Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

USB drive не се визуализира в Windows XP-защо?

Препоръчан отговор

Проблемът ми е, че когато си свържа някакво USB устройство, не ми го показва в My Computer и по никакъв начин не мога да вляза в него и да изтегля нещата. Когато го сложа устройството, отдолу ми се показва онази иконка "Safely remove...", но както вече казах, по никакъв начин не мога да вляза в него. Интересното е, че пробвах с флашка, фотоапарат и телефон и само с телефона успях да прехвърля неща, но пак телефона не ми се показваше в My computer, а стана с една програмка. В Device manager всичко е ок, има си драйвери. За да установя, че проблемът е софтуерен, пробвах с различни устройства, както горе написах, пробвах в другия порт, пробвах с кабел, без кабел и всичко без резултат и това ме наведе на мисълта, че е нещо софтуерно. Пробвах с repair на Windows, но пак безрезултатно. Също нещо интересно е, че когато сложа флашката, в началото мига няколко секунди, а мисля, че това не ставаше преди. Много ще Ви благодаря, ако някой ми помогне с този досаден проблем и се извинявам, ако не съм уцелил правилния раздел или проблемът се окаже хардуерен.

Промених заглавието.Може да е малко абстрактно,но мисля,че така е по точно.

randb

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не е възможно някое друго устройство (мрежов ресурс) да се map-ва със същата буквичка?

Ако е така, опитай да му кажеш Disconnect с десен бутон на мишката и USB устройството трябва да се появи.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали не е възможно някое друго устройство (мрежов ресурс) да се map-ва със същата буквичка?

Ако е така, опитай да му кажеш Disconnect с десен бутон на мишката и USB устройството трябва да се появи.

Успех!

Благодаря за идеята. Само че как да го направя това? С десен клик на My computer и Disconnect network drives?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш My computer, десен бутон върху съответната буквичка (би следвало да е нещо си on 'нещо друго' ( буквичка: ) ) и тогава Disconnect.

Редактирано от dmanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отваряш My computer, десен бутон върху съответната буквичка (би следвало да е нещо си on 'нещо друго' ( буквичка: ) ) и тогава Disconnect.

Мне, нямам такива. Само локалните хардове и цд-тата и флопито се показват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, който се оправи след като дадох disable на usb2.0 от биоса и оставих само 1.1. Може да пробваш, ако искаш. Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариант, за който се сещам:

При пъхнато USB устройство Control Panel -> Administrative Tools -> Computer management в секция Storage -> Disk Management

Там трябва да се вижда като "removable нещо си"! С десен клавиш върху него се избира "Change drive letter..." и му се присвоява някаква буквичка.

Ако стане така - май, ще трябва да се прави за всяко различно устройство, което се вкарва в USB-то.

Ако не стане - предавам се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво това с Manage, Disk Management, ама ако и там го няма?Пък Windows-a го засича.Да не би дъното да няма поддръжка на USB 2.0?И да слагате устройство със този стандарт.Незнам, ама малко хардуерна информация би била от помощ.И USB поддръжката във XP е въведена със SP1, да не би Windows-а да е "гол"?Просто гадая.Repair на Win-a, в повечето случаи омазва нещата още повече, аз лично бих направил една чиста инсталация.И един съвет, когато имате работеща система- Acronis True Image или Norton Ghost, спестяват много главоболия, ша знайш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах същия проблем, който се оправи след като дадох disable на usb2.0 от биоса и оставих само 1.1. Може да пробваш, ако искаш. Успех

Извинявам се че е в чужда тема но и аз имам подобен проблем ,пуснах тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=33024&hl= но тя дълго стоя без отговор! Ако забраня и аз usb2.0 от биоса дали ще ми се оправи проблема?И ако ДА, как да го направя?

Ето какво ми пише в биоса вUSB Configuration

USB Controller [Еnable]

USB 2.0 Support [Enable]

Legacy USB Support [Enable]

Никъде няма USB 1.1. - за да го разреша и ще могат ли въобще да ми работят USB портовете ако забраня USB 2.0 Support ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Друг вариант, за който се сещам:

При пъхнато USB устройство Control Panel -> Administrative Tools -> Computer management в секция Storage -> Disk Management

Там трябва да се вижда като "removable нещо си"! С десен клавиш върху него се избира "Change drive letter..." и му се присвоява някаква буквичка.

Ако стане така - май, ще трябва да се прави за всяко различно устройство, което се вкарва в USB-то.

Ако не стане - предавам се!

В този ред на мисли да предложа на crazyfan_metal да провери с TweakUI дали случайно не са му забранени другите букви - това става от My Computer -> Drives (пред всички букви трябва да има чавки).

Извинявам се че е в чужда тема но и аз имам подобен проблем ,пуснах тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=33024&hl= но тя дълго стоя без отговор! Ако забраня и аз usb2.0 от биоса дали ще ми се оправи проблема?И ако ДА, как да го направя?

Ето какво ми пише в биоса вUSB Configuration

USB Controller [Еnable]

USB 2.0 Support [Enable]

Legacy USB Support [Enable]

Никъде няма USB 1.1. - за да го разреша и ще могат ли въобще да ми работят USB портовете ако забраня USB 2.0 Support ?

Би трябвало да проработят в режим 1.1, ако на USB 2.0 Support дадеш [Disable] :clap: . Ако инфраредовете ти поддържат само този стандарт е възможно да не са засичани от дъното - ако то пък е било включено само на режим 2.0 ohmy.gif .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички.

1. Нямам usb2 поддръжка, сигурно защото компютърът е на 4 годинки вече и не съм ъпдейтвал биоса, пък и дъното не мисля, че го поддържа. Преди няколко месеца всичко си беше ок - имам предвид, че портовете си работеха както обикновено.

2. Пробвах с Disk Management и се получи нещо много интересно. Даде ми флашката като диск, но без буква. Аз й зададох буква, но така не се появи в My computer. Пробвах с Open от Disk Management и я отвори, но горе в адрес бара не се беше изписало нищо и установих, че само от там мога да вляза в нея. Пробвах да копирам нещо в нея и уж стана, но след като я извадих и пак я сложих, вече не ми я засичаше в Disk Management - когато цъкна на него, започна да зарежда и в крайна сметка не показа нищо.

3. Джамът е с вграден сп2 и си има поддръжка.

4. Малко ми е трудно да проверя дали съм забранил някоя буква, защото в момента на моя компютър нямам интернет, но доколкото си спомням, не съм забранявал нищо, просто защото съм нямал нужда от това. А те не се забраняват от само себе си доколкото знам :).

Всичко това ме навежда на мисълта, че дискът с джама, от който съм инсталирал, се е прецакал и това е скапало usb-то. Когато имам възможност да пробвам с инсталация от друг диск, ще Ви напиша тук дали има резултат.

И още веднъж благодаря на всички за отзивчивостта и многото отговори :).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би трябвало да проработят в режим 1.1, ако на USB 2.0 Support дадеш [Disable] :) . Ако инфраредовете ти поддържат само този стандарт е възможно да не са засичани от дъното - ако то пък е било включено само на режим 2.0 ohmy.gif .

И аз благодаря за отговора, дадох на USB 2.0 Support [Disable] явно портовете работят на 1.1 защото ми разпознава устройствата инсталират се но за жалост се повтаря старата история ,не можах да ги накарам да работят и това си е ,много неприятна история изръсих една торба пари за нов комп а пък не може да ми върши работа!Излиза че старите компютри са по стабилни в работата си! Жалко!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най сетне едната IRDA проработи!

Явно жълтите стоки със съмнително качество са завладели пазара и функциялността им е въпрос на късмет !

Благодарности на radomirsl и Shuurfak rai Shedler !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Инсталацията от друг диск не даде резултат sad.gif. Явно единственото решение е формат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с формата! Преди време имах някакъв проблем с USB-то, не се сещам какъв точно, но се оправи когато в BIOS-a USB Legacy го сложих на Disable. Поиграй си с USB опциите в BIOS-a ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не бързай с формата! Преди време имах някакъв проблем с USB-то, не се сещам какъв точно, но се оправи когато в BIOS-a USB Legacy го сложих на Disable. Поиграй си с USB опциите в BIOS-a ...

Няма такава опция sad.gif .

Редактирано от crazyfan_metal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Имам същия проблем с един фотоапарат. В един приятел на XP го намира от раз, а на Vista не може. Иска драйвери който нямам, търсих в интернет, но намирам само едни които са във формат .bin и няма какво да ги правя. Моля помогнете ми, защото не мога да си сваля снимките от апарата sad.gif Имам блутут, който си го намира без проблем, също така и флаш памет от 1 гб, която също няма пролеми.

Благодаря предварително :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване