Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за фотоапарат

Препоръчан отговор

Значи мисля след около месец да си вземам фотоапарат и мисля да започна леко проучване какво ще е наи добро за сума до 400 лв. за сега сам се спрял на ТУК Чувал доста добри неща за това апаратче и ще съм много доволен ако някой ми даде линк кам снимки направени с този фотоапарат в различна обстановка и режими на работа за да мога да видя качеството ... Също така приемам и предложения за други фотоапарати но до 400 лв да са тъй като бюджета е ограничен :)

Редактирано от stereofonix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 51
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Линка не работи! Пробвах без първото http:// но пак ме праща на друг сайт.А иначе чудесен избор е апаратът HP Photosmart R 507. Аз съм с такъв от около година и съм много доволен. Направил съм около 700 снимки и много от тях панорамни и качеството е невероятно. Има само един проблем-при силна светлина малкият дисплей почти не се вижда, но мисля че при следващият модел този проблем е решен. Когато го взимах от фирмен магазин беше 350 лв + карта 256 мб = 410 лв, но сега сигурно е доста по-евтин. Ако искаш кажи къде да кача някой снимки но не в датата че там се качва много бавно cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Panasonic

Lumix DMC-LS2

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ

Тип сензор: CCD

Вид цветен филтър: RGB

Фокусно разстояние: 35 mm - 105 mm

Max.апертура: F2.8 / F5.6

Скорост: 1/8 – 1/2000 сек.

Сменяем обектив: Не

Автоматичен фокус: Да

Вид на автоматичния фокус: TTL

Помощен лъч за автоматично фокусиране: Да

Заключване на авто-фокуса: вкл./изкл. избираемо

Оптичен стабилизатор: Да, Panasonic 'MEGA OIS

Ръчен фокус Да

Най-близко фокусно разстояние: Да (5 cm)

Вградена светкавица: Да

Режими на свекавицата: Автоматичен, ръчен, светкавица вкл./изкл.

Намаляване ефекта “червени очи”: Да

Възможност за включване на външна светкавица: Не

Настройки:Автоматичен, дневна светлина, облачно, изкуствена светлина (волфрамова жичка), флуоресцентна светлина, индивидуален баланс;

ISO: Auto, 80, 100, 200, 400

Визьор: реален образ, оптичен визьор

Видео клипове: Да

Формат на клиповете: QuickTime

Max.Резолюция на клипа: 320 x 240, 30 / 10 fps неограничено

Запис на звук: Да

RAW/TIFF режим: Не

Директен печат: Да

Самоснимачка: Да

Начин на съхранение: SD/MMC Card + Internal Memory

Пиксели на LCD: 86,000

Видео изход: Да

USB поддръжка: Да 2.0

Pc: Windows 98SE / Me / 2000 SP4 / XP / XP SP1-2

Macintosh: OS X v10.1.5 - 10.3

Software:Ulead PhotoExplorer

Работна температура - влажност 0 – 40 °C,10- 90% или по-ниска влажност,Виж в http://www.digicam-bg.com/или :Canon

PowerShot A530,Panasonic

Lumix DMC-LZ3,аз сам с Canon PS A 700,тези които сам дал,с пробвани от мен ,зависи на кое държиш повече !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок и твоите предложения са добри аз все пак след 18:00 ще пусна инфо и за моя апарат па дано да са спреш на него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PANASONIC и HP са изключително калпави и нищожни апарати.Тези марки НЕ СА фотографски,какво очаквате?E T O В И един сайт,в него можте да прочетете как се преставят различните модели в експертните тестове

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
PANASONIC и HP са изключително калпави и нищожни апарати.Тези марки НЕ СА фотографски,какво очаквате?E T O В И един сайт,в него можте да прочетете как се преставят различните модели в експертните тестове

Незнам но аз съм направил много снимки с моя hp и съм много доволен. Даже на една екскурзия из Родопите един колега снима с неговия Кодак за 450 кинта и сниимките му бяха дори по-лоши от моите. Тъй че мнението то за hp едва ли е базирано от опит и мога да ти кажа , че си в леко заблуждение без да се обиждаш :speak: А и hp са на 2-ро място по прадажби на фотоапарати в САЩ :down:

ЕДИТ: Данни на апарата

-ДИГИТАЛЕН ФОТОАПАРАТ

- 4.1 МЕГАПИКСЕЛА

- 3 x ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ

- 7 x ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ

-ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЗАПИС НА ВИДЕОКЛИП СЪС ЗВУК

-ОПТИКА Pentax

- 32MB ВГРАДЕНА ПАМЕТ

-Li-Ion БАТЕРИЯ + ЗАРЯДНО В КОМПЛЕКТА

Това оптика pentax говори ли ти нещо-много от "хубавите" марки особено Сони използват доста по-некачествени лещи а все пак апарат дори и с молион пиксела не е нищо без хубави лещи

Редактирано от nikolay6_pl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незнам но аз съм направил много снимки с моя hp и съм много доволен. Даже на една екскурзия из Родопите един колега снима с неговия Кодак за 450 кинта и сниимките му бяха дори по-лоши от моите. Тъй че мнението то за hp едва ли е базирано от опит и мога да ти кажа , че си в леко заблуждение без да се обиждаш :) А и hp са на 2-ро място по прадажби на фотоапарати в САЩ :)

ЕДИТ: Данни на апарата

-ДИГИТАЛЕН ФОТОАПАРАТ

- 4.1 МЕГАПИКСЕЛА

- 3 x ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ

- 7 x ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ

-ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЗАПИС НА ВИДЕОКЛИП СЪС ЗВУК

-ОПТИКА Pentax

- 32MB ВГРАДЕНА ПАМЕТ

-Li-Ion БАТЕРИЯ + ЗАРЯДНО В КОМПЛЕКТА

Това оптика pentax говори ли ти нещо-много от "хубавите" марки особено Сони използват доста по-некачествени лещи а все пак апарат дори и с молион пиксела не е нищо без хубави лещи

О,ще се изпитваме на опит ли?Заповядай!След като Сони за теб е хубава марка,гледай някой да не ти се смее.И как заключваш,че съм в леко заблуждение?Я нещо,аргумент,т`ва-он`ва...Или,защото имаш HP,и не си помирисал истински апарат,искаш и другите да набуташ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

offtopic

Вярно ли е, че Konika Minolta са продали бизнеса си с производство на фотоапарати?

/offtopic

@Fixt00l - то е ясно че за 400лв. не можеш да си купиш наистина хубав апарат, но някой Оlympus или Canon ще свърши чудесна работа за домашна употреба. Аз лично предпочитам Canon-чето. Иначе HP може и да са на второ място по продажб, но това е заради добрият им маркетинг и качествените компютри които продават, а цифровите им камери са далееч от качеството на асемблиранте от тах компютри или офис техника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коника Минолта продадоха бизнеса миналата година,същото направиха и Практика.Коника Минолта продължават да правят добри апарати ама в скъпия клас.За 400 лева се огледай за модели на Канон,Олимпус или Никон за да си сигурен за снимките че ще са добри.За толкова пари толкова,ще вземеш нещо над 4 мегапиксела с автоматични настройки и 3x оптичен зуум.Избягвай марки като Практика,HP,Samsung...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Панасоник не съм съгласен че правят калпави че и нищожни фотоапарати. Ето ти пример от ТВОЯ линк.

Редактирано от MDMA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи мисля след около месец да си вземам фотоапарат и мисля да започна леко проучване какво ще е наи добро за сума до 400 лв. за сега сам се спрял на ТУК Чувал доста добри неща за това апаратче и ще съм много доволен ако някой ми даде линк кам снимки направени с този фотоапарат в различна обстановка и режими на работа за да мога да видя качеството ... Също така приемам и предложения за други фотоапарати но до 400 лв да са тъй като бюджета е ограничен :hush:

В приведения линк става въпрос за това

z_33940.jpg

Скромното ми мнение

В годините на съветската власт, когато всеки се готвеше да громи загнилия западен враг и чукането ставаше само с чук, чики-рики фотки нямаше.Бях неземен като слънцето, когато баба ми купи за 15лв заделени пари фонд "Умно внуче" фотоапарат "Смяна 8М".Щастие бе сдобиването с дедеерски (не DDR памет, а ГДР, тоест DDR-Дойче демократише републик) ОRWO фотоленти.Цъках като папарак наред и най-вече на Слънчев бряг и село Влас.Русняшките "Свема" бяха живи изпражнения и често заснетите приличаха на зомби или картини на Пикасо.Записах се в кръжок "Млад фотолюбител" с ръководител Фото Боската.Христо, сина на мед. сестрата в квартала.После заминах да уча в сърцето на болшевизма.Вместо да присъствам на лекция по "Критицизъм и емпириокритицизъм" (сифилисът е "изпил" мозъка на Ленин, за да напише такива фантасмагории), аз отидох да се редя на опашка за фоотоапарт "Zenit".Опашката бе малко стил групов секс с балтони и валянки, щото всеки се ръгаше и подпираше да стигне по-бързо до заветния апарат за 245 горбачовски рубли.Голям бахър, помня добре този ден.Купих си обективи за макро и микро снимки и всевъзможни филтри и допълнения.Допълних и един дървен чемодан за 65 рубли.В него имаше фотоувеличител и два червени фенера.С този чемодан, необръснат приличах на кавказки терорист по улиците на Москва.Много тежеше и навяваше съмнение на съндък натъпкан с динамит.Теглих им майните на критицизмите и се върнах за ваничка, сушилнa, валяк, проявители, фотобумага и една бандура дето се разглобява, за да се навие непроявената лента.Студентската ми стая заприлича на кабаре, защото червените фенери действаха розово и предразполагащо.Живеех с Доминго Мба ел Соно Нзданг и той видешели бг групата да опъва софри, се опитваше да се измъкне като шпионин, но Красимир Кръстев от Монтана го спираше и го караше да пие като каруцар.Виждал ли си пиян негър на черно-бяла снимка до черно-бял телевизор "Огоньок" от 16' диагонал? Много му харесваше българската лютеница.

Минаха години и аз изсипах една торба пари да си купя "цифрак".Българската гордост на Дейзи.Някакъв 1.3MPx наречен "Photoclip".Този цифрак се оказа недоразумение и историята ще го запомни с презрителното "Photoclitor".

Заминах на Албиньона при първи мой братовчед по майчина линия.Лепихме тапети и боядисхваме офисите на CIA под ръководството на индиец.Шпионите не харесаха нашата работа, но преди да ни посочат вратата ни платиха и така с 500 английски паунда си купих Kodac с престижните 2 МPx.Беше як китук с 4 батерии и много голям обектив.Приличаше на зенита.Ако отпуснех малко повече ремъка му ме биеше по слабините.

Земното кълбо е кръгло.Аз си купих билет и си бих капаците в Ориента.Реших, че да изляза на "светлина" ми е нужен фотоапарат.С 400$ в джоба реших да си купя нов фотоапарат в град намиращ се на 36 км от дома ми.Чакаше ме един земляк и докато се правихме на цигани по магазините, аз потурчих парите.Пихме по един хайнекен за Бог да прости и само на другата седмица се върнах да си купя Sony DSC-Р93.Toва сони не ме възбуждаше и аз го препродадох.Още повече, че се изтъпаних по доста фото форуми и там ме "замеряха с развалени яйца".

Миналата година отскочих до родината и част от воаяжи ми преминаваше през ненадминатия Коце Нинов.Отново бях залят с суперлативи и грандиозни мотиви за точния избор на цифрак.Марката в случая "The Only One" ce казвала НР.Той ми даде на разположение своя Fotosmart HP 350 ako не се лъжа.Професорите от фото форумите му бяха лепнали вече име на тази модел."Фотосмърт".Аз никога не съм боледувал от заушка, туберколоза, ишиас, жълтеница (да чукна на дърво и умна главица), но в края на фотосеанса, когато записах на диск снимките аз гледах като отровен.Даже бях по-рус, отколко съм в действителност.В пърия момент помислих че нещо ми е разджуркало настройките на монитора.Плюх и с гидория търках екрана.Този фотоапарат препоръчвам, само ако си правите профил в сайтовете за запознаства.Подмладява с години.Фон дю тен не ви трябва.

Изпуснах и моментите, когато бях съпорт за една бира и порция картофки на чичо Бонбон.Чичо Бонбон обикаляше Велинград, Панагюрище, Аврамови колиби, Хисарски минерални бани и предлагаше фотоапарати на марката "Scina", "Tobishi", "Panayoba", "Mentax", "Sunny".Де що годе ги закрепвах.Предполагам, че са изработени от китайски дърводелци чули за далавера с фототехника.

400лв е прилична сума. За 233лв аз се сдобих отново с нова машина и това е посочения апарат A530 нa Canon, като ме съблазниха с безплатната 512МВ памет на Toshiba.

Бих те посъветвал да наблежнеш на аналоговия зум.Има модели на минолта с 12х увеличение.Изкушението е върховно.Там е силата на един фотоапарат, без да се впускаме в технически детайли като шум, тип заснет материал, количество пиксели.Всичко опира до оптика.

Въпросният канон предлага ръчни настройки.Голям плюс на фона на мноогобразието от сапунерки.

Лек ден

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
О,ще се изпитваме на опит ли?Заповядай!След като Сони за теб е хубава марка,гледай някой да не ти се смее.И как заключваш,че съм в леко заблуждение?Я нещо,аргумент,т`ва-он`ва...Или,защото имаш HP,и не си помирисал истински апарат,искаш и другите да набуташ?

1- Ако си забелязал написал съм хубав в кавички тва не ти ли говори нещо?

2- Наистина HP имат и калпави модели, но моя е много добър и като искаш аргументи ето ти-

HP R507 е първият в света фотоапарат с вградена система за премахване на ефекта "червени очи", а освен това този модел е един от първите въвел системата за панорамни снмки и ето и две мои снимки -

http://img.data.bg/i.php?id=124349

http://img.data.bg/i.php?id=124350

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че тук мненията за цифровите фотоапарати Сони са определено негативни и ми е интересно да науча защо е така. Понеже имам намерение да си купувам цифров фотоапарат бих искал да науча кои са минусите на Сони, тъй като приятели ме съветват да си взема точно такава марка. Не съм се спрял на конкретен модел, а ценовия диапазон е в рамките на 300-400 лв. ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто защото сони слагат много ненужна електроника и това е добра предпоставка за повреди, лещите на апаратите са много некачествени и моделите са направени супер неергономично. Докато тва не може да се каже за телефоните им- аз съм с такъв телефон и електрониката не ми е давала повреди както и на много мои познати и просто незнам що апаратите им са толкова калпави :help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах за какво става въпрос и благодаря за отговора. Тогава ще се оглеждам за някоя друга марка фотоапарати. Впрочем и аз от няколко години съм с телефони на Сони Ериксон и съм много доволен, особено от последния си апарат к750и ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбрах за какво става въпрос и благодаря за отговора. Тогава ще се оглеждам за някоя друга марка фотоапарати. Впрочем и аз от няколко години съм с телефони на Сони Ериксон и съм много доволен, особено от последния си апарат к750и ...

Да така е телефоните им са много качевствени, но апратите им :speak: Ей на днеска моят k300i стана на година и не съм имал проблеми, докато баща ми с неговия NOKIA 6230 само проблеми си има. Макар че аз съм на мнението, че всички марки телефони са еднакви по качество, но по-скоро зависи от магазина, от който си го взел. Ей моят и на майка ми (Samsung C210) са взети от 2be и сме нямали проблеми а тате си взе 2 телефона от Germanos и и двата имаха дефекти (това не е антиреклама може да е просто съвпадение)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм линк,може да си сравниш който искаш апарат с друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Просто защото сони слагат много ненужна електроника и това е добра предпоставка за повреди, лещите на апаратите са много некачествени и моделите са направени супер неергономично. Докато тва не може да се каже за телефоните им- аз съм с такъв телефон и електрониката не ми е давала повреди както и на много мои познати и просто незнам що апаратите им са толкова калпави :speak:

Това не е съвсем така. За много от моделите си Сони използват оптика на Carl Zeiss, която определено не може да мине в графата некачествена. Вярно, имат и модели с кофти оптика, но те вече се броят на пръсти и в общи линии са от най-евтините им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това не е съвсем така. За много от моделите си Сони използват оптика на Carl Zeiss, която определено не може да мине в графата некачествена. Вярно, имат и модели с кофти оптика, но те вече се броят на пръсти и в общи линии са от най-евтините им.

Това вече малко ме обърква по отношение на фотоапаратите Сони, но всъщност е нормално да има различаващи се мнения. Всъщност и аз съм виждал апарати с оптика на Карл Цайс и си мисля, че едва ли тя може да се нарече лоша ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто тук могат да се прочетат доста неща. Има и обстойни ревюта със снимки на почти всичко популярни марки и модели. Има и класация за най-добрите фотоапарати в съответните сегменти (е,нормално пречупена през някакво субективно мнение когато оценяващите са хора)

Редактирано от aem (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Класацията е абсолютен боклук,тъй като в графата 6 Mpix го няма ненадминатият шампион.Вярвайте само и единствено на този site.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това вече малко ме обърква по отношение на фотоапаратите Сони, но всъщност е нормално да има различаващи се мнения. Всъщност и аз съм виждал апарати с оптика на Карл Цайс и си мисля, че едва ли тя може да се нарече лоша ...

аз имам сони и да ти кажа доста добри снимки си прави и оптиката му си е карл цайс общо взето като съм ги сравнявал снимките са като на канон a 520

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам,защо толкова лоши неща се казаха за марката"SONY".

Допускам,че това се дължи на пристрастяване към определен вид марка.

Вижте по долу снимки направени със "SONY"DSC-P200.

Посочете ми какви забележки имате освен,че не съм професионалист.Всичко е правено на AUTO.

Picture0030-1.jpgVelchev.jpg

Glarus.jpgDvoreza1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

slavun, посочените снимки са правени на дневна светлина.Те са панорамни и това е по възможностите на всеки съвремен цифров апарат.С други думи това не е тест, като и този модел прославя събратята си sony с бонбонените цветове, още повече формата .jpg е ширпотреба.Личното ми мнение за Sony е, че предлагат по-малко за повече пари и това тяхно правило битува от изчезналата beta max технология и десетилетие преди това sony dynamic cassette.Philips на два пъти ги уби с алтернативна система и безплатен лиценз."Trinitron" и "walkman" са заслугите на Sony и никой не ги оспорва.Марка тръгнала с портативни джобни радиоприемници и заложено име, което на американски английски се превежда весел.Статистиката сочи, че 5млрд долара са годишните печалби от продажби само на телевизори.Тези пари се насочиха в развлекателния бизнес, за да се появи Sony pictures.С две думи пари за реклама, много пари, за да се държи едно име.Така и техните фотоапарати, разчитащи на славата на видеокамерите Sony.Да ама не, "топлата вода" в случая е открита от Canon и Nikon, защото те си вадят хляба с фототехника, а не GSM-и, игрови конзоли и каквото се сетиш.

Приемете мнението ми за лично, а не пристрастно.

Лека вечер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване