Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със Сони Вайо vgn-sz330p моля да помогнете!

Препоръчан отговор

Донесоха ми лаптоп нов от магазин Сони Ваило vgn-sz330p от САЩ преди 2 месецал.Бяха му качени всички програми да не изброявам какво е било качено предполагам вие знаете(всичко което ти потрябва та дори и други глупости).Отначало веднъж може би два пъти ми зацепи бях качил само 1DVD музика,Winamp,Crystal Player 15 филма без Интернет да има,но не обърнах внимание.След това качих MU онлаин(игра) и почнаха проблемите вляза ли в играта 2-3 минути и зацепи нищо не може да се направи клавиатурата отказва само с копчето за гасене и пускане(гася го и пускам) друго не ми дава да правя.Понякогя и 30-50 минути играя без да зацери.Ама просто не става така и преинсталирах Windowsa.Един приятел го преинсталира сложи наи-новия WindowsХР.Без никакви ама никакви драивари или някакви други програми само Windowsa,защото мислех ме,че е от някоя програма.Единствено нямаше звука и вградената камера не работеха.Компютара си разпозна видео картата без драивари.Качих ме му FairFox и Avast,за да може да сваля МU и да видя дали пак цепи.Еми пак цепи понякога веднага понякога след 2-3 часа различно.Значи зацепва наи-вече на MU,но и на музика-1,филми-2,скаип-4 пъти и преди да се преинсталира Windowsa и след това,и няма разлика.Сега пак му качих почти всички драивари за него от саита на Сони(американския).Ако не играя MU може би няма и да зацепва,но това е единствената игра,която сам му качвал за сега ако кача друга може и на нея да зацепва не знам.Ако това е от значение работи с поставена батериа и включен в контакта,с Everest сам проверявал темперетурата наCPU-2,CPU-1,VC,HDD всичко си е нормално,на теста стигна до 100% тем.пак е в границите.С програма на Сони-Ваило от качените на него правих тест за изправност на компонентите,всичко е нормално.Помогнете ако можете БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си ATi-Tool и пусни функцията Scan for Artifacts за да натовариш графичната карта. Следи температурата на графичната карта и виж дали и кога ще забие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега пак му качих почти всички драивари
-Не почти , всички драйвери си трябват .

А по проблема - вероятно или прегрява от играта , или пък мрежовата карта прави мизерии . Пробвай да изключиш нет-а и да си пуснеш някоя по-тежка игра като следиш температурата и на процесора и на видеото .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
-Не почти , всички драйвери си трябват .

А по проблема - вероятно или прегрява от играта , или пък мрежовата карта прави мизерии . Пробвай да изключиш нет-а и да си пуснеш някоя по-тежка игра като следиш температурата и на процесора и на видеото .

Компа блокира не само на играта, но и без да е стартирана тя.

А проблема го е имало и преди да сложи нет на нея. /т.е. без да е използвана/.

От къде може да видим какви са нормалните температури?

Редактирано от pepedeath (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни следната команда:

Start Menu->Control Panel->Administrative Tools->Event Viewer->System

Провери какви грешки показва , мен ме съмнява ,че имаш нещо от рода на event 51 (during paging operation) или event 9.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,че писахте.Както е писал pepedeath не може да намерим какви са нормалните температури.Тои ми каза,че съм представил проблема все едно зацепва само на MU.Незацепва само на тази игра а и на:филми-веднъж,музика-веднъж,skype-пет-шес пъти,без пуснато MU.След преинсталацията на Windowsa(в Неделя-на 5 ноем.) ми зацепи първия път на MU след това на Skype веднъж и още 3-4 пъти на MU.Вчера 3-4 часа играх на MU не зацепи нито един път.За програмата пробвах,но като не знам температурите не посмях да стигна повече от 72-градуса,които ги вдигна за 4-минути.Да я оставя до край ли,пускам да вдига температурата и чакам да видя на колко градуса ще зацепи или......не знам,какво да правя?Знам,че всички драивъри с важни и постепенно ги качвам.Просто не мисля,че те в момента пречет или помагат,като са на компютъра ефект от тях няма поне за сега било "+"или "-".Така мисля аз вие кажете правилно ли е или не?МС12 ще пробва това нямам никаква представа за какво е,но ще опитам,Мерси на всички за помоща

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи си един Everest Ultimate ( по възможност регистриран ) и погледни температурите на цялата система ( и си качи всички драйвери ) .Не виждам причина на този "звяр" да му се опъне игра . Но ако прегрява е напълно възможно . Постни резултата от Евереста да го поразгледаме .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изпълни следната команда:

Start Menu->Control Panel->Administrative Tools->Event Viewer->System

Провери какви грешки показва , мен ме съмнява ,че имаш нещо от рода на event 51 (during paging operation) или event 9.

Видях щте кажа само,че в работата компютъра(слежебниа) ми показва повече грешки от лаптопа,на Sony не показва грешка от 4 дни а зацепи през това време А Event 51 или 9 изобщо ги няма в грешките,Мерси все пак

Качи си един Everest Ultimate ( по възможност регистриран ) и погледни температурите на цялата система ( и си качи всички драйвери ) .Не виждам причина на този "звяр" да му се опъне игра . Но ако прегрява е напълно възможно . Постни резултата от Евереста да го поразгледаме .

Проверявах с Everest Ultimate,Щте опитам пак,но моля кажете температурите!!!С Everest тогава стигна 100%натоварване,но температурата маи продалжи да се качва на видео картата и го спрях,да не го изгора,Резолтата щте го пратя само кажете температури Мерси

Редактирано от vailoelle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=vayopc.JPG Понякога,като е по-натоварен температурата на видеокартата стига и до 58 градуса. По точно нормалната тем. е 58 градуса. Не знам от къде да видя нормалните температури и затова не смея да му правя тестове на видеокартата, за да не изгори.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=vayopc.JPG Понякога,като е по-натоварен температурата на видеокартата стига и до 58 градуса. По точно нормалната тем. е 58 градуса. Не знам от къде да видя нормалните температури и затова не смея да му правя тестове на видеокартата, за да не изгори.

За графична карта това не е висока температура. Не зная дали си си инсталирал ATi-Tool, с нея можеш да видиш как е нагласен вентилатора да работи (при каква температура на колко процента от максималните обороти). По този начин можеш да прецениш какви са допустимите температури.

При всички случаи 58° е в зелената граница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За графична карта това не е висока температура. Не зная дали си си инсталирал ATi-Tool, с нея можеш да видиш как е нагласен вентилатора да работи (при каква температура на колко процента от максималните обороти). По този начин можеш да прецениш какви са допустимите температури.

При всички случаи 58° е в зелената граница.

Да качих ATi-Tool,но не знам как да видя за вентилатора,кажи от къде да видя

Аз и преди я пусках и на Scan for Artifacts за 4 минути стигна 72 градуса и не посмях повече да вдигам Мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да качих ATi-Tool,но не знам как да видя за вентилатора,кажи от къде да видя

Аз и преди я пусках и на Scan for Artifacts за 4 минути стигна 72 градуса и не посмях повече да вдигам Мерси

Отиваш на Settings и в падащото меню горе избираш Fan Control. Ще видиш в какъв режим работи охлаждането. Ако искаш да го промениш, слагаш човка на Override Fan Speeds и ги правиш както ти харесва. Мисълта ми е, че ако на 80° вентилаторът е програмиран да работи на 35% от максимума, значи тази температура далеч не е опасна. Изглежда ето така:

1fm5.jpg

Аз съм променил този режим, като съм вдигнал оборотите при съответните температури.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ТУК са дадени данните за твоят лаптоп.

Според мен имаш проблем със настройките за споделянето на рам с видеото:

Chipset: Intel® 945GM

Graphics:

Hybrid Graphic System - NVIDIA® GeForce™ Go 7400 with TurboCache™ supporting 128MB and

Intel® Graphics Media Accelerator 950 with 128MB dynamically allocated shared (RAM/Video) memory

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето ТУК са дадени данните за твоят лаптоп.

Според мен имаш проблем със настройките за споделянето на рам с видеото:

Chipset: Intel® 945GM

Graphics:

Hybrid Graphic System - NVIDIA® GeForce™ Go 7400 with TurboCache™ supporting 128MB and

Intel® Graphics Media Accelerator 950 with 128MB dynamically allocated shared (RAM/Video) memory

Мерси много,саита го знам а за проблема,които мислиш,че има моля кажи колкото се може повече

За Chipset, особенно за Hybrid Graphic System Кажи какво може да се направи,как да го направя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iovi AtiTool нещо не ми дава FanControl.Значи както каза ти 1/Настроики-2/Падащия прозорец-3/Контрол на вентилатора(е този контрол на вентилатора го няма).Свалих го от където ти си ми посочил (по-горе в първия одговор, които си ми писал) и от други места го свалях ,но няма FanControl, какви ли не версии пробвах и 1.6 Beta наи-вече.Може да е от драивърите още не сам качил всички.Знам,че е несериозно вие казахте вече много пъти, но нямам никакво време до 5 часа на работа и други глупости, а тези драивари се свалят много бавно/ един драивар 37МВ вчера го свалях 4 часа/.Събота и Неделя ще ги сваля всички предполагам, като ги сваля ще пробвам пак AtiTool за този FanControl.

А чера открих нещо интересно.На компютъра има 1-но плъзгащо се копче на ляво пише/stamina/, а на дясно/speed/.На сайта на Сони ими 2-ва драивара за Видеото.първия-графичен за чип сета и вториа-за видео картата GeForce 7400.Първия/за чип сета/ се инсталира само когато копчето е на Stamina.Също когато е на Stamina копчето не ми показва, че имам видео карта работи на вградена на чип сета/ а също ми оправя резолюциата дава я на цял екран,като е на Speed и работи-GeForce Go 7400 на някои резолюции 800-600 и други ми дава по 1-2 см. от страни черен екран/не е на цял екран картината/.Може да е от настроиките незнам просто мисля, че е интересно и трябва да знаете.Това обаче не оправя проблема с зацепването и на Stamina вчера към 12:20 вечерта ми зацепи.Преди това беше на Speed също зацепи на Skype 2-3 мин. след, като пуснах камерата.

Мерси на всички за помоща и извиняваите, че още ви занимавам с моя проблем.

Редактирано от vailoelle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, Ваио-то е капризна машина , имам същия модел така че направи си Recovery дисковете и си ползвай неговия си софтуер вместо да качваш ,,почти всички драйвери,, както си се изразил. Как така качи почти сички драйвери след като Recovey дисковете качват ВСИЧКИ драйвери включително и всевъзможен бозав и ненужен софтуер който след инсталацията просто деинсталираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пич, Ваио-то е капризна машина , имам същия модел така че направи си Recovery дисковете и си ползвай неговия си софтуер вместо да качваш ,,почти всички драйвери,, както си се изразил. Как така качи почти сички драйвери след като Recovey дисковете качват ВСИЧКИ драйвери включително и всевъзможен бозав и ненужен софтуер който след инсталацията просто деинсталираш?

Има ли смисъл, след като проблема си го има още откак го е разопаковал?

А драйвърите ги има на офф сайт, така че не е използван рекавъри, именно заради проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа правих тест с AtiTool-Scan for Artifacts днес този път температурата за 30-минути не вдигна повече от 62 градуса.Според мен и за по-дълго врема няма да вдигне повече от тези 62 градуса.Преди температурата за 4 минути стигна 72 градуса.Сега с качени драивари за видеото.Продържавам нататък с драивърите.QUATTRO,pepedeath ти е одговорил.Каза,че имаш същия модел ще съм ти блатодарен ако ми кажеш ако има някои особенности на модела.Мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако много те притесняват температурите може да си вземеш ZM-NC1000 лаптоп охладител който е ултра тих и с добър дизайн.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма особености:wors: Хубав и скъп лаптоп с ужасна поддръжка от страна на СОНИ, пали свещи в църквата да не се развали щото чакането няма да е по-малко от 1-2 месеца и нагоре. Ако го внасяш от Щатите, като в твоя и моя случай мисля че няма и гаранция но не съм сигурен. Опитах да подкарам някакъв XP Pro, не неговия си, за да се отърва от тоновете Trial софтуер с който се доставя. Инсталира се ама 2 дена свалях драйвери от сайта им, най-накрая ми писна и сложих оригиналния но ми отне 1 час да деинсталирам хилядите Trial бози. Машината е страхотна (произвежда се в Япония за разлика от по-евтините им модели а това ОПРЕДЕЛЕНО има значение) като параметри но най-вече като визия, няма по-добър дисплей от тоя. Но най-вече SONY Vaio си е имидж

Що се отнася до твоя случай направи Recovery дисковете и преинсталирай

Редактирано от QUATTRO (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистриран си преди почти 2 години и трябва да си прочел правилата на форума, където пише:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата“, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

iovi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма особености:) Хубав и скъп лаптоп с ужасна поддръжка от страна на СОНИ, пали свещи в църквата да не се развали щото чакането няма да е по-малко от 1-2 месеца и нагоре. Ако го внасяш от Щатите, като в твоя и моя случай мисля че няма и гаранция но не съм сигурен. Опитах да подкарам някакъв XP Pro, не неговия си, за да се отърва от тоновете Trial софтуер с който се доставя. Инсталира се ама 2 дена свалях драйвери от сайта им, най-накрая ми писна и сложих оригиналния но ми отне 1 час да деинсталирам хилядите Trial бози. Машината е страхотна (произвежда се в Япония за разлика от по-евтините им модели а това ОПРЕДЕЛЕНО има значение) като параметри но най-вече като визия, няма по-добър дисплей от тоя. Но най-вече SONY Vaio си е имидж

Що се отнася до твоя случай направи Recovery дисковете и преинсталирай

Аз вече го преинсталирах веднъж,то проблема си го има от разопаковането така, че незнам Recovery дали щте помогнат вече а и преди А аз и без това мисля да го преинсталирам пак по-нататък

Мерси много за информациата :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 години по-късно...

Ще подновя темата , защото има малко промени.Преди 3 дни сложих win 7 на компютъра и пак почнаха проблемите със забиването.От 2008 си беще на Виста отначало забиваще и след 1 месец да кажем престана и работи без проблем почти 2 години.Докато не реших да сложа win 7 после пък ХР sad.gif не трябваше да го пипам ама.....

Въпроса ми е как така 2 години нямаше проблеми какво може да му е станало.Тези 2 г. си го товарих здраво не да съм го пазил не е от прегряване или ....Какво му е "направила" Виста за да си работи нормално ?

Някакви идеи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване