Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наблюдение на pop3 електронна поща, как?

Препоръчан отговор

Поставиха ми задачка която поне на мен ми се видя малко засукана. Офис със доста компютри вързани в локална мрежа. Всички имат Интернет през ADSL и хардуерен рутер. Накои от служителите имат пощенски кутии със настроени мейл клиенти. Сега шефа се е сетил че иска да може да вижда потока на пощата. Идеята му е да се осведомява какви писма са получени и какви писма са пратени от компютрите със пощенските кутии без той да реагира спрямо писмата (иска само да гледа). Та питането е как да стане така че шефа да "вижда" съдържанието на няколко пощи без да може да променя нещо а отделно всеки служител да си обслужва собствената поща. Windows XP SP1. Мейл клиентите подлежат на обсъждане и ще се сменят ако трябва. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поставиха ми задачка която поне на мен ми се видя малко засукана. Офис със доста компютри вързани в локална мрежа. Всички имат Интернет през ADSL и хардуерен рутер. Накои от служителите имат пощенски кутии със настроени мейл клиенти. Сега шефа се е сетил че иска да може да вижда потока на пощата. Идеята му е да се осведомява какви писма са получени и какви писма са пратени от компютрите със пощенските кутии без той да реагира спрямо писмата (иска само да гледа). Та питането е как да стане така че шефа да "вижда" съдържанието на няколко пощи без да може да променя нещо а отделно всеки служител да си обслужва собствената поща. Windows XP SP1. Мейл клиентите подлежат на обсъждане и ще се сменят ако трябва. sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

А къде са пощенските кутии? Локално на някакъв съреър или из интернет?

Ако е локално какъв е софтуера?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се да направиш собствен IMAP сървър със споделени пощенски кутии. След това пощата от различните пощенски кутии да се събира там, а от там да може да се чете от шефа ти. Неприятното е, че трябва да знаеш паролите на потребителите. Не съм много сигурен, че е много законно и дали не противоречи на закона за неприкосновенност на личните данни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване