Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

трябва ми съ4инение разсъждение на тема "За6то Ботеж поставя картината на герои4ната смърт преди картината на победоностното завръ6тане" трябва ми спе6но Благодаря Предварително :speak:;):help::help::ph34r::P:wors::wors:

Редактирано от brankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много спешно ми трябва съчинение разсъждение на темата "Защо саможертвата на бунтовника от стихотворението На прощаване е завет към другите" !!! Ако някой може да ми помогне, да пише. Обаче нямам много време - трябва ми за утре !!! ПЛС някой да помогне :angry:;) ;)

Редактирано от Given_Up (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва тема-отговор на въпроса: Личноста на Ботев в писмото до капитана на кораба "Радецки" Христо Ботев ДО КАПИТАНА И ПЪТНИЦИТЕ НА ПАРАХОДА "РАДЕЦКИ" Превод на български Господин капитан! Господа пътници! Имам чест да ви обявя, че в тоя параход се намират български въстаници, на които имам чест да бъда войвода. С цената на нашия добитък и на нашите земеделски сечива, с цената на големи усилия и с пожертвуване на нашите блага, най-после с цената на всичко, що е най-скъпо на тоя свят (без знанието и въпреки преследванията на властите в страната, чийто неутралитет ние уважихме), ние си доставихме това, което ни беше необходимо, за да се притечем на помощ на нашите въстанали братя, които се сражават тъй храбро под българския лъв за свободата и независимостта на нашето скъпо Отечество - България. Ние молим Господа пасажерите никак да не се безпокоят и да останат спокойни. Колкото за вас, Господин Капитане, аз имам тежката длъжност да ви поканя да поставите парахода на мое разположение до самото ни слизане, като в същото време ви заявявам, че и най-малкото ваше съпротивление ще ме постави в печалната необходимост да употребя сила и въпреки волята ми да си отмъстя за отвратителната случка върху парахода "Германия" в Русчук през 1867. И в единия, и в другия случай нашият глас за бой е следния: Да живее България! Да живее Франц Йосиф! Да живее граф Андраши! Да живее християнска Европа! Х. Б о т й о в 185 Долуподписаните потвърждаваме истинността на това писмо: Д о й м и, помощник Е н г л е н д е р, кап. Х а д з е л, I-ви машинист УДОСТОВЕРЕНИЕ, ДАДЕНО НА КАПИТАНА НА ПАРАХОДА "РАДЕЦКИ" Ние, долуподписаните, удостоверяваме с настоящето, че ние, въстаниците на България, със сила принудихме капитана на кораба "Радецки" да спре на турския бряг, ако и да няма станция. Въстаниците на България Войвода: Б о т й о в 186

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой да ми помогне с анализ на стихотворението ,,Обесването на Васил Левски"Благодаря предварително....

Христо Ботев - Обесването на Васил Левски (Анализ)

Много спешно ми трябва съчинение разсъждение на темата "Защо саможертвата на бунтовника от стихотворението На прощаване е завет към другите" !!!

Ако някой може да ми помогне, да пише. Обаче нямам много време - трябва ми за утре !!! ПЛС някой да помогне :P:help: :help:

Това може да ти помогне:

Прошка и завет в "На прощаване от 1868 год."

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от potrebitel
кирилица!!! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от potrebitel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теми литература 11 клас Христо Ботев

Няма да ги изброявам темите защото има много.

(ЛИС,анализи,есета и др.)

Има и едно мултимедийното помагало,което е изключително полезно.

хора измислете 2 или 3 стихотворения за Ботев

моля виии :)

помогнете ми. Благодаря предварително !

Въпреки че е късно,ще дам няколко линка - на някой може да му потрябват

В памет на Христо Ботев

Когато гледам портрета на Ботев...

Към Ботев

Като Ботев

Ботева земя

И няколко есета:

Живеем в земята на Ботев

Живее в сърцата ни Ботев

Живеем в земята на Христо Ботев

Ботев живее във всеки от нас

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,спешно ми трябва ЛИС на тема "Образа на родното в поезията на Христо Ботев" Някои ако може да ми помогне Благодаря

Редактирано от lifehatesme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,спешно ми трябва ЛИС на тема "Образа на родното в поезията на Христо Ботев"

Някои ако може да ми помогне

Благодаря

Поезията на Христо Ботев в нейния литературноисторически контекст. Образи и проблематика

Прочети го определено може да вземеш доста неща.

Друго в момента не откривам,но ако намеря такова ще ти пиша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва за утре:

Интерпретирайте смисъла на художестения проблем от следния откъс:

Често, БРАТЕ, скришом плача

над НАРОДЕН ГРОБ печален:

но, кажи ми, що да тача

в тоя МЪРТЪВ СВЯТ коварен?

Предварително ви благодаря!

Редактирано от RePt1Le (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ми спешно тема за "Обесването на Васил Левски" - плачът на героя Редактирано от ^lof Wentworth Miller^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва интерпретативно съчинение на тема "Мотивът за песента в Ботевата поезия" или " Пътят на лирическият герой от самотата към саможертвата-изборът,свободата и смъртта"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спешно ми трябва тази тема :трагизмът и героиката в ботевия лирически аз . Моля ви до 7-8 4аса тая вечер ми трябва темата,че утре имам клас спешноо плсс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам една молба, трябва ми резиомирана информация за Христо ботев. Цялата работа е че трябва да представлява резюме, което да съдържа на кратко особеностите на направлението, в което твори Ботев, кратка характеристика на творчеството му и резюмирана информация за всяко едно негово произведение учено в 11 клас. Знам, че не е толкова трудно и че би трябвало сам да се справя, но пр учителката ни сервира че трябва да направим същото и за Вазов Славейков Константинов и Яворов и вече ми идва на нагорно, та за товеа търся помощ. Освен това имам и по ч тема за ЛИС за всеки автори и ... дам кофтнико, а имам окло седм някъде да го направя. Другото, което исках да попитам, е може л инякой да постне тема "пътя и свободата в "до моето първо либе"", четох всичко поствано досега но нямаше такава тема, а и друготе не бяха, мисля, толкова близки. И още нещо, не моля никои да пише и да се мъчи заради мен, пр ако някой има материали по някоя от темите ми или се е натъквал на темата за ЛИС, моля да помогне :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът за подвиг и саможертва в поезията на Х.Ботев (Към брата си, Моята молитва, До моето първо либе, Хайдути, На прощаване, Хаджи Димитър, Обесването на Васил Левски)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва темата - Фолклорни мотиви в поезията на Ботев!!! Спешно е,моля ви!!!

Редактирано от beb4eto_f (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Потърсих в интернет, но не можах да намеря нищо, а ми трябва ЛИС на тема "Представата на Христо Ботев за прекрасното в човека". Ако някой има нещо подобно, или има възможност евентуално да напише, ще е от полза не само на мен, но и на много други ученици. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :whist: Моля някой да ми помогне, тъй като нищо неможах да намеря в нета... СПЕШНО МИ ТРЯБВА НЯКОЯ ТЕМА ПО БЕЛ Във петък имам класно по ЗИП БЕЛ: 1.Проблема за избора на Ботевия човек в стихотворенията "Пристанала", "Хайдути", "Странник" 2.Изобличението на пасивността и безразличието в сатиричните творби на Ботев("Патриот", "Гергьовден", "В механата") И за сряда по ЗП БЕЛ: 1.Смъртта и безсмъртието в поезията на Ботев("Хаджи Димитър", "До моето първо либе", "На прощаване","Моята молитва"...) 2.Образът на бореца за свободата в поезията на Ботев - развитие на лирическия герой от 1 стихотворение до последното("Майце си", "Към брата си", "Елегия", "Делба", "ДО моето първо либе", "Хайдути", "На прощаване", "Борба", "Хаджи Димитър", "Моята молитва", "Обесването на Васил Левски")

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички трябва ми за за вторник ЛИС на тема : Личностното , националното и историческото битие на робството и свободата в стихотворенията на Ботев. Моля помогнете :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми трябва ЛИС за 11 клас на "Моята молитва" -цялостен анализ и госпожата каза да пиша за Мотивите за смъртта и безсмъртието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите хора много бързо ми трябва отговор на вапроса-,,-Какви проблеми поставя Ботев в ''На прощаване?,,''Мола ви ако някои знае по-бързо!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Моля ви ако можете да ми извадите от стихотворение на Христо Ботев без значение от кое ще е Фигури и Тропи Благодаря ви за отделеното внимание и се надявам да ми помогнете :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва ЛИС по литература за 11клас , за утре по възможност. Темите са: Духовната криза на личността в Ботевото стихотворение "Майце си" - интерпретация Проблема за самотата в стихотворението " Към брата си" - интерпретация Любов и дълг в стихотворението "До моето първо либе" - интерпретация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли анализ на последните 3 строфи от "До моето първо либе". Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...