоретична ситуация. Когато отговаряме, теоретично, повечето от нас се абстрахират от факта, че това може да им дойде на главата. Понякога си мисля, че не им е толкова лошо на животните...

Средата, възпитанието и третия фактор е ситуациите, в които попадаме или сами се завираме в ситуациите които са лоши за нас като личности.

Благодаря ти много за мнението...;)

Да, сами се завираме често в тези ситуации - чисто човешка черта. По-важното е да вземем правилното решение как да се измъкнем.

И аз благодаря за това, че някой чете писаниците ми ;) и желая на всички да си останат с теорията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не мога да се изкажа с едно абсолютно категорично мнение по скоро ДА за аборта съм. По принцип съм против него, и не го одобрявам, но ако се наложи поради причина, която не зависи от мен и ще е по добре за бъдещото дете и за мен като вече се каза ако има здравословни причини то бих абортирала.

Но също не подкрепям и тезата, която се спомена по горе, че едно дете е по-хубаво да се роди дори родителите да не го желаят и да се даде за осиновяваване. Твърдо против съм! Ако семейството или майката няма възможност да отгледа детенце то да не го измъчва защото 50% дори 80% от сирачетата са предварително психичеси обременени и трудно оцеляват те носят едно тежко бреме на изоставени и отритнати от света.... Аборта не е хубаво нещо, но бих го предпочела него пред това да изоставя дете и след 15 години то да сложи само край на живота си! Тежки думи са, но се случва ... и аз съм свидетел.

В момента в което състояние е живота ми не бих направила аборт имам работа, не съм напълно подсигурена, но дори да се наложи да изгледам едно детенце сама бих го направила, вече съм на 24 години и аборта крие голям риск, но когато бях на 17-18 години мислех, че не мога да направя аборт каквото и да стане, и се радвам че не се е налагало, защото както казват когато опре ножа до гърба нещата не изглеждат същите.

Всеки един от нас в различен предиод от живота си по стечение на обстоятелствата може да промени решението си спрямо аборта, осиновяването, изоставянето, любовта много неща. С течение на живота дори човек променя възгледите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна, отговорът на този въпрос и вземането на решение е свързано с ужасно много мислене. Абсолютно съм убедена, че няма някой, на когото да не му пука и би си спестил мисленето. Но самият начин на мислене е различен в зависимост от ситуацията в която се намираме - дали това е реална или теоретична ситуация. Когато отговаряме, теоретично, повечето от нас се абстрахират от факта, че това може да им дойде на главата. Понякога си мисля, че не им е толкова лошо на животните...Да, сами се завираме често в тези ситуации - чисто човешка черта.

По-важното е да вземем правилното решение как да се измъкнем.

И аз благодаря за това, че някой чете писаниците ми ;) и желая на всички да си останат с теорията...

Не се абстрахирам от този факт, че може да стигна до такава ситуация...защото просто не допускам да стигна до това положение...давам на ума предел и той в случая остава по-силния или доминантния при мен...

Но от друга старана си права, че никой не знае дали няма да му се случи...да му се налага да прави аборт...дори и случая да е такъв, че човек е семеен и не може да си позволи да има да речем 3-то дете, финансови или друг вид причини винаги може да има...или примерно жената да е във възраст или здравословно положение, което не и позволява да ражда деца....на теория има много ситуации и възможности...но това под какъвто и ъгъл да го погледнем винаги като личности ще се възмущаваме...дори и случая да е станал реален и при нас самите...мисля, че много бихме се променили, ако извършим такова дело върху себе си и върху плода- бъдещото дете...

Разбира се, че чета какво пишеш и мисля, че изказванията ти са зрели и точни, тъй като не гледаш само от едната страна на нещата, а поглеждаш и от практична гледна точка, а не само от теоритична....

Макар мен да ме интересува какво мислите точно вие..ако се отнася точно за вас, а не за някой страничен човек...Благодаря отново... ;)

пп Не е им е лошо на животните, но пък ние си имаме нещо повече от тях и това е нещото наречено УМ... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пп Не е им е лошо на животните, но пък ние си имаме нещо повече от тях и това е нещото наречено УМ... ;)

;) Това пак ние, ХОРАТА, го твърдим. А дали е така? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не мога да се изкажа с едно абсолютно категорично мнение по скоро ДА за аборта съм. По принцип съм против него, и не го одобрявам, но ако се наложи поради причина, която не зависи от мен и ще е по добре за бъдещото дете и за мен като вече се каза ако има здравословни причини то бих абортирала.

Но също не подкрепям и тезата, която се спомена по горе, че едно дете е по-хубаво да се роди дори родителите да не го желаят и да се даде за осиновяваване. Твърдо против съм! Ако семейството или майката няма възможност да отгледа детенце то да не го измъчва защото 50% дори 80% от сирачетата са предварително психичеси обременени и трудно оцеляват те носят едно тежко бреме на изоставени и отритнати от света.... Аборта не е хубаво нещо, но бих го предпочела него пред това да изоставя дете и след 15 години то да сложи само край на живота си! Тежки думи са, но се случва ... и аз съм свидетел.

В момента в което състояние е живота ми не бих направила аборт имам работа, не съм напълно подсигурена, но дори да се наложи да изгледам едно детенце сама бих го направила, вече съм на 24 години и аборта крие голям риск, но когато бях на 17-18 години мислех, че не мога да направя аборт каквото и да стане, и се радвам че не се е налагало, защото както казват когато опре ножа до гърба нещата не изглеждат същите.

Всеки един от нас в различен предиод от живота си по стечение на обстоятелствата може да промени решението си спрямо аборта, осиновяването, изоставянето, любовта много неща. С течение на живота дори човек променя възгледите си.

Благодаря ти за мнението... :wors: така е човек променя начина си на мислене с времето и с помъдряването...

;) Това пак ние, ХОРАТА, го твърдим. А дали е така? ;)

Така е скъпа поне при мен съм сигурна...ползвам го Ума...:baby:

Аз съм против аборта, защото не само убиваш човек-(плода, бебето) но и убиваш Себе си като жена, като личност... В този случай мъртвите са двама...грозно нали...според мен е много грозно...?!

Пък и след аборта не е сигурно, че после Ще може жената да има деца....ами ако не може да има повече деца, а и до сега не е имала други деца...а иска за в бъдеще да има тогава какво???!!! Питам всички...какво ще правим тогава?!

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

И да и не .Обосновала съм се в една друга тема ,но ще повторя и тук .Ще направя аборт само ако имам доказателства ,че плода в мен има увреждания.Кошмарно е ,но е по - добрият вариант от колкото да гледам детето си как се мъчи с години .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да и не .Обосновала съм се в една друга тема ,но ще повторя и тук .Ще направя аборт само ако имам доказателства ,че плода в мен има увреждания.Кошмарно е ,но е по - добрият вариант от колкото да гледам детето си как се мъчи с години .

Абсолютно съгласна с теб, отностно увежданията...мъката ще е според мен и за двата индивида даже три индивида- дете, майка и баща...

Но не знам колко рано може да се установи това, че плода е Увреден и психически и Физически...това ми е много интересно на мен...

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

С новите технологии още в 4- 5 седмица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С новите технологии още в 4- 5 седмица

Toва е прекрасно относно бързата констатация, но за Психическите и Физчески Увереждания сигурна ли си, че и двете неща могат да се констатират толкова бързо ...?! :P

Защото нещо вяра на доктори нямам в последно време...щото докторите в последно време дори плода от какъв ПОЛ е не могат да констатират дори и като е голям плода...имам приятелки, от които знам, че до последно не знаеха пола на детето си....

...аз като видя бременна жена само да я видя и определям дали е момче или момиче и не съм грешала до сега при определянето по интуиция за пола на детето...а те дори с апаратура не могат да констатират ПОЛА...

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против аборта, защото не само убиваш човек-(плода, бебето) но и убиваш Себе си като жена, като личност... В този случай мъртвите са двама...грозно нали...според мен е много грозно...?!

Пък и след аборта не е сигурно, че после Ще може жената да има деца....ами ако не може да има повече деца, а и до сега не е имала други деца...а иска за в бъдеще да има тогава какво???!!! Питам всички...какво ще правим тогава?! ;)

Сега при провеждане на преглед за установяване на бременост и при желание за аборт се правя много изследвания за здравето на майката и за това какви последствия би имал този аборт, така че всяка жена ще знае какви са рисковете за нея ако реши да направи аборт това трябва да го знае всеки и да иска компетентно лекарско мнение дори от няколко лекари.

Относно малформациите, то малформации може да се остановят рано, както каза aniiv но зародиша се развиват главно през първите 3 месеца от бременноста, така че диагноза за напълно здраво детенце не мисля че може да се даде категорично толкова рано.

Имало е много дебати по въпроса с абортите и ще продължава да има, не казвам такова мнение - не, но когато аборт се направи в първите седмици от бременноста дори до 1 месец ти не носиш в утробата си дете, а зародиш там все още няма човек, а формиращ се. Много пъти това твърдение се е залагало в такива дебати от страна на лекари и други събеседници.

Не мога да нарека своята приятелка направила аборт убийца. Или да направя някакъв общ знаменател, под който да сложа жените пристъпили към аборт по каквато и да е причина и да ги нарека убийци, грозни, слаби хора - не.

Вярно е част от теб умира няма как, но част от мен умира и когато гледам деца простещи по улиците боси и голи ... деца които живеят с единствената надежда да разберат какво е майчина ласка, какво е внимание и обич от семейство ТИ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега при провеждане на преглед за установяване на бременост и при желание за аборт се правя много изследвания за здравето на майката и за това какви последствия би имал този аборт, така че всяка жена ще знае какви са рисковете за нея ако реши да направи аборт това трябва да го знае всеки и да иска компетентно лекарско мнение дори от няколко лекари.

Относно малформации то малформации може да се остановят рано, както каза aniiv но зародиша се развиват главно през първите 3 месеца от бременноста, така че диагноза за наплно здраво детнце не мисля че може да се даде категорично толкова рано.

Имало е много дебати по въпроса с абортите и ще продължава да има, не казвам такова мнение - не, но когато аборт се направи в първите седмици от бременноста дори до 1 месец ти не носиш в утробата си дете, а зародиш там все още няма човек, а формиращ се. Много пъти това твърдение се е залагало в такива дебати от страна на лекари и други събеседници.

Не мога да нарека своята приятелка направила аборт убийца. Или да направя някакъв общ знаменател, под който да сложа жените пристъпили към аборт по каквато и да е причина и да ги нарека убийци, грозни, слаби хора - не.

Вярно е част от теб умира няма как, но част от мен умира и когато гледам деца простещи по улиците боси и голи ... деца които живеят с единствената надежда да разберат какво е майчина ласка, какво е внимание и обич от семейство ТИ ...

Скъпа благодаря за мнението ти... :)

Обаче не мога да не ти протевореча тук не сравнявай...общата мъка...която изпитваме от глобалните проблеми...

Мен ме интересува това, което засяга лично теб и мен него искам да засегнем тук в тази тема...твоята болка, моята и това бихме ли си причинили такава скръб...аз не бих си я причинила... а ти би си причинила такова зло да унищожиш и себе си и един новосъздаден живот така ли да разбирам?! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
varvarinata изказала си много интересно мнение. Аз точно в тази тема не мога да надигам много, много глас тъй - като съм съгласна с мненията и мотивите на останалите дами изказали се тук. Но наистина мисля, че всеки решава сам за себе си- не можеш да накараш някого да почувства същото, което чувстваш ти. Ако за някои аборта е убийство и то не само на плода, но и на човешкото вътре теб други го възприемат като рационален метод да продължат живота си в избраната от тях посока. Лично аз съм повече "за" абортите, но не съм и толкова студенокръвна, че с лека ръка да го направя...Ако има и съвсем мъничка пролука ще се възползвам от нея, защото всеки има право на живот. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Скъпа благодаря за мнението ти...

Обаче не мога да не ти протевореча тук не сравнявай...общата мъка...която изпитваме от глобалните проблеми...

Мен ме интересува това, което засяга лично теб и мен него искам да засегнем тук в тази тема...твоята болка, моята и това бихме ли си причинили такава скръб...аз не бих си я причинила... а ти би си причинила такова зло да унищожиш и себе си и един новосъздаден живот така ли да разбирам?!

4D Ехограф

Ултразвуков апарат от ново поколение : VOLUZON 730- Expert .Апаратът осигурява триизмерен образ в реално време и в медицинските среди е известен като ултразвуков апарат 4-D.

Ехографът дава възможност за:

- ранна диагностика на плода и вродени малформации,

- доплерови измервания,

- записи на триизмерен образ на движението на плода в реално време,

- както и много други възможности.

Обработва 10 пъти повече информация от конвенционалните ултразвукови системи.

(1) Класически цитогенетичен анализ (оценка на хромозомите под микроскоп)

след култивиране на амниотичните клетки.

Това е най-широко прилаганият метод в момента, тъй като чрез него могат да се диагностицират почти всички хромозомни болести. Основният недостатък на метод е продължителността на анализа от 3 до 5 седмици, което е свързано с огромно безспокойство при бременните.

(2) Молекулярно-цитогенетичен анализ.

Анализът се извършва до 3 дни.

Могат да се диагностицират около 85- 90% от хромозомните болести (Даун, тризомия 18, тризомия 13 и посочените по-горе Х и У свързани аномалии).

(3) ДНК анализ.

В последните няколко години този подход се утвърди като

алтернатива на посочените-по горе.

Информативната стойност на метода в момента е същата, както при молекулярно-цитогенетичния анализ.

У нас ДНК подходът се прилага рутинно при почти всички пренатални диагностики.

Анализът се извършва за 1 седмица.

Тенденцията е в бъдеще ДНК анализът да измести до голяма степен цитогенетичния подход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не искам да накарам който и да е да се чувства като мен, и това което засягам е не глобален проблем а си е лично мое мнение без значение че едни вид "цитирам" нещо което съм чула. И аз казвам че съм по скоро за аборта но никога не бих махнала с ръка просто ей и да така и да кажа майната му ще си направя друго дете ... никога.

И с това което пиша не искам да накарам който и да е да мисли като мен. За това което съм написла в постовете ми стоят много лични неща които съм преживала, за това мое мнение да съм за аборта в по-голяма степен, стои точно определна случка която се опитах да обобщя, но която не искам да коментирам. Не се позовавам на общата мъка. Уважавам мнението на всички тук! Мисля че сте ме разбрали погрешно че искам нещо да натрапя или наложа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...