Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси относно ZoneAlarm

Препоръчан отговор

Ползвам ZoneAlarm, но не мога да разбера съобщенията- кога някои ми рови в компютъра , кога е нормално , кое да разрешавам и кое не. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилото е просто - забраняваш всичко, за което не си сигурен че ти трябва :wors:

започни със самата програма.не че е напълно излишна, но според мен повече пречи, отоколкото нещо друго.пък и малко се престарава като почне да предупреждава, че постоянно спира достъпа до компа ти.е аз да не съм от Пентагона, че някой през 5 минути да иска да ми разгледа харда.влизайте, разполагайте се! :nono

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:eek Ако нямате нищо против, аз ще вмъкна повечко разяснение по темата т.к. на човека едва ли ще му стане съвсем ясно от това което сте драснали за коментар. Та - програмката първо си е супер... дори смятам че е най-добрия software firewall за Win. Наистина би могло да се минe и без подобен род програми, но човека зад компютътра трябва да е в час как да си "оправи" ОС-а, защото иначе лошо! :-p

Ето как работи с 2-3 изречения: в FIREWALL меню на адаптер-а за интернет си избирас логичното INTERNET. Това ти гарантира че за тези от мрежата сте си "невидим" или поне не толкова видим всъшност. По-важното е да разбереш значението на PROGRAM CONTROL-a. Там имаш за всяка програм искаща достъп до интернет 5 опции (Достъп, Сървър и Поща). Достъп: само за обръщение т.е. програмата може да "комуникира" с избраните зони, а дали ще се може и да "изпълнява" зависи от колонките за Сървър. Може да имаш инсталиран троянски кон, на който да му кажеш да не не се вижда в мрежата например, като му забраниш свойствата Достъп и Сървър за INTERNET зоната, което ти гарантира, че можеш да си живееш с него ;-) Има няколко задължителни сървъра които трябва са пуснати, за да нямаш проблеми с интернет-а, но те зависят строго от операционната систе, която ползваш. В най-общия случай, разреши достъпа на всички, които в описанието си са посочени като "Microsoft® Windows® Operating System". Наздраве! :cheers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно да сложиш ISP-то си в Trusted, особено ако си на dial-up, повечето проверяват дали си включен (най-често чрез PING), а ZoneAlarm "поглъща" ping-а, съответно, може да се окажеш че са ти спрели връзката. venomcho, като не ти харесва толкова съобщения, ми изключи ги, или си качи ZoneAlarm Pro, аз него ползвам, показва само High rated "атаките". ZoneAlarm Pro има Мнооооооого преимущества пред ZoneAlarm, но е платен ( :wors: ) и малко по-големичък, има Trial версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

А нещо по-специфично за Zone Alarm Suite да кажете?Аз реших да пробвам него.Щом е пакет следва да е по-добър от отделните про-та и др. версии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох статията

Инсталиране и конфигуриране на Zone Alarm

Публикувано от Пламен Господинов - randb на 23.02.2006

.......................................................................

Блокиране на портове. Това е една от най-важните функции. Ако постоянно се опитват да проникнат в компютъра Ви през определен порт, то най-добре да го блокирате. Как става това? Меню Firewall - > Main - > избирате коя зона ще конфигурирате - > Custom и избирате кой порт да забраните. По същия начин, ако някоя програма се нуждае от достъп през определен порт от същото меню може да разрешавате достъп

........................................................

Не ми стана ясно как става това.

Примерно порта 2245 ,от който ме атакуват, как да го забраня ,като го няма от дадените в таблицата? sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох статията

Не ми стана ясно как става това.

Примерно порта 2245 ,от който ме атакуват, как да го забраня ,като го няма от дадените в таблицата? sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

t_489a727d4090ac3b23a2f787ca177b5e.jpg

Цъкаш там, където съм посочил и въвеждаш порта(tcp или udp).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ok ;)

Сега видях последния ред на таблицата.

Казваш "въвеждаш порта(tcp или udp)".

А има ли значение,че при мен за атакуващия комп преди порта пише NetBIOS?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие (и по-специално achovd) не обръщате ли внимания на подробности от рода на датата на публикуване на съобщенията? angry.gif

Съобщението на [email protected] е

Публикувано на 2.04.2004г.
.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие (и по-специално achovd) не обръщате ли внимания на подробности от рода на датата на публикуване на съобщенията? angry.gif

Съобщението на [email protected] е.

<{POST_SNAPBACK}>

Е,и ? :yanim:

Темата е "Въпроси относно ZoneAlarm"

- да не би да са я бракували тая стена вече ??? :):huh:;)

/Нали затова е търсачката/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата не е бракувана, но явно е изчерпана, щом е оставена още тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,Night_Raven!

На 27.03.2006 kal публикува ZoneAlarm 6.1.744.001.

Какво неестествено има в това човек да се интересува от нея сега

и каква по подходяща тема от тази-"Въпроси относно ZoneAlarm" ?

Или после да се получи,че не сме ползвали търсачката ?

И "явно" темата НЕ "е изчерпана" щом пишат хора по нея.

Не може ли да възприемеш,че има хора които сега се учат-

мислех,че това е сайта където мога да понауча нещо.

И не писах,че "темата е бракувана",а : :speak:

- да не би да са я бракували тая стена вече ??? :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

че не мога да питам за нея ? :rolleyes:

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм прочел правилно за бракуването. Ами не е лошо човек да се интересува, просто ми се стори странно да се подновява тема на 2 години. :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ok  :speak:

Сега видях последния ред на таблицата.

Казваш "въвеждаш порта(tcp или udp)".

А има ли значение,че при мен за атакуващия комп преди порта пише NetBIOS?

<{POST_SNAPBACK}>

Има значение. Но според мене тази атака не е реална. Сигурно някой от мрежата ти сканира компютъра с някоя програма за лан чат. Просто не съм срещал протокола netbios да се използва за атаки. И все пак, ако искаш да блокираш определен адрес, виж си лога и цъкаш с дясното копче на определена атака и даваш add to zone>blocked .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно за ползващите отдавна Зона-та, няма да кажа нищо ново, но човека може и да намери полезни мнения винаги; нали затова пита.

Аз съм с НОД-антивир и Зона, в която съм изключил антивируса. Ползвам именно Сюита и съм мн.доволен. Общовалидни, или частни - ето някои наблюдения.

1. Не е необходимо да си с последна версия. Пробвал съм всичко до 6.1.737 за да установя, че по-новите не се разбират с някои от другите ми програми. Почнах направо с 5.5.094 и вече година време съм си останал на 6.0.631.003-Basic - има антиспай и си работи чудесно /махнах другия антишпионин, който имах/.

2. Седмица-две програмата се учеше и много питаше. Проявих търпение за програмите, а за разните съобщения - просто "регулирах" да излизат само най-важните - колега вече е указал тая функция по-горе. В момента дори като ми трябва да видя някоя програма къде е, има ли я, с какво се свързва - направо отварям Зоната; по-лесно е и някак добре подредено. Дори като не ми е било ясно за някоя какво-що беше - изтривам я от Зоновия списък /Програм контрола/ и наблюдавам някое време работа, какво се зарежда, какво ме пита.

3. Наистина не бива да се бъркат "атаките" с типичното ЛАН-свързване; може да се сложи един "лан-наблюдател" - напр. KillWatch, и да се направи разлика в процеса на работа кое откъде идва.

4. Бях ровил по едно време в някакви страници на МакКафий антивира за нещо си и намерих онлайн скан за видими портове. Пуснах си го и се убедих, че Зоната е мн.полезна и добра "партньорка" на машината.

5. Не е обезателно човек да вкл.всички глезотии на една сюита, ако не му трябват. Но ето пример - в УЕБ-филтъра просто задаваш няколко "забранени" жанра /примерно мп3-ки, или религия, или онлайн търговия/ и пробваш такива страници. Не ти дава да ги отвориш, но ти "казва" защо и какво са. А и хелп-функцията за "проблемни" програми или приложения е полезна - научаваш какви са и подсказва какъв достъп да им дадеш.

Общи приказки съм написал, но целта ми е да окуража човека да си ползва Зоната и да се учат взаимно - всичко става с практика и питане, без да те е срам. За това са и форумите.

Извинявам се за отнетото време. /Последно: досега нито веднъж не ми се е налагало да спирам аварийно с някой от ония два бутона достъп или нет./

Здраве и успешни търсения на всички, които търсят нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване