Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 144
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гроб .... http-~~-//www.vbox7.com/play:e961c318&start=2

Да дадем живот със смъртта си Биоразградима урна променя смисъла на библейското "пръст при пръстта". Урната за тленен прах Bios е съставена от кокосови фибри, пресован торф и целулоза

Не сипвайте на гроба ми вода! На Онзи Свят не искам да се мия, и ако възкръсна нявга из пръста, ще бъде само за да се напия!

Не мисля, че след като си отидем това има кой знае какво значение. Но... Все пак.

Важно е да обичаме и уважаваме хората приживе.

А лично аз съм за кремацията не за друго, а защото ще съм сигурна, че няма начин да се събудя там долу...

Всеки си има свой ад.

Това е ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т'ва с кремацията мене не ми харесва. Ние сме част от природата - от там идваме и там трябва да се върнем ... а кремацията за мен не е човешко.. и не е природна даденост.

" и ще се върне пръстта в земята, каквато си е била, а духът  ще се върне при бога,който го е дал"-еклесиаст 12:7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т'ва с кремацията мене не ми харесва. Ние сме част от природата - от там идваме и там трябва да се върнем ... а кремацията за мен не е човешко.. и не е природна даденост.

" и ще се върне пръстта в земята, каквато си е била, а духът  ще се върне при бога,който го е дал"-еклесиаст 12:7

e пепелта като се върне в земята нали е същото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e пепелта като се върне в земята нали е същото

Не знам да ти кажа.. мене лично тая работа не ми харесва. Всеки си има мнение.

Ама пепел и пръст са две различни неща... не искам да ти въздействам на решението - но просто мене тая идея нещо не ми харесва - да ме горят ..  по-добре е да си стане по естествения начин.. както са животните например. Защо те не се самозапалват. Щото не им е дадено от природата..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам да ти кажа.. мене лично тая работа не ми харесва. Всеки си има мнение.

Ама пепел и пръст са две различни неща... не искам да ти въздействам на решението - но просто мене тая идея нещо не ми харесва - да ме горят ..  по-добре е да си стане по естествения начин.. както са животните например. Защо те не се самозапалват. Щото не им е дадено от природата..

е аз пък не ща червеи да ме ръфат

какво значение има като тялото това е само МПС-то на душата ни в този живот - тъй или иначе и в двата случая отива на скрап

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че имам намерение да умирам, но все пак...  :no-no:

Органите ми да ги ползват нуждаещи се.  Но не тази първи в списъка или някой връзкар. На случаен принцип да се определи, кой да ги получи (от тези с най-голям шанс за съвместимост). Останалия пълнеж да го изгорят. 

Между другото от всички малоумни български обичаи, това с раздаването на храна, след смърт, е най-голямата простотия! Разделил си се с близък, тъжиш и не можеш да си намериш място и на всичкото отгоре ще мислиш колко броя да купиш от това колко от онова, пък дали ще стигне за "почерпката". 

Не искаш да виждаш и да говориш с никого, не ти трябват съболезнования и подобни простотии, а то се събере цялата тайфа все едно за сватба. 

Аз искам, някой да се погрижи за кремацията, да ме хвърли където му падне и да продължи напред. Да присъстват само най-най близките. Никакви раздавания, събирания, ограничения от музика или каквото и да било. Да правят каквото им се прави. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При много народи кремацията е ритуал за "възнасяне към небето" , с невъзможност за упражняване на (всякакви) ритуали и др. след това .....от живите .

При други - надгробни паметници , гробници , мавзолеи , пирамиди ! С възможност за упражняване на (всякакви) ритуали и др. след това .....от живите .

В този смисъл урната с праха от кремацията си е същото.

Така или иначе обаче никой от умрелите ,  фактически не се е върнал да каже , нито пък вест е пратил , въпреки измислените твърдения на някои ....

Т.е. за умрелия няма никакво значение ! За живите в същност е важно !

Все в този смисъл от моя гледна точка , много по-ценен паметник на Айнщайн (примерно) е неговата теория за относителността , от колкото пирамидата и/или мумията на Тутанкамон (примерно).

Я памятник себе воздвиг нерукотворный,
К нему не зарастет народная тропа,
Вознесся выше он главою непокорной
Александрийского столпа.

Нет, весь я не умру — душа в заветной лире
Мой прах переживет и тленья убежит —
И славен буду я, доколь в подлунном мире
Жив будет хоть один пиит.

Слух обо мне пройдет по всей Руси великой,
И назовет меня всяк сущий в ней язык,
И гордый внук славян, и финн, и ныне дикой
Тунгус, и друг степей калмык.

И долго буду тем любезен я народу,
Что чувства добрые я лирой пробуждал,
Что в мой жестокий век восславил я Свободу
И милость к падшим призывал.

Веленью божию, о муза, будь послушна,
Обиды не страшась, не требуя венца,
Хвалу и клевету приемли равнодушно
И не оспоривай глупца.

А.С.Пушкин

Всичко това определено е в тясна връзка и с една друга тема във форума - смисълът на живота .

...Човек гол идва на този свят и гол си отива от него....

Смисълът е в пътя който ще извърви , продължен от тези които идват след него .

В този смисъл - какво ще остави след себе си за другите !

Мумията на фараон , теорията на Айнщайн или просто нищо !

( Препоръчвам "д-р Фауст" - Гьоте )

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всички минем през кремация, ще изчезне археологията, ще изчезнат и музеите. Май има последствия. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всички минем през кремация, ще изчезне археологията, ще изчезнат и музеите. Май има последствия. :)

вие се заравяйте тогава - да имат материал

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе при мен май можело да се противопостави предварително човек да не го горят, записвало се в някакъв регистър.

Ама на мен като не ми пука какво ще става след като съм умрял, та не ме е грижа особено.

Даже и канибали да ме сварят и ме ядат, все ми е тая.

Аз като съм умрял, значи всичко е наред, нямам повече проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго, с което не съм съгласен. Някои развиват подобни теории, че гробните места били на изчерпване и затова ще строят крематориуми. Това са пълни глупости! Ама да определят нови общински терени. Кой-знае-колко хиляди декари няма да отидат за гробни места. Ние сме сравнително рядко населена държава. Какаво да кажат страни с по-малка площ от нас и същевременно с повече население, където не се практикува подобна подигравка с човешкото тяло.

Значи така: Плащайте данъци и такси, но когато умрете ще ви горим като нафта, щот' няма къде да ви копаме. Браво бе! Защо ги плащам тия данъци, след като няма да намеря покой дори след смъртта си.

Изгарят се вестниците, хората се закопават!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго, с което не съм съгласен. Някои развиват подобни теории, че гробните места били на изчерпване и затова ще строят крематориуми. Това са пълни глупости! Ама да определят нови общински терени. Кой-знае-колко хиляди декари няма да отидат за гробни места. Ние сме сравнително рядко населена държава. Какаво да кажат страни с по-малка площ от нас и същевременно с повече население, където не се практикува подобна подигравка с човешкото тяло.

Значи така: Плащайте данъци и такси, но когато умрете ще ви горим като нафта, щот' няма къде да ви копаме. Браво бе! Защо ги плащам тия данъци, след като няма да намеря покой дори след смъртта си.

Изгарят се вестниците, хората се закопават!!!

може и гробница семейна да си направиш даже - ако имаш пари

не че 2 на 1 ти е вечен - като не ти подновят след нам си колко години гроба близките ти - слагат друг на негово място

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погребъл съм ,баща си ,брат ми  отидоха си млади.Но преди месец ми умря овчарката и се обадих в една фирма, кремира както хора така и животни.Та ми донесоха урната на 5 ден, Кремират  като съберат достатъчно трупове , така и процедират с хората.Попитах защо , не е ли самостоятелна кремация отговориха ми че не е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и гробница семейна да си направиш даже - ако имаш пари

не че 2 на 1 ти е вечен - като не ти подновят след нам си колко години гроба близките ти - слагат друг на негово място

То и при урните е така, доколкото знам. Набутват ти там "брашното" в някаква клетка и ако никой не я потърси до седем (или колкото там) години, Бог знае какво става с нея. Между другото така процедират и с тези трупове, които се използват за анатомични опити по медицинските университети да се учат студентите по тях. Зашиват ги криво-ляво след като приключи дисекцията и айде в УАЗ-ката, та право към "Орландовци". Те обикновено са без близки. Не ми се вярва, че държавата ще им осигурява клетка и съответно подръжка. Възможно е дори в канализацията да им изсипват останките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, а ако... само ако... ако се събудиш там вътре? М?

Честно да си кажа, този сценарий не бях предвидила... :P 

Но пък ти си едно вярно другарче, което винаги е готово да дотича на пожара с туба бензин... :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, колко дена да те чакам да оближеш раните. Ади, време е вече да изпълзяваш иззад хладилника... Добро утро от гъзa на географията...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 години по-късно...

някой знае ли дали може да се дели урната с праха

:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, haidukpikaso написа:

някой знае ли дали може да се дели урната с праха

:rolleyes:

До колкото знам, урната служи за да пренесеш праха до мястото където ще го разпръснеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, nikolela написа:

До колкото знам, урната служи за да пренесеш праха до мястото където ще го разпръснеш.

не само, можеш да си я вземеш урната, можеш и да й направиш клетка на гробищата

в случая моята позната иска да я раздели в две урни прахта на съпруга си - едната за нея тука, където ще си има клетка, другата за майка му, която живее в провинцията

прави водосвет вчера и попа й казал че не може да се разделя прахта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, haidukpikaso написа:

прави водосвет вчера и попа й казал че не може да се разделя прахта

Ами като пита попа, така ще е, нещо ще я излъже със сигурност за да се направи на знаещ.

А той попа от къде знае, че прахта в кутията има нещо общо с умрелия, а ?

Прах като прах, в Америка на един частен бизнес му се развалили пещите за горене та телата и шефа вместо да ги гори, ги заравял в обща гробница труповете, но на клиентите доставял прах , разбира се. Да му се радват и разпръскват където се сетят.

Чак след години го изловили че не ги гори телата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване