Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^^ANGELSING^^

Абортите-за или против

Вашето мнение по темата  

134 гласували потребители

1. 1. За или против абортите сте

• за
      57
    • против
      57
    • жената да му мисли
      14

Препоръчан отговор

Смият факт, че в началото на поста си тя говореше само за финансовите им проблеми и за това, че няма къде да живеят говори за приоритети и.

Аулинът и "евентуалните увреди" са за замазване на положението и за самовнушение - видите ли, тя иска това дете, ама то може и да се увредило и за това е права да го убие......

абе и на мен така ми се стори..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми стана ясно как ей така, случайно е забременяла, след като се е предпазвала... много странно... явно щъркела все още си върши работата...

видите ли, тя иска това дете, ама то може и да се увредило и за това е права да го убие......

Е, нали трябва да има оправдание... най-вече за пред себе си!....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм жена но за сметка на това имам много приятели от нежния пол и заедно сме обсъждали тази много пъти и едно ще споделя с вас. Реално риск за бременната жена в първите 3 седмици няма ( по точно е 0.01%) защото плодът е прекалено малък и лесно може да се отстрани от тялото без ни най малки затруднения. Процента на евентуални странични проблеми расте с всеки изминал ден. За това и не се разрешават "законно" аборти след 2рия месец. За мен приета причина за аборд е само една -Никой и по никакви причини НЯМА правото да създаде/роди човешки индивид с проблеми които ще направят бъдещият му живот много труден! ( да не давам примери вярвам че всички знаете за какво говоря). Не трябва да бъдем алчни и да мислим само за себе си казвайки "Аз ще го отгледам каквото и да е". Да ама не. Хайде да приемем че го отгледа до една възраст после? Да не може да пробие в живота. Да не може да си намери работа. Да не може да живее като нормален човек. Отговорност В никакъв случай и по никакви причини не носи отговорност за една нежелана бременност само едната страна! Още пра-дядо ми (лека му пръст) ми казваше "Подписът и оная ми работа да внимавам къде и как я слагам". Ако се окаже че една жена е забременяла от един мъж то той следва да носи 100% отговорност спрямо бъдещето на този "плод" и в никакъв случай да не кара жената да прави аборт с претекст "Не ме интересува вината е твоя " и др. Трябва да знаете че има закон които защитава интересите на жените по тази тема. Мъже : Ако не ви стиска да ставате бащи дръжте си **** в гащите или си карайте по познатия начин "Хей ръчички хей ги Две .. те ме слушат най добре". Жени: Преди да почнете да приемате най различни анти-бебе хапчета консултирайте се с вашия личен гинеколог! ( Доказано: най добрите гинеколози са мъжете! ). П.С: Аборт в първите седмици НЕ Е убийство Поздрави на всички и помнете : Не създавайте нещастни деца! Те не са виновни за нашите грешки! /Мирос/ БГ-клик.ком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво сте се размрънкали. Решението си е нейно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво сте се размрънкали. Решението си е нейно.

Хората си изказват мнението, тъй като момичето си е направило тема във форума. Ако не я беше публикувала, нямаше да има и кой да й "мрънка".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли направили аборт? Защо "ДА" или "НЕ"...

Искам да знам мнението на всяка дама...

Стана ми адски интересно дали Вие дами бихте абортирали и каква би била причината поради, която бихте направили такова нещо?

Могат всички да дадат мнение по въпроса за мен ще е привилегия да прочета начина на мислене и да обсъдим този въпрос...Всички са поканени за мнение...Благодаря Ви..... ;)

ами тя статистиката говори сама по себе си, "не думи, а дела"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България на трето място в Източна Европа по аборти

Публикувано изображение

Статистиката обаче сочи, че абортите у нас намаляват с всяка изминалата година в сравнение с ражданията, които се увеличават

България е на трето място в Източна Европа по аборти след Русия и Украйна, съобщи д-р Таня Андреева на пресконференция по повод Световния ден на контрацепцията в АГ-болница "Шейново".

Всяка година в света има около 185 млн. нежелани бременности, между 30 и 50 млн. от тях завършват с аборти - легални и нелегални.

В България се регистрират около 37 хил. аборта на година. Ражданията са около 75 хил. на година, което означава, че 1/3 от всички бременности завършват с аборт.

Статистиката обаче сочи още, че абортите у нас намаляват с всяка изминалата година в сравнение с ражданията, които се увеличават.

В България 20% от бременностите са планирани, а в страните от ЕС този процент е около 60-70 %. Едва 6% от българските се доверяват на контрацептивните таблетки.Д-р Андреева обясни, че абортите са една от причините за стерилитет. В България 250 хил. двойки са с този проблем, но той не е настъпил само вследствие на лошо познание на сексуалния живот и прекъсване на бременностите.

Младото поколение в България припозна в презерватива сериозно средство за предпазване от бременност и половопредавани болести, включително СПИН и папилома вируса, каза д-р Румен Велев.

По думите му това дава надежда, че скоро ще се постигне напредък в превенцията срещу рака на шийката на матката.

По традиция всяка година на 26 септември се отбелязва Световният ден на контрацепцията. Мотото на тазгодишната кампания е ,"Твоят живот, твоят глас - Говори за контрацепцията".

Мисията на Световния ден на контрацепцията е да допринесе за увеличаване знанията на младите хора за репродуктивното здраве и предпазване от нежелана бременност.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм против абортите,стига да се правят в медицинско заведение от компетентен лекар.В противен случай може да се стигна примерно до това:

Ученичка е с опасност за живота след аборт в Благоевград

Ученичка е постъпила в благоевградската болница с опасност за живота след прекъсване на бременност.

Това съобщи директорът на МБАЛ-Благоевград д-р Красимир Михайлов, предаде Фокус.

Момичето е прието в петък, след като само е потърсило медицинска помощ. Настанено е в реанимация с опасност за живота.

Д-р Михайлов обясни, че най-вероятната причина за влошеното здраве е аборт или помятане. Все още не може да се каже обаче дали абортът е криминален, къде е извършен и какъв е бил стадият на бременността.

„В момента момичето се намира все още в реанимация, постъпило е в тежко общо състояние и тежка инфекция, която е обработена”, обясни Михайлов.

Засега състоянието на момичето е стабилно, „но все пак нищо не може да се каже категорично”, заяви лекарят и допълни, че най-вероятно бременността е прекъсната преди седем-осем дни.

Д-р Михайлов бе категоричен, че тепърва ще се изяснява дали абортът е бил криминален.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откриха недоносения плод в дома на абортиралата криминално ученичка

Трупът на недоносен плод е открит в дома на 18-годишната ученичка Е.К. от Благоевград, която бе приета по спешност в реанимацията в МБАЛ след извършен криминален аборт.

На плода е назначена съдебно-медицинска аутопсия. Той е открит в жилището на семейството в ж.к. "Ален Мак" при претърсване след подаден сигнал от ЦСМП-Благоевград, каза говорителят на ОД на МВР-Благоевград Гергана Моралиева.

Според нея майката на ученичката - З. Кръстева е дала показания в полицията.

По-рано днес БГНЕС информира, че момиче от Благоевград е с опасност за живота в реанимацията на МБАЛ, след извършен криминален аборт.

В петък единадесетокласничка от благоевградска професионална гимназия колабирала в поликлиниката и понеже имала кървене веднага е приета в Акушеро-гинекологичното отделение на МБАЛ.

Нивото на хемоглобина й било три пъти под нормалното, а лекарите установили, че момичето е правило аборт, но плацентата е останала в утробата й.

След прегледа на гинеколозите, ученичката веднага е настанена в отделението по реанимация, а за случая е уведомена полицията.

На този етап момичето категорично отказва да съдейства на лекарите и полицаите и не посочва кой и къде е извършил криминалния аборт, както и мястото, на което е изхвърлила плода.

Наличието на плацента означава, че ученичката е била бременна след 12-та седмица.

Все още съществува опасност за живота й, поради вероятността да получи отравяне на кръвта, заради неизвадената навреме плацента.

Една от версиите е плодът да е изхвърлен вследствие на спонтанен аборт, който може да се предизвика и чрез приемане на лекарства.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Църквата снима клип срещу абортите

Публикувано изображение

Българската православна църква снима клип срещу абортите. Лентата е част от широкомащабна и дългосрочна кампания, която започва в България. Това съобщи пред "Монитор" Ловчанският митрополит Гавриил.

Клипът, който ще показва и кадри от живота на ембриона в майчината утроба, ще бъде излъчван не само по време на просветителски беседи и в неделните школа при храмовете, но и в училища, където се изучава предметът религия, обясни архиереят. Ще се търсят възможности филмчето да бъде показано и по някои телевизии.

Според дядо Гавриил е необходима целенасочена работа срещу прекъсването на бременността по желание не само сред учениците, но и сред пълнолетните. Той припомни разбирането и на православната, и на католическата църква, че за живо същество се смята всеки, още от момента на зачеването. За разлика от християнството, медицината приема за плод да се говори след 5-ата седмица от зачеването, а преди това за ембрион, който може да бъде абортиран.

Близо 50 000 прекъсвания на бременността се извършват годишно у нас, родените бебета през 2011 г. са били 74 500.

blitz.bg

Дават грешни пари за реклама, която няма да накара нито една нормална жена да ражда повече деца, отколкото може да си позволи да отгледа и възпита добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На представителите на религиозните организации (било то православни, католици и прочие, особено католиците), които толкова упорито се борят да отнемат това право на жените, след като прекарат първите си бременности, родилни болки и отгледат едно-две дечица на една заплатка (сами, както правят не малко жени), тогава с удоволствие бих искала да чуя какво ще кажат по отношение на абортите. Не разбирам този дебат. Аборта трябва да е достъпна медицинска услуга, а не унизителна процедура, която в не малко западни и развити държави е дори нелегална. Ако трябва да бъда наистина честна, аборта според мен трябва да е и задължителен за хора, които не могат да осигурят нормално съществуване и среда на едно дете. Мисля, че създаването и отглеждането на един нов човешки индивид е изключително сериозна и отговорна задача, която не е за всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че създаването и отглеждането на един нов човешки индивид е изключително сериозна и отговорна задача, която не е за всеки.

Не е -

измислили са контрацептиви, ама като нямат акъл някои и това да ползват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Църквата заклейми аборта като "смъртен грях"

Българската православна църква подготвя становище и за аборта, след като наскоро благослови ин витро оплождането и отхвърли сурогатното майчинство.

За разлика от медицината, Православната църква смята, че бебето е равноправно живо същество от момента на зачеване, а не от момента на раждане.

Всяко заченато от първата секунда, според християнските разбирания, е човек. Затова всяко посегателство срещу него е смъртен грях.

Позицията на Синода все още не е обсъждана на заседание и не е гласувана от висшия клир.

Пловдивската митрополия обаче включва и модерно оръжие в кампанията си - подготвя видеоклип.

„Абортът е недопустим от църковна гледна точка. Излишни хора няма за Господ. Даже той е казал: „Плодете и множете се” - това е неговата заповед към човеците”, заяви отец Константин, храм "Св. Георги Победоносец" - Брезник.

btv.bg

"Плодете се и множете се"...и намерете кой да поеме издръжката и грижите за децата ви... :D

Деца лесно се раждат, но при днешните условия се гледат и възпитават много трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че като не мога да го издържам няма изобщо да го създавам.

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дават грешни пари за реклама, която няма да накара нито една нормална жена да ражда повече деца, отколкото може да си позволи да отгледа и възпита добре.

Дават те грънци, пълнят си джобовете като всеки 'нормален' българин. Само си чешат езиците наще попове, за никъв х*й не стават и те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох книгата "Хиляда сияйни слънца", където една майка се разкъсва пред дилемата дали собственоръчно да умъртви плода в утробата си със спица от колело или да му даде живот, мнението ми за абортите до този момент ми изглеждаше толкова късогледо и глупаво ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох книгата "Хиляда сияйни слънца", където една майка се разкъсва пред дилемата дали собственоръчно да умъртви плода в утробата си със спица от колело или да му даде живот, мнението ми за абортите до този момент ми изглеждаше толкова късогледо и глупаво ...

За това преди това се МИСЛИ

:hit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постът е стар, но ще коментирам,

...

П.С: Аборт в първите седмици НЕ Е убийство

...

/Мирос/

БГ-клик.ком

Абортът е убийство.

...

„Абортът е недопустим от църковна гледна точка. Излишни хора няма за Господ. Даже той е казал: „Плодете и множете се” - това е неговата заповед към човеците”, заяви отец Константин, храм "Св. Георги Победоносец" - Брезник.

...

Чудя се не е ли време да дойде отново Учител на земята и да актуализира някои напътствия, които църквата ни дава. "Плодете и множете се" е от Адамово време.

"За" правото на избор съм, въпреки последствията в духовен план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това преди това се МИСЛИ

:hit:

Много жени от третия свят нямат право на избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много жени от третия свят нямат право на избор.

Не знаех че визираш циганите и третия свят.

Даже и коли им раздават

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=180357

Аз говоря за останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен аборта е убийство. И преди някой да ми се нахвърли ще кажа, че това е мое лично мнение и аз така го чувствам. Винаги съм се молела да не ми се налага да се изправя на този кръстопът, защото сърце няма да ми даде да "махна" детето. Ще кажа само едно от Петър Дънов - възпитанието на децата трябва да започне още от зачеването им.. Всеки има право на избор кое е най-добре за него и кое за детето му, но когато съм в дом за сираци и видя какви последици има, когата "майката" реши сама да се опита да абортира и смятам, че аборта е по-доброто решение, защото никое дете не бива да страда заради грешките на родителите си!

"Плодете се и множете се"...и намерете кой да поеме издръжката и грижите за децата ви... :D.

Мисля, че това е мотото на циганите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...